Doneck – Monaco 2:2 (po pr.) | D. Záhreb – Tiraspol 0:0 (kon.) | Brøndby – Salzburg 1:2 (kon.)
Šachtar Doneck
2:2 (0:2)
AS Monaco
cz Streda 25.08.2021, 21:00 • Oblasny SportKomplex Metalist, Charkov • Liga majstrov (predkolá) • Play-off

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:53:17)

Utkání sledovalo 26 697 diváků.

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 4:9. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:15.

Je dobojováno! V prodloužení to dlouho vypadalo, že se pořádné akce nedočkáme, oba celky si dávaly velký pozor, jenže ve 114. minutě podnikl Šachťar rychlý výpad a Ruben Aguilar si po Mudrykově akci dal nešťastný vlastní gól. Ve zbývajících minutách se Monaco k šanci na gól nedostalo a Doněck si tak postupový stav uhlídal. Ano, Šachťar Doněck postupuje do skupiny Ligy mistrů, na Monaco zbyla skupinová fáze Evropské ligy.

120+4

120+3
    Ten byl hodně nepřesný, skončil mimo hrací plochu, Pjatov rozehrávku hodně natahuje.

120+3
    Disasi vhazuje na útočné polovině, za chvíli se dá čekat centr do šestnáctky.

120+1
    Hosté už mají otevřenou obranu, snaží se vše hrnout do útoku.

120
    Ve druhé části prodloužení se budou nastavovat tři minuty.

118
    Žlutou kartu dostal i trenér domácích Roberto De Zerbi.

117
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Caio Henrique, přichází Ismail Jakobs.
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Axel Disasi.

116
    Hosté teď musí pospíchat, potřebují dát gól, a dopomoci k tomu mají i další dvě změny na trávníku.
    114. Ruben AGUILAR - 2:2

114
    Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
    Domácí dávají gól a jsou blízko postupu do základní skupiny Ligy mistrů. Po rychlém přechodu do útoku a kombinaci s Fernandem vracel pod sebe Mudryk a hostující RUBEN AGUILAR si míč nešťastně poslal do vlastní branky. Nübel se po obloučku sice ze všech sil natahoval, ale nedosáhl!

113
    Ještě jedna žlutá karta, za faul na unikajícího protivníka ji dostal domácí Fernando.

113
    Pomalu, ale jistě se blížíme k úplnému závěru prodloužení a s tím se nám blíží i penaltový rozstřel.

111
    Hosté se dlouze chystali na rozehrávku rohového kopu, jenže centr byl odvrácen hned u první tyče.

110
    Ten si ale při svém zákroku zřejmě lehce ublížil a drží se za stehno. Snaží se to rozběhat.

109
    Z levé strany útočil domácí Mudryk, na hranici šestnáctky jej ale čistým skluzem zastavil Maripán.

107
    Druhá část prodloužení začala žlutou kartou, za faul na Fernanda ji dostal hostující Benoît Badiashile.

106
    Začalo druhé prodloužení.

105+1
    První poločas prodloužení skončil.

105+1
    Žlutou kartou za faul byl potrestán domácí Sergej Kryvcov.

105
    V pokutovém území se do kontaktu dostal Diop a Dodô, ani teď však z toho penalta pro Monaco nebyla.

104
    Ze střední vzdálenosti to zkusil Volland, není mu ovšem přáno, šlo to kus nad Pjatovovo břevno.

103
    Na obou týmech je vidět velká opatrnost, každá chyba teď může znamenat ztrátu milionů.

101
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Lassina Traoré, přichází Fernando.
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Vitão, přichází Serhij Kryvcov.

100
    Poslední minuty jsou hodně rozkouskované fauly a několika krátkými ošetřeními.

98
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Djibril Sidibé, přichází Ruben Aguilar.

97
    Tak nakonec ne, Sidibé půjde dolů, rychle se za něj chystá náhrada.

96
    Máme tu krátké přerušení, Sidibé byl chvíli ošetřován. Na střídání to ale není, za chvíli se hráč vrátí na trávník.

