Mallorca – Villarreal 0:0 (kon.) | Sociedad – Sevilla 0:0 (kon.) | Real Betis – Espanyol 2:2 (kon.)
Valencia – Real Madrid 1:2 (kon.)
Real Betis
2:2 (2:1)
RCD Espanyol Barcelona
Nedeľa 19.09.2021, 18:30 • Sevilla, Benito Villamarin • Španielska LaLiga • 5. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 5.kola La ligy Real Betis – Espanyol Barcelona. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

REAL BETIS: Futbalisti Realu Betis sa po štyroch odohraných kolách nachádzajú v tabuľke na 9.mieste (5 bodov – výhra, 2 remízy, prehra). Zverenci Manuela Pellegriniho zaznamenali prvé víťazstvo v sezóne v poslednom kole. Stalo sa tak na ihrisku Granady, ktorú zdolali tesne 2:1 po góloch Rodriho a Canalesa, pričom víťazný kop z kopačky Canalesa padol v 89.minúte zápasu.

ESPANYOL: Espanyol nevstúpil do nového ligového ročníka ideálne, po štyroch zápasoch majú zverenci Vicenteho Morena na konte iba 2 body (2 remízy, 2 prehry). Obe prehry prišli navyše v posledných dvoch kolách, v poslednom súboji podľahli na domácom štadióne favorizovanému Atleticu Madrid 1:2. Za domácich sa v zápase presadil Raul de Tomas.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Real Betis: Bravo – Bellerín, Pezzella, V. Ruiz, Moreno – W. Carvalho, G. Rodríguez – Rodri, Fekir, Canales – José.
    Náhradníci: Rui Silva – Akouokou, Camarasa, González, Iglesias, Guardado, Juanmi, Joaquín, Ruibal, Montoya, Tello.

RCD Espanyol Barcelona: Diego López – Ó. Gil, Sergi Gómez, Cabrera, Pedrosa – Aleix Vidal, Morlanes, Darder, Melendo – de Tomás, Embarba.
    Náhradníci: J. García – Dimata, Bare, Á. García, Melamed, Mérida, Loren, Miguelón, Vadillo, Vilà, Wu.

Rozhodčí: Grado.

O niekoľko okamihov odštartuje dnešný zápas. Real Betis nastúpi vo svojej typickej zeleno-bielej kombinácii dresov. Hostia z Espanyolu budú mať dnes červenú kombináciu dresov.

1

1
    Prvý útok domácich futbalistov, k lopte sa v šestnástke hostí dostal Carvalho, ktorého strela trafila iba bočnú sieť brány Diega Lópeza.

2
    Real Betis to tentokrát skúšal po ľavej strane ihriska, odkiaľ odcentroval Canales – obrana hostí odvrátila do bezpečia.

3
    Veľká šanca na strane domácich, po nedorozumení v obrane hostí napálil loptu ľavačkou spoza šestnástky do žrde Rodri.

4
    Hostia odpovedajú na druhej strane po centrovanej lopte nepresnou hlavičkou nad bránu Brava.

5
    Hra je prerušená, na zemi leží domáci obranca Victor Ruiz. Lekársky tím je už na hracej ploche.

6
    Domáci obranca opúšťa ihrisko na vlastných nohách, v zápase ale zrejme nebude pokračovať ďalej.

7
    Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Víctor Ruiz, prichádza Edgar González.

8
    William Carvalho získal loptu v strede ihriska, Real Betis môže zaútočiť. Prihrávka na Bellerína bola pridlhá, odkop od brány hostí.

9
    Žltú kartu dostáva Edgar González (Real Betis).

9
    Po nedovolenom zákroku striedajúceho Gonzáleza je tu priamy kop pre hosťujúci tím.

10
    Zakončenie hostí z priameho kopu chytá bez problémov domáci brankár Claudio Bravo.

11
    Úvodných 10 minút zápasu máme za sebou, držanie lopty vyzerá aktuálne takto: 55% – 45%.

12
    Rodri hľadal kolmou prihrávkou na hrote Josého, jeho prihrávku zblokovana hosťujúca obrana.

13
    Jemný pas z kopačky domáceho Nabila Fekira odvracia obrana hostí.

14
    Hostia odpovedajú akciou po ľavej strane ihriska, center Pedrosu upratala domáca obrana do bezpečia.

15
    Center Rodriho hľadajúci v pokutovým území Nabila Fekira chytá brankár hostí Diego López.

16
    Espanyol Barcelona dala gól! Hostia otvárajú skóre zápasu, po prudkom centri de Tomasa prekonáva z vnútra šestnástky domáceho brankára ALEIX VIDAL – 0:1! Asistencia: Raúl de Tomas.

