Granada – Sociedad 2:3 (kon.) | Osasuna – Real Betis 1:3 (kon.) | Cadiz – Barcelona 0:0 (kon.)
Osasuna Pamplona
1:3 (1:1)
Real Betis
Štvrtok 23.09.2021, 19:30 • Pamplona, Estadio El Sadar • Španielska LaLiga • 6. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 6.kola La ligy Osasuna Pamplona – Real Betis. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

OSASUNA: Futbalisti Osasuny sa v ligovej tabuľke nachádzajú na 7.mieste, v doterajších piatich zápasoch nazbierali osem bodov (2x výhra, 2x remíza a 1x prehra). V poslednom ligovom zápase uspeli na ihrisku Alavesu, ktorý zdolali po góloch Garciu a Torresa 2:0.

REAL BETIS: Zverenci Manuela Pellegriniho sa v tabuľke nachádzajú na 11.mieste. V piatich zápasoch získali šesť bodov (1x výhra, 3x remíza, 1x prehra). Počas uplynulého víkendu stratili dobre rozbehnutý zápas na domácom trávniku. S Espanyolom iba remizovali 2:2, keď vyrovnávajúci gól inkasovali v 97.minúte zápasu pri oslabení. Za domácich sa do streleckej listiny zapísala dvojica Willian José a Nabil Fekir.

Posledných 5 vzájomných zápasov:
    Real Betis – Osasuna 1:0
    Osasuna – Real Betis 0:2
    Real Betis – Osasuna 3:0
    Osasuna – Real Betis 0:0
    Real Betis – Osasuna 2:0

Dnešný zápas vám z pozície komentátora sprostredkuje Igor Tabiš.

Osasuna Pamplona: Herrera – N. Vidal, Aridane, D. García, M. Sánchez – Moncayola, Torró, Brašanac – R. Torres, Kike García, R. García.
    Náhradníci: J. Pérez – Ávila, R. Ibáñez, Cruz, Cote, U. García, Areso, I. Pérez, Oier, J. Martínez, Ontiveros, Barbero.

Real Betis: Bravo – Montoya, Hermoso, González, Moreno – G. Rodríguez, Guardado – Ruibal, Fékir, Canales – Iglesias.
    Náhradníci: Rui Silva – Juanmi, José, Camarasa, Rodri, Bellerín, Akouokou, Miranda, W. Carvalho, Tello, Rober, Joaquín.

Rozhodčí: Munuera.

O malú chvíľu začne dnešný zápas. Osasuna nastúpi v červenej kombinácii dresov, naopak hosťujúci Real Betis vo svojej typickej zeleno-bielej.

1

1
    Domáci obranca Torró fauluje v hlavičkovom súboji útočníka hostí Iglesiasa. Real Betis dostane výhodu priameho voľného kopu.

2
    Pri štandardke si na zadnú žrď nabiehal Ruibal, k lopte sa však nedostal a tak nasleduje odkop od brány domácich.

3
    Odkop Guida Rodrígueza pod tlakom zblokoval na domácej strane Rubén Garcia. Odkop od brány hostí.

4
    Brašanac hľadal prihrávkou v pokutovom území hostí Kikeho, plány domácich zmaril dobrým zákrokom Hermoso.

5
    Taktický faul na polovici hostí predviedol domáci Hernandez, lopta pre Real Betis.

6
    Strela spoza šestnástky z kopačky Jona Moncayola výraznejšie neohrozila hosťujúceho brankára Claudia Brava.

7
    Prienik domácich zastavil na ľavej strane ihriska Canales, hosťujúci záložník následne neprihral presne Fekirovi. Autové vhadzovanie pre Osasunu.

8
    Osasuna rozbieha ofenzívnu akciu na polovici hostí.

9
    Brašanac si v šestnástke hostí hľadal priestor na zakončenie, svojou snahou nakoniec iba fauloval Hermosa – lopta pre Real Betis.

10
    Úvodných 10 minút zápasu je za nami, držanie lopty zatiaľ pomerne vyrovnané: 52% – 48%.

