Hattrick Brno – Česká Lípa 6:7 (po pr.) | Ostrava – Liberec 5:6 (2:3 po s.n.) | Mladá Boleslav – Bohemians 9:4 (kon.)
Královské Vinohrady – Black Angels 2:7 (kon.) | Sparta – Pardubice 8:4 (kon.) | Otrokovice – Vítkovice 3:13 (kon.)
Tatran – Chodov 8:4 (kon.)
po s.n. (2:3)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
5:6 (1:1, 2:2, 2:2 - 0:0)
FBC Liberec
cz Utorok 28.09.2021, 14:00 • ČPP Aréna Ostrava • Livesport Superliga (CZ) • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Hezký den všem fanouškům florbalu. Vítáme vás u sledování online přenosu z Livesport Superligy, ve kterém vám přiblížíme zápas mezi domácí FBC ČPP Ostrava a FBC Liberec. Utkáním vás provede Týna Zíková.

FBC ČPP OSTRAVA
    Hráči Ostravy se po odehraných čtyřech zápasech nachází na páté pozici. V sezóně zatím vyhráli tři zápasy a jedenkrát prohráli proti Tatranu.

FBC Liberec
    Hráči z Podještědí mají na svém kontě pouze jedinou výhru a tři porážky, jsou tak přesně v opačné pozici, jak florbalisté ze Slezska. Tři body, které zatím získali, Liberci stačí zatím na desátou příčku.

Ostravané se jistě budou chtít spolehnout na Wojciecha Malajku, který ve čtyřech zápasech získal třináct bodů a patří do TOP5 hráčů letošního ročníku. Oproti tomu liberecký tým táhne Ferdan Prokop, kterému se podařilo získat pět bodů. Stejný počet bodů má i další hráč z Liberce Radek Valeš.

Zápas začíná v ČPP Aréně pod taktovkou rozhodčích Pavla Kačera a Ondřeje Vašíčka v 14:00 a vy jste k jeho sledování prostřednictvím našeho online přenosu srdečně zvaní.

Ještě jednou krásné sváteční odpoledne všem florbalovým fanouškům! Utkání nám vypukne přibližně za 35 minut a oba týmy se již rozcvičují na hrací ploše.

FBC ČPP Ostrava: Binder (Janík) – Herblich, Lípový, Šubert, Zimmer, Kuczera – Malajka, Choma, Soukup, Klimscha, Vítovec, Jakubec, Gál, Sládek, Sedláček, Chatrný, Pešat, Hurta, Repček.

FBC Liberec: Chlad (Levínský) – Kárník, Klucho, Kološ, Stránský, Dlesk, Pařízek – Jakub Kopecký, Valeš, Rozkovec, Smutný, Baudisch, Ferdan, Šoltys, Wiener, Martínek, Světlík, V. Janeček.

00:05
    Úvodní buly tohoto utkání vyhrává Liberec.

00:30
    První svoji šanci ale hosté nevyužili a k míčku se dostává Ostrava.

01:27
    Liberec právě vstřelil branku!
    A je tu první branka tohoto utkání! Stránský našel parádním krosem připraveného RADKA VALEŠE, který nekompromisní střelou zakončil za záda Bindera. Asistence: Šimon Stránský.
    01:27 Radek VALEŠ - 0:1

02:03
    Domácí se znovu dostávají na balónek a kombinují na vlastní polovině.

03:04
    Chlad bez problémů vytáhl střelu Jakubce od poloviny.

03:54
    Malajka před brankou v souboji se dvěma obránci neúspěšný.

04:33
    Sládek dobrou vracečkou překazil útočnou akci Liberce.

05:08
    Smutný přečetl rozehrávku domácích a hnal se s Valešem do přečíslení 2 na 1, druhý zmiňovaný ale v šanci promáchl.

06:54
    Několik krosů na útočné půlce nyní vyšlo domácím, ten poslední ale skončil u obránců Liberce.

07:58
    Liberec kombinoval za brankou domácích, vymotat se mu ale nepodařilo.

08:55
    Jakubec od pravého mantinelu přestřeluje libereckou branku.

