Lukáš Klok (NIZ) – 0+0, 4 střely, čas na ledě 21:34

Ronald Knot (NIZ) – 0+0, 4 střely, 2 TM, čas na ledě 22:34

Vojtěch Mozík (VLD) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:58

Libor Šulák (VLD) – 0+0, 6 střel, čas na ledě 23:04

Úspěšnost zásahů: 100 % – 89,47 %
    Vyhraná buly: 36 – 29
    Vyloučení: 8 – 9
    Využití: 3 – 0

I ve třetí třetině padl jeden gól a znovu se prosadil domácí tým, který 6,5 minuty před koncem základní hrací doby dal výsledku konečnou podobu a pečetil své zasloužené vítězství. Hosté druhé housle rozhodně nehráli, byli nebezpeční, avšak gól jim dnes jednoduše nebyl dopřán.

59:50
    Leonid Metalnikov se dostal k odraženému kotouči a z levé strany jej posílal mezi tři tyče, ale gólmana také nepřekonal.

59:34
    Frans Tuohimaa málem o nulu přišel, povedlo se mu ale puk zastavit a včas pokrýt.

59:21
    Hraje se 5/5.

58:56
    Kotouč končí za hostující svatyní a domácí si jdou pro čistý štít.

58:27
    A Nižněkamsk znovu vyhazuje.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:49
    Vojtěchovi Mozíkovi vůbec nesedla střela bez přípravy a domácí kotouč vyhazují.

57:21
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Michail Sidorov – 2 min., držení).

56:59
    Hosté vyhazují a jsou kompletní.

56:38
    Pokus Ronalda Knota byl zblokován předtím, než doputoval k brankáři.

56:18
    Pavel Porjadin střílel z pravého kruhu jen do protihráče.

55:16
    Hosté vystihli rozehrávku soupeře a vyhodili puk do bezpečí.

54:59
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Josh Kestner – 2 min., nedovolené bránění).
    53:34 Rafael BIKMULLIN - 4:0

53:34
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Pokud měl Vladivostok ještě malou šanci na bodový zisk, tak nyní už nemá žádnou. RAFAEL BIKMULLIN si dojel v útočném pásmu pro volný puk a bekhendem jej z pravého kruhu pro vhazování poslal mezi betony Serebrjakova, který docela zaváhal při svém zásahu.
    Asistence: Bulat Šafigullin.

52:57
    Domácí vyhodili puk přes všechny čáry, ale icing to není.

52:38
    Andrej Čiviljov dokázal velmi hezky projet až před gólmana Admiralu, zblízka jej ovšem nepřekonal.

52:08
    Po dlouhé době je přerušeno kvůli ofsajdu a následuje komerční přestávka.

51:52
    Hosté nyní drží kotouč v útočném pásmu, ale ke střele jim obrana soupeře nedovolí se dostat.

50:54
    Ani domácí si v útoku nepřihráli moc dobře a hra se obrací. Snad už pět minut se nepřerušovalo.

50:16
    Šulák dokázal puk udržet v útočném pásmu, ale jeho následná střela šla daleko vedle tyče.

49:35
    Michail Sidorov nahazoval puk od modré, o teč se ještě snažil jeden z jeho spoluhráčů, ale kotouč směr nezměnil a Nikita Serebrjakov jej dokázal vyrazit.

48:37
    Kamil Fazylzjanov přes bránícího soupeře neprošel, ten mu puk sebral.

47:50
    Domácí drží kotouč daleko od své svatyně, což jim jistě vyhovuje.

47:15
    Hra se v posledních chvílích přesouvá ze strany na stranu, týmy si puk vyměňují, ale žádná šance k vidění není.

45:57
    Dan Sexton přihrával křížem před bránu, žádný z jeho spoluhráčů se ale k teči nedostal.

45:34
    Komerční přestávka.

45:16
    Domácí hrají v pěti.

45:10
    Nikita Serebrjakov pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou, ti už moc času nemají.

44:02
    Velká skrumáž před bránou Nižněkamsku, ale gól z toho není. Frans Tuohimaa dokázal udržet puk před brankovou čárou.

43:30
    Tečovaný puk letí mimo hrací plochu, vhazovat se bude po pravé ruce domácího gólmana.

43:16
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ronald Knot – 2 min., držení).

42:53
    Domácí ve středním pásmu odevzdali puk protivníkovi a střídají.

41:20
    Hosté jsou kompletní.

41:05
    Pavel Porjadin pálil bez přípravy jen do protihráče.

40:45
    Hostům se podařilo získat puk a vyhodit jej do bezpečí.

