Getafe – Sevilla 0:1 (kon.) | Osasuna – Vigo 0:0 (kon.)
Getafe CF
0:1 (0:0)
FC Sevilla
Pondelok 23.08.2021, 20:00 • Getafe, Coliseum Alfonso Pérez • Španielska LaLiga • 2. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 2.kola La ligy Getafe CF – FC Sevilla. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

GETAFE: Futbalisti Getafe vstúpili do nového ligového ročníka neúspešne, na ihrisku Valencie prehrali najtesnejším rozdielom. O osude stretnutia sa rozhodlo už v 11.minúte, kedy premenil pokutový kop Carlos Soler. Getafe nepomôže v druhom kole Cabaco, ktorý videl v úvodnom zápase po dvoch žltých kartách červenú.

SEVILLA: Sevilla zvládla vstup do nového ligového ročníka ukážkovo, na domácom štadióne zdolala futbalistov Raya Vallecana rozdielom triedy. Skóre zápasu otvoril v 19.minúte En Nesyri, po zmene strán sa dvakrát trafila aj letná posila klubu Erik Lamela.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), S. Mitrović, Olivera – Vitolo, Arambarri, Nemanja Maksimović, Aleñá – Ünal, Sandro Ramírez.
    Náhradníci: Conde, Yáñez – Jankto, Duro, Chema, Jaime Mata, Nyom, Timor, Miquel, Iglesias, Macías, Cabaco.

FC Sevilla: Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Jordán, Fernando, Óscar Rodríguez – Suso, Nasjrí, A. Gómez.
    Náhradníci: Dmitrović, Díaz, P. Ortíz – Rekik, Rakitić, Gudelj, Lamela, Idrissi, Romero, Mir, Montiel, Augustinsson.

Rozhodčí: Martinez.

Hráči oboch mužstiev vstupujú na hraciu plochu, o niekoľko okamihov začne dnešný zápas.

1

1
    Domáci futbalisti začali aktívne, center z pravej strany v podaní Suáreza bol zblokovaný.

2
    Hra je prerušená, Suárez sa dopustil nedovoleného zákroku pri postrannej čiare, lopta pre hostí.

3
    Prvý útok hostí potiahol po ľavej strane Acuna, s jeho centrom si domáca obrana nakoniec poradila.

4
    Zakončenie z druhej vlny v podaní Fernanda nebolo presné – nasleduje odkop od brány Soriu.

5
    Acuna si prebral loptu na ľavej strane ihriska, obranca hostí bol zastavený nedovolene. Priamy kop pre Sevillu.

6
    Pokus hostí o prenesenie hry na ľavú stranu ihriska nedopadol úspešne – autové vhadzovanie pre domáci tím.

7
    Hosťujúci futbalisti majú postupne s pribúdajúcimi minútami čoraz viac loptu na svojich kopačkách.

8
    Soria sa pokusil dlhým nákopom založiť akciu svojho mužstva, lopty sa ale zmocnili hostia.

9
    Jesus Navas odcentroval z pravej strany ihriska, nakoniec však lopta prekročila hraciu plochu a tak nebol center hosťujúceho kapitána nebezpečný.

10
    Úvodných 10 minút dnešného zápasu je za nami, držanie lopty vyzerá momentálne takto: 31% – 69%.

11
    Prvý priamy kop v zápase v podaní domácich futbalistov.

12
    Strelecký pokus na domácej strane v podaní Arambarriho – lopta letí vysoko nad bránu.

13
    Autové vhadzovanie pre hostí po nepresnej rozohrávke domáceho mužstva.

15
    Z ľavej strany odcentroval Sandro Ramirez, hosťujúci Koundé bez väčších problémov loptu odvracia.

16
    Žltú kartu dostáva Mauro Arambarri (Getafe CF).

17
    Center hostí z priameho voľného kopu neohrozil domáceho brankára Soriu, odkop od brány Getafe.

18
    Enes Unal si v súboji s Acunom počínal nedovolene, hlavný rozhodca píska faul na hosťujúceho obrancu.

19
    Emócie gradujú, po viacerých tvrdých zákrokoch prisudzuje hlavný rozhodca loptu domácim futbalistom.

20
    Enes Unal vyhral hlavičkový súboj, k lopte sa ale dostal brankár hostí Bunú.

21
    Center Navasa sa dostal k domácemu brankárovi, ktorý sa lopty zmocnil okamžite.

22
    Fernando zvládol situáciu pod tlakom, hosťujúci hráč využil svoje skúsenosti a pri rohovej zastávke vybojoval pre svoj tím autové vhadzovanie.

23
    Vysoký pressing domácich hráčov bol úspešný, hostia sa následne dopustili nedovoleného zákroku – priamy kop pre Getafe.

24
    Priamy kop domácich nebol rozohraný najlepšie, hostia zvládli túto štandardku.

25
    Sandro Ramírez získava pre Getafe rohový kop.

26
    Getafe drží loptu na svojich kopačkách na vlastnej polovici ihriska.

27
    Sandro Ramirez sa dostal v pokutovom území súpera k lopte, domáci útočník skúšal odcentrovať, Koundé si svoj priestor ubránil.