09:52
    Světlík ze středu také přestřeluje.

10:01
    Hra je přerušena, na zemi zůstává ležet jeden z libereckých hráčů. Doufáme, že nejde o nic vážného.

10:39
    Ferdan hledal před brankou Kopeckého, míček se k němu ale nedostal.

10:54
    Rozhodčí zvedají ruku na znamení odloženého vyloučení. Ostrava jde tak do šesti.

11:19
    Vyloučení v týmu FBC Liberec (Šimon Stránský – 2 min., Sekání).

Ostrava právě vstřelila branku!
    Je srovnáno! Tentokrát už to vyšlo a MICHAL SLÁDEK pěknou střelou využívá přesilovou hru. Asistence: Šimon Kuczera.
    12:45 Michal SLÁDEK - 1:1

13:52
    Liberec je opět na míčku a drží se na útočné polovině.

14:40
    Pešat po promáchnutí Malajky trefuje míček mimo libereckou branku.

15:28
    Pařízkovu střelu k nohám vyrazil Binder.

16:40
    Střela Chatrného ze standardní situace trefila pouze gólmana Chlada.

16:58
    Domácí znovu přestřelují.

17:56
    Kárníkovu pecku ze středu Binder vyrazil jen tak tak.

18:31
    Po parádní domácí kombinaci zakončuje Kuczera mimo hrací plochu.

Liberec – 3

Je za námi první třetina utkání, která byla velmi vyrovnaná. Skóre otevřeli hosté hned ve 2. minutě a to zásluhou Radka Valeše. Domácím se nedařilo příliš dostat do tempa, ale ve 13. minutě dostali šanci v podobě přesilové hry, kterou parádně využili.

Další třetina začne přibližně ve 14:34.

20:01

20:05
    I druhé úvodní buly vyhrává Liberec.

20:56
    Domácí se dostávají do vedení! Po rychlém protiútoku zakončoval WOJCIECH MALAJKA. Asistence: Lukáš Pešat.
    20:56 Wojciech MALAJKA - 2:1

22:18
    Světlík nepropálil blok svého soupeře, Binder tak nemusel zasahovat.

22:49
    Rozhodčí znovu zvedají ruku na znamení odloženého vyloučení. Binder znovu míří na střídačku.

23:00
    Vyloučení v týmu FBC Liberec (Jan Světlík – 2 min., Sekání).

23:22
    Malajka pálí pouze do bloku Liberce.

23:54
    Sládkův kros nenašel žádného ze svých spoluhráčů.

24:48
    Sládek přenechával přihrávku Kuczerovi, ten to ale nečekal a musí se vracet na svou polovinu.

24:59
    Sládek si zahrál na sumo a zalehl libereckého gólmana, oba jsou ale v pořádku.

25:00
    Liberec oslabení přečkal a hraje v plném počtu.

25:48
    A je znovu srovnáno! Přesnou ránu vyslal FILIP SMUTNÝ. Asistence: Vojtěch Wiener.
    25:48 Filip SMUTNÝ - 2:2

26:39
    Rozhodčí znovu zvedají ruku, tentokrát ale výhoda pro Liberec.

27:04
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Ostrava (Pavel Hurta – 2 min., Blokování soupeřovy hole).

27:57
    Ferdan našel krosem Kopeckého, ten ale vystřelit nedokázal.

28:49
    Stránský trefuje pouze bránícího Sládka.

29:04

29:50
    Liberec zůstává na míčku i nadále, kombinuje ale pouze na své polovině.

30:57
    Liberec nerozehrál standardní situaci v útočném rohu vůbec dobře a ztrácí balónek.

31:55
    Lipový trefuje pouze připraveného Chlada.

33:24
    Skvělý zákrok vystihl Binder, když Ferdan zakončoval po krosu do odkryté branky.

34:50
    Chybu v liberecké obraně domácí nevyužili.

35:20
    Další skvělý přesun Bindera! Nyní vychytal liberecké přečíslení 4 na 2!

