NY Rangers – NJ Devils 6:2 (kon.) | Columbus – Detroit 4:2 (kon.) | Boston – Washington 3:4 (po pr.)
Winnipeg – Calgary 3:2 (kon.) | Minnesota – St. Louis 4:3 (po pr.) | Anaheim – LA Kings 3:6 (kon.)
Minnesota Wild
4:3 (0:3, 1:0, 2:0 - 1:0)
St. Louis Blues
cz Štvrtok 07.10.2021, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Príprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

MINNESOTA WILD

Kádr Minnesoty se v létě hodně obměnil. Od června ho hned třináct hráčů opustilo. Suter, Parise, Dumont, Bolino, Belpedio, Mayhew, Cole, Hunt, Johansson, Bartkowski, Sokolov a Johnson posílili ostatní týmy NHL. Carsona Soucyho si vybral Seattle v rozšiřovacím draftu. Naopak sedm hráčů našlo v Minnesotě své nové působiště. Jedná se o Goligoského, Turgeona, Gaudreaua, Kulikova, Merrila, Hickettse, Czuczmana a Benna.

Výsledky v přípravě jsou zatím spíše negativní. Týmy se utkal právě se St. Louis a s Coloradem. V obou zápasech inkasoval šest branek, vstřelil dvě, respektive čtyři. Následně ale sehrál s Coloradem i druhý domácí zápas, který ovládl 3:1.

ST. LOUIS BLUES

Blues zaznamenali od června o jeden odchod méně. Z týmu tak odešlo dvanáct hráčů. Sanford, Poganski, Hoffman a Blaise posílili další týmy NHL. Dost hráčů zůstalo bez smlouvy. Gillies, Backes, Foley, Polei a Gunnarsson zůstali jako volní hráči. Cross, Schwartz a Fitzpatrick se stěhovali na fatmy. Dunna si zase vybral Seattle.

Svatí sehráli přípravných duelů o poznání více. Začalo to výhrou právě s Minnesotou, následovala další výhra 2:1 s Dallasem, následně prohra s Columbusem 2:5, výhra a prohra s Chicagem (6:3, 1:5) a opětovná prohra s Dallasem (3:1.)

00:01

00:04
    Úvodní buly zápasu vyhrál domácí tým. Následně o něj ale přišel a musel se stáhnout do obrany.

00:58
    Brankář Kahkonen musel vyrazit po nahození kotouč ramenem. Wild přebrali kotouč a nastěhovali se do útočné třetiny.

02:04
    Tak to bylo velmi rychlé! už ve třetí minutě se St. Louis ujímá vedení! Zasloužil se o to MACKENZIE MACEACHERN, který vybojoval kotouč za brankou a následně ji obtočil. Rychle vypálil a jeho kotouč zapadl do branky mezi tyčkou a brankářem Kahkonenem. Bez asistence.
    02:04 Mackenzie MACEACHERN - 0:1

04:23
    Tvrdá srážka Benna se soupeřem za brankou Minnesoty. Hokejista St. Louis nakonec vybojoval kotouč.

04:30
    Hosté se dostávají velmi rychle do dvoubrankového vedení. NATHAN WALKER si našel kotouč, který Dakota vyslal parádní bekhendovou přihrávkou před brankoviště a skvěle ho vmetl do branky. Asistence: Dakota Joshua.
    04:30 Nathan WALKER - 0:2

05:19
    Tak toto je neskutečný vstup hostů do zápasu! Nyní už vedou 3:0, protože se prosadil ROBERT BORTUZZO. Ten pálil vršku levého rohu a krásně našel mezírku mezi vzdálenější tyčí a gólmanem. Asistence: Nathan Walker a Nikita Alexandrov.
    05:19 Robert BORTUZZO - 0:3

08:14
    Minnesota se dostala do útočného pásma, ale střelu už nevyslala. Soupeř pak také pálil, ale ztroskotal na Kahkonenovi.

08:42
    Další pokus, tentokrát od Barbaševa. Gólman domácího celku byl ale zase připraven.

10:46
    Rosen se protáhl s kotoučem za morou čáru, ale byl rychlejší, než právě herní pomůcka, a proto sudí píská ofsajd.

10:58
    Vhazování ve středním pásmu skončilo výhrou hostů, kteří pak černou pryž rychle stáhli za svou branku.

11:23
    Ofsajd také na druhé straně. Benn byl až přespříliš rychlý. Nyní odjíždí na střídačku.