17
    Hlavný rozhodca ešte kontroloval gólovú situáciu systémom VAR, úvodný gól Espanyolu v zápase ale platí.

18
    Pezzella teraz takticky prerušil rýchly protiútok hostí v strede ihriska. Lopta pre Espanyol.

19
    O vzrušenie na domácej strane sa postaral útočník Willian José, jeho strela spoza šestnástky tesne minula bránu hostí.

20
    Na zemi teraz končí autor úvodného gólu Aleix Vidal, nedovolený zákrok predviedol domáci Moreno.

21
    Po krátkom prerušení hry pokračujeme ďalej. Lopta pre hostí.

22
    Vysoké napádanie v podaní Realu Betis, obrana hostí iba odkopáva loptu z vlastnej polovice ihriska.

23
    Bellerín neudržal loptu na hracej ploche, domáci futbalisti sa hnevajú. Autové vhadzovanie pre Espanyol.

24
    Prudké zakončenie z vnútra šestnástky v podaní domáceho Canalesa – nasleduje roh Realu Betis.

25
    Z pravej strany sa snažil odcentrovať Rodri, obrana hostí blokuje aj túto prihrávku na rohový kop.

26
    Bellerín predviedol na polovici hostí nedovolený zákrok, domácim futbalistom sa toto rozhodnutie hlavného arbitra pochopiteľne nepáči.

27
    Pedrosa získal loptu na ľavej strane, pri snahe o center bol hosťujúci obranca faulovaný. Priamy kop pre Espanyol Barcelona.

28
    Vidal hľadal centrom v šestnástke domácich de Tomasa, útočník Espanyolu ale nezvládol spracovanie.

29
    Real Betis kombinuje s loptou na vlastnej polovici ihriska, hostia zatiahnutí do defenzívy.

30
    Rodri takmer prekvapil hosťujúceho brankára Diega Lópeza, pri centri domáceho záložníka sa musel brankár Espanyolu poriadne natiahnuť. Nasleduje roh pre Real Betis.

31
    Úvodná tretina dnešného zápasu je za nami, štatistika striel na bránu je momentálne vyrovnaná: 2-2.

32
    Center z kopačky Nabila Fekira smerujúci do šestnástky korisťou hosťujúcej defenzívy.

33
    Nasleduje krátka občerstvovacia pauza v tomto zápase.

34
    Hráči nabrali sily do záverečných minút prvého polčasu, pokračujeme v hre ďalej.

35
    Momentálne sledujeme futbal vo vysokom tempe. Na vlastnej polovici bol faulovaný Rodri, lopta pre domáci tím.

36
    Domáci futbalisti majú loptu pod kontrolou na vlastnej polovici ihriska, z kopačky Bellerína ale prichádza nepochopiteľná chyba. Hostia vyrážajú do protiútoku.

37
    Žltú kartu dostáva Manu Morlanes (RCD Espanyol Barcelona).

38
    Z ľavej strany ihriska si to namieril do pokutového územia Alex Moreno, domáci futbalista padá v šestnástke, hlavný rozhodca ale penaltu nepíska. Hra pokračuje ďalej.

39
    Po rýchlom protiútoku zakončuje z vnútra šestnástky iba do ľavej žrde hosťujúcej brány Rodri. Nasleduje roh Realu Betis.

40
    Po veľkej chybe v domácej defenzíve mohol pridať druhý gól Espanyolu de Tomás, svoje zakončenie v dobrej príležitosti si však rozhodne predstavoval inak.

41
    Real Betis dal gól! Nedáš – dostaneš. WILLIAN JOSÉ sa na druhej strane ihriska ocitol v dobrej šanci, ktorú rutinérsky premenil – 1:1! Asistencia: Sergio Canales.

42
    V závere prvého polčasu domáci futbalisti zúžitkovali svoju aktivitu a zaslúžene vyrovnali.

43
    Nabil Fekir mohol poslať svoj tím okamžite do vedenia, v šestnástke si urobil priestor, pri zakončení pravačkou ale netrafil bránu hostí.

44
    Nabil Fekir teraz predviedol nedovolený zákrok, na zemi skončil Leandro Cabrera.

45
    Hlavný rozhodca nadstavuje v prvom polčase štyri minúty.

45+1
    Rodri prišiel o loptu v strede ihriska, hostia ale nedokázali zúžitkovať rýchly protiútok.

