Mladá Boleslav – IFK Helsinky 1:2 (po pr.) | SønderjyskE – Zug 0:10 (kon.) | Rauma – Mannheim 5:1 (kon.)
Rögle BK – Mníchov 4:3 (kon.) | Cardiff – Lausanne 4:1 (kon.) | Zürich – Frölunda 4:2 (kon.)
Cardiff Devils
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
HC Lausanne
cz Sobota 28.08.2021, 20:00 • Ice Arena Wales • Liga majstrov • Skupina C

Cardiff dokázal i ve třetí třetině hrát na sto procent a přidal další dvě branky. Nutno říci, že se na své branky moc nenadřel a zkrátka mu to tam dnes padalo. Ovšem nešlo o žádné trefy na náhodu, ale vždy po pěkných útočných akcí. Ve druhém hracím dny se tedy zrodilo překvapení, kdy Cardiff vítězí nad favoritem z Lausanne 4:1! (22:15:19)

Střely na branku ve třetí třetině: 5:9!
    Střely celkem v zápase: 22:33!

59:28
    Proti střele Fuchse si obětavě lehl jeden z hráčů Cardiffu, ten je při power play pod velkým tlakem.

59:03
    Branka hostí je prázdná a Cardiff nyní může zkoušet pátou branku.

58:55
    Oddechový čas pro hosty.

58:10
    Navíc se nyní Bertschy chytil do ofsajdu a vhazovat se bude ve střední pásmu.

58:00
    Poslední dvě minuty zápasu a Cardiffu už dnešní vítězství nikdo nevezme.

56:54
    Carruth dnes chytá velmi jistě a o tom přesvědčil i svým dalším zákrokem, kdy udržel puk ve své výstroji.

56:24
    Reid přihrál na spoluhráče a ten ze středu vypálil z první. Tvrdá rána skončila za brankou!

55:16
    McNally vybojoval puk u mantinelu a hned jej poslal do středního pásma. To nyní domácím dostatečně stačí.

54:22
    Hráči Cardiffu svým napadáním za brankou soupeře ušetřili další dobré vteřiny. Ovšem Lausanne následně rychle míří do útoku.

52:37
    Domácí stále hrají to co potřebují a rozbíjí veškerou snahu Švýcarů.

51:17
    Hráči Cardiffu mají elánu na rozdávání a pohotově přistupují k soupeři, který nemá ani trochu času k nějaké kombinaci.

50:11
    Cardiff nyní musí necelých deset minut ubránit tlak svého soka, který nyní nejspíše vše vrhne do útočení.
    48:15 Sam DUGGAN - 4:1

48:15
    Cardiff právě vstřelil branku!
    Obrovská radost v Ice Areně! Devils docílili své čtvrté branky a s největší pravděpodobností míří za svým dnešním vítězství. Brankář stačil zareagovat na prvotní střelu, ale na pohotovou dorážku od SAMA DUGGANA už byl krátký. Asistence: Mark Richardson.

48:07
    Boltshauser raději přikryl letící puk, neboť Cardiff se rychle hnal na jeho svatyni.

47:40
    Hosté mají sice puk nyní ve své moci, ale stále platí, že Cardiff stihá se svým soupeřem bezpečně bruslit a znemožňovat jim jakékoliv nebezpečné situace.

46:31
    Lausanne nedokázalo využít svou přesilovku k dalšímu snížení a nyní je na řadě komerční pauza.

46:25
    Po delší kombinaci přišla střela, která byla zablokovaná a následně už Barberio nestihl puk u modré a vystavil svůj celek ofsajdu.

45:57
    ...teď už však mají pásmo pod svou nadvládou a zatím jen kombinují z jedné strany na druhou.

45:43
    To se jim však zatím moc nedaří...

45:03
    Střela mířila mimo a puk se od mantinelu odráží až k brance Lausanne, které musí znovu zakládat útok.

44:29
    Vyloučení v týmu Cardiff Devils (Mikkelson – 2 min., krosček).

44:06
    Domácí měli nyní trochu problémy vyvézt puk ze své třetiny, ale nakonec se jim to podařilo.