12:06
    Walker se k puku dostal náhodou na pravém křídle. Okamžitě ho tedy zkusil bekhendovou žabičkou přeposlat na branku.

12:40
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Brandon Duhaime – 2 min., hákování).

13:52
    Domácí dvakrát vyhodili kotouč a zatím v oslabení velice dobře brání.

14:14
    Další výhoz a přesilovka se velmi rychle blíží ke konci.

14:40
    Domácí jsou už v plném počtu a okamžitě se také vrhli na branku. Přebrali kotouč veprostřed a hned ho přeposlali Hussovi.

14:51
    Hru nám zase přeruší komerční přestávka, už poslední v této třetině.

15:12
    Z levého kruhu to nebezpečně zkoušel Lizotte, ovšem jeho ránu brankář Husso velice dobře viděl a tak neměl těžký zákrok.

15:46
    Kotouč se dostal mimo hrací plochu. Následně se bude vhazovat uprostřed kluziště.

16:18
    Walker se porval se Beckmannem. Hráč St. Louis, který mimo jiné působil i v česku ve Vítkovicích, svého soupeře jednoduše složil na zem a pěstní souboj vyhrál velice rychle.

16:57
    Vypadalo to nadějně pro domácí hráče, kteří nyní zasypali soupeře třeba střelami. Ani jedna ale neskončila v brance.

17:50
    Parádní zákrok domácího brankáře Kahkonena! Clifford se proti němu vydal do samostatného nájezdu, ale finský strážce svatyně svůj úkol jednoznačně splnil.

18:29
    Minnesota je v pásmu už přes půl minuty a pořád utahuje šrouby. Zatím ale ne a ne se trefit.

18:49
    Další samostatný nájezd v podání St. Louis. MacEachem se dostal do bekhendového zakoknčení, ale úspěšný nebyl.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta!

19:10
    Kulikov se svými spoluhráči se dostali opět do ofsajdu. Vypadalo to, že se budou muset bránit, ale rychle zase o kotouč přišli.

19:49
    Greenway vyslal velmi nebezpečnou střelu, která ale nakonec skončila pouze na tyčce a do branky neletěla.

20:00

První třetina je za námi. Viděli jsme v ní parádní ofenzivní hokej. Nevypadalo to sice, že se Minnesota bude zvedat, jelikož dostala tři rychlé branky. Stalo se ale něco přesně opačného a Wild se zvedli. V poslední části hry dokonce sahali po snížení stavu.

20:01

21:38
    Druhá třetina je v plném proudu. Minnesota se okamžitě pustila do útoku. Je vidět, že s výsledkem chce něco udělat.

22:38
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Dmitry Kulikov – 2 min., držení).

22:47
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jon Merrill – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

23:52
    "Svatým" se zatím v dvojnásobné přesilovce zrovna moc nedaří. Největší šanci měl paradoxně Sturm, který unikl v oslabení, ale brankáře nepřekonal.

24:33
    Domácí dokázali opět vyhodit a zkrátit svůj čas ve zdvojené početní nevýhodě. Ten ale stále utíká velmi pomalu.

24:47
    St. Louis nedokázalo využít dvojnásobnou přesilovou hru, ve které se ani nedostalo do nějaké pořádně šance. Nyní jsou již domácí v plném počtu.

25:37
    Adam Beckman se snažil rychle po pravé straně proniknout do útočného pásma, ale zastavilo ho postavení mimo hru.

25:46
    Po střele jednoho z hostů se míč o Rossiho hokejku dostal až do ochranné síti nad plexisklem, takže se bude vhazovat před domácím brankářem.

26:08
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Nikita Alexandrov – 2 min.).

26:27
    Jeden z domácích naservíroval v přesilovce kotouč před branku spoluhráči, ten se do touše ale vůbec netrefil.

27:11
    Minnesota se poprvé prosazuje! Greenway bojoval na pravé straně u branky. Kotouč do ní ale neprocpal. Velmi hezky ho však bekhendovou žabkou přesunul na VICTORA RASKA k druhé tyči a ten už ho jen zasunul do odkrytého prostoru. Asistence: Jordan Greenway.
    27:11 Victor RASK - 1:3

30:17
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (James Neal – 2 min., hákování).

30:55
    Domácí zatím v přesilovce zrovna nehýří aktivitou. Spíš nechávají soupeře kotouče vyhazovat.

