Zbuzany – Slovácko 1:2 (kon.) | Zápy – Hr. Králové 0:4 (kon.) | Karviná – Chrudim 1:0 (kon.)
Třinec – Teplice 0:1 (kon.) | Prostějov – Bohemians 0:4 (kon.) | Přepeře – Jablonec 0:1 (kon.)
Vltavín – Ostrava 2:5 (po pr.) | Líšeň – Sparta Praha 0:3 (kon.) | Velvary – Slavia 2:4 (kon.)
FK Zbuzany 1953
1:2 (0:2)
1.FC Slovácko
cz Streda 22.09.2021, 15:30 • Fotbalové hřiště FK Zbuzany • MOL Cup • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Ve 3. kole druhé nejprestižnější české fotbalové trofeje proti sobě nastoupí Zbuzany, které hrají ČFL, a prvoligové Slovácko.

Zbuzany byly nasazené do 2. kola. V něm zvítězily na hřišti Libčan 4:1. O kolo později se postaraly zatím asi o největší senzaci, když na domácím hřišti dokázaly přetlačit Liberec.

V ČFL se jim ale momentálně tolik nedaří. Po osmi odehraných kolech jsou až na 13. místě s pouhými devíti body.

Pro Slovácko půjde o první zápas v letošním MOL Cupu. Každopádně budou jasným favoritem a jistě nebudou chtít dopustit stejnou blamáž, která se podařila v minulém kole Liberci.

Týmu z Uherského Hradiště se v letošním ročníku Fortuna ligy poměrně daří a po osmi kolech je na pátém místě s 16 body. V posledním ligovém zápase si navíc Slovácko v naprosté pohodě pohrálo se Zlínem, který na stadionu Miroslava Valenty porazilo 3:0.

1

1
    Slovácko právě vstřelilo branku!
    Tak to byl fofr. Hned po pár sekundách favorit zápasu otevírá skóre. Centr z levé strany od Kalabišky byl ještě prodloužen na zadní tyč, kterou zavíral MICHAL KOHÚT a překonal vyběhnuvšího gólmana.

3
    Zbuzany se po špatném startu osmělily a alespoň na pár chvil se dostaly na útočnou polovinu. Dlouhého trvání to však nemělo.

4
    Na útočné polovině domácího celku se nepříjemně střetli Hampl s Kalabiškou. Oba se sice sebrali ze země, ale evidentně je trápí bolest ruky.

5
    Slovácko se dralo do šance, konkrétně to byl Navrátil. Před ním ale byl u míče rychleji gólman Soukup a stav se tak nemění.

7
    Hostující tým v klidu kombinuje na obranné polovině a nikam se nežene. Ani Zbuzany nijak zběsile nenapadají.

8
    Teď už ale měl pátý celek Fortuna ligy velkou šanci. K pěkné přízemní střele se dostal Navrátil. Následně nadvakrát z velké blízkosti nedokázal dorazit míč do sítě Sadílek.

10
    Několik tvrdších soubojů uprostřed soubojů uprostřed hřiště. K míči se nakonec nedostal nikdo a skončil v autu.

12
    Další závan šance hostujícího celku. Kalabiška centroval z levé strany, ale míč si v klidu ze vzduchu stáhl gólman Soukup.

14
    Slovácko svého soupeře prakticky nepouští za půlu. Teď si vybojovalo standardní situaci, z které ale vzešel pouze rohový kop. Z něj následně vůbec nic.

16
    A z ničeho nic tu byla obrovská šance domácích. Chyby ve středu hřiště využil Agyeman, který našel průnikovou přihrávkou Lukáše Poučka. Ten Bajzu sice obešel, nicméně se dostal do velkého úhlu a k zakončení už se nedostal.

18
    Zbuzany nyní brání hodně zodpovědně. Slovácko navíc na středu hřiště chybuje a předvádí spoustu nepřesností.

20
    Na Zbuzanském hřišti byl slyšet jásot poté, co Pouček centroval přesně na hlavu Hampla, který se nemýlil. Jenže domácí fotbalista stál v ofsajdu a radost tak byla předčasná.

