Košice – Miškovec sk 10:3 (kon.) | Michalovce – HC Slovan 1:5 (kon.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
1:5 (0:3, 0:2, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Piatok 20.08.2021, 17:30 • Zimný štadión Michalovce • Eastern Cup

Slovan Bratislava si z dnešného stretnutia odnáša 4 body po víťazstve 5:1 a po víťazstve 2:1 v nájazdoch. (20:04:39)

Mudrák (Michalovce) nepremieňa.

Je tu koniec riadnej hracej časti, po ktorej si Slovan pripíše minimálne 3 body do turnajovej tabuľky po víťazstve 5:1 nad Michalovcami. Nasledovať budú nájazdy, v ktorých víťaz si pripíše extra bod do tabuľky.

59:30
    Máme už len posledných pár sekúnd do konca stretnutia, ktorý sa už len viac-menej dohráva.

58:58
    Hostia v plnom počte.

58:00
    Do konca stretnutia ostávajú posledné dve minúty.

57:41
    Sersen zachytil puk vo vlastnom obrannom pásme a okamžite ho vyhodil cez všetky čiary do bezpečia.

56:58
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Tomáš Zigo – 2 min., hrubosť).

56:00
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Dávid Mudrák – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Tomáš Matoušek – 2 min., hrubosť).

54:50
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Cameranesi – 2 min., podrazenie).

54:17
    K realizácií samostatného nájazdu sa postavil Cameranesi, ktorý sa rozhodol pre priame ohrozenie. Jeho svižná strela smerovala len do zadného mantinelu.

54:17
    Po nedovolenom zákroku budú Michalovce zahrávať trestné strielanie.

54:10
    Domáci aktívne napádajú rozohrávku súpera, vďaka čomu majú hostia problém zaútočiť.

53:44
    Puk sa nachádza za bránkou Slovana, odkiaľ sa hostia pokúsia vymyslieť niečo nebezpečné smerom dopredu.

52:30
    Jeden z domácich hráčov sa dostal do dobrej príležitosti, ale z bezprostrednej blízkosti neprekonal dnes výborne chytajúceho Gudlevskisa.

51:47
    Dukla Michalovce dala gól!
    Bruno Mráz si prebral prihrávku od Cameranesiho a následnou presnou strelou rozvlnil sieť. Stav stretnutia je 1:5" Asistencie: Cameranesi, Dominik Pas.

49:33
    Hra sa po zakázanom uvoľnení presunie pred gólmana hostí.

48:27

47:54
    Domáci kombinujú na vlastnej polovici klziska s cieľom vymyslieť niečo smerom dopredu.

46:38
    Vladimír Mihalik sa vracia späť na hraciu plochu, a tak sa začala presilová hra domácich.

46:27
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Tomáš Matoušek – 2 min., podrazenie).

45:08
    Ťavoda vybojoval puk vo vlastnej tretine a okamžite ho cez všetky čiary upratal do bezpečnej vzdialenosti.

44:38
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Vladimír Mihalik – 2 min., podrazenie).

43:39
    Jeden z domácich hráčov nahodil puk do útočného pásma, ale ako prvý bol pri ňom brániaci hráč súpera.

42:23
    Do streleckej pozície sa dostal Gajdoš, ale puk nasmeroval len do miest, kde stál pripravený Gudlevskis.

41:14
    Hostia sú od začiatku tretej tretiny nasťahovaný v útočnom pásme, kde sa im však nedarí nájsť lepšiu streleckú pozíciu.

40:01

Je tu koniec druhej tretiny, kde hostia pridali ďalšie dva kúsky, a tak po druhej časti vedú v pomere 5:0. My sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.

40:00

39:00
    Do konca druhej časti ostáva jedna minúta.

38:14
    Hostia sa dostali do prečíslenia dvaja proti jednému, na ktorom konci stál strieľajúci Tomáš Zigo. Jeho pokus Kaarlehto bez problémov zachytil do svojej lapačky.

37:41

37:14
    Domáci sa usadili v útočnej tretine, kde sa rýchlymi prihrávkami snažia rozhodiť defenzívu súpera.

35:41
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Samuel Takáč – 2 min., podrazenie).