43:19
    Boltshauser nejspíše ramenem nyní vyrazil dobrou ránu. Následně musel opět reagovat na puk, když si Crandall objel branku a poslal puk na branku.

42:14
    Pro švýcarský celek to znamená další problém, neboť opět prohrávají o dvě branky a ve třetí části už budou mít velký problém překonat dnes houževnatě hrajícího soupeře.
    40:35 Cole SANFORD - 3:1

40:35
    Tak tohle byl parádní útok Cardiffu! Cox sebral u modré puk a rozjel se po levé straně. Před branku jej přihrál na COLE SANFORDA a ten s trochou štěstí poslal puk k pravé tyčce. Asistence: Trevor Cox.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině: 10:11!

Cardiff skóroval i ve druhé třetině a vedl již 2:0. Hosté však zanedlouho dokázali snížit. Druhá třetina nám nabídla svižnou hru, kdy Lausanne mělo opět o něco lepší pohyb. Cardiff však dokáže dobře napadat soupeře a tím si vytvářet dobré šance.

40:00

39:50
    Dupont nyní zastavil tvrdou ránu, která ho musela i trochu zabolet. Cardiff nyní může být nejspíše rád, že končí druhá třetina, neboť Lausanne si v závěrečných minutách vytvořila menší tlak.

39:18
    Poslední minuta druhé části, kdy domácí stále senzačně drží vedení. Nyní se však dostávají pod tlak.

38:33
    Domácím se rýsoval slibný protiútok, který však zhatil vracející se obránce Lausanne.

37:27
    Až nyní přišla dobrá kombinace Cardiffu, kdy přišla pěkná přihrávka před branku, ale dojíždějí hráč nestačil adekvátně puk tečovat směrem na branku.

36:46
    V posledních minutách se hra změnila spíše v nahánění puku po ledové ploše a poctivé napadání soupeře z obou stran.

36:03
    Hráč hostí si dlouho rozmýšlel střelu od modré až ji nakonec vyslal. Puk se zastavil před brankou a Carruth jen sledoval jak se puk nakonec odrazil k mantinelu.

33:59
    Sledujeme pasáž hry, kdy oba celky urputně brání a střeží si svou vlastní třetinu.

33:10
    Hráč Cardiffu nyní nemohl do pásma a musel počkat až z něj vyjede jeho spoluhráč. Následně už útočil do postavené obrany soupeře.

31:48
    Svižné tempo sledujeme i ve druhé třetině, kdy se příliš často nepřerušuje. Nyní ani jeden celek nemůže založit útok.

30:54
    Urputný souboj za brankou Lausanne lépe zvládli domácí, kteří vyslali tvrdou ránu od modré čáry. Puk nakonec zasáhl domácího hráče před brankou, od kterého se odrazil do ochranné sítě.

29:45
    Polovina zápasu je minulostí. Hosté dokázali snížit dvou brankový náskok a nyní mají opět herně navrch. Avšak už se několikrát stalo, že Devils dokážou zahrozit zničehonic.

28:48
    Hosté nyní velmi snadno přechází do pásma soupeře a opět z toho byla dobrá střela od Fritscheho.

28:13
    Fuchs se zničehonic dostal do úniku a svůj bekhend neumístil za záda brankáře!

27:51
    Sražený puk za brankou domácích a ti nyní vyváží puk ze své třetiny.
    25:42 Ken JÄGER - 2:1

25:42
    Lausanne právě vstřelilo branku!
    Cardiffu se nyní nepovedlo vyhodit puk za modrou a jeden z hráčů jej dokázal včas zachytit a to byl počátek maléru. KEN JÄGER nakonec vyslal takovou lehčí střelu, která propadla brankáři až do branky. Asistence: Cody Almond.

24:28
    Dobrá pasáž hry, kdy domácí díky svému napadání nakonec získali pásmo a dvakrát nebezpečně stříleli na branku!

24:04
    Hráči Cardifuu jsou nyní u každého puku a hodně nyní znepříjemňují život hráčům Lausanne.

