EC-KAC – Ľubľana 0:3 (kon.) | Košice – HC Slovan 1:2 (kon.)
HC Košice
1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
HC SLOVAN Bratislava
Nedeľa 22.08.2021, 14:00 • Crow aréna Košice • Eastern Cup

HC Slovan Bratislava poráža v záverečnom zápase košickej skupiny Eastern Cupu HC Košice 2:1. Všetky tri góly padli ešte v prvej tretine, o triumf hostí sa postaral víťazným zásahom Yogan. (16:24:47)

59:49
    McPherson to dával pred bránkovisko, kde to hostia odpálili cez všetky čiary. Icing.

59:23
    Košice už bez brankára!

59:11
    Domáci v plnom počte.

58:39
    Akoby na desať sekúnd zastal čas. Jeden z hostí držal puk v útočnej tretine v rohu klziska a nechcel sa pohnúť, kým ho niekto nezačne atakovať.

58:13
    Slovan usadený v útočnom pásme, svoje víťazstvo môže spečatiť gólom v presilovke.

58:00
    Dve minúty do konca zápasu.

57:25
    Hostia v plnom počte.

57:11
    Vylúčenie v tíme HC Košice (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade).

57:11
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Tomáš Zigo – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Patrik Maier – 2 min., hrubosť).

57:11
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Belluš – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Michal Chovan – 2 min., hrubosť).

57:11
    Zigo a Maier sa tam pustili do dvojice Košičanov. Boli to Belluš a Pereskokov. Nasledovať budú osobné aj vzájomné tresty za hrubosť.

56:58
    Celé to upokojuje až Zigo, ktorý vyváža puk von z pásma.

56:32
    McPherson z opačného kruhu iba do betónov Gudlevskisa.

55:54
    Slovák si to niekoľkokrát rovnal na strelu, keď k nej ale prišlo, tak z ľavého kruhu bránu minul.

55:25
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Jakub Sukeľ – 2 min., podrazenie).

54:58
    Rozhodcovia stratili puk z dohľadu, aj preto posúvajú hru do stredného pásma. Východniari si môžu vydýchnuť.

54:41

Viktor Kalinács

Góly a asistencie: 12. McPherson (Slovák, Belluš) – 1. Gašpar, 16. Yogan (Kytnár)

HC Košice: Košarišťan (Riečický) – Saucerman, Cibák, Tansey, Novota, Romančík, Deyl, Jacko, Jokeľ – McPherson, Slovák, Lapšanský – Klhufek, Chovan, Pereskokov – Bartánus, Milý, Belluš – Rogoň, Havrila, Frič
    HC SLOVAN Bratislava: Gudlevskis (Beke) – Maier, Mackenzie, Golian, Štajnoch, Beňo, Valach, Sersen – Gašpar, Yogan, Takáč – Jääskeläinen, Zigo, Matoušek – Urbánek, Kytnár, Sukeľ – Kundrik, Fominykh, Bezák

Rozhodca: Korba, Kalina – Bogdaň, Janiga