45+2
    Bellerín si zabiehal za obranu, svojou aktivitou prinútil Pedrosu k odvráteniu lopty iba na rohový kop.

45+3
    Po rohovom kope Realu Betis zakončuje z voleja vedľa brány Guido Rodríguez.

45+4
    Real Betis dal gól! Bellerín ukážkovo zabojoval o loptu v pokutovom území, prihral ju na kopačky NABILA FEKIRA, ktorý bez problémov umiestnenou strelou prekonáva Diega Lópeza – 2:1! Asistencia: Hector Bellerín.

45+5

Máme za sebou prvý polčas zápasu medzi Realom Betis a Espanyolom Barcelona. Skóre zápasu otvorili v 16.minúte hostia, kedy sa po peknej akcii presadil Aleix Moreno. Domáci odpovedali v závere polčasu, na 1:1 vyrovnával Willian José. Domáci strhli v samom závere polčasu vedenie na svoju stranu, keď sa presadil Nabil Fekir. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

O malú chvíľu začne druhý polčas dnešného zápasu.

46

46
    Striedanie v tíme RCD Espanyol Barcelona: z ihriska odchádza Manu Morlanes, prichádza Keidi Bare.

46
    Striedanie v tíme RCD Espanyol Barcelona: z ihriska odchádza Óscar Melendo, prichádza Loren.

47
    Domáci vstupujú do druhého polčasu v rovnakom duchu, v akom skončili úvodné dejstvo zápasu.

48
    William Carvalho prehodil loptu v šestnástke na Sáncheza, ktorého strela rozvlnila iba bočnú sieť hosťujúcej brány.

50
    Sergio Canales dokázal odcentrovať z ľavej strany ihriska, domáci futbalisti túto akciu nedokázali zakončiť.

51
    Hector Bellerín vnikol do pokutového územia hostí, jeho center ale chytil brankár hostí Diego López.

52
    William Carvalho vysunul Nabila Fekira, ktorého zakončenie z hranice šestnástky vyrazil dobrým zákrokom Diego López.

53
    Hosťujúci brankár odkopáva loptu pod tlakom mimo hraciu plochu. Autové vhadzovanie pre Real Betis.

54
    Striedajúci Bare zastavil nedovolene Morena, štandardka na domácej strane.

55
    Ďalekonosný pokus z kopačky Josého Williana takmer zapadol do brány – rohový kop pre Real Betis.

56
    Po dlhom prenesení hry na Nabila Fekira a následnom centri uvidíme ďalší roh domácich.

56
    Diego López sa vyznamenal pri hlavičkovom zakončení Guida Rodrígueza.

57
    Hostia nedokázali podržať loptu na svojich kopačkách, domáci tak môžu opäť zaútočiť.

58
    Darder si vyšliapol na Fekira v strede ihriska, lopta pre domáce mužstvo.

59
    Nabil Fekir sa ocitol opäť na zemi, domáci fanúšikovia potleskom oceňujú bojovnosť domáceho záložníka. Lopta pre Real Betis.

60
    Moreno zabojoval pri postrannej čiare, domáci majú k dispozícii autové vhadzovanie na polovici súpera.

61
    Po jemnom centri Nabila Fekira z ľavej strany zakončuje hlavou do rúk Diega Lópeza Willian José.

61
    Striedanie v tíme RCD Espanyol Barcelona: z ihriska odchádza Óscar Gil, prichádza Lej Wu.

62
    Prvý rohový kop hostí v druhom polčase odvrátil hlavou na prvej žrdi Alex Moreno.

63
    Hostia pohrozili z ojedinelej akcie v druhom polčase, prudký center chytil bez problémov domáci brankár Claudio Bravo.

64
    Claudio Bravo musel vytiahnuť výborný zákrok, domáci brankár vyrazil prudký strieľaný center hostí z vnútra šestnástky.

66
    Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Rodri, prichádza Víctor Camarasa.

66
    Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Sergio Canales, prichádza Juanmi.

67
    Hostia po prestriedaní okamžite ožili, po faule na Embarbu je tu priamy kop pre Espanyol.

68
    Hra je prerušená, na zemi končí domáci útočník Willian José.

69
    Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Willian José, prichádza Borja Iglesias.

70
    Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza William Carvalho, prichádza Andrés Guardado.

71
    Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 20 minút, štatistika striel na bránu vyzerá takto: 8-3.

72
    Spoza šestnástky to vyskúšal Nabil Fekir, jeho pokusu chýbala väčšia presnosť.

73
    Espanyol sa snaží niečo vymyslieť s loptou na kopačkách smerom dopredu.

74
    Žltú kartu dostáva Germán Pezzella (Real Betis).