31:19
    Chaffee se dostal k puku těsně před brankou, ale promáchl a obrovskou šanci tak zahodil.

32:17
    No tak tato přesilovka Minnesotě hrubě nevyšla a skončila jen s jednou střelou na branku. Oproti předchozí početní výhodě slabý výkon.

33:35
    Před brankou se snažil tečovat Duhaime, což se mu nakonec nepovedlo. Začal pak zběsile sekat a snažit se dostat do branky odražený puk, než ho nakonec sudí napomenul za postavení v brankovišti.

34:18
    Jeden z hostujících hráčů zavezl kotouč do pravé strany útočného pásma, ale domácí obrana ho ho okamžitě zbavila.

34:50
    Anas pálil nebezpečně z levé části útočného pásma, ovšem k pravé tyči. Kahkonen byl ale i přestože toho moc neviděl připraven.

35:05
    Slibnou akci divočáků zastavil jeden z nich, protože kotouč nechtěně tečoval bruslí mimo vápno.

36:04
    Velmi krásné sólo předvedl Nikita Alexandrov, který projel kolem třech hráčů a zápěstní střelou zakončil. Byl ale vychytán.

36:58
    Další útok St. Louis nakonec skončil jen nahozením, přestože hráči hostů jeli do přečíslení. Rozhodli se ale vystřídat.

37:44
    Domácím se nyní co se ofenzívy týče moc nedaří. Za modrou čáru se skoro nedostávají a když ano, jsou hned odzbrojeni.

38:43
    Nyní dokonce domácí hráči zaváhali v rozehrávce za brankou. Soupeři ale vypadla hokejka a tak se žádné ohrožení branky nekonalo.

39:00
    Z druhé třetiny zbývá už jen jedna minutka.

39:26
    Za brankou hostujících hokejistů se strhla tvrdá bitva o kotouč s nejedním ostrým hitem. Nakonec byla černá pryž vyvezena z pásma pryč.

40:00

Druhá třetina nabídla pouze jednu branku. Hosté měli obrovskou šanci skórovat při přesilovce pět na tři, ale nevyužili ji. To domácí naopak přesilovku využili, i když útočili "do čtyř". Celkově ale byl stále lepší tým St. Louis, který do třetí třetiny půjde ještě s pohodlným dvoubrankovým polštářem.

40:01

40:02
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrálo St. Louis Blues, které si ho stáhlo za branku.

41:23
    Druhá třetina začala ve velmi aktivním tempu. Oba týmy jezdí nahoru a dolů, hra se přelévá ze strany na stranu a je hodně atraktivní.

41:31
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Sam Anas – 2 min., sekání).

42:29
    Minnesota se zatím v přesilové hře nedostává do pásma a dovoluje soupeři vyhazovat puky získané ve středním pásmu.

43:04
    Zajímavě to zkoušel z křídla Dewar. Husso se ale parádně přesunul a střelu k tyči okamžitě vyrazil.

44:19
    Alexandrov zkusil prodloužit přihrávku bekhendem do branky, to se mu ale nepovedlo a nahodil kotouč pouze na tyčku.

45:10
    Hosté vyhráli buly před Hussem a chtěli se vydat dopředu, ale ve středním pásmu jim ujel kotouč až za soupeřovu branku.

45:47
    Čtyři střelecké pokusy za sebou musel nyní řešit Husso. Minnesota nyní na střely vede už o osm ran, ale stále prohrává o dvě branky.

46:52
    Za brankou Hussa se strhl tuhý boj o kotouč. Nakonec ho vyhráli domácí, ale z útočného pásma se stáhli.

47:30
    Greenway vypálil z pravé strany po skvělém křižném pasu. Husso byl ale opět skvělý. Jeho přesuny jsou opravdu rychlé.

48:20
    Domácí odpálili kotouč do útočné třetiny, ale už ho tam nezískali. Nyní se o něj snaží znovu bojovat ve středním pásmu.

48:53
    Minnesota zvyšuje obrátky a obstřeluje branku soupeře. Zatím jim to ale prostě nelepí a do branky se netrefují.

49:39
    Lizotte se snažil vybojovat kotouč od soupeře, kterému se ale podařilo vypálit. Po delší době si připisuje zákrok i Kahkonen.

50:43
    Kahkonen nyní mířil za branku, kde mu ale kotouč projel a soupeř ho málem dostal před prázdnou branku!