40:01

Dlouhá druhá třetina, ve které jsme viděli hned osm vyloučených hráčů. To pomohlo především domácímu mužstvu, kteří dvě početní výhody využili a soupeři utekli už na rozdíl tří zásahů. Hosté sice měli několik slušných možností, ale žádnou využít nedokázali a musí ve třetím dějství hodně zabrat, pokud dnes chtějí uspět. Podaří se jim to?

Další třetina začne přibližně v 17:56.

40:00

39:58
    Hosté kritickou chvíli přečkali a hrají ve čtyřech.

39:32
    Nižněkamsk hraje v pěti proti třem.

39:20
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Nikita Serebrjakov – 2 min., zdržování hry / padnutí na puk). Trest odpyká Alexandr Ševčenko.

39:19
    Hraje se 4/4.

38:50
    Střela bez přípravy jednoho z domácích hokejistů mířila mezi betony, brankář Vladivostoku je však včas sklapl k sobě.

38:31
    Domácí hrají 4/3.

38:08
    Šulák se vydal na výlet před brankáře, zblízka jej ovšem nepřekonal.

37:58
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vladislav Ušenin – 2 min., krosček).

37:47
    Dmitrij Sajustov střílel v pravém kruhu do zcela prázdné brány, v poslední chvíli mu vložil do střely hůl jeden z protihráčů a zabránil jasnému gólu.

37:32
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Bulat Šafigullin – 2 min., vysoká hůl).

37:19
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Josh Kestner – 2 min., krosček).

36:50
    Špatná přihrávka vyhání hostující tým ven z pásma.

36:31
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Jegor Popov – 2 min., sekání).

35:49
    Nejprve to vypadalo na icing Neftěchimiku, ale nakonec si rozhodčí vše rozmyslel a nechal hru pokračovat.

35:08
    Pěkná kombinace domácích, jeden z nich byl připravený zakončovat sám před gólmanem, ale přihrávka na něj byla zastavena.

34:40
    Maxim Berezin se pokoušel nahodit puk tvrdou střelou podél postranního mantinelu, avšak kotouč letí opět ven z kluziště.

33:36
    Nyní končí tečovaný puk kdesi v hledišti, komerční přestávka.

33:05
    A znovu.

32:55
    Teď je pískáno zakázané uvolnění domácího týmu.

31:54
    Hodně špatně si hosté přihráli v útoku a na zteč vyrazili domácí. Andrej Čiviljov se dostal do zakončení, ale jeho střelu z mezikruží vyrazil brankář Admiralu.

30:38
    Domácí vyhazují puk za soupeřovu bránu, nebude to icing.
    29:22 Timur CHAFIZOV - 3:0

29:22
    I tahle přesilovka je využita. Porjadin si u vzdálenější tyče všiml úplně volného spoluhráče, křižnou přihrávkou mu adresoval puk a TIMUR CHAFIZOV jej snadno zasunul do prázdné svatyně.
    Asistence: Pavel Porjadin.

29:10
    Ronaldovi Knotovi střela z dálky vůbec nesedla a bránu hostů tak neohrozil.

28:20
    Začíná přesilovka pro domácí celek.

28:09
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Josh Kestner – 2 min., držení).

27:40
    Josh Kestner ránou zápěstím před hranicí pravého kruhu nechal vyniknout pouze domácího brankáře.

27:13
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

26:25
    Puk zůstal volný před odkrytou domácí bránou a Vladislav Ušenin si sjížděl pro dorážku, ale Frans Tuohimaa jej včas schoval pod lapačku.

26:20
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Vl. Beljajev – 2 min., držení).

26:16

26:10
    Teď už Chajrullin zakončoval, jeho ránu zápěstím gólman vyráží.

25:47

25:26
    A hosté opět vyhazují.

25:02
    Marat Chajrullin si vyměnil přihrávku se spoluhráčem a mohl zakončovat sám, místo toho volil přihrávku na pravou stranu, která byla zblokována.

24:25
    Zatím se přesilovka Nižněkamsku moc nedaří, hosté dvakrát vyhazují.

23:47
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Dmitrij Lugin – 2 min., sekání).

23:29
    Pavel Makarenko pálil tvrdě kousek za modrou, kotouč letí mimo hrací plochu.

22:39
    Vyhozený puk skončil u brankáře hostů, který raději přerušuje hru.

22:12
    Šulákovu střelu z dálky Frans Tuohimaa zkrotil svými betony.

21:11
    Kamil Fazylzjanov nahazoval puk od modré, ten skončil mimo bránu.
    20:18 Andrej ČIVILJOV - 2:0

20:18
    Domácí i druhou početní výhodu využívá ke vstřelení gólu. Chafizov ještě svojí stahovačkou neuspěl, ale k odraženému kotouči rychle dojel ANDREJ ČIVILJOV a poslal jej do volné části brány.
    Asistence: Timur Chafizov a Marat Chajrullin.