21
    Vypadá to, že tým z ČFL se oklepal a začíná svému slavnějšímu soupeři pořádně zatápět. Ke dvěma střelám se dostal Houha, jenže druhý pokus mířil mimo.

23
    Žlutou kartu dostává Houha (FK Zbuzany 1953).

24
    Mohlo to být o dvě branky. K přímému kopu se postavil Havlík, který ho poslal na hlavu Kalabišky, jenž trefil tyč.

24
    A opět možnost pro Zbuzany. Téměř sám na branku pelášil Houha, kterého ale na poslední chvíli zakřižoval Tomič a nepustil domácího borce do zakončení.

26
    Kalabiška zatím hraje výborné utkání. Teď si na levé straně pohrál s jedním z domácích obránců, poslal míč na hranici šestnáctky na Sadílka, který trefil břevno.

28
    Opět hodně aktivní Kalabiška, který si vynutil faul na půlící čáře. Hosté tak zůstanou u balonu.

29
    Teď měli domácí štěstí. Havlík posílal míč do vápna, který se Soukup snažil vykopnout, ale trefil pouze pozadí Zákosteleckého a jen tak tak, že se míč neodrazil do branky.

30
    Kohút mohl přidat druhou branku. Ale z levé strany strany těsně minul vzdálenější tyč.

32
    Domácí Novák teď hodně zatopil Soukupovi. Při odkopu trefil balon hodně špatně a domácí gólman měl co dělat, aby míč vytáhl na roh.

34
    Žlutou kartu dostává Navrátil (1.FC Slovácko).

36
    Hosté se ubránili standardní situaci a následně vyrazili do útoku. Jenže centr z pravé strany příliš emocí nevzbudil.

37
    Hosté zahrávali rohový kop, z kterého ale opět nevytěžili vůbec nic. Soukup míč vyboxoval mimo vápno a Slovácko tak muselo nakonec začínat novou akci až od svého brankáře.

39
    Náznak šance Zbuzan. Před domácím útočníkem ale na poslední chvíli odkopl míč Bajza.

40
    Nyní zahrávali domácí standardní situaci z levé strany. Ale centr letěl pouze do míst, kde stál slovenský brankář v barvách Slovácka.

43
    Tak nakonec se tým z Uherského Hradiště dočkal druhé branky. Po individuální akci zakončil své sólo brankou VÁCLAV JUREČKA.

45

Slovácko bylo v prvním poločase jednoznačně lepším celkem a jde si za postupem do 4. kola MOL Cupu. Vyšel mu především úvod zápasu, když se hned v první minutě prosadil Kohút. Následně hosté trefili dvakrát brankovou konstrukci a dvě minuty před koncem zvyšoval na rozdíl dvou branek Jurečka. I domácí měli dva dobré náznaky šancí, ale ani jednu nevyužili. Uvidíme ve druhé půli, zda domácí favorita ještě potrápí.

46

46
    Začátek druhého poločasu vyšel domácím fotbalistům lépe než ten první. Dostali se ihned do útoku, jenže hostující branku neohrozili.

48
    Naopak na druhé straně se dostali hosté do šance. Nůžky zkoušel Kohút, ale branku minul.

50
    Do střely z první se opřel zpoza vápna Havlík, jenže branku minul.

51
    Zajímavá příležitost domácích. Sprinterský souboj svedl Eichler s Bajzou, ale slovenský gólman byl natolik rychlý, že domácí borec neměl pořádný prostor pro kvalitní zakončení.

53
    Z pravé strany nyní centroval Tomič, jenže jeho oblouček skončil pouze v rukavicích Soukupa.

55
    Sadílkova technická rána z levé strany hranice pokutového území na zadní tyč minula zařízení.

57
    Po chvilce, kdy se téměř nic nedělo, si vysloužil potlesk domácích fanoušků Borkovec. Ten však zamířil pouze do středu hřiště.

