Washington – Boston 2:3 (1:2 po s.n.) | Florida – Nashville 3:1 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 0:4 (kon.)
Anaheim – San Jose 6:3 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 2:3 (po pr.) | Seattle – Vancouver 5:3 (kon.)
Calgary – Edmonton 0:4 (kon.) | Vegas – San Jose 2:4 (kon.)
Vegas Golden Knights
2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
San Jose Sharks
cz Pondelok 27.09.2021, 04:10 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Príprava NHL
    Timo MEIER

Rozhodnout mohl Timo Meier a také tak učinil. Svůj nájezd zakončil prudkým švihem a San Jose tak zvítězilo i v rozstřelu a to v poměru 2:1.
    Chandler STEPHENSON

Chandler Stephenson se trefil do horního růžku!
    Jonathan DAHLEN

Hostující Jonathan Dahlen uspěl perfektně provedeným bekhendovým blafákem.
    55:56 Logan COUTURE - 2:4

55:56
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Tak tohle byla bleskově využitá přesilovka. Hned po buly se puk dostal na modrou čáru, střelu z dálky Thompson pouze vyrazil před sebe a dorážející LOGAN COUTURE měl už při sklepnutí do odkryté části branky docela snadnou práci – 2:4. Asistence: Jasper Weatherby, Brent Burns.

55:50
    Přesilovka pro San Jose, dvě minuty za sekání dostal Zach Whitecloud.

41:53
    Další vyloučení na straně San Jose, dvě minuty za držení dostal Lane Pederson.
    40:34 Max PACIORETTY - 2:3

40:34
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Přesilovka je bleskově využitá a domácí snižují na rozdíl jediné branky. Po kombinaci a závaru před Hillem se puk odrazil na hůl MAXE PACIORETTYHO a ten střelou po ledě upravil na 2:3. Asistence: Nolan Patrick, Chandler Stephenson.

40:17
    Třetí třetina nám začíná vyloučením na straně San Jose, dvě minuty za podrážení dostal Timo Meier.
    39:11 Dadonov trefil tyč

39:11
    Tyčka! Domácí předvedli v útočném pásmu bleskovou kombinaci, na konci byl Dadonov, jenže ten svou ranou pouze rozezněl Hillovu brankovou konstrukci!

37:42
    Už se pískalo a na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za vražení na hrazení zamířil Adam Raška.
    35:31 Janmark své sólo do zdárného konce nedotáhl

35:31
    Šance domácích na snížení, když se do sóla hnal Janmark, na Hilla si ale nepřišel, ten forhendové zakončení srazil mimo své brankoviště!
    27:31 Adam RAŠKA - 1:3

27:31
    Hosté opět vedou o dvě branky! Hráči Vehgas chybovali ve vlastním pásmu při rozehrávce, u mantinelu vybojoval puk Viel, okamžitě jej servíroval mezi kruhy na ADAMA RAŠKU a ten svou střelou překonal Thompsona – 1:3. Asistence: Jeffrey Viel.
    24:23 Dadonov nebyl daleko od vyrovnání

24:23
    Velká šance domácích na srovnání skóre. Dadonov chtěl původně přihrávat, ale od brusle obránce se k němu puk vrátil a tak se po efektní otočce dostal k zakončení po ledě. Hill zvládl zakročit a přerušit hru!
    23:00 Paul COTTER - 1:2

23:00
    Jenže domácím vyšel rychlý přechod do útočného pásma, po přečíslení dostal přihrávku na pravou stranu PAUL COTTER a umístěným švihem nedal Hillovi šanci na zákrok – 1:2. Asistence: Jack Dugan, Brett Howden.
    21:02 Jasper WEATHERBY - 0:2

21:02
    No a už je to o dvě branky. Domácím se z rohu nepovedlo vyhodit z pásma, od mantinelu přišla přihrávka mezi kruhy a JASPER WEATHERBY ranou z první prostřelil Thompsona – 0:2. Bez asistence.
    15:29 Alexander CHMELEVSKI - 0:1

15:29
    Tentokrát už hosté přesilovku využili a vedou. Po udržení pásma přišla rychlá kombinace, zakončená pasem mezi kruhy na ALEXANDERA CHMELEVSKIHO, jehož švih z první skončil za Thompsonem – 0:1. Asistence: Scott Reedy, William Eklund.

14:45
    Opět se nám vylučuje a je tu druhá přesilovka pro San Jose. Dvě minuty za krosček dostal Zachary Hayes.

11:59
    Je tu první přesilovka utkání, zahrají si ji hosté. Dvě minuty za hákování dostal Jack Dugan.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 23. Cotter (Dugan, Howden), 41. Pacioretty (Patrick, Stephenson) – 16. Chmelevski (Reedy, Eklund), 22. Weatherby, 28. Raška (Viel), 56. Couture (Weatherby, Burns)

Vegas Golden Knights: Thompson (Vikman) – Theodore, McNabb (A), Coghlan, Hayes, Whitecloud, Cormier – Stone (C), Stephenson, Pacioretty (A) – Dadonov, Patrick, Janmark – Krebs, Howden, Cotter – Dugan, Quinney, Baertschi.
    San Jose Sharks: Hill (Gaudreau) – Burns (A), Ferraro (A), Hatakka, Megna, Laroque, Alt – Meier, Couture (C), Dahlen – Nieto, Weatherby, Cogliano – Chmelevski, Pederson, Eklund – Raška, Reedy, Viel.

Rozhodca: Brenk, Anderson – Pancich, Toomey

Diváci: 17 077