95
    Další roh domácích, tentokrát se míč stočil přímo na branku a Nübel si připsal snadný zákrok.

94
    Roh pro Šachťar, po rozehře vznikl před Nübelem krátký závar, nakonec ale bez zakončení.

92
    Kličkovanou předváděl Tchouaméni, zakončil ji však pouze střelou do bránícího hráče.

91
    Začal první poločas prodloužení.

Devadesát minut hry o postupujícím nerozhodlo, neboť ve druhé půli domácí Šachťar zapnul motory, začal se cpát do šancí a jednu i proměnil. V 74. minutě se po pěkné a rychlé narážečce dostal do zakončení Marlos a střelou z první překonal Nübela. Přesto mohli hosté postoupit, chtělo to jediné – aby Ben Yedder, nebo v závěru Volland proměnili své velké šance. Nestalo se tak a my si dáme prodloužení a poté možná i penaltový rozstřel.

90+4
    Druhý poločas skončil.

90+3
    Roh už hostům podle plánu nevyšel, Lucasovi nakonec míč utekl mimo hrací plochu.
    90+2. V úplném závěru mohl rozhodnout hostující Volland

90+2
    Rozhodnout mohl Volland, dostal přihrávku na levou stranu a ihned ze svého arzenálu tahal křížnou střelu. Tu mu ale Pjatov vyškrábl na roh!

90+1
    Pjatov uklidňuje situaci, stahuje si do náruče vysoký centr z levé strany.

90
    Budou se přidávat čtyři minuty.
    90. Závar před Pjatovem

90
    Domácím musel přeběhnout mráz po zádech, neboť Monaco se dostalo do útoku a po přihrávce z pravé strany se do zakončení zblízka dostával Volland, jenže byl zablokován a obrana Šachťaru nakonec odkopla do bezpečí.

89
    Tak tohle bylo rychlé, faul se nekonal, pokračuje se autovým vhazováním.
    88. Zákrok na Diopa byl pod kontrolou videa, penalta se nakonec nepískala.

88
    V akci je VAR, neboť v pokutovém území upadl po kontaktu s Mayconem hostující Diop!

87
    Na straně domácích se do zakončení cpal Modryk, byl zablokován a u hostů střílel Volland. Jeho rána šla nad branku.

86
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marcos Antonio, přichází Taras Stepaněnko.

85
    Centr mířil na první tyč, Marlon jej v naprostém poklidu odvrátil.

84
    Je tu přímý kop, který připomíná zkrácený roh.

83
    Hosté u míče, kombinují u středu, dopředu se zatím nikam nehrnou.

82
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Manor Solomon, přichází Mychajlo Mudryk.

82
    Pjatov vyškrábl nepříjemnou střelu z levé strany, následovat bude roh.

81
    Aby to hostům nebylo líto, tak se karta udělovala i jim, za přišlápnutí si ji prohlédl Youssouf Fofana.

80
    Za přidržení soupeře dres dostal žlutou kartu domácí Manor Solomon.

78
    Po snižující trefě se probudilo i publikum, to žene domácí tým do dalšího útoku.

76
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Sofiane Diop.

76
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Wilson Isidor.

75
    Snižující branka znamená jediné – za tohoto stavu by se po devadesáti minutách prodlužovalo!
    74. MARLOS - 1:2

74
    Máme tu zápletku! Hosté teď dokonale propadli v obraně, Šachťar se rychle prokombinoval do šestnáctky, Patrick přiklepl na pravou stranu na nepokrytého MARLOSE a ten po chvilce na hrací ploše střelou z první překonal Nübela – 1:2.

72
    V pokutovém území upadl po souboji s Vitãem hostující Alexandr Golovin, penaltu však nevymodlil, naopak dostal za simulování žlutou kartu.

70
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Jean Lucas.

70
    Domácí Marlon zahrál vysokou nohou a za tento zákrok dostal od rozhodčího žlutou kartu.

68
    Golovin centr od praporku poslal přesně do Pjatovových rukavic.

67
    Další výpad hostů, přihrávka na levou stranu našla Vollanda, ten se s ničím nepáral a ihned zakončoval. Tečovaná rána skončila nad brankou a je z toho roh.

66
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Tetê, přichází Marlos.
    65. Ben Yedder zase nesupěl při snaze zkompletovat hattrick

65
    Ben Yedder se ne a ne dočkat hattricku, nyní se po narážečce objevil před brankářem, popíchnutím míče jej ale nepřekonal, Pjatov jeho zakončení srazil na roh.

