TPS – Bremerhaven 1:2 (kon.) | Växjö – Sparta Praha 2:1 (kon.) | Leksands IF – HC Slovan sk 5:3 (kon.)
Lugano – Skellefteå 5:1 (kon.) | Fribourg – Třinec 6:2 (kon.) | Eisbären – Tappara 1:6 (kon.)
Leksands IF
5:3 (0:2, 2:1, 3:0)
HC Slovan Bratislava
Piatok 27.08.2021, 19:05 • Tegera Arena (Leksands) • Liga majstrov • Skupina F

Slovan ešte päť minút pred koncom vyhrával v Leksande 3:2, ale napokon prehráva 3:5 a to hlavne vďaka vlastnej nedisciplinovanosti. Vylúčenia Goliana a Gachulinca krátko po sebe znamenali presilovku 5 na 3, ktorú zohrali domáci profesorsky a vyrovnávajúci gól zaznamenal Kloss. Potom vyhodil puk bez teču Maier a rozhodujúci gól strelil Ruohomaa, ktorý potom pridal aj druhý gól do prázdnej brány a spečatil obrat Lekasndu v záverečných piatich minútach. Slovanu tak na víťazstvo nestačili tri góly, ktoré strelili Gašpar, Bezák a Sukeľ. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný piatkový večer! (21:40:51)

59:16
    Leksands dal gól! Tri body pre Leksand definitívne potvrdil MIKAEL RUOHOMAA, pretože Slovan nedokázal udržať puk v útočnom pásme, naopak do rýchleho brejku sa pustil Lang a prihral na opačnú stranu fínskemu útočníkovi, ktorý strieľa druhý gól v priebehu dvoch minút! Asistencie: Lang, Ahnelöv

59:00
    Vstupujeme do poslednej minúty, Slovan drží útočné pásmo a už riskuje hrou bez brankára!

58:08
    Leksands dal gól! No a toto je doslova pohroma pre Slovan, ktorý stráca dobre rozohraný zápas v úplnom závere dvomi gólmi v oslabení. Leksand rýchlo potrestal vylúčenie Maiera, keď vyhral buly, Caito posunul na Veronneaua, ktorý nastrelil puk pred Gudlevskisa a tam sa dokázal presadiť MIKAEL RUOHOMAA, ktorý posiela Leksand v predposlednej minúte do vedenia! Asistencie: Veronneua, Caito

58:02
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Maier – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

57:10
    Až teraz si Slovan môže na chvíľu vydýchnuť, pretože prečkal ešte vylúčenie Gachulinca a je v plnom počte, lenže Leksand sa bude určite snažiť rozhodnúť pred predĺženíím.

55:02
    Leksands dal gól! Tak to bola ukážkovo zohratá presilovka 5 na 3, keď obranu Slovana vykombinovala trojica Ruohomaa, Caito a JUSTIN KLOOS! Poslednému menovanému nabil práve Caito a Gudlevskis bol prekonaný prudkou strelou do ľavej šibenice! Asistencie: Caito, Ruohomaa

54:49
    Oddychový čas domácich.

54:49
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Gachulinec – 2 min., podrazenie).

53:58
    Caito ukončil dlhú kombináciu Leksandu v útočnom pásme strelou od modrej čiary, ktorú dokázal udržať Gudlevskis.

53:11
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Golian – 2 min., držanie).

52:09
    Ruohomaa dlho miešal puk na pravej strane, potom ho dokázal prehodiť na stred, kde bol voľný Veronneau, ale strelou bez prípravy Gudlevskisa neprekonal.

50:41
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Matoušek – 2 min., sekanie).

49:37
    Jääskeläinen mohol pridať štvrtý gól, ale ani on nedotiahol ďalší brejk hostí a z dobrého priestoru pred bránkoviskom trafil priamo do Koskisuou.

48:21
    Takáč sa ocitol v dobrej pozícii, keď Slovan znova rýchlo prešiel cez stredné pásmo, ale ukážkový semafor predviedol ľapačkou Kaskisuo.

46:58
    Kytnár rýchlo prešiel do útočného pásma a vystrelil na Kaskisuoa,, ktorý mal menšie problémy skrotiť puk, a potom sa pred ním spustila aj malá šarvátka.

46:43
    Vylúčenie v tíme Leksands IF (Ashton – 2 min., nedovolené bránenie).

44:15
    Domáci sa dopustili zakázaného uvoľnenia, preto sa hra vráti pred Kaskisuoa a okrem toho Leksand nemôže prestriedať.

Filip Kosnáč

Góly a asistencie: 24. Lang (Ahnelov, Rosen), 31. Ahnelöv (Kloos, Lang), 56. Kloos (Caito, Ruohomaa), 59. Ruohomaa (Veronneau, Caito), 60. Ruohomaa (Lang, Ahnelöv) – 6. Gašpar (Golian), 10. Bezák, 33. Sukeľ (Urbánek, Valach)

Leksands IF: Kaskisuo(Axel) – Själin, Caito, Ashton, Ruohomaa, Kloos – Ahnelöv, Bichsel, Lang, Zackrisson, Rosén – Berg, Noren, Heineman, Åman, Veronneau – Lundqvist, Ritola, Karlsson, Knuts, Forsberg
    HC Slovan Bratislava: Gudlevskis(Hlavaj) – Maier, MacKenzie, Takáč, Harris, Gašpar – Golian, Gachulinec, Yogan, Rapuzzi, Jääskeläinen – Valach, Štajnoch, Matoušek, Kytnár, Zigo – Sersen, Kundrik, Sukeľ, Bezák, Urbánek

Rozhodca: Nord, Harnebring – Nordlander, Almerstedt