Poruba – Olomouc 23:30 (kon.) | KPR Ruch – Šaľa 29:33 (kon.)
23:30 (9:13)
DHK Zora Olomouc
cz Nedeľa 26.09.2021, 18:00MOL liga žien • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

MOL liga žen má na programu čtvrté kolo, v něm se proti sobě představí také DHC Sokol Poruba a DHK Zora Olomouc.

Poruba se po třech odehraných zápasech nachází na desáté pozici, přičemž se jí povedlo získat dva body. Poruba jedinou výhru zaznamenala hned v prvním kole, ve kterém se jí povedlo uspět na půdě pražské Slavie. Od té doby Poruba ovšem nedokázala bodovat a připsala si dvě porážky v řadě. Soupeřem v tomto duelu bude Olomouc, která si počíná hodně podobně. Olomouci patří sedmá pozice, přičemž na svém kontě má tři body. Olomouc na první nevydařené kolo zareagovala velice dobře, neboť uhrála remízu proti polskému Ruchu a v minulém kole dokonce uspěla proti slovenské Ša´le.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Hřebejková – Kučerová, Dybalová, Farářová, Maiwaelderová, Kavalová, Tichá, Polášková, Michalíková, Prašivková, Bestová, Salašová, Desortová, Baumbachová, Novobilská.

DHK Zora Olomouc: Haládiková, Polášková – Závišková, Kapsová, Jansová, Sovová, Roupcová, Krajčovičová, Machačová, T. Fryčáková, Možíšová, Hejlová, Kuxová, Kubálková, Kubáčková..

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Zora Olomouc si vzala na starost rozehrávku a poprvé útočí. (0:0)
    2
    Jako první se prosazuje domácí celek. Silvie Polášková bezpečně uklidila míč do branky. (1:0)

3
    Zora Olomouc se z následného protiútoku nedokázala prosadit a znovu tak hraje domácí celek. (1:0)
    4
    A znovu měla hodně prostoru domácí Silvie Polášková, která uspěla také při svém druhém pokusu. (2:0)

5
    Olomouc se ani v tomto případě nedokázala prosadit, soupeř pro změnu útočí středem hrací plochy. (2:0)

6
    Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Natálie Kuxová). (2:0)

6
    Silvie Polášková si vzala na starost rozehrávku sedmimetrového hodu, v tomto případě ale selhala. (2:0)

7
    Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Tereza Kubáčková). (2:0)

8
    Poruba se po nedovoleném zákroku dostává k rozehrávce z dobré pozice. (2:0)
    9
    Poprvé se v tomto duelu prosazuje také Zora Olomouc. Tereza Kubáčková přesným způsobem procedila míč do branky. (2:1)
    9
    A posléze jí po domácí chybě dokázala napodobit také Tereza Fryčáková. (2:2)

9
    Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Eliška Desortová). (2:2)
    10
    Olomouc jde během necelé minuty dokonce do vedení, Natálie Kuxová uspěla se střelou k tyči. (2:3)
    11
    Na opačné straně měla po kombinaci hodně prostoru Markéta Prašivková, která uspěla. (3:3)
    12
    Klára Sovová si řekla o nahrávku a posléze poslal míč kousek vedle nohy brankářky. (3:4)

13
    Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Tereza Fryčáková). (3:4)

14
    Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Nikola Jansová). (3:4)
    15
    Hosté jdou do vedení o dvě branky. Tereze Fryčákové se totiž povedlo procedit míč do branky. (3:5)
    16
    Na druhé straně měla na levém křídle hodně času Hana Maiwaelderová, která poslala míč na zadní tyči. (4:5)

17
    Domácí celek se nyní zapojil do útočného snažení, následoval nedovolený zákrok Zory. (4:5)
    18
    A je srovnáno. Eliška Desortová svižnou střelou nedala brankářce sebemenší šanci. (5:5)

19
    Olomouci se v posledních minutách směrem dopředu nedaří, nyní po chybě přichází o míč. (5:5)
    20
    Navíc to na sebe vzala Ivana Salašové, které se povedlo prostřelit brankářku k tyči. (6:5)
    21
    Anna Možíšová po kombinaci svého celku dokázala poslat míč přesně pod břevno. (6:6)

22
    Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Valentína Kapsová). (6:6)

22
    Eliška Desortová si vzala na starost další sedmičku domácích, jenomže tu neproměnila. (6:6)

23
    Hostující celek se ani v tomto případě nedokázal prosadit a hra se tak znovu otáčí. (6:6)
    24
    Neúspěšný byl také domácí celek, což na druhé straně potrestal Anna Možíšová. (6:7)
    24
    Z bleskového protiútoku ovšem dokázala srovnat krok Silvie Polášková. (7:7)
    25
    Další sedmimetrový hod pro změnu zahrávala Denisa Krajčovičová, které se povedlo zamířit přesně. (7:8)
    26
    A je to o dvě branky. Iva Závišková našla pohodový recept na brankářku. (7:9)
    27
    A po další domácí chybě se pro změnu dokázala prosadit také Tereza Fryčáková. (7:10)

27
    Oddechový čas pro domácí. (7:10)
    28
    Eliška Desortová to také v tomto případě vzala na sebe a povedlo se jí prostřelit brankářku. (8:10)
    29
    Anna Možíšová se po pár přihrávkách dostala do palebné pozice, odkud nezaváhala. (8:11)
    30
    Z podobné pozice byla úspěšná také Alžběta Michalíková. (9:11)
    30
    A na tříbrankový náskok dokázala trefit branku Anna Možíšová. (9:12)
    30
    Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Denisa Krajčovičová). (9:13)

30
    První poločas skončil. (9:13)

Máme za sebou první poločas, který nakonec lépe dopadl pro hostující celek. Sledovali jsme hodně vyrovnanou podívanou, žádné ofenzivní hody se zrovna nekonají a dost možná to bude v konečném výsledku těsné.