11
    Aktivita hostí na polovici súpera končí po faule Guida Rodrígueza.

12
    Osasuna poslal do šestnástky hostí hneď niekoľko centrov, ani jeden sa však neujal.

14
    Osasuna s vysokým pressingom, Edgar Gonzalez iba odkopáva loptu na polovicu domácich.

15
    González pekne zrýchlil hru, z pravého krídla centroval hosťujúci Montoya, domáca obrana odkopáva loptu na rohový kop.

16
    Center Nabila Fekira letí na zadnú žrď, hlavný rozhodca píska postavenie hostí mimo hry.

17
    Na domácej strane centroval do pokutového územia hostí veľmi nepresne Kike – odkop do brány Brava.

18
    Borja Iglesias si spracovával loptu a rozbiehal sa smerom k bráne súpera, útočník hostí sa ale ocitol v ofsajde.

20
    Iglesias to mal v súboji proti Hernandezovi veľmi ťažké, útočník hostí bol nakoniec faulovaný. Lopta pre Real Betis.

21
    Opäť tu je faul na strane domácich na útočníka hostí Iglesiasa, nasleduje priamy kop.

21
    Real Betis dal gól! Hostia využili štandardku dokonale, nacvičený signál zakončoval po odrazenej lopte prudkou strelou z vnútra šestnástky KIKE HERMOSO – 0:1! Bez asistencie.

22
    Hostia idú do vedenia, počkajme si na odpoveď domácich futbalistov, ktorí boli v úvode zápasu aktívni.

23
    Prienik Alexa Morena zastavil na pravej strane ihriska Nacho Vidal – autové vhadzovanie pre hostí.

24
    Nabil Fekir okamžite zdvojený na polovici domácich, Osasuna získava loptu.

26
    Žltú kartu dostáva David García (Osasuna Pamplona).

26
    Real Betis ostane pri lopte po nedovolenom zákroku domáceho obrancu Garciu.

27
    Center z kopačky hosťujúceho Morena bola preťažený na zadnú žrď, lopta končí mimo hracej plochy. Odkop od brány Herreru.

28
    Na zemi tentokrát skončil Montoya, domáci futbalisti hrajú poriadne do tela. Lopta pre Real Betis.

29
    Domáci si nerozumeli v kombinácii na polovici hostí, Moreno prekazil ich zámer a odkopáva loptu.

30
    Úvodná tretina zápasu je za nami, v počte striel na bránu zatiaľ aktívnejší hosťujúci futbalisti: 1-2.

31
    Roberto Torres nepretlačil loptu pri postrannej čiare, autové vhadzovanie rozohrajú hostia.

32
    Nabil Fekir naviedol loptu na hranicu šestnástky, hosťujúci futbalista netrafil loptu pri zakončení ideálne a tak nemal domáci brankár veľa práce.

33
    Technický obstrel Kikeho Garciu vyriešil spoľahlivo hosťujúci brankár Claudio Bravo.

34
    Osasuna kombinuje s loptou na polovici hostí, domáci futbalisti si však nevedia rady s pozornou defenzívou Realu Betis.

34
    Pekný futbalový moment, domáci brankár Herrera vyrazil jedovatú strelu Canalesa na rohový kop.

36
    Z ľavej strany prišiel do pokutového územia hostí nebezpečný center, ten odvrátil na roh González.

37
    Borja Iglesias sa rútil na bránu Herreru, strelu útočníka hostí vyráža domáci brankár nohou na rohový kop.

38
    Domáci futbalisti naďalej hľadajú recept na prekonanie defenzívy hostí.

39
    Osasuna Pamplona dala gól! Nádherná akcia domácich futbalistov, KIKE GARCÍA mal vo vnútri pokutového územia jednoduchú úlohu, technickou strelou prekonal nechytateľne Brava – 1:1! Asistencia: Roberto Torres.

