Česko – Lotyšsko 16:0 (kon.) | Slovensko – Švédsko 2:4 (kon.)
16:0 (4:0, 6:0, 6:0)
Lotyšsko
cz Streda 01.09.2021, 14:00 • Arena Uppsala • MS juniorek • Skupina B

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního dne! (15:53:10)

Utkání mezi Českem a Lotyšskem je za námi! Po bezchybném výkonu českých reprezentantek končí utkání 16:0 pro Česko! V poslední třetině to vypadalo, že mnoho branek neuvidíme, nakonec však v závěru české hráčky přidaly čtyři přesné trefy a připisují si nejvyšší vítězství v historii světových šampionátů!

59:31 CHUDÁ - 16:0

59:31
    Česko právě vstřelilo branku!
    Čtyři vteřiny po rozehrávce přidávají Češky další přesný zásah! Nejvyšší výhru Češek v historii světových šampionátu zařídila ELIŠKA CHUDÁ. Asistence: Kovaříková.
    59:27 MAROSZOVÁ - 15:0

59:27
    Český gólostroj se na konci zápasu rozjel! VENDULA MAROSZOVÁ půl minuty po přihrávce Kubečkové navyšuje vedení na 15:0! Asistence: Kubečková.
    58:46 BÁČOVÁ - 14:0

58:46
    Češky neříkají konec! Další trefou se blýskla po přihrávce Keprtové PAVLÍNA BÁČOVÁ, která navyšuje už na 14:0! Asistence: Keprtová.
    57:52 VACHUDOVÁ - 13:0

57:52
    Dvě minuty před koncem ještě koriguje skóre utkání KATEŘINA VACHUDOVÁ, která se navyšuje vedení střelou mezi rukou a tyčí lotyšské brankářky. Asistence: Lenfeldová.

57:50
    Faul na straně českého týmu, který dává Lotyškám naději vstřelit alespoň jednu branku, rozehrávat bude soupeř českého týmu z pravé strany.

56:47
    Nepřesnou rozehrávku zachytila jedna z Češek, která se pak dostala ke střele od levého mantinelu, rána však byla pohotově zblokována.

56:20
    Lotyšské reprezentantky se snaží najít si cestu vpřed, ale už opravdu nemají mnoho sil.
    55:11 LECHNEROVÁ - 12:0

55:11
    Dvanáctý přesný zásah přidává KRISTÝNA LECHNEROVÁ, kterou našla ve středu hřiště osamocenou Kopecka. Lechnerová z první trefila horní část branky. Asistence: Kopecká.

55:00
    Do konce utkání zbývá posledních pět minut.

54:20
    Po delší odmlce to zkoušely Češky rychlou přihrávkou k mantinelu ze středu, hostující hráčky ale včas zasáhly.

Adam Mitáš

Góly a asistencie: 5. Kovaříková (Chudá), 13. Lechnerová, 16. Kovaříková (Chudá), 19. Kopecká (Báčová), 24. Báčová (Keprtová), 24. Vachudová (Lenfeldová), 30. Maroszová (Staňková), 32. Lechnerová (Maroszová), 38. Maroszová (Seemanová), 40. Maroszová (Seemannová), 50. Kopecká (Maroszová), 56. Lechnerová (Kopecká), 58. Vachudová (Lenfeldová), 59. Báčová (Keprtová), 60. Maroszová (Kubečková), 60. Chudá (Kovaříková)

Česko: Karasová (Janglová) – Havlíčková, Keprtová, Staňková, Lechnerová, Vachudová, Lenfeldová – Kopecká, Želízková, Báčová, Seemanová, Kubečková, Maroszová, Chudá, Trojánková, Kovaříková – Stůjová, Maděrová, Řezáčová
    Lotyšsko: Rabcesková (Bacukreová) – Grapenová, Roziteová, Rasaiceová, Ankudinová, Zarinová, Fibigaová, Raseiceová, Salacieteová – Eveleová, Gaugereová, Berzinová, Meldereová, Zamecaová, Haneová, Biezumaová, Kurockinaová, Derupaová

Rozhodca: Franzonová, Hedelindová