Vigo – Granada 1:0 (kon.)
Celta Vigo
1:0 (0:0)
Granada CF
Pondelok 27.09.2021, 21:00 • Vigo, Municipal de Balaidos • Španielska LaLiga • 7. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 7.kola La ligy Celta Vigo – Granada CF. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

CELTA VIGO: Futbalisti Celty Vigo sa v tabuľke nachádzajú na 16.mieste, v doterajších 6 zápasoch dokázali získať iba 4 body (1 výhra, 1 remíza, 4 prehry). V poslednom kole sa dočkali premiérového víťazstva v sezóne, na ihrisku Levante zvíťazili 2:0 po góloch Aspasa a Mendeza.

GRANADA: Futbalisti Granady sa v tabuľke nachádzajú na zostupovom 18.mieste, v 6 zápasoch dokázali získať iba tri body (3 remízy, 3 prehry). V poslednom ligovom zápase prehrali na domácom štadióne s Realom Sociedad 2:3. O góly na domácej strane sa postarala dvojica Sanchez – Milla.

Posledných 5 vzájomných ligových zápasov:
    Granada – Celta Vigo 0:0
    Celta Vigo – Granada 3:1
    Celta Vigo – Granada 0:2
    Granada – Celta Vigo 0:3

Dnešný zápas vám z pozície komentátora sprostredkuje Igor Tabiš.

Celta Vigo: Dituro – Mallo (C), N. Araujo, Murillo, Galán – Tapia – Méndez, Beltrán, Nolito – S. Mina, Aspas.
    Náhradníci: R. Blanco – Fontán, K. Vázquez, Domínguez, Yokuşlu, Denis Suárez, Galhardo, Baeza, Solari, Cervi.

Granada CF: Maximiano – Quini, G. Sánchez (C), D. Duarte, Neva – Milla, Gonalons, Puertas – Soro, Bacca, Suárez.
    Náhradníci: A. Escandell – Arias, Escudero, Díaz, Abram, Ruiz, Torrente, Monchu, Montoro, Machís, Rochina, J. Molina.

Rozhodčí: Grado.

O malý okamih odštartuje dnešný zápas. Celta Vigo nastúpi vo svojich typických modrých dresoch, hostia z Granady dnes majú červenú kombináciu dresov.

1

1
    Úvodný výkop zápasu obstarali hostia, loptu už ale držia v moci domáci futbalisti.

2
    Domáci kapitán Hugo Mallo sa snažil o center z pravej strany ihriska, snaha domáceho futbalistu nebola úspešná – hostia odolali.

3
    Prvé okamihy zápasu patria domácim futbalistom, ktorí držia loptu vo svojej moci. Naopak hostia z Granady trpezlivo vyčkávajú na vlastnej polovici ihriska.

4
    Vysoký pressing domácich futbalistov, Iago Aspas vybojoval loptu na polovici Granady.

6
    Dlhý nákop domácich odvracia hlavou na autové vhadzovanie Domingos Duarte.

7
    Hostia prvýkrát na polovici domácich, Antonio Puertas si ale nerozumel s vlastným spoluhráčom a tak lopta končí mimo hracej plochy. Odkop od brány Ditura.

8
    Javi Galán skončil na zemi po peknom prieniku, lopta pre Celtu Vigo na vlastnej polovici ihriska.

9
    Hlavný rozhodca píska faul domácich v strede ihriska, fauloval Beltrán.

10
    Opäť je hra prerušená, v krátkom časovom slede sme videli ďalší faul domácich. Tentokrát to už bude zaujímavá štandardka pre Granadu.

11
    Po 10 minút zápasu je držanie lopty nasledovné: 81% – 19%.

12
    Žltú kartu dostáva Brais Méndez (Celta Vigo).

12
    Tretí tvrdý zákrok domácich v strede ihriska, hostia ostanú pri lopte.

13
    Zúfalý pokus domáceho kapitána Huga Malla z polovice ihriska o prekvapivú strelu. Bránu hostí netrafil.

14
    Granada si nerozumela v kombinácii na polovici súpera, lopty sa zmocňuje domáci brankár Dituro.

15
    Carlos Bacca sa pokúšal predrať do pokutového územia domácich, obrana Celty Vigo bola pozorná.

16
    Hra je prerušená, na zemi končí hosťujúci Maxime Gonalons – podľa všetkého svalové problémy. Zdá sa, že dnešný zápas pre neho skončil.