31
    Začal druhý poločas. (9:13)

31
    Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si pro změnu vzal na starost domácí celek. (9:13)
    31
    Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Nikola Jansová). (9:14)

32
    Poruba se z prvního útoku nedokázala prosadil, následuje tedy protiakce soupeřek. (9:13)

33
    V úvodu druhého poločasu sledujeme trápení v koncovce z obou stran, nyní jsou u míče domácí hráčky. (9:13)
    33
    Až nyní to na sebe vzala Natálie Kuxová, které se povedlo uspět. (9:15)
    33
    O pár vteřinek později jí dokázala napodobit také Tereza Fryčáková. (9:16)
    34
    Hodně prostoru na své zakončení měla Natálie Kuxová, která uklidila míč přesně k tyči. (9:17)

35
    Oddechový čas pro domácí. (9:17)
    36
    Poprvé ve druhém dějství se prosazuje také domácí celek. Petra Tichá v poklidu zavěsila. (10:17)
    37
    Z následného protiútoku se ale povedlo skórovat také Nikole Jansové. (10:17)
    37
    Eliška Desortová se dokázala po pár přihrávkách prosadit svižným způsobem. (11:17)
    38
    Silvie Polášková se po delší době dostala ke slovu a našla prostor u bližší tyče. (12:17)
    39
    A domácí celek i nadále snižuje. Eliška Desortová měla hodně prostoru a zavěsila. (13:17)
    40
    Na opačné straně nezpanikařila Valentina Kapsová, která neměla žádný problém. (13:18)
    41
    A po domácí chybě se podruhé v krátkém časovém sledu prosadila Valentina Kapsová. (13:19)
    41
    O bleskové snížení se ovšem postarala Petra Tichá. (14:19)
    42
    Poruba se po kombinaci dostala do střelecké pozice, ve které nezaváhala Petra Tichá. (15:19)

43
    Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Klára Sovová). (15:19)
    44
    Je to o tři branky. Alžběta Michalíková prudkou střelou nedala brankářce žádnou šanci. (16:19)
    45
    Přesně pod horní brankovou konstrukci se nyní povedlo vypálit hostující Tereze Fryčákové. (16:20)
    46
    Na opačné straně rovněž neměla žádný velký problém se zakončením Eliška Desortová. (17:20)

47
    Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Silvie Polášková). (17:20)
    47
    Přesilovou hru Olomouce se povedlo bleskově využít Tereze Fryčákové. (17:21)
    48
    A na opačné straně si hostující obrana nedala pozor na Petru Tichou, která zamířila přesně. (18:21)
    49
    V posledních minutách se v zakončování celkem daří, což potvrdila také Nikola Jansová. (18:22)
    49
    Anežka Farářová měla hodně prostoru a také času, což dokázala potrestat. (19:22)
    50
    Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Nikola Jansová). (19:23)
    51
    A je to o pět branek. Iva Závišková po pohledné kombinaci dokázala ideálně zakončit. (19:24)

52
    Aktivita obou celků se nám hodně uklidnila, nyní nesledujeme zrovna moc akce. (19:24)

53
    Domácí celek se sice dostal do zakončení, sudí si ale všiml nedovoleného zákroku Zory. (19:24)
    54
    Po více než třech minutách tu máme branku, o kterou se postaral Tereza Fryčáková. (19:25)
    55
    Valentina Kapsová potvrdila svůj skvělý výkon a znovu zamířila bez větších problémů. (19:26)

56
    Poruba na další branku čeká dobrých pět minut, ani nyní se domácí celek neprosadil. (19:26)
    57
    A to na opačné straně přineslo trest, neboť přesný projektil vyprodukoval Natálie Kuxová. (19:27)
    57
    Anna Možíšová po další domácí chybě ani na malý moment nezaváhala. (19:28)

58
    Oddechový čas pro domácí. (19:28)
    58
    Domácí celek se přeci jenom dostal na dvacetibodovou hranici, o což se postaral Eliška Desortová. (20:28)
    59
    A znovu je to o devět branek. Anna Možíšová přes obránkyni dokázala přesně zamířit. (20:29)
    59
    Ivana Novobilská se v tomto duelu prosazuje vůbec poprvé. (21:30)
    60
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Silvie Polášková). (22:30)
    60
    Tak ještě jedna trefa, a sice v podání Desortové. (23:30)

Konec zápasu. (23:30)

Je konec. Olomouc nakonec dotáhla utkání do vítězného konce a povedlo se jí vyhrát poměrem 30:23. Poruba se ve druhém dějství pokoušela dotáhnout náskok soupeřek, jenomže to se jí nakonec nepovedlo. Sledovali jsme vyrovnané utkání se šťastnějším koncem pro Zoru.

DHC Sokol Poruba – DHK Zora Olomouc 23:30 (9:13)
    Nejvíce branek: Desortová 7, Polášková 5/1, Tichá 4 – T. Fryčáková 7, Možíšová 6, Jansová 4. Rozhodčí: Špunar, Šlezingr. Sedmimetrové hody: 3/1 – 1/1. Vyloučení: 1:3. (19:23:45)