23:44
    Carruth nyní bezpečně viděl střelu od modré čáry a lapil puk do své výstroje.

23:01
    V Ice Areně nyní není rozhodně chladno a fanoušci se nyní baví hokejem. A mají proč, jejich tým nečekaně vede již o dvě branky.
    22:20 Brodie REID - 2:0

22:20
    Tak nakonec je branka uznána! Autorem branky je BRODIE REID, který tak ke své předešlé asistenci přidává branku. Bez asistence.

22:20
    Reid dostal puk do branky, ale brankář hostí nebyl zrovna v chytatelné pozici. Nicméně v chytání mu překážel v brankovišti vlastní hráč. Tak uvidíme, jak rozhodčí rozhodnou po videu!

21:44
    Cardiff opět vystrčil nebezpečně své "ďábelské růžky", jak to mají v názvu. Boltshauser se nyní musel hodně ohánět ve své brance!

21:07
    Lausanne začalo druhou třetinu s pukem a už se jim podařilo jednou nebezpečně vystřelit. Puk však zamířil jen kousek mimo branku.

20:01

Střely na branku po první třetině: 7:13!

Zatím velké překvapení. Cardiff vede po první třetině a to díky přesilové brance v začátku zápasu. Lausanne má více ze hry, ale Carruth zatím chytá poměrně jistě. Ani Boltshauser však není úplně bez práce a čas od času dokážou i domácí na něj vyslat nebezpečnou střelu.

20:00

19:57
    Ihned po buly to ještě Lausanne zkoušelo, ale vyrovnání se v první třetině nedočká.

19:41
    Hráči domácích nyní aktivně napadají soupeře v jeho pásmu a diváci tento počin kvitují potleskem.

19:02
    Nyní se hra přelévala z jedné strany na druhou a oba brankáři nyní museli dávat velký pozor. Carruth nakonec nemusel zasahovat, neboť mu pomohli obránci. Boltshauser naopak musel chytat letící puk.

18:00
    Vzápětí na Carrutha ujížděli slibně dva hráči, ale přihrávka šla na paty a obránce stačil sebrat puk včas.

17:48
    Varone přišel o puk, který se ještě pokoušel vybojovat za brankou soupeře, ale marný pokus. Cardiff dostal hru do středního pásma.

16:50
    Sullivan nahodil puk na branku a gólman švýcarského celku musel vyrazit puk do rohu kluziště. Na druhé straně si další zákrok připsal Carruth.

16:01
    Rychlý přechod do útoku a svižná střela z levé strany, která minula branku Cardiffu.

15:24
    Reid se chystal na střelu, nakonec byl u něj hráč velmi rychle a svůj úmysl vystřelit si rozmyslel.

14:24
    Po delší době si ve své lapačce potěžkal puk Boltshauser, když lapil jednodušší nahození.

13:40
    Carruth měl další těžší chvilku ve svém brankovišti, kdy se puk nepříjemně odrazil od zadního mantinelu směrem zpět k brance. Nakonec tuto situaci ustál a drží stále vedení Cardiffu.

13:23
    V krátko době opět zakázané uvolnění pro domácí celek. Lausanne nyní může využit již unavenosti některých hráčů.

13:17
    Cardiff se nyní brání za cenu zakázaného uvolnění.

12:43
    Bertschy na pravé straně nedokázal zpracovat prudkou přihrávku od svého spoluhráče. Přesto se jeho celek dokázal udržet v útočné třetině.

11:02
    Barberio nyní opět vyslal na brankáře domácích skrytou ránu, ten byl opět připraven. Lausanne získává opět půdu pod bruslemi a nyní je zas aktivnějším týmem na ledové ploše.

10:35
    Nyní Carruth sklapl své betony na prázdno, neboť ránu srazil jeho spoluhráč. Následně musel už zasahovat a chytil puk do své výstroje.

09:49
    Riat zavezl puk do třetiny a dobře jej přihrál na střed. Zde si to však defenzíva domácích stačila pohlídat.

08:38
    Ovšem teď už musel Carruth zasahovat, když betonem vyrazil přízemní střelu, kterou nejspíše viděl na poslední chvíli.