20:01

Vyrovnaná první třetina přinesla jednu branku, když se domácí prosadili díky přesilové hře. Další šance, ať už z ze strany Nižněkamsku nebo případně Admiralu, zůstaly nevyužité a domácí tým si tak odnáší do kabin těsný náskok.

Další třetina začne přibližně v 16:54.

20:00

19:57
    V posledních vteřinách to domácí ještě zkouší a Nikita Serebrjakov musel zasahovat.

19:49
    Dan Sexton trefil z pravého kruhu jen protihráče.

19:10
    Pavel Porjadin pálil od odkryté části brány Admiralu, ovšem minul bližší tyč.

19:02
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:55
    Domácí dobývají hostující bránu, ale zatím bez úspěchu.

18:25
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Kamil Fazylzjanov – 2 min., podrážení).

18:12
    Alexej Puzanov po zpětné přihrávce přišel o puk a do zakončení se tak nedostal, útočí soupeř.

17:37
    Dan Sexton nahazoval puk před bránu a šikovnou tečí se prezentoval Kirill Vorobjov, ovšem Nikita Serebrjakov se stihl přesunout a zasáhnout.

16:50
    Více než tři minuty se hraje bez přerušení, domácí se osvobozují vyhozením do útočného pásma, nebude to icing.

15:33
    Nižněkamsk je kompletní a těžkou chvíli přečkal.

14:30
    Šulák se najel až před brankáře, jeho tvrdou střelu sice Frans Tuohimaa neudržel ve výstroji, ale naštěstí pro něj se puk odkutálel vedle levé tyče jeho svatyně.

14:25
    Domácí už hrají ve čtyřech.

14:15
    Domácí se dvakrát za sebou osvobozují.

13:56
    Josh Kestner poslal na bránu soupeře nepřesnou střelu a minul branku.

13:33
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Timur Chafizov – 2 min., podrážení).

13:16
    Vjačeslav Ušenin střílel pouze do připraveného gólmana.

12:55
    Libor Šulák nebyl daleko od úspěšné trefy, puk poslal těsně vedle vzdálenějšího horního rohu brány.

12:25
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Kirill Vorobjov – 2 min., hrubost).

11:55
    Hosté si špatně přihráli a darovali tak puk soupeři, který může založit jiný útok.

10:59
    Michail Kotljarevskij se snažil střílet z levé strany, ovšem jeho střela byla zblokována mimo tři tyče.

10:25
    Jevgenij Miťakin zblízka gólmana hostů nepřekonal, ten udržel puk před brankovou lajnou.

10:08
    Dobrá šance Nižněkamsku, kdy jeden z hráčů přihrával z pravé strany po ledě před opuštěnou svatyni, ale žádný z jeho spoluhráčů nedosáhl na puk.

09:16
    Velký tlak domácích ukončil Alexej Puzanov střelou od modré, kterou Nikita Serebrjakov lapil do lapačky.

08:16
    Dan Sexton najížděl sám na brankáře, ale zblízka mířil jen do jeho ramene. Pak se snažil dostat ještě k odraženému kotouči, ale to se mu už nezdařilo. Zřejmě si soupeř pomohl faulem, hraje se však dál.

07:32
    Střelu po buly, kterou vyslal na domácího gólmana jeden z hostů, Frans Tuohimaa vyráží.

07:29

07:06
    Libor Šulák vystihl rozehrávku, najel blíž k bráně a tvrdě střílel, ale mířil nad.

06:15
    Alexandr Vl. Beljajev střílel z mezikruží mimo bránu hostů.
    05:23 Bulat ŠAFIGULLIN - 1:0

05:23
    Domácí využívají přesilovku a jdou do vedení. Po pěkné kombinaci se kotouč dostal až k BULATOVI ŠAFIGULLINOVI, který z pravé strany zakončoval prakticky do prázdné brány.
    Asistence: Dan Sexton a Andrej Čiviljov.

05:02
    Nahození od modré končí mimo hostující bránu.

04:14
    Dan Sexton nepřesně přihrál a jeho tým o puk přichází.

03:50
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vjačeslav Ušenin – 2 min., krosček + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Marat Chajrullin – 2 min., hrubost).

03:50
    Vjačeslav Ušenin a Marat Chajrullin se do sebe pustili u postranního mantinelu a rozhodčí budou vylučovat.

03:07
    Josh Kestner střílel od levého mantinelu do lapačky připraveného gólmana.