34:51
    Priebeh hry sa nám v posledných chvíľach upokojil. Nemali sme možnosť vidieť nič zaujímavé smerom dopredu.

33:02
    Bratt Harris sa nachádzal v postavení mimo hry. Hra sa presunie späť do stredného pásma.

32:32
    Puk sa nachádza v obrannom pásme Michaloviec, kde ho majú pod kontrolou práve domáci hráči.

31:02
    Domáci zažívajú asi najlepšiu pasáž v zápase. Mali niekoľko dobrých príležitostí, ale skóre stretnutia ostáva stále nezmenené.

30:11
    Po tvrdom zákroku za bránkou Slovana ostal ležať otrasený domáci hráč, ktorý potrebuje opateru lekára. Dúfajme, že bude v poriadku.

29:44
    Ďalší gól chcel pridať Matoušek, ale jeho strela z priestoru medzi kruhmi smerovala len do miest, kde stál pozorný Kaarlehto.

28:28

27:05
    Útočiaci hráč bol v pásme skôr ako puk, a tak sa po ofsajdovom postavení bude vhadzovať v strednom pásme.

26:28
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Patrik Maier – 2 min., hrubosť).

26:12
    Striedanie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce: z ihriska odchádza Pohjanoksa, prichádza Kaarlehto.

26:12
    Slovan Bratislava dal gól!
    Pekná kombinácia hosťujúceho celku, na ktorej konci bol Bratt Harris. Ten z medzikružia namieril presne k ľavej žrdi a využil tak presilovú hru. Asistencia: Tomáš Zigo.

25:18
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Dávid Mudrák – 2 min., hákovanie).

24:27
    Domáci v plnom počte.

24:04
    TOMÁŠ ZIGO priviezol puk do útočnej tretiny, kde vyslal na bránu prudkú strelu. Tá si to namierila presne k pravej žrdi. Ďalší gól v oslabení znamená zmenu stavu 0:4! Asistencie: Matt Mackenzie, Michal Sersen.

23:17
    Domáci sa už usadili v útočnej tretine, kde sa im však nedarí vymyslieť takmer nič.

22:55
    Slovan ohrozil bránu súpera vo vlastnom oslabení. Na konci celej príležitosti bol Jääskeläinen, ktorého strelu gólman stihol zachytiť.

22:27
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Patrik Maier – 2 min., sekanie).

21:37
    Žitný nahodil puk do útočnej tretiny, ale ako prvý bol pri ňom Gudlevskis.

20:01

Máme tu koniec prvej tretiny, ktorú Slovan ovládol a zaslúžene vedie 3:0. My sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.

20:00

19:00
    Do konca prvej tretiny ostáva jedna minúta.

18:31
    Kundrík nastrelil puk na domáceho gólmana, ktorý ho schoval do svojej lapačky. Nasleduje vhadzovanie v útočnom pásme Slovana.

17:53
    Puk sa nachádza za bránkou Michaloviec, kde ho má pevne pod kontrolou Mudrák.

16:42
    Po dlhej dobe sme videli útočiť aj domáci tím, ktorý sa dostal do prečíslenia dvaja proti jednému, ale finálne zakončenie smerovalo len mimo bránky.

15:10
    Jääskeläinen sa v útočnom pásme snažil prejsť cez dvojicu brániacich hráčov, to sa mu však nepodarilo a o puk prišiel.

14:44
    Jozef Tibenský stratil puk na obrannej modrej čiare. Dostal sa k nemu RASTISLAV GAŠPAR, ktorý nešpekuloval a zakončil. Puk upratal k ľavej žrdi. Stav stretnutia je 0:3! Bez asistencie.

14:15
    Po nepresnej rozohrávke smeruje puk cez všetky čiary do zakázaného uvoľnenia. Hra sa tak presunie späť pred bránku Michaloviec.

13:30
    Bokroš sa pokúsil o individuálny prienik po ľavej strane klziska, ale jeho výlet skončil už v strednom pásme.

12:08
    Brant Harris si prebral puk pred modrou čiarou a ihneď po vstupe do útočného pásma zakončil. Jeho strelu Pohjanoksa zachytil.

