Prostějov – Chrudim 2:0 (kon.)
1. SK Prostějov
2:0 (2:0)
MFK Chrudim
cz Sobota 11.09.2021, 17:00 • Za místním nádražím, Prostějov • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ) • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji krásný sobotní podvečer, vítejte u duelu 7. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ve kterém 1. SK Prostějov vyzve MFK Chrudim.

Prostějov ani Chrudim letos zatím nezáří. Východočeši za šest zápasů posbírali jen čtyři body a krčí se na předposlední, sestupové příčce. Chrudim porazila akorát Třinec a remizovala s Opavou, naposledy padla 0:1 s Jihlavou.

Prostějovské letošní výsledky jsou velmi nevyrovnané. Hanáci porazili Brno a Třinec, ale schytali debakl od Sparty B i Vyškova. Mají na kontě šest bodů, které jim stačí na 12. místo.

1

2
    Prostějov se zatím drží u míče, aktuálně kombinuje na vlastní polovině hřiště.

2
    Chrudimský fotbalista byl po zisku míče faulován, hosté rozehrávají z poloviny hřiště.

3
    Kombinaci Východočechů zastavil ofsajd.

3
    První střelu v utkání vyslali hosté. Prostějovská defenziva ale byla pozorná a pokus zpoza šestnáctky zablokovala.

4
    Hosté rozehrávali rohový kop, ze kterého ale nebezpečí nepřišlo. Prostějov následně osvobodil útočný faul Východočechů.

5
    Prostějov právě vstřelil branku!
    Hanáci jdou už po pěti minutách do vedení! Postupnou kombinací se dostali až ke střele z levé strany, rána FILIPA ŽÁKA zpoza šestnáctky skončila až za Mikulcovými zády v síti!

8
    Východočeši se snažili o rychlou odpověď a ohrozili domácí branku! Mucha ale míč kryje a nedopouští srovnání.

9
    Také na druhé straně přišla zajímavá kombinace a zakončení z pokutového území, které ale nebylo přesné. Mikulec tak zasahovat nemusel.

11
    Prostějov se dostal do další akce, vybojoval rohový kop.

12
    Z něj šance nepřišla, domácí ale stále kombinují.

13
    Další prostějovskou akci zastavil ofsajd. Mikulec rozehrává před šestnáctkou.

15
    Chrudim se tlačila do pokutového území, zajímavou akci ale přerušil praporek postranního sudího, ofsajd.

17
    Na druhé straně zahrozili domácí, dostali se k zakončení, které však chrudimská obrana srazila.

18
    Protiakce Chrudimi končí rohovým kopem.

19
    Prostějov centr odvrátil, u míče jsou ale stále Východočeši.

21
    Chrudim zvládla ubránit další prostějovskou akci. Mikulec vykopává od branky.

22
    Východočeši mají k dispozici přímý kop z pravé strany.

23
    Centr do pokutového území Hanáci odvrátili do bezpečí.

25
    Mikulec si musel připsat zákrok. Prostějov rozjel akci po pravé straně, kterou zakončil střelou.

26
    Další střela na chrudimskou branku a další zákrok Petra Mikulce, který drží Východočechy ve hře.

28
    Prostějov měl k dispozici druhý roh v zápase, Chrudim se ale ubránila.

31
    Aktivní Hanáci se dostali k dalšímu zakončení. Mikulec tentokrát zasahovat nemusel, pokus totiž nemířil mezi tři tyče.

33
    Prostějov pokračuje v aktivitě. Vybojoval další rohový kop, z kterého šance nepřišla. Domácí ale zatím předvádějí dobrý výkon. Uvidíme, jestli přidají uklidňující druhou branku.

36
    Dva rohové kopy pro Chrudim v krátkém sledu. Prostějov odvrací centr do autu.

37
    Hanáci získali míč a vyrazili do rychlé protiakce, která skončila střelou na bránu! Mikulec si ale znovu poradil a zasahuje.

39
    Prostějov se teď nikam nežene a kombinuje na vlastní polovině.

40
    Po faulu domácích se k míči dostává Chrudim, rozehrává volný kop z půlky hřiště.

41
    Domácí jdou v závěru poločasu do dvoubrankového vedení! Hanáci získali míč, na tři přihrávky se dostali k zakončení a Petr Mikulec je podruhé překonán. Znovu se trefil FILIP ŽÁK!

43
    Přímý kop pro Chrudim z levé strany.

44
    Východočeši se dostali k zakončení, které ale bylo zablokováno.

45

První půle je u konce a spokojenější mohou být rozhodně Hanáci. Ti zatím předvádí lepší výkon, jsou aktivnější a po zásluze vedou 2:0. Obě branky vsítil 26letž útočník Filip Žák.