08:07
    Hosty inkasovaná branka notně zabrzdila a nyní se jim nedaří ohrožovat brankáře Carrutha.

07:32
    Cardiff má nyní puk bezpečně za svou brankou a čeká na vystřídání svých hráčů a podniká další přechod do útoku.

06:18
    Domácí jsou notně povzbuzeni branou a nyní šli neohroženě do útočné akce, ze které nevytěžili nic zásadního.
    05:19 Cole SANFORD - 1:0

05:19
    A Cardiff svou první přesilovku dokázal přetavit ve vedoucí branku! Autorem branky je COLE SANFORD, který byl osamocený před brankou a umístil puk do poloodkryté branky. Asistence: Brodie Reid.

04:24
    Vyloučení v týmu HC Lausanne (Emmerton – 2 min., vysoká hůl).

03:45
    Nyní se útok domácího celku nepodařil a přišli o puk ihned za modrou čarou. Zatím jde vidět jasný rozdíl mezi outsiderem z Cardiffu a favoritem zápasu.

02:52
    Duggan se dostal do první střely Cardiffu a tu musel brankář švýcarského celku vyrážet betonem a následně chytil puk.

01:53
    Genazzi vyslal od modré čáry prudkou ránu, kterou Carruth vyrazil před sebe. Před ním se jeden z hráčů pokoušel zvednout puk nad jeho betony, ale to už byl zpacifikován obráncem.

01:19
    Hráči domácího celku zatím nahánějí svého soupeře, který se rychle pohybuje a přihrávkami se snaží dostat do střelby.

00:38
    Riat se jako první dostal ke střele na branku, která minula branku Cardiffu. Lausanne i nadále útočí .

00:01

Cardiff Devils: Carruth (Kozun) – O´Connor, Mikkelson, Register, Richardson, Sullivan – Cox, Lammon, Sanford, Crandall, Dupont, Reid, McNally, Dixon, Duggan, Waller.

HC Lausanne: Boltshauser (Stephan) – Barberio, Glauser, Frick, Heldner, Genazzi, Marti, Krueger – Sekáč, Varone, Bertschy, Emmerton, Fuchs, Riat, Almond, Jooris, Jäger, Arnold, Krakauskas, Maillard, Fritsche

Rozhodčí: L. Sewell, S. Hogarth – I. Kisil, N. Carmichael.

Vzájemná utkání

Oba týmy se spolu ještě neutkaly a dnes to pro ně bude premiéra a jedna velká neznámá. Kdo se po konci bude radovat z vítězství, nám samozřejmě napoví až samotný zápas.

HC Lausanne

Hosté z Lausanne jsou na tom po prvním utkání ve skupině lépe. Na ledě finského celku Lukko Rauma svedli tuhou bitvu, která po základní hrací době nepoznala vítěze. Po výsledku 2:2 po šedesáti minutách následovalo prodloužení, které rozhodli hráči Lausanne a vyhráli tak 3:2pp. V tabulce tak mají první dva body a dnes v dalším venkovním utkání budou chtít získat další.

Hokejisté britského Cardiffu Devills sehráli úvodní duel ve skupině C s německým Mannheimem a nedokázal vsítit ani jednu branku. Mannheimští hráči svého soka porazili 5:0 a zapsali první tři body do tabulky. Dnes narazí Ďáblové na Lausanne, půjde tedy o konfrontaci britského a švýcarského hokeje. Cardiff bude chtít brát první body do tabulky, ale nečeká ho nic lehkého proti hostujícímu celku.

Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům hokeje. Ve čtvrtek odstartovala hokejová Liga mistrů a další porce zápasů je k dispozici i dnes. My prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Cardiff Devils a HC Lausanne ve skupině C.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Adam Dořák

Góly a asistencie: 6. Sanford (Reid), 23. Reid, 41. Sanford (Cox), 49. Duggan (Richardson) – 26. Jäger (Almond)

Rozhodca: L. Sewell, S. Hogarth – I. Kisil, N. Carmichael