17
    Celta Vigo kombinuje pred šestnástkou súpera, defenzíva Granady ale dobre stláča tieto priestory.

18
    Domáci futbalisti zatiaľ nevedia ohroziť bránu súpera, stredom ihriska to zrejme nepôjde.

19
    Striedanie v tíme Granada CF: z ihriska odchádza Maxime Gonalons, prichádza Ángel Montoro.

19
    Strela spoza šestnástky v podaní Renata Tapiu letí vysoko nad bránu Maximiana.

20
    Mallo si spracovával loptu za obranou súpera v postavení mimo hry. Lopta pre Granadu.

21
    Máme za sebou 20 minút dnešného zápasu, na lopte momentálne dominujú domáci futbalisti, bránu hostí zatiaľ ale výraznejšie neohrozili.

22
    Néstor Araujo fauloval na polovici ihriska Carlosa Baccu, štandardka pre Granadu.

23
    O niekoľko sekúnd neskôr fauluje na hranici šestnástky hosťujúci Suárez, lopta pre domáci tím.

24
    Dobrý center Malla z pravej strany odvrátila obrana hostí.

25
    Alberto Soro sa šikovne dostal k lopte vo vnútri šestnástky a zakončil, jeho pokus vyrazil dobre Dituro, následne zahral hosťujúci krídelník rukou a akcia Granady končí.

26
    Suárez sa nedostal k lopte v súboji proti Murillovi, Celta Vigo začína ofenzívnu akciu z vlastnej polovice ihriska.

27
    Carlos Bacca naštartoval rýchly protiútok Granady, hosťujúci útočník ale nezvládol finálnu prihrávku.

28
    Carlos Bacca sa pri poslednej akcii nepríjemne zranil po súboji s Tapiom. Hra je prerušená.

29
    Kombinačnú akciu domácich zakončuje veľmi nepresnou strelou spoza šestnástky Fran Beltrán.

30
    Úvodná tretina zápasu je už minulosťou, v rámci streleckých pokusov na bránu aktívnejší hostia: 0-1.

31
    Nepresná prihrávka Santiho Minu na Nolita, autové vhadzovanie pre Granadu.

32
    Iago Aspas sa dostával do pokutového územia v nábehu, v rozhodujúcej chvíli ale nezvládol spracovanie. Odkop od brány hostí.

33
    Domáci sú jasne lepším mužstvom na lopte, cez pozornú a zhustenú obranu Granady sa ale nevedia presadiť.

34
    Z ľavej strany poslal do šestnástky hostí dobrý center Iago Aspas, nikto z hráčov Celty sa však nedostal k zakončeniu.

36
    Pokus domácich o prenesenie hry na nabiehajúceho Nolita nepresný – odkop od brány hostí.

37
    Brais Méndez naviedol loptu na stred ihriska, prienik domáceho hráča zastavila nekompromisne a čisto obrana hostí.

38
    Na center Malla si naskočil Iago Aspas, v ťažkej pozícii bol dobre bránený protihráčom a preto nezakončil presne.

39
    Tvrdý súboj Araujo a Suáreza v strede ihriska, hlavný rozhodca píska faul hosťujúceho útočníka.

40
    Hra je prerušená, po jednom zo súbojov musí ukľudňovať vášne na ihrisku hlavný rozhodca.

41
    Do konca prvého polčasu ostáva zhruba 5 minút, štatistika držania lopty vyzerá aktuálne takto: 71% – 29%.

42
    Obraz hry sa nám v závere prvého dejstva nemení, hostia s pozornou defenzívou, domáci sa snažia vymyslieť niečo smerom dopredu.

43
    Nepresná kombinácia domácich na polovici Granady, autové vhadzovanie pre hostí.

44
    Celta Vigo útočí po ľavej strane, center Javiho Galana nebol presný. Po ďalšom centri domácich bude nasledovať rohový kop.