35:46
    Tentokrát už to vyšlo a RADEK VALEŠ podruhé překonává Bindera. Asistence: Vojtěch Janeček.
    35:46 Radek VALEŠ - 2:3

36:42
    Kuczera se trefuje mimo branku.

38:00
    Janeček se prokličkoval až před domácího gólmana, kterého ale nepřekonal.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:40
    Rozhodčí znovu zvedají ruku, další výhoda pro Ostravu.

39:52
    Je znovu srovnáno! Ostrava ani nepotřebovala přesilovou hru a stačila ji hra v šesti! Svůj druhý gól tak přidává i MICHAL SLÁDEK. Asistence: Lukáš Pešat.

41:25
    Hra se nyní hodně přesouvá. Vidíme jeden protiútok za druhým.

43:09
    Hra je přerušena z důvodů zranění. Na zemi zůstává ležet domácí Šubert. Doufáme, že nejde o nic vážného.

44:19
    Klimscha trefuje pouze blok Liberce.

45:35
    Na obou stranách se objevují nepřesnosti.

47:39
    Skvěle rozehraná standardní situace posílá hosty znovu do vedení! Podruhé se tak prosazuje i FILIP SMUTNÝ. Asistence: Vojtěch Wiener.
    47:39 Filip SMUTNÝ - 3:4

48:46
    Domácí se drží na míčku, žádné vyložené šance si ale nevytvářejí.

49:50
    Liberec nevyužil jasnou šanci do prázdné branky.

50:25
    Závar před libereckou brankou! Jen těsně udržel hostující gólman míček před brankovou čárou!

50:39
    Nedáš? Dostaneš! Po rychlém protiútoku se do prázdné branky trefuje PROKOP FERDAN. Asistence: Šimon Stránský.
    50:39 Prokop FERDAN - 3:5

51:49
    Vyloučení v týmu FBC Liberec (Petr Kološ – 2 min., Hra na zemi).

52:00
    Kuczera trefuje pouze blok!

52:23
    Chlad si připisuje další zákrok!

52:50
    Valeš zaváží míček na druhou stranu a šetří čas.

53:06
    Liberec znovu na míčku ukrajuje kus z oslabení.

53:44
    Domácí využívají druhou přesilovou hru! Míček do branky zametl úplně volný MICHAL SLÁDEK a kompletuje tak hattrick v dnešním utkání. Asistence: Lukáš Pešat.
    53:44 Michal SLÁDEK - 4:5

54:25
    Soukup trefuje pouze gólmana hostů.

55:47
    Domácí kombinují na vlastní polovině a vymýšlí jak se dostat k brance soupeře.

56:22
    Chatrný přestřeluje.

57:05
    Kopecký nepropálil obranu domácích.

58:00
    Začíná přituhovat. Hráči obou týmů se více opírají do osobních soubojů!

58:12
    Oddechový čas pro domácí.

58:28
    Binder míří na střídačku, Ostrava zkusí power-play.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:23
    Chatrný netrefuje branku.

59:38
    Stránský netrefuje prázdnou branku domácích.

59:59
    Sekundu před koncem domácí srovnávají! A to díky standardní situaci, ze které se do prázdného místa v brance trefil LUKÁŠ PEŠAT. Asistence: Šimon Kuczera.
    59:59 Lukáš PEŠAT - 5:5

60:00

Střely třetí třetiny:

Ostrava – 5
    Liberec – 4

Základní hrací doba nerozhodla o vítězi tohoto utkání! Následuje tak prodloužení 3 na 3.

60:01

60:02
    Úvodní buly prodloužení získává Liberec.

61:30
    Zatím se z obou stran hraje velmi opatrně.

62:35
    Pešat se snažil obtočit kolem tyčky Chladovi branky, liberecký gólman byl ale pozorný.

62:45
    Na druhé straně v parádní šanci přestřelil Stránský.

63:25
    Kuczera trefil pouze Chlada.

63:48
    Na druhé straně v úniku Valeš. Domácího gólmana ale nepřekonal.

64:58
    Sládek už jen nahazuje na gólmana.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi tohoto utkání! Rozhodnout tak musí samostatné nájezdy.