28
    Hostia síce držia loptu na svojich kopačkách, proti dobrému pohybu domácich hráčov si ale zatiaľ nevedia rady.

30
    Úvodná tretina zápasu je za nami, zatiaľ márne čakáme na strelu na bránu na jednej či druhej strane.

31
    Hlavný rozhodca prerušuje hru, nasleduje krátka prestávka na občerstvenie.

32
    Hráči nabrali síl do záverečných minút prvého polčasu a pokračujeme tak v hre ďalej.

33
    Oscar Rodriguez sa prebíjal po ľavej strane ihriska, hosťujúci krídelník získava pre svoje mužstvo rohový kop.

33
    Po prihrávke Susa zakončoval krížnou strelou z vnútra šestnástky Gómez – bránu Soriu ale netrafil.

34
    Prienik En Nesyriho zastavila domáca obrana razantným spôsobom.

35
    Suárez naviedol loptu do stredu ihriska a vystrelil, jeho pokus ľavačkou bol zblokovaný.

36
    Po pravej strane ihriska to skúšal márne domáci obranca Suárez. Autové vhadzovanie pre Sevillu.

37
    Domáci futbalisti útočia, center Oliveru odvrátila obrana hostí na autové vhadzovanie.

38
    En Nesyri preniesol hru na ľavú stranu, jeho prihrávka bola ale pridlhá. Odkop od brány Soriu.

39
    Center z kopačky Alenu končí v náručí hosťujúceho brankára.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva posledných 5 minút, percentuálne držanie lopty vyzerá takto: 39% – 61%.

41
    Enes Unal končí po súboji na zemi, hlavný rozhodca nereaguje a hra pokračuje ďalej.

42
    Žltú kartu dostáva Alejandro Gómez (FC Sevilla).

43
    Center Acunu z ľavej strany bol veľmi nepresný, Soria bez problémov chytá loptu do rukavíc.

44
    Domáci kapitán Djené predviedol tvrdý zákrok, na zemi sa ocitol Oscar Rodriguez. Priamy kop pre hostí.

44
    Žltú kartu dostáva Erick Cabaco (Getafe CF – mimo ihrisko).

45
    Hlavný rozhodca pridáva v prvom polčase dve minúty.

45+1
    Domáci zatlačili svojho súpera, po centri z pravej strany zakončoval hlavou Sandro Ramirez – domáci futbalisti reklamujú ruku v pokutovom území.

45+2
    Po centri Suáreza z pravej strany zakončoval nepresne hlavou Nemanja Maksimović.

45+3

Máme za sebou prvý polčas zápasu 2.kola La ligy medzi Getafe a Sevillou. Tempo zápasu nie je zlé, avšak chýbajú vyložené šance a najmä strely na bránu. Hra sa odohráva najmä medzi šestnástkami. Po prvom polčase je tak stav zápasu bezgólový. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

46

46
    Striedanie v tíme Getafe CF: z ihriska odchádza Vitolo, prichádza Jakub Jankto.

46
    Striedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Suso, prichádza Érik Lamela.

46
    Striedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Alejandro Gómez, prichádza Ivan Rakitić.

47
    Getafe vstúpilo aj do druhého polčasu aktívne, domáci ale nevyužili rohový kop.

48
    Arambarri schytal pri postrannej čiare tvrdý zákrok kopačkou, priamy kop pre domácich.

49
    Sandro Ramírez končí na zemi, faul na domáceho útočníka sa nepíska. Autové vhadzovanie hostí.

50
    Striedajúci Jankto dal o sebe prvýkrát vedieť, loptu sa snažil naraziť si so spoluhráčom, hostia ale získavajú loptu na vlastnej polovici.

51
    Arambarri zbúral vo vzduchu Acunu, hosťujúci bek končí na zemi v bolestiach. Hra je prerušená.

52
    Dobrý pressing domácich hráčov, Getafe získava loptu na polovici súpera.

53
    Suárez zastavil Oscara Rodrigueza podľa hlavného rozhodcu čistým spôsobom. Odkop od brány Soriu.

54
    Getafe opäť útočí, po dobrej prihrávke zakončuje z vnútra šestnástky prudko Suárez – lopta letí nad bránu hostí.

55
    Center Jesusa Navasa zblokoval Olivera, autové vhadzovanie pre Sevillu.

56
    Hostia kombinujú na polovici súpera, domáci futbalisti v dobrom defenzívnom postavení.

57
    Pokus o prenesenie hry na nabiehajúceho Acunu nebol presný – autové vhadzovanie pre Getafe.

58
    Striedanie v tíme Getafe CF: z ihriska odchádza Enes Ünal, prichádza Jaime Mata.

59
    Acuna sa ocitol na zemi po tom, čo Suárez predviedol nedovolený zákrok, lopta pre hostí.

60
    Dve tretiny dnešného zápasu sú za nami, držanie lopty naďalej v prospech hostí: 40% – 60%.

61
    Koundé nepustil v súboji k lopte Sandra Ramíreza, autové vhadzovanie pre Getafe.

62
    Acuna neprihral presne na Oscara Rodrigueza, lopta končí mimo hracej plochy.

63
    Jankto síce pekne naviedol loptu na polovicu súpera, domáci futbalista ale nakoniec nezvládol finálnu prihrávku – akcia Getafe tak končí.