02:54
    Po téměř třech minutách se poprvé přerušuje, když tečovaný puk opouští hrací plochu.

02:36
    Hosté drží puk na hokejkách, ale do šance se dostat nemohou.

01:16
    Vladislav Ušenin pálil bez přípravy a měl před sebou dost volného prostoru, ale jeho střela v bráně neskončila.

00:30
    Marat Chajrullin se dostal do první možnosti, když střílel z ostrého úhlu, ale netrefil svůj cíl.

00:01

Neftěchimik Nižněkamsk: Tuohimaa (Ivannikov) – Berezin (A), Knot, Sidorov, Klok, Puzanov, K. Vorobjov (A) – Chajrullin (C), Čiviljov, Porjadin – Šafigullin, Chafizov, Bikmullin – Sexton, Miťakin, Popov – Beljajev, J. Popov, A. Galimov – Šutov.

Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Sinjagin) – Šulák, Mozík, F. Beljakov, Matuškin, Metalnikov, Fazylzjanov, Palivko – Kestner, Obidin, Lugin (C) – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin (A), A. Garejev – Manukjan, Sajustov (A), Kotljarevskij – Verba, Makarenko, A. Ševčenko – Ťuťunnikov.

Rozhodčí: Močalov, Ovčinnikov – Antonov, Slavikovskij.

Vladivostok – Nižněkamsk 4:1

Nižněkamsku se doma proti Vladivostoku daří. Naposledy s ním v lize doma prohrál v základní hrací době 11. října 2016, kdy mu podlehl poměrem 1:3.

Hosté mají v nové sezóně štěstí na prodloužení, z devíti klání dospěl zápas do nastaveného času hned čtyřikrát a Admiral vždy odešel v roli poraženého. Na kontě má šest bodů díky těmto porážkám a jediné výhře a ve Východní konferenci zabírá desáté místo. Všechny zmíněné prohry, dvakrát v prodloužení a dvakrát po nájezdech, utrpěl mimo svůj led, k tomu přidal ještě jednu prohru v základní hrací době. Na dva body z kluziště soupeře tak v nové sezóně stále čeká. Je pravda, že jej docela trápí útočná fáze, v šesti venkovních duelech vstřelili jeho hráči pouze dvanáct gólů, zatímco sami jich šestadvacet inkasovali.
    Tabulku produktivity navíc obránce, a sice český zadák Libor Šulák se šesti body za gól a pět nahrávek.

Neftěchimik Nižněkamsk

Domácí tým má ve Východní konferenci na kontě devět bodů z devíti zápasů, když čtyřikrát zvítězil a jednou prohrál v prodloužení. Všechny body získal na svém kluzišti, odehrál na něm už sedm utkání a v pomyslné tabulce je nejlepší, avšak týmy za ním mají třeba i o tři zápasy méně. Před svými fanoušky vstřelil slušných jednadvacet branek a o sedm méně inkasoval. V posledním domácím klání dotáhl Nižněkamsk se Spartakem Moskva dvougólovou ztrátu, přesto nakonec padl v prodloužení.
    Nejproduktivnějšími hráči týmu jsou Rus Marat Chajrullin (4+2) a Čech Lukáš Klok (2+4).

Krásný příjemný den všem hokejovým fanouškům a příznivcům. Kontinentální hokejová liga vám dnes nabídne pouze dva zápasy, oba se začátkem v 16:00. V tomto přenosu budeme sledovat duel mužstev, kterým se v nové sezóně zatím příliš nedaří, Nižněkamsku a Vladivostoku. Favoritem je prvně jmenovaný tým.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Petr Frömel

Góly a asistencie: 6. Šafigullin (D. Sexton, Čiviljov), 21. Čiviljov (Chafizov, Chajrullin), 30. Chafizov (Poriadin), 54. Bikmullin (Šafigullin)

Neftechimik Nižnekamsk: Tuohimaa (Ivannikov) – Berezin (A), Knot, M. Sidorov, Klok, Puzanov, Vorobjev (A) – Chajrullin (C), Čiviljov, Poriadin – Šafigullin, Chafizov, Bikmullin – D. Sexton, Miťakin, D. Popov – A. Beljajev, J. Popov, A. Galimov – Vl. Šutov.
    Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Sinjagin) – Šulák, Mozík, Beľakov, Matuškin, Metalnikov, Fazylzianov, Palivko – Kestner, Obidin, Lugin (C) – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin (A), A. Garejev – A. Manukjan, Sajustov (A), Kotljarevskij – Verba, Makarenko, A. Ševčenko – Ťuťunnikov.

Rozhodca: Močalov, Ovčinnikov – Antonov, Slavikovskij