45
    Nacvičený signál domácich z rohového kopu, loptu netrafil v dobrej pozícii kapitán Hugo Mallo.

45
    Hlavný rozhodca nadstavuje v prvom polčase jednu minútu.

45+1
    Center Iaga Aspasa z pravej strany odvracia na strane hostí Germán Sánchez.

45+1

Máme za sebou prvý polčas súboja 7.kola La ligy medzi Celtou Vigo a Granadou. Domáci futbalisti sú aktívnejším mužstvom, loptu držia na svojich kopačkách, do vyloženej šance sa zatiaľ nedokázali dostať. Stav zápasu je po prvom polčase bezgólový, zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

O malý okamih nám odštartuje druhý polčas dnešného zápasu.

46

46
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Fran Beltrán, prichádza Denis Suárez.

47
    Iago Aspas sa nepresadil v súboji proti Montorovi, odkop od brány Granady.

48
    Po faule na Carlosa Baccu je tu štandardka pre hostí.

49
    Javi Galán spracoval ťažkú loptu na ľavom krídle, center striedajúceho Denisa Suáreza je nepresný. Odkop od brány hostí.

50
    Veľkú chybu Arauja takmer potrestal hosťujúci Alberto Soro – jeho strelu kryl domáci brankár Dituro.

51
    Tapia si ustrážil Carlosa Baccu, domáci získavajú loptu na vlastnej polovici.

52
    Nepresný pokus o prenesenie hry na Javiho Galána, autové vhadzovanie pre hostí na vlastnej polovici ihriska.

53
    Domáci pokračujú v dobíjaní brány súpera aj po zmene strán. Obrana Getafe ale pracuje veľmi spoľahlivo.

54
    Po súboji Nolita s Quinim je hra prerušená, obaja hráči ostávajú ležať na zemi pri postrannej čiare.

55
    Hlavný rozhodca má plné ruky práce, vzniknutú situáciu musí na ihrisku ukľudňovať.

56
    Santi Mina zabojoval pri rohovej zástavke a získava loptu pre Celtu Vigo.

57
    Santi Mina končí na zemi, domáci futbalista bol faulovaný, štandardka pre Celtu Vigo.

58
    Mallo poslal do pokutového územia hostí dobrý center, ten však obrana Granady odvrátila.

59
    Antonio Puertas prichádza o loptu pri rohovej zastávke, autové vhadzovanie pre domácich futbalistov.

60
    Dve tretiny dnešného zápasu sú minulosťou, držanie lopty vyzerá aktuálne takto: 74% – 26%.

61
    Rohový kop hostí odvrátil na bližšej žrdi domáci kapitán Hugo Mallo. Granada si štandardku zopakuje.

62
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Nolito, prichádza Franco Emanuel Cervi.

63
    Striedajúci Franco Cervi padá na zemi, hostia sa dopustili faulu. Lopta pre Celtu Vigo.

64
    Iago Aspas si nabiehal na prihrávku do pokutového územia, domáci útočník si nakoniec pomohol nedovolene rukou. Akcia domácich sa končí.

65
    Celta Vigo opäť kombinuje na polovici súpera, Getafe v defenzívnom postavení vyčkáva na svojho súpera.

66
    Po centri Denisa Suáreza prichádza zo štandardky hlavička domácich, tú však kontroluje brankár hostí Maximiano.

67
    Žltú kartu dostáva Antonio Puertas (Granada CF).

68
    Striedanie v tíme Granada CF: z ihriska odchádza Carlos Bacca, prichádza Jorge Molina.

69
    Domingos Duarte zastavil v pokutovom území pri nábehu Santiho Minu – pokutový kop pre Celtu Vigo!

69
    Žltú kartu dostáva Domingos Duarte (Granada CF).

70
    Hra je prerušená, pred pokutovým kopom domácich potrebuje ošetrenie brankár hostí Luis Maximiano.

71
    Hosťujúci hráči ešte protestujú pred penaltou domácich, na situácii to už ale nič nezmení.

72
    Iago Aspas si už dôsledne pripravuje loptu na biely bod.

73
    Iago Aspas (Celta Vigo) nepremenil pokutový kop.

74
    Hrdinom hostí brankár Luis Maximiano, ktorý vychytal Iaga Aspasa pri pokutovom kope. Zdá sa však, že brankár hosti nebude môcť pokračovať v dnešnom zápase. Pri situácii, ktorá predchádzala penalte sa nešťastne zranil.