64
    Vypadá to, že se v nejbližších okamžicích dočkáme střídání na obou stranách, na lavičkách je dosti živo.

63
    Tetê zkusil technickou ránu z pravého rohu vápna, branku ovšem minul.

62
    Dlouhý nákop před branku Monaka, Nübel musel vystartovat na hranici šestnáctky, aby tam byl jako první – a uspěl.

61
    Alan Patrick zakroutil přímák kousek nad branku, trefil pouze tyč, která drží síť.

60
    No a pozor, domácí budou rozehrávat přímý kop kousíček od vápna. Tohle bude velká šance na snížení.

59
    Na druhé straně se netrefil ani Volland.

58
    Následoval rohový kop se zakončením Marlona, jeho hlavička šla nad branku.

57
    Dodô svým centrem hledal Traorého, toho v pokutovém území pohlídal vracející se Maripán.

57
    Oproti tomu Monaco se už nikam přehnaně nežene, snaží se hlavně kontrolovat míč a tempo.

56
    Šachťar v útoku, jenže je to do plných, Solomon se ke střele nedostal.

54
    Žlutá karta pro domácí, za zakopnutí míče ji dostal Tetê.

54
    Táhlý centr na Ben Yeddera, bylo to na něj ale moc vysoké, na tohle dosáhnout nemohl.

52
    Solomon z úhlu vystřelil nad, gólman Monaka se teď pomalejší rozehrou uklidnit tempo.

51
    Konečně akce domácích, která byla alespoň trochu nebezpečná. Po narážečce se do zakončení blížil Marcos Antonio, na poslední chvíli mu byl míč odebrán od kopaček.

51
    Signál domácím moc nevyšel, Vitão se k míči po obranném zákroku nedostal. Vhazuje Dodô.

50
    Přímý kop i pro Šachťar, po krátkém slalomu mezi obránci byl faulován Ismaily.

49
    Velká malá domů na Nübela, ten si tak mohl alespoň na chvíli zahrát s míčem.

48
    Přímák si vzal na starost právě faulovaný Golovin, se zdí však překopl i Pjatovovu branku.

47
    Přímý kop pro Monaco z celkem dobré pozice, to vše se událo po faulu na Golovina.

46
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Mykola Matvijenko, přichází Ismaily.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.

Je za námi první poločas, který se nesl v duchu velkého tlaku a převahy hostujícího týmu. Monaco se do útoku pustilo prakticky od úvodních okamžiků zápasu a už v 18. minutě padl první gól, když se z dorážky trefil Wissam Ben Yedder. Zástupce Ligue1 i nadále pokračoval v náporu. Pjatov se se svými obránci měl co ohánět, jenže ještě jednou do přestávky inkasoval. Opět se prosadil Wissam Ben Yedder a po Silvově centru z levé strany hravě zblízka překonal brankáře Šachťaru. Stav je tedy 0:2 a to znamená jediné – v současné době postupuje AS Monaco FC.

45+2
    45+1. Ben Yedder byl blízko dovršení hattricku

45+1
    Wissam Ben Yedder mohl v závěru poločasu zkompletovat hattrick, když se po dlouhém nákopu dostal přes obránce a stál před Pjatovem, chtěl ho překonat obloučkem, ten mu ale vůbec nevyšel a skončil velký kus mimo...

45
    Rozhodčí nastaví jednu minutu.

45
    Solomon opět v akci, jeho střela z levé strany se ale zastavila o stínícího obránce.

44
    Šachťar se po druhé inkasované brance trochu probudil a začal útočit. Solomon centroval z levé strany, hledal Tetêho, poslal mu ale nechytatelnou přihrávku.

42
    Domácí reklamovali nedovolený zákrok, rozhodčí Taylor byl ale jiného názoru a nechal pokračovat ve hře.

40
    Žlutá karta pro domácí barvy, kousek od středové čáry byl sudím potrestán Dodô.
    39. Wissam BEN YEDDER - 0:2

39
    Monaco právě vstřelilo branku!
    Samotný roh sice ohrožení nepřinesl, hosté ale zůstali u míče, potáhli akci levou stranou, Silva příhrou po zemi našel ve vápně WISSAMA BEN YEDDERA, kterého neuhlídal Matvijenko a útočník Monaka zblízka hravě trefil odkrytou část branky – 0:2.
    38. Badiashile trefil po centru tyč domácí branky

38
    Po rozehrání přímého kopu si na centr naběhl Badiashile a i když to vypadalo na jasný ofsajd, tak sudí nechali vše běžet a on křížnou ranou trefil tyč! Pokus o dorážku domácí odvrátili na roh.

