Manchester United – Leeds 5:1 (kon.) | Burnley – Brighton 1:2 (kon.) | Everton – Southampton 3:1 (kon.)
Chelsea – Crystal Palace 3:0 (kon.) | Leicester – Wolverhampton 1:0 (kon.) | Watford – Aston Villa 3:2 (kon.)
Norwich – Liverpool 0:3 (kon.)
Everton FC
3:1 (0:1)
Southampton FC
Sobota 14.08.2021, 16:00 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League • 1. kolo

Everton predviedol vynikajúci druhý polčas, v ktorom strelil postupne tri góly a tak otočil stav 0:1 z prvého polčasu na 3:1 a tento výsledok do konca už úspešne udržal. Domáci tak začali novú sezónu úspešne, hostia si to prehrali v druhom polčase.

Ďakujem za pozornosť, prajem ešte peknú sobotu! (17:51:41)

90+3

90+2
    O osude tohto stretnutia je už rozhodnuté, čaká sa len na záverečný hvizd hlavného rozhodcu, ktorý to celé spečatí.

90+1
    V druhom polčase sa nadstavujú 3 minúty!

90
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza Richarlison, prichádza Anthony Gordon.

89
    Rohový kop domáci ubránili, hostia si následne museli dať pozor na rýchly brejk.

88
    Ward-Prowse zahrával priamy kop, tečovaná lopta prinesie ešte aj rohový kop. Everton sa tak musí brániť aj naďalej.

87
    Southamptonu sa už čas veľmi rýchlo kráti a to hostia potrebujú dať dva góly. Ak domáci nič nepodcenia, mali by brať tri body.

86
    Hostia sa s loptou na kopačkách ďalej ako po stred poľa nedostávajú.

85
    Everton teraz logicky prepol do defenzívy, hostia len veľmi ťažko sa teraz dokážu v útoku presadiť.

84
    Dostávame sa do záverečnej časti druhého polčasu. Hostia musia rýchlo niečo vymyslieť, ak chcú toto stretnutie ešte zdramatizovať.

83
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza Demarai Gray, prichádza Yerry Mina.

83
    Striedanie v tíme Southampton FC: z ihriska odchádza Romain Perraud, prichádza Nathan Redmond.

82
    Everton zvláda druhý polčas bravúrne. Domáci dali v druhom dejstve už tri góly a vyzerá to, že nový ročník odštartujú víťazstvom.
    81. Dominic Calvert-Lewin (EVE) - 3:1

81
    Everton FC dal gól!
    Zdá sa byť o osude zápasu rozhodnuté, domáci odskakujú na rozdiel dvoch gólov! Veľmi zlé bránenie tejto situácie predviedli hostia, keď Richarlisonov center pred bránu krásnou rybičkou poslal do siete
    DOMINIC CALVERT-LEWIN – 3:1!

80
    Striedanie v tíme Southampton FC: z ihriska odchádza Oriol Romeu, prichádza Nathan Tella.

79
    Striedanie v tíme Southampton FC: z ihriska odchádza Theo Walcott, prichádza Ibrahima Diallo.

78
    Southampton ešte po prvom polčase vyhrával a razom prehráva. Sme určite zvedaví, aký obraz hry teraz uvidíme.

77
    Ešte to teda môže byť zaujímavý záver tohto stretnutia. Uvidíme, či sa hosťom podarí vyrovnať.

76
    Žltú kartu dostáva Abdoulaye Doucouré (Everton FC).
    75. Abdoulaye Doucouré (EVE) - 2:1

75
    Domácim futbalistom sa podarilo obrat skóre a razom sú vo vedení! Zaváhanie súperovej obrany využil Everton výborne, k lopte sa v pokutovom území po prízemnom centri dostal ABDOULAYE DOUCOURÉ, úspešne si prebral loptu, otočil sa a vystrelil – 2:1!

74
    Individuálne sa snažil presadiť individuálne, ale cez obranu súpera neprešiel.

73
    Nepresnosti teraz vidíme na oboch stranách. Ak to takto pôjde ďalej, zrejme už nič zaujímavého neuvidíme.

72
    Keane chcel rýchlo rozohrať domáci útok, ale loptu poslal po nepresnej prihrávke len za postrannú čiaru.

71
    Pomaličky sa dostávame do záverečnej časti prvého polčasu. Stále tu máme vyrovnaný stav 1:1 a uvidíme, či sa ešte niekomu z aktérov podarí strhnúť vedenie na svoju stranu.