Druhý poločas začne přibližně v 18:00.

46

46
    Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Martin Šplíchal, přichází Jakub Šípek.
    Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Pavel Sokol, přichází Petr Juliš.

48
    Chrudimi zbývá druhý poločas, aby se zápasem něco udělala. Ale i do druhé půle vstoupil aktivněji Prostějov, který drží míč na kopačkách.

50
    Hanáci rozehrávají volný kop z poloviny hřiště.

51
    Chrudim se dostala k míči a prokombinovala se až do pokutového území, následnou střelu ale domácí zablokovali.

53
    Postupná kombinace Hanáků končí jen odkopem od Mikulcovy branky.

55
    Další výkop od chrudimské branky. Hraje se daleko od Muchovy svatyně, což domácím naprosto vyhovuje.

55
    Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Ondřej Kesner, přichází Adam Tkadlec.

57
    Východočeši rozehrávali přímý kop, z něj si ale šanci nevypracovali. Prostějov vhazuje z levé strany.

58
    Prostějovští se zmocnili míče na útočné polovině a snažili se ohrozit Mikulce, získali ale jen rohový kop.

59
    Po centru od rohového praporku přišel útočný faul domácích.

60
    Také Chrudim dostala k dispozici rohový kop, ale ani z něj nebezpečí nepřišlo.

62
    Východočeši se s míčem na útočné polovině neudrželi dlouho, bude se odkopávat od Muchovy branky.

63
    Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Jan Řezníček, přichází Roman Čáp.

64
    Rohový kop pro hosty.

65
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Martin Vlachovský, přichází Jakub Urbanec.
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Vasil Kušej, přichází Robert Bartolomeu.

65
    Tentokrát se chrudimští fotbalisté dostali k zakončení, které ale neskončilo mezi třemi tyčemi.

67
    Prostějov znovu kombinuje a drží míč dlouhé tři minuty. Do zakončení se už nežene, protože stále vede o dva góly.

68
    Chrudim vybojovala míč zpět a rozjíždí útočnou akci z vlastní poloviny.

69
    Žlutou kartu dostává Dominik Hašek (MFK Chrudim).

70
    Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Petr Rybička, přichází David Surmaj.

72
    Čas Chrudimi na dva góly se velmi rychle krátí. Prostějov stále drží pohodlný náskok.

73
    Faul na půli hřiště schytal jeden z domácích hráčů, který musí být ošetřován. Poté budou Hanáci rozehrávat volný kop.

75
    Další útočný faul hostů. Prostějov tak znovu může v klidu kombinovat kolem poloviny hřiště.

76
    Žlutou kartu dostává David Surmaj (MFK Chrudim).

78
    Dlouhá kombinace Chrudimi, postupný útok ale k zakončení nevedl. Míče se zmocnili domácí.

79
    Naopak z protiakce zahrozili Hanáci. Střelu z úhlu ale kryje připravený Mikulec.

80
    A další zakončení prostějovských fotbalistů, kteří mohli přidat třetí branku. Mikulcovi ale pomohla tyč!

81
    Žlutou kartu dostává Jakub Kopřiva (1. SK Prostějov).

83
    Hosté se prokombinovali až do pokutového území, ale k zakončení se nedostali.

83
    Naopak Prostějov se ke střelám celkem snadno. Další zakončení domácích ale minulo východočeskou branku.

84
    A další střela Prostějova! Tentokrát musel Mikulec zasahovat, poradil si.

84
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Jan Koudelka, přichází Solomon Omale.

87
    Hanáci se tlačili k další šanci, rozhodčí ale mává ofsajd.

89
    Prostějov už si závěr utkání užívá a ve velkém stylu přidává jednu střelu za druhou. Mikulec ale opět odolal a kryje.

90
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Jakub Kopřiva, přichází Marek Hausknecht.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90+1
    Také Chrudim se ještě dostala k jedné střele, Mucha však zasahovat nemusel a je blízko k čistému kontu.

90+1
    Žlutou kartu dostává Petr Juliš (MFK Chrudim).

90+3
    V poslední minutě zápasu přišla závěrečná střela prostějovských fotbalistů, Mikulec znovu zasahuje.

90+3

Duel je u konce a Prostějov slaví pohodovou výhru 2:0. Domácí byli lepším týmem a o vítězství rozhodli už v prvním poločase, kdy se dvakrát prosadil Filip Žák.

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 3:1. Rohy: 5:7.