40
    Vyrovnávajúci gól domácich prichádza 5 minút pred koncom prvého polčasu.

42
    Real Betis drží loptu na vlastnej polovici, hostia sa s rozohrávkou v závere polčasu nikam neponáhľajú.

43
    Akcia hostí končí, hlavný rozhodca postrehol faul na hranici domácej šestnástky. Lopta pre Osasunu.

44
    Po nedovolenom zákroku na Kikeho Garcíu tu je štandardka na domácej strane.

45+1

Máme za sebou prvý polčas zápasu 6.kola La ligy medzi Osasunou a Realom Betis. Vedenia v zápase sa ujali hostia, po štandardke sa v 21.minúte presadil stopér Realu Betis Kike Hermoso. Domáci odpovedali v 40.minúte, na konci peknej akcie bol Kike García. Po prvom polčase je tak stav zápasu nerozhodný. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

O niekoľko okamihov začne druhý polčas dnešného zápasu.

46

46
    Do druhého polčasu nastupujú obe mužstvá v nezmenených zostavách.

47
    Prízemný center domácich z ľavej strany odkopáva obranca hostí González.

48
    Do šestnástky hostí letel ďalší center, z druhej vlny sa pokúsil o zakončenie Nacho Vidal, jeho strelu zblokovala obrana Realu Betis.

49
    Pekná kombinácia domácich, finálna prihrávka Robertovi Torresovi ale nevyšla podľa predstáv. Odkop od brány hostí.

50
    Nabil Fekir ani na dvakrát neposlal do pokutového územia domácich ideálny center. Nasleduje však rohový kop hostí.

51
    Z rohového kopu zakončoval nepresne Kike Hermoso. Odkop od brány Osasuny.

52
    Canalesova snaha o vysunutie Fekira po ľavom krídle končí nepresne. Autové vhadzovanie pre domáci tím.

53
    Kike García si nabiehal na zaujímavý center, domáci útočník ale na hranici päťky nedokázal loptu zasiahnuť v skĺze.

54
    Akcia na strane hostí, center Canalesa bol zblokovaný a tak je tu rohový kop pre Real Betis.

55
    Tvrdý zákrok Alexa Morena, na zemi skončil Roberto Torres. Lopta pre Osasunu.

56
    Po centri z ľavej strany zakončuje hlavou tesne vedľa ľavej žrde domáci Brašanac.

57
    Nabil Fekir si v pokutovom území hodil loptu na ľavačku a prudko vypálil – Herrera vyráža na roh.

58
    Osasuna síce držala loptu pred šestnástkou hostí, domáci futbalisti nakoniec volia prihrávku na vlastnú polovicu ihriska.

59
    Lucas Torró sa nedovolil otočiť s loptou Nabilovi Fekirovi, autové vhadzovanie pre hostí.

60
    Dve tretiny dnešného zápasu sú už minulosťou, v držaní lopty si momentálne lepšie počínajú hostia: 45% – 55%.

62
    Rýchly protiútok domácich, z krídelného priestoru sa k centru dostal Nacho Vidal, Claudio Bravo si s jeho prihrávkou dokázal poradiť.

62
    Z voleja zakončoval na hranici šestnástky Guido Rodríguez, Herrera sa v bráne domácich pripomenul dobrým zákrokom.

63
    Canales našiel na krídle Morena, toho center odpratala domáca obrana do bezpečia.

64
    Moreno dokázal zachytiť ťažkú loptu na hracej ploche a odcentrovať, v pokutovom území domácich ale nebol nikto z hráčov Realu Betis.

65
    Hra je prerušená, na zemi ostáva domáci brankár Sergio Herrera.

66
    Po krátkom ošetrovaní na domácej strane pokračujeme v zápase ďalej.

67
    Ukážkový center do šestnástky hostí, hlavička Kikeho Garcíu tesne míňa bránu Claudia Brava.

68
    Montoyu nepustil k lopte na domácej strane David García, autové vhadzovanie pre Osasunu.

70
    Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 20 minút, na strelecké pokusy smerujúce na bránu aktívnejší hostia: 3-7.