75
    Celta Vigo reklamuje ďalší pokutový kop, ten mal údajne prísť po rohovom kope a hrou rukou. Hlavný rozhodca ale nesúhlasí.

76
    Hra opäť prerušená, na zemi brankár hostí Maximiano, ktorý zrejme v zápase už nebude pokračovať.

77
    Do konca dnešného zápasu ostáva zhruba 13 minút, v štatistike striel na bránu aktívnejší domáci: 4-2.

77
    Striedanie v tíme Granada CF: z ihriska odchádza Domingos Duarte, prichádza Víctor Díaz.

77
    Striedanie v tíme Granada CF: z ihriska odchádza Antonio Puertas, prichádza Sergio Escudero.

77
    Striedanie v tíme Granada CF: z ihriska odchádza Luís Maximiano, prichádza Aarón Escandell.

78
    Ďalekonosná strela z kopačky Montora letí vysoko nad bránu domácich.

78
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Brais Méndez, prichádza Thiago Galhardo.

79
    Luis Suárez fauloval na polovici domácich, akcia hostí je tak na konci.

80
    Center Huga Malla zblokovaný, nasledovať bude rohový kop pre Celtu Vigo.

81
    Luis Suárez vybojoval loptu pri postrannej čiare, naviedol ju do pokutového územia, odkiaľ ale bol jeho strelecký pokus zblokovaný.

82
    Javi Galán s pokusom o center z ľavej strany neuspel, nasleduje roh pre domáci tím.

83
    V záverečných minútach zápasu tlačia domáci všetky sily do ofenzívy.

84
    Hugo Mallo našiel v pokutovom území dobrou prihrávkou striedajúceho Galharda, po jeho zblokovanej strele je tu ďalší roh pre Celtu.

85
    Tvrdá zrážka hlavami dvojice Sánchez – Araujo, hra je prerušená.

86
    Horšie z tohto súboja vyšiel domáci Nestor Araujo, ktorého pokračovanie v zápase je otázne.

86
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Néstor Araujo, prichádza Okay Yokuşlu.

86
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Renato Tapia, prichádza Augusto Solari.

87
    Faul v strede ihriska na domácej strane, na zemi končí hosťujúci Montoro.

88
    Hosťujúci futbalista potrebuje ošetrenie, čo sa domácim hráčom pochopiteľne nepáči. Čas sa neúprosne kráti.

89
    Hra je stále prerušená, čo vyhovuje viac futbalistom Granady.

89
    Žltú kartu dostáva Ángel Montoro (Granada CF).

90
    Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase sedem minút.

90+1
    Celta Vigo vrhá všetky sily do útoku, domáci nie sú spokojní s remízou.

90+2
    Nepresná kombinácia domácich futbalistov, Celta Vigo stráca loptu na polovici hostí.

90+3
    Po centri z ľavej strany mohli hostia rozhodnúť, zakončenia Sora a Suareza vychytal domáci brankár Dituro!

90+4
    Celta Vigo dalo gól! DENIS SUÁREZ prekonáva presnou strelou z vnútra pokutového územia hosťujúceho brankára Escandella – 1:0! Asistencia: Santi Mina.

90+5
    Celtu Vigo zrejme vykúpil striedajúci Denis Suárez, dokážu ešte hostia odpovedať?

90+5
    Žltú kartu dostáva Aarón Escandell (Granada CF).

90+6
    Žltú kartu dostáva Iago Aspas (Celta Vigo).

90+6
    Žltú kartu dostáva Quini (Granada CF).

90+7
    Žltú kartu dostáva Carlos Neva (Granada CF).

90+8
    Veľká šanca pre domácich na zvýšenie náskoku, obrana Getafe predviedla dobrý zákrok.

Fauly: 9:12.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Domácich mohol poslať do vedenia v 73.minúte Iago Aspas, domáci útočník ale nepremenil pokutový kop. Spasiteľom Celty Vigo sa stal Denis Suárez, ktorý strelil víťazný gól v 94.minúte zápasu. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (22:58:54)