70
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza Andros Townsend, prichádza Alex Iwobi.

69
    Domáci zvládli ubrániť aj ďalší rohový kop, hostia sa pokúšajú o vysoké napádanie súperovej rozohrávky.

68
    Southampton však pokračuje vo svojom útočnom ťažení a získava rohový kop.

67
    Hostia vyrazili do útoku a vytvorili na domácu defenzívu veľký tlak, futbalisti Evertonu však všetko úspešne zvládli.

66
    Everton zahrával priamy kop, ale centrovaná loptu putovala len do rukavíc brankára McCarthyho.

65
    Aj druhý rohový kop domáci futbalisti zvládli a už majú loptu na svojich kopačkách.

64
    Centrovanú loptu od rohovej zástavky domáci dostali do bezpečia, bude to však ešte jeden rohový kop.

63
    Hosťujúci celok si teraz svojou aktivitou vybojoval rohový kop.

62
    Obe defenzívy teraz pracujú úspešne a súpera do žiadnej vyloženej šance nepúšťajú.

61
    Ďalekonosný pokus od hostí nijak bránu Pickforda neohrozil, domáci kombinujú na svojej polovici ihriska.

60
    Hodina z tohto stretnutia je už minulosťou. Zatiaľ platí nerozhodný stav 1.1!

59
    Po rýchlom góle v úvode druhého polčasu nič ďalšieho sme zatiaľ nevideli. Dúfajme, že sa to čoskoro zmení.

58
    Nepresný útočný výpad Graya, nasledovať bude odkop od McCarthyho brány.

57
    Colemanov dlhý nákop pred pokutové územie hostí nebol úspešný, lopta pre hostí.

56
    Teraz sú tu nepresnosti na oboch stranách, nič zaujímavého nevidíme, len nepresné prechody do útoku.

55
    Rýchly prechod Evertonu na útočnú polovicu, následné zakončenie hlavou od Doucorého na bránu neprešlo.

54
    Domáci kapitán Coleman zle spracoval loptu a tak defenzíva súpera nemusela v tomto prípade zasahovať.

53
    Ďalší nápor domácich sa končí útočným faulom, lopta putuje na hosťujúce kopačky.

52
    Autor vyrovnávajúceho gólu v ďalšom zakončení, Richarlison však teraz nemieril presne.

51
    Ten už žiadne väčšie nebezpečenstvo pre bránu hostí nepriniesol, lopta putuje na kopačky Southamptonu.

50
    Hostia museli odvracať centrovanú loptu do bezpečia a Everton si v krátkom slede opäť zopakuje rohový kop.

49
    Uvidíme, ako tento rýchly gól napokon ovplyvní zvyšok druhého polčasu. Začína sa odznova, všetko je to otvorené na oboch stranách.
    48. Richarlison (EVE) - 1:1

48
    Je vyrovnané! Tak to je vynikajúci nástup domáceho celku do druhého polčasu, po rohovom kope sa lopta vrátila späť do pokutového územia a odtiaľ poslal RICHARLISON presnú strelu pod brvno – 1:1!

47
    Everton sa s loptou presúva na útočnú polovicu, domáci musia doťahovať náskok súpera.

46
    Druhý polčas tohto stretnutia je v plnom prúde, výkop mali domáci futbalisti. Ani jeden z trénerov nestriedal.

46

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

Úvodné dejstvo v Goodisonovom Parku je už minulosťou. Sledovali sme vyrovnaný futbal z oboch strán, napokon v 23. minúte využil veľkú chybu domácej obrany hosťujúci Armstrong a otvoril skóre stretnutia. Everton tak po prvom polčase prehráva doma so Southamptonom 0:1!

Druhý polčas sa začne približne o 17:02.

45+1

45
    V prvom polčase sa nadstavuje 1 minúta!

44
    Riadny hrací čas prvého polčasu bude čoskoro minulosťou. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.

43
    Roh sme teraz sledovali aj na druhej strane, brankár McCarthy mal čo robiť, aby loptu vyboxoval do bezpečia.

42
    Southampton zahrával následne rohový kop, ale domáci ho dokázali úspešne ubrániť.

41
    Autor otváracieho gólu Armstrong prenikol z uhla do pokutového územia, jeho strelecký pokus k bližšej tyčke musel brankár Pickford vyraziť do bezpečia.