71
    Osasuna kombinovala pred šestnástkou súpera, Ruibal sa ale dostal poľahky k lopte a tak sa akcia domácich končí.

72
    Na druhej strane zblokovala domáca obrana zakončenie z kopačky Nabila Fekira.

73
    Striedanie v tíme Osasuna Pamplona: z ihriska odchádza Rubén García, prichádza Javier Ontiveros.

75
    Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Borja Iglesias, prichádza Willian José.

75
    Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Aitor Ruibal, prichádza Juanmi.

75
    Roberto Torres dokázal v skĺze vybojovať pre svoj tím rohový kop.

76
    Rohový kop domáci nezúžitkovali podľa svojich predstáv, naopak Real Betis okamžite vyrážal do protiútoku, ktorý nakoniec nebol úspešný.

77
    Striedanie v tíme Osasuna Pamplona: z ihriska odchádza Jon Moncayola, prichádza Oier.

77
    Striedanie v tíme Osasuna Pamplona: z ihriska odchádza Kike García, prichádza Ezequiel Ávila.

78
    Domáci reklamujú faul na polovici ihriska, rozhodca nereaguje a loptu majú v moci hostia.

79
    Po zblokovanom centri je tu rohový kop na domácej strane.

80
    Žltú kartu dostáva Darko Brašanac (Osasuna Pamplona).

80
    Hostia prekonali domáceho brankára, po centri dotlačil loptu do siete striedajúci Juanmi, pre postavenie mimo hry ten gól neplatí.

80
    Real Betis dal gól! Gól hostí nakoniec platí, po prihrávke Montoyu poslal loptu hlavou do siete striedajúci JUANMI – 1:2! Asistencia: Martin Montoya.

81
    Celú situáciu skúma systém VAR. Počkajme si na rozhodnutie hlavného rozhodcu.

82
    Po preskúmaní celej situácie bol hostí nakoniec uznaný.

84
    Moreno odstavil od lopty Torresa, Rodríguez následne pohodlne zobral loptu na svoje kopačky a odkopol ju na polovicu súpera.

85
    Striedanie v tíme Osasuna Pamplona: z ihriska odchádza Lucas Torró, prichádza Iván Barbero.

85
    Striedanie v tíme Osasuna Pamplona: z ihriska odchádza Roberto Torres, prichádza Robert Ibáñez.

86
    Domáci pochopiteľne s veľkou snahou o vyrovnanie v závere zápasu, aktivita Osasuny naberá na obrátkach.

87
    Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Sergio Canales, prichádza Joaquín.

88
    Nabil Fekir predviedol svoje schopnosti, z pravej strany následne centroval striedajúci Joaquín, Juanmi sa však v šestnástke k lopte nedostal.

89
    Z pravej strany prišiel do šestnástky hostí dobrý center, nakoniec je akcia domácich prerušená pre ofsajdové postavenie.

90
    Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Nabil Fékir, prichádza William Carvalho.

90
    Hlavný rozhodca nadstavuje v druhom polčase šesť minút.

90+1
    Joaquín reklamuje po centri z vnútra pokutového územia ruku na domácej strane, hlavný rozhodca nereaguje.

90+2
    Striedajúci Willian José nezakončil, jeho pokus bol zblokovaný. Roh pre Real Betis.

90+3
    Real Betis dal gól! WILLIAN JOSÉ rozhoduje dnešný zápas, striedajúci útočník hostí pekným lobom pridáva tretí gól Realu Betis – 1:3! Asistencia: William Carvalho.

90+5
    Zápas sa už iba prakticky dohráva, Osasuna drží loptu na svojich kopačkách.

90+6
    Taktický faul domácich v strede ihriska, lopta pre Real Betis.

Fauly: 18:10.

Po zmene strán sme sledovali vyrovnaný zápas, hostia pridali druhý gól v závere zápasu, kedy sa presadil striedajúci Juanmi. V nadstavenom čase pečatil víťazstvo Realu Betis Willian José. Real Betis zdolal Osasunu na jej ihrisku 3:1. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (21:22:43)