75
    Žltú kartu dostáva Adria Giner Pedrosa (RCD Espanyol Barcelona).

75
    Žltú kartu dostáva Aleix Vidal (RCD Espanyol Barcelona).

76
    Hra je prerušená, faulovaný Aleix Vidal má na svojej nohe tržnú ranu.

77
    Celú situáciu a nebezpečný zákrok domáceho hráča kontroluje systém VAR. V hre je červená karta.

78
    Červenú kartu dostáva Germán Pezzella (Real Betis).

79
    Real Betis bude dohrávať zápas v oslabení po vylúčení Germána Pezzellu.

80
    Hra je prerušená, nasleduje prestávka na občerstvenie. Posledných 10 minút zápas bude ešte zaujímavých.

81
    Striedanie v tíme RCD Espanyol Barcelona: z ihriska odchádza Aleix Vidal, prichádza Nico Melamed.

82
    Na oboch stranách sme svedkami viacerých nepresností, loptu nakoniec získavajú hostia.

83
    Obrovská šanca hostí, Lorena sa ocitol sám pred brankárom domácich. Nakoniec je ale signalizovaný ofsajd.

84
    Domáci kombinujú na polovici súpera, v oslabení sa však nikam neponáhľajú.

85
    Ďalšia akcia hostí končí postavením mimo hry, opäť sa v ňom ocitol striedajúci Loren.

86
    Real Betis v obrannom postavení na vlastnej polovici ihriska, hostia sa snažia o vyrovnanie.

87
    Nabil Fekir odcentroval z ľavej strany, zakončenie striedajúceho Iglesiasa letí vysoko nad.

88
    Žltú kartu dostáva Andrés Guardado (Real Betis).

89
    Espanyol vrhá všetky sily do útoku, strela spoza šestnástky bola zblokovaná.

90
    Žltú kartu dostáva de Tomás (RCD Espanyol Barcelona).

90
    Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase osem minút.

90+1
    Po tvrdom zákroku hostí je tu priamy kop pre Real Betis.

90+2
    Striedanie v tíme RCD Espanyol Barcelona: z ihriska odchádza Raúl de Tomás, prichádza Nany Landry Dimata.

90+2
    González si počínal na vlastnej polovici nedovolene, priamy kop pre Espanyol.

90+3
    Espanyol zatlačil Real Betis na jeho polovici. Hostia sa ale zatiaľ nevedia dostať k zakončeniu.

90+4
    Žltú kartu dostáva Claudio Bravo (Real Betis).

90+5
    Iglesias hľadal pred brankákou prihrávkou Fekira, lopta bola zblokovaná a tak nasleduje roh.

90+6
    Pedrosa zastavil Fekira, pri lopte ostane Real Betis – nasleduje autové vhadzovanie.

90+7
    Žltú kartu dostáva Nabil Fékir (Real Betis).

90+7
    Espanyol Barcelona dala gól! Hostia dokázali vyrovnať, po zmätku v domácej obrane sa prudkou strelou presadil LEANDRO CABRERA – 2:2!

90+8
    Záver zápasu je z oboch strán veľmi nervózny.

Fauly: 13:9.

Po zmene strán ovplyvnilo zápas vylúčenie domáceho Pezzellu. Hostia dokázali využiť presilovku v samom závere zápasu, keď sa presadil Cabrera, ktorý tak stanovil konečný výsledok zápasu 2:2. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (20:32:07)

Igor Tabiš

Góly: 41. José, 45+4. Fékir – 16. Aleix Vidal, 90+7. Cabrera

Karty:   9. González (RBE), 74. Pezzella (RBE), 88. Guardado (RBE), 90+4. Bravo (RBE), 90+7. Fékir (RBE) – 37. Morlanes (ESB), 75. Pedrosa (ESB), 75. Aleix Vidal (ESB), 90. de Tomás (ESB)   78. Pezzella (RBE)

Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 11:3. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 13:9.
    Real Betis: Bravo – Bellerín, Pezzella, V. Ruiz (7. González), Moreno – W. Carvalho (70. Guardado), G. Rodríguez – Rodri (66. Camarasa), Fékir, Canales (66. Juanmi) – José (69. Iglesias).

RCD Espanyol Barcelona: Diego López – Ó. Gil (61. Wu), Sergi Gómez, Cabrera, Pedrosa – Aleix Vidal (81. Melamed), Morlanes (46. Bare), Darder, Melendo (46. Loren) – de Tomás (90+2. Dimata), Embarba.

Rozhodca: Grado