11:20
    Bokroš nahodil puk pred bránu súpera, kde si ho poľahky prebral jeden z brániacich hráčov.

10:05
    Rapuzzi zakončil z pravej strany klziska, ale len do betónu dobre pripraveného gólmana.

09:18
    Ohroziť bránu súpera sa pokúsil Tibenský, ale strela bola tečovaná do ochrannej siete.

08:37
    Trest Michala Beňa je u konca, a tak Slovan Bratislava pokračuje v plnom počte.

08:28
    Vo vlastnom oslabení posiela svoj tím do dvojgólového vedenia BRANT HARRIS, ktorý presným backhandom oklamal gólmana. Stav stretnutia je 0:2! Asistencia: Samuel Takáč.

08:02
    Slovan vo vlastnom oslabení mohol prekvapiť domácich Michalovčanov. Bol to Valach, ktorý po úspešnom vhadzovaní opečiatkoval konštrukciu bránky.

07:39
    Domáci hokejisti sa už usadili v útočnej tretine, kde sa budú snažiť roztočiť presilovkový kolotoč.

06:37
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Michal Beňo – 2 min., podrazenie).

06:00
    Puk sa nachádza pod lapačkou Gudlevskisa a nasledovať bude vhadzovanie po jeho ľavici.

05:47
    Domáci sa na dlhší čas usadili v útočnej tretine, kde sa im však nedarí nájsť lepšiu streleckú pozíciu.

04:27
    Rastislav Gašpar vyslal presnú prihrávku na hokejku MARTINA ŠTAJNOCHA, ktorého strela zapadla až za chrbát gólmana. Stav stretnutia je 0:1!

03:17
    Jeden z domácich hráčov zakončil spoza brániaceho hráča, ale puk nasmeroval len mimo bránky.

02:05
    Mackenzie zakončil od modrej čiary, ale pokus to bol slabý. Pohjanoksa nemusel v tomto prípade vôbec zasahovať.

01:34
    Puk sa nachádza za bránkou Michaloviec, kde ho drží jeden z domácich hráčov.

00:40
    Domáci už v úvodnej minúte mali náznaky šancí, zatiaľ však bez strelu do priestoru bránky.

00:01

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes máme na programe Eastern Cup, v ktorom na seba narazia Michalovce a Slovan Bratislava. Poďme si v krátkosti predstaviť oba celky.

HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE:

Michalovčania sa v uplynulej sezóne umiestnili v základnej časti na skvelom druhom mieste, vďaka čomu postúpili priamo do štvrťfinále play-off. Tam narazili na Trenčín, ktorý zdolali 4:2 na zápasy, ale v semifinále už nestačili na Poprad. Tomu podľahli v sérií 2:4.

HC SLOVAN BRATISLAVA:

Slovanisti si taktiež zabezpečili miestenku v play-off po tom, čo sa v základnej časti umiestnili na štvrtom mieste. Vo štvrťfinále si zmerali sily s Nitrou, cez ktorú prešli po výsledku 4:1 na zápasy, ale dostali sa rovnako ďaleko ako ich dnešný súper. Vypadli v semifinále, kde ich vyradil majstrovský Zvolen.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Róbert Gašpárek

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DUKLA Ingema Michalovce. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 52. Mráz (Cameranesi, Pas) – 5. Štajnoch (Gašpar), 9. Harris (Takáč), 15. Gašpar, 25. Zigo (Mackenzie, Sersen), 27. Harris (Zigo)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Pohjanoksa (Kaarlehto) – Bokroš, Valtola, Mudrák, Mihalik, Ťavoda, Macejko, Rybnikar, Gajdoš – Žiltným Cameranesi, Mráz – Mašlonka, Suja, Pas – Regenda, Galamboš, Kukuča – Lačný, Tibenský, Chalupa
    HC Slovan Bratislava: Gudlevskis (Hlavaj) – Maier, Mackenzie, Beňo, Gachulinec, Štajnoch, Valach, Sersen – Takáč, Harris, Gašpar – Yogan, Rapuzzi, Jääskeläinen – Matoušek, Kytnár, Zigo – Kundrík, Bezák, Urbánek

Rozhodca: Korba, Smrek – Bogdaň, Riš