37
    Na chvíli nehrajeme, neboť na hrací ploše zůstal po Solomonově zákroku hostující Tchouaméni.

36
    Doněck byl chvíli u míče, náznak protiútoku skončil kousíček za půlící čárou.

35
    Vitão měl velký problém, aby vůbec u rohového praporku rozehrál do pro Šachťar bezpečnějších míst, nakonec s vypětím všech sil odkopl.

34
    Tchouaméni zprava centroval, na malém vápně hledal Golovina, na poslední chvíli ale odhlavičkoval Dodô. Nápor Monaka pokračuje.

32
    Gelson Martins se v přehuštěném prostoru dostal prudkému centru, trefil ovšem pouze bránícího hráče do hrudi.

31
    Ne ne. Po rozehrání se do zakončení nedostali Dodô, ani Tetê, Monaco už pospíchá do protiútoku.

30
    Zničehonic tu byl protiútok Šachťaru, Solomon možná prováhal nejlepší okamžik pro zakončení a po vytlačení z úhlu byl rád za rohový kop.

29
    Další akce hostů mířila na nabíhajícího Ben Yeddera, u pomezní čáry byl ale dokonale pokrytý a míč pouze prolétl do zámezí.

28
    Nakonec z toho byl centr od Sidibého na malé vápno, Golovinovi však hlavička nevyšla natolik, aby ohrozil Pjatova.

27
    Faul domácích na půlce, Monaco bleskově rozehrálo a už se středem blíží k pokutovému území.

25
    Změnit to chtěl Traoré, jenže jeho přenesení hry na Tetêho skončilo v zámezí.

24
    Stále platí, že Doněck má obrovský problém se udržet u míče, natož vybudovat nebezpečnou útočnou akci.

23
    Solomon měl v obraně dost práce, aby udržel na zádech Martinse, s vypětím sil to zvládl a domácí budou rozehrávat od vlastní branky.

21
    Hosté pokračují v náporu, tentokrát to zprava vzal Martins a až kousek před šestnáctkou byl čistě zastaven.

19
    Náskok Šachťaru je tak pryč a pokud by už ve zbytku základní hrací doby gól nepadl, šli bychom do prodloužení.
    18. Wissam BEN YEDDER - 0:1

18
    Nápor hostů nese své ovoce. Hráči Monaka vybojovali na útočné polovině míč, po průniku se ke střele dostal Volland, tu ještě brankář Pjatov vyrazil, jenže pouze k nohám WISSAMA BEN YEDDERA a ten prudkou dorážkou napnul síť branky – 0:1

16
    O malou chvíli později střílel z pravé strany vápna Sidibé, prudká rána šla vysoko nad branku.

15
    Monaco podniklo výpad pravou stranou, po centru sice obrana Šachťaru odvrátila míč za vápno, ale dala tím možnost Henriquemu vystřelit z dálky. Táhlá rána šla vedle pravé tyče.

14
    Je tu první žlutá karta utkání, za faul na půlce ji dostal hostující Kevin Volland.

13
    Drží se za záda, za pomoci týmového lékaře došel za čáru a i když má v obličeji bolestivý výraz, vypadá to, že se za okamžik zase vrátí do hry.

12
    Máme tu krátkou pauzu, neboť na trávníku zůstal po souboji s Vollandem ležet domácí Marlon.

10
    Dodô to zkusil pravým křídlem, už se pomaličku dostával k vápnu, tam jej však čistým způsobem obehrál Henrique.

9
    Pjatov rozehrál na levou stranu, tam měli jeho spoluhráči hned problém s rozvinutím akce, hosté rozehru aktivně napadají.

8
    Až v závěru centroval Fofana, hledal Henriqueho, ten ovšem v šestnáctce ztratil rovnováhu a upadl.

7
    Zatím sledujeme celkem aktivně vedený úvod, dopředu se už dostávají hosté a zase to je kombinace po zemi.

6
    Střelu si vzal na starost Maycon, trefil však pouze Youssoufa Fofanu v dobře postavené zdi.

5
    První standardní situace i pro Šachťar. Po kličkované pravou stranou se k vápnu dostával Tetê a ještě před střelou byl faulován kousek od šestnáctky.