64
    Ďalšia nepresná prihrávka, tentokrát na strane hostí, Jesus Navas robil čo bolo v jeho silách, loptu už na hracej ploche nedostihol.

65
    Center Jesusa Navasa je zblokovaný a tak uvidíme rohový kop hostí.

66
    Hostia nevyužili rohový kop, Getafe teraz drží loptu na svojich kopačkách.

67
    Striedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Óscar Rodríguez, prichádza Rafa Mir.

68
    Striedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Joan Jordán, prichádza Oussama Idrissi.

68
    Na zemi končí Olivera po nedovolenom zákroku striedajúceho Rafu Mira.

69
    Sandro Ramírez neuspel v snahe pri napádaní dvojice protihráčov, hostia držia loptu na vlastnej polovici.

70
    Dobrý strelecký pokus z kopačky striedajúceho Idrissiho, domáci brankár Soria ale chytá.

71
    Do konca zápasu ostáva posledných 20 minút, prvú strelu na bránu sme evidovali len pred niekoľkými sekundami. Počet striel na bránu je tak nasledovný: 0-1.

71
    Žltú kartu dostáva Damián Suárez (Getafe CF).

72
    Na center Acunu si z rohového kopu naskočil Diego Carlos – prudkú hlavičku hostí zneškodnil Soria výborným zákrokom. Nasleduje ďalší roh hostí.

73
    Mata fauluje v strede ihriska Rakitića, priamy kop pre Sevillu. Hostia sú v posledných minútach aktívnejší.

74
    Striedanie v tíme Getafe CF: z ihriska odchádza Sandro Ramírez, prichádza Juan Iglesias.

74
    Striedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Marcos Acuňa, prichádza Karim Rekik.

75
    Striedajúci Iglesias okamžite schytal nepríjemný zákrok kopačkou, priamy kop pre Getafe.

75
    Prudký center z kopačky Iglesiasa je odvrátený na rohový kop.

76
    Hra je prerušená, aj v druhom polčase sme svedkami prestávky na občerstvenie.

77
    Pozrime sa ešte na držanie lopty, to je naďalej v moci hosťujúcich futbalistov: 39% – 61%.

78
    Po krátkej pauze pokračujeme v hre ďalej. Dočkáme sa v dnešnom zápase gólu?

78
    Po zakončení Jakuba Jankta reklamujú domáci futbalisti ruku v pokutovom území.

79
    Penalta v prospech domáceho celku sa nepíska.

80
    Nedovolený zákrok Matu na jedného z hosťujúcich hráčov, Sevilla ostane pri lopte.

81
    Rakiticov center našiel hlavu Koundého, ktorého zakončenie končí nad bránou Getafe.

82
    En Nesyri sa dostal za obranu domácich a preloboval Soriu – gól hostí pre ofsajdové postavenie neplatí.

83
    Tvrdý zákrok domácich po ktorom končí Diego Carlos na zemi.

84
    Rakitic neuspel v súboji proti Maksimovicovi o loptu, autové vhadzovanie pre Getafe.

85
    Rekik našiel prihrávkou v šestnástke Rakitica, ktorého strelu domáca obrana zablokovala.

86
    Žltú kartu dostáva Fernando (FC Sevilla).

87
    Striedanie v tíme Getafe CF: z ihriska odchádza Carles Aleñá, prichádza José Macías.

87
    Striedanie v tíme Getafe CF: z ihriska odchádza Damián Suárez, prichádza David Timor.

88
    Strela striedajúceho Timora z priameho voľného kopu končí iba na hosťujúcom múre.

89
    Center Idrissiho obetavo zblokoval Iglesias, hostia sa pokúšajú v závere zápasu streliť víťazný gól.

90
    Hlavný rozhodca nadstavuje v druhom polčase štyri minúty.

90+1
    Prihrávka Rekika na Idrissiho končí mimo hracej plochy, autové vhadzovanie pre Getafe.

90+2
    Dlhé autové vhadzovanie Rekika domáca obrana odvrátila, následne sa hostia dopustili útočného faulu.

90+3
    Sevilla dala gól! Hostia v nadstavenom čase skórujú, po rýchlom protiútoku a strele do žrde dorazil loptu do prázdnej brány ERIK LAMELA – 0:1! Bez asistencie.

Fauly: 18:11.

Vyrovnaný zápas ktorý smeroval do bezgólovej remízy rozhodol v nadstavenom čase striedajúci Erik Lamela. Sevilla tak zvíťazila na ihrisku Getafe 1:0. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (21:56:14)