51:02
    Tvrdá dělovka Clifforda skončila po odrazu od jednoho ze soupeřů jen v ochranné síti. Kotouč sice spadl zpět na led, sudí ho ale rychle ukryl.

52:03
    Ve výhodě hráli domácí hokejisté. A to docela dlouho, ovšem bez střel. Nakonec kotouč přejel čáru a hra se zastavila.

52:09
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Nikita Alexandrov – 2 min., hákování).

52:42
    Před brankou Hussa stáli dva hráči, kteří byli připraveni na dorážku. Husso ale s ledovou kladností dorážku hostů vyrazil.

54:09
    Domácí už nejsou v přesilovce, hosté ji opět přestáli bez úhony.

55:11
    Jeden z domácích hráčů servíroval kotouč přímo před branku soupeře. Tam ale nikdo z jeho týmu nebyl, a tak obrovská šance zůstala neproměněna.

56:07
    Utkání se dramatizuje! Necelý čtyři minutky před koncem totiž Wild skóruje podruhé. BRANDON DUHAIME předvedl parádní sólo, když vyjel kolem levého mantinelu, dostal se k brance a následně podivnou střelou vymetl Hussovu svatyni. Asistence: Kulikov a Merrill.
    56:07 Brandon DUHAIME - 2:3

57:19
    Hostující hokejisté se snažili pojistit vedení, ale jejich velmi pěkná kombinace brankou neskončila. Skončila pouze přebráním puku soupeřem.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty první třetiny.

58:14
    Domácí tým už hraje s odkrytou klecí.

58:44
    Minnesota v šesti hráčích obléhá branku soupeře a mocně ji odstřeluje. Zatím ale naráží na problém jménem Husso.

58:46
    Jeden z trenérů si vyžádal timeout, takže se hráči sjeli na taktickou poradu ke střídačkám.

59:16
    tak to je neskutečné, bez gólmana nakonec doopravdy Minnesota srovnává zásluhou NICA STURMA, který skvěle před brankovištěm tečoval do levého dolního rohu střelu Addisona, které mířila doprava nahor. Asistence: Calen Addison a Adam Beckman.
    59:16 Nico STURM - 3:3

60:00

60:01

60:02
    Úvodní buly nastavené pětiminutovky vyhrála Minnesota, která okamžitě vyjela do útoku.

61:12
    "Svatí" hrají opatrně. Drží hlavně hodně kotouč, ale moc se jim nechce do střelby.

61:57
    Dva hráči, po jednom z každého týmu, se v útočném pásmu srazili a oba šli k zemi. Oba se těžce zvedali, ale nyní už jsou na střídačkách.

62:19
    Tak to je neskutečné, Minnesota dokonala obrat v prodloužení! Rossi a pravé straně přihrál Kulikovovi, který pak kotouč přenechal na pravé straně ADAMU BECKMANU, jenž parádní ránou rozvlnil síť. Asistence: Dmitrij Kulikov a Marco Rossi.
    62:19 Adam BECKMAN - 4:3

Zápas je u konce a obrat je dokonán! Třetí třetina přinesla nejvyrovnanější hokej. Minnesota zabrala hlavně ke konci, kdy v 57. minutě nejprve snížila a následně šla do risku s odkrytou brankou, který se ji vyplatil. Čtyřiačtyřicet vteřin do sirény srovnal Sturm a v prodloužení se trefil Beckman, který tak rozhodl o výhře a skvělém obratu domácího celku.

Československá stopa v utkání
    Michael Frolík (STL) – 0+0, +2 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:40 (06:41:33)

Jiří Polášek

Góly a asistencie: 28. Rask (Greenway), 57. Duhaime (Kulikov, Merrill), 60. Sturm (Addison, Beckman), 63. Beckman (Kulikov, Rossi) – 3. MacEachern, 5. Walker (Joshua), 6. Bortuzzo (Walker, Alexandrov)

Minnesota Wild: Kahkonen – Addison, Beckman, Benn, Cramarossa, Dewar, Duhaime, Greenway, Hicketts, Chaffee, Kulikov, Lizotte, Merrill, Rask, Rau, Rossi, Sturm, Swaney, Tugeon
    St. Louis Blues: Husso – Alexandrov, Anas, Barbašev, Bortuzzo, Bozak, Brown, Clifford, Frolík, Joshua, Kostin, MacEachem, Mikkola, Neal, Perunovich, Rosen, Santini, Walker, Walman