4
    Po Golovinově centru od rohového praporku se k hlavičce dostal opět Tchouaméni, jenže jeho trknutí do míče letělo vysoko nad.

3
    Fofana se ke střele nedostal, ale o chvíli později se do odraženého míče opřel Tchouaméni a Marlon jeho ránu srážel na roh.

2
    Monaco se hned v úvodu cpe před pokutové území soupeře a my sledujeme kombinace po zemi.

1

FK Šachtar Doněck: Pjatov (C) – Dodô, Marlon, Vitão, Matvijenko – Antonio – Tetê, Maycon, Patrick, Solomon – Traoré.
    Náhradníci: Ševčenko – Kryvcov, Stěpaněnko, Dentinho, Marlos, Bondarenko, Mudryk, Sudakov, Konoplija, Ismaily, Kornilenko, Fernando.

AS Monaco FC: Nübel – Sidibé, Maripán, Badiashile, Henrique – Tchouaméni, Fofana – Martins, Volland, Golovin – Ben Yedder (C),
    Náhradníci: Majecki, Lienard – Fàbregas, Disasi, Boadu, Lucas, Jakobs, Aguilar, Matsima, Matazo, Diop, Isidor.

Rozhodčí: Taylor (ENG) – Beswick (ENG), Nunn (ENG).

Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas na Oblasny SportKomplex Metalist v Charkově začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Anthony Taylor, kterému budou na pomezí asistovat Gary Beswick a Adam Nunn. Čtvrtým rozhodčím byl nominován David Coote. Všichni pánové jsou z Anglie.

První utkání

Minulý týden se na stadionu AS Monaco odehrál první zápas, který jen lehce napověděl, kdo je na tom lépe. O osudu utkání totiž rozhodla jediná trefa. V 19. minutě se trefil Pedrinho a Šachťar vyhrál těsně 1:0. Ukrajinskému celku patřil vždy úvod poločasu, s postupem času se zástupce Ligue1 ale dostával do tempa, mohl vybojovat alespoň remízu, jenže Diop trefil pouze Trubinovu tyč.

AS Monaco FC – FK Šachťar Doněck 0:1 (0:1)

Branky: 19. Pedrinho
    Žluté karty: 87. Stěpaněnko (SAC), 90. Alan Patrick (SAC)

AS Monaco FC: Majecki – Sidibe, Badiashile, Maripán, Henrique – Martins (67. Diatta), Fofana (46. Lucas), Tchouaméni, Golovin (60. Diop) – Ben Yedder (C) (67. Boadu), Volland.

FK Šachtar Doněck: Trubin – Dodo, Marlon, Vitao, Matvijenko (C) – Pedrinho (46. Alan Patrick), Antonio, Maycon (74. Stěpaněnko) – Tete (89. Marlos), Solomon (67. Konopljanka) – Traoré (89. Sikan).

Rozhodčí: Makkelie – Steegstra, Vries

Dobrý večer u odvetného utkání play-off Ligy mistrů. Společně se podíváme na duel mezi týmy FK Šachťar Doněck a AS Monaco FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Aleš Pur

Góly: 74. Marlos (Patrick), 114. Aguilar (vla.) – 18. Ben Yedder, 39. Ben Yedder (Silva)

Karty:   40. Dodô (SAC), 54. Tetê (SAC), 70. Marlon (SAC), 80. Solomon (SAC), 105+1. Kryvcov (SAC), 113. Fernando (SAC), 118. De Zerbi - trenér (SAC) – 14. Volland (ASM), 72. Golovin (ASM), 81. Fofana (ASM), 107. Badiashile (ASM)

Šachtar Doneck: Pjatov (C) – Dodô, Marlon, Vitão (101. Kryvcov), Matvijenko (46. Ismaily) – Antonio (86. Stepaněnko) – Tetê (66. Marlos), Maycon, Patrick, Solomon (82. Mudryk) – Traoré (101. Fernando).

AS Monaco: Nübel – Sidibé (98. Aguilar), Maripán, Badiashile, Henrique (117. Jakobs) – Tchouaméni (117. Disasi), Fofana – Martins (70. Lucas), Volland, Golovin (76. Diop) – Ben Yedder (C) (76. Isidor).

Rozhodca: Taylor (ENG) – Beswick (ENG), Nunn (ENG)

Diváci: 26 697