59
    Střídání v týmu FK Zbuzany 1953: ze hřiště odchází Eichler, přichází Jonáš.

60
    Kohút sklepl přihrávku na Navrátila, který svou pumelici ale poslal nad branku.

60
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Navrátil, přichází Petržela.
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Jurečka, přichází Divíšek.

61
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Kalabiška, přichází Šašinka.

62
    Slovácko je aktivnější, ale žádnou vyloženou šanci si ve druhém poločase nevytvořilo.

65
    Zbuzany právě vstřelily branku!
    A máme tu drama! Po centru z pravé strany se ke střele dostal JAKUB JONÁŠ a pod padajícím gólman poslal míč do branky. Gólman Bajza asi nebude mít úplně čisté svědomí.

67
    A mohlo být srovnáno! Hampl se dostal za hostující obranu, obešel i brankáře a zakončoval do odkryté brány. Jenže na poslední chvíli zachránil situaci Michal Kadlec.

69
    Další střela Slovácka z nějakých 16 metrů. Sadílkův pokus byl ale zblokovaný.

71
    Divíšek se dostal k prvnímu většímu kontaktu s míčem. Zleva posílal míč před branku, ale Zbuzany se bez problémů ubránili.

72
    Nyní hosté zahrávali další rohový kop, ale tato standardní situace jim dnes absolutně nevychází.

73
    Hosté se drží v tlaku a posílají do vápna jeden centr za druhým. Outsider zápasu z ČFL se nicméně brání ve druhém poločase poměrně v pohodě.

75
    Poprvé Slovácko zahrozilo z rohového kopu. Úplně sám hlavičkoval Hofmann, ale trefil pouze prostředek branky.

76
    Následně přichází hodně nepovedené střela Kohúta.

77
    Zbuzany měly velkou šanci na srovnání skóre. Na penaltu dostal přihrávku Hampl, jenže míč netrefil ideálně.

79
    Dvě obrovské příležitosti Slovácka! Nejprve obešel Petržela z jednoho obránců a tváří v tvář neuspěl v souboji se Soukupem. Následně se dostal k další šanci Šašinka, ale domácí strážce svatyně předvedl druhý spektakulární zákrok během pár sekund.

81
    Střídání v týmu FK Zbuzany 1953: ze hřiště odchází Pouček, přichází Nováček.

83
    Domácí se snaží o srovnání skóre a vybojovali dva rohové kopy v krátkém časovém sledu. Jenže ani z jednoho branku Slovácka neohrozili.

85
    Slovácko je v závěru duelu aktivnější a drží míč dost daleko od vlastního pokutového území.

88
    Střídání v týmu FK Zbuzany 1953: ze hřiště odchází Agyeman, přichází Musa.

89
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Kohút, přichází Cicilia.

90
    V samotném závěru se dral ještě do šance dnes také velmi aktivní Hampl. Jenže byl zdvojen a k zakončení se nakonec nedostal.

90+1
    Zajímavá situace po standardce domácích. Domácí gólman Soukup totiž naremploval brankáře Soukupa.

90+2

Zápas Zbuzan se Slováckem nakonec končí vítězstvím favorita 2:1. To zadělalo na postup v prvním poločase, konkrétně už v první minutě, kdy se trefil Michal Kohút.

Tým z Uherského Hradiště byl i nadále aktivnějším celkem a trefil jednou tyčku a následně ještě břevno. Ale ani Zbuzany ale nebyly bez šancí. Nicméně v závěru poločasu dal na 2:0 Václav Jurečka.

Ve druhé půli byli domácí hodně aktivní a zaslouženě snížili na rozdíl jediné branky po úspěšné střele střídajícího Jakuba Jonáše. Na víc se ale Zbuzany už nezmohly a po boji padly 1:2. Do 4. kola MOL Cupu tak postupuje Slovácko. (17:23:47)