40
    Približne päť minút zostáva do konca prvého polčasu. Podarí sa domácim pred prestávkou vyrovnať?

39
    Hostia však ešte zostali na útočnej polovici a snažili sa niečo vymyslieť, loptu do pokutového územia však nedostali.

38
    Southampton zahrával rohový kop, centrovaná lopta však doputovala len k futbalistom domáceho tímu.

37
    Walcottove zakončenie bolo veľmi nepresné a bránu domácich nemohlo nijak ohroziť.

36
    Začínajú sa zhoršovať podmienky v dejisku strediska, silno prší a to ovplyvňuje hlavne ihrisko. No uvidíme, ako sa s tým hráči popasujú.

35
    Postupne sa dostávame do záverečnej fázy úvodného dejstva. Zatiaľ sú spokojnejší hostia, ale do konca zápasu je ešte dlhá cesta.

34
    K lopte sa postavil Digne, ale nepodarilo sa mu prepáliť dobre postavený obranný múr.

33
    Po nedovolenom zákroku budú domáci zahrávať priamy kop zo zaujímavej vzdialenosti.

32
    Útočným faulom skončil výpad hostí, brankár Pickford dlhou rozohrávkou hľadá už svojich spoluhráčov.

31
    Polhodina v Goodisonovom Parku je už minulosťou. Domáci Everton prehráva so Southamptonom 0:1!

30
    Žltú kartu dostáva Richarlison (Everton FC).

29
    Domáci Gray centroval do pokutového územia hostí, tam dostal loptu do bezpečia kapitán hostí Ward-Prowse.

28
    Hosťom sa teraz darí odrážať všetky útoky, domáci budú musieť v ofenzíve výraznejšie zabrať.

27
    Postupne sa už dostávajú na útočnú polovicu aj domáci futbalisti, defenzíva súpera je však pozorná a svojho dnešného súpera do zakončenia nepúšťa.

26
    Southampton zahrával priamy kop na útočnej polovici, ale ten žiadny zaujímavý moment neponúkol.

25
    Loptu však teraz držia hostia, ktorí sa nemusia nikam ponáhľať a snažia sa ju držať čo najdlhšie.

24
    Everton bude musieť doťahovať náskok svojho dnešného súpera. Uvidíme, ako tento gól ovplyvní zvyšok tohto stretnutia.
    23. Adam Armstrong (SOT) - 0:1

23
    Southampton dal gól!
    Je tu otvárací gól tohto stretnutia! Z ničoho nič sa hostia ujímajú vedenia a tento gól im domáci doslova darovali, po zaváhaní hneď dvoch obrancov sa do samostatného úniku na domácu bránu dostal ADAM ARMSTRONG a bezpečne prekonáva brankára Pickforda – 0:1!

22
    Dostávame sa do druhej polovice úvodného dejstva. Zatiaľ čakáme na výraznejší moment na jednej či druhej strane.

21
    Everton rozohral priamy kop na útočnej polovici, následne prišiel center pred bránu hostí, ale tam všetko vyriešil brankár McCarthy, ktorý si loptu prebral do svojich rukavíc.

20
    Hosťujúci Romeu centroval do pokutového územia domácich, odtiaľ ju však upratal do bezpečia Keane.

19
    Prihrávka len dozadu na brankára Pickforda, domácim sa rovnako nedarí v prechode na útočnú polovicu.

18
    Opäť vidíme len nepresnosti na oboch stranách, rýchle útočné výpady z oboch strán sa končia nevydarenou prihrávkou a lopta putuje za postrannú čiaru.

17
    Everton sa snaží o vysoké napádanie súperovej rozohrávky, aj vďaka tomu sa hostia ďalej ako po stred ihriska nedostávajú.

16
    Southampton teraz dlhšiu dobu drží loptu na svojich kopačkách a snaží sa o postupný prechod do útoku.

15
    Zatiaľ sa pokračuje v takomto taktickom boji, defenzívy aktérov zápasu sa musia mať na pozore. Vyložená gólová šanca tu ešte nebola.

14
    Allan v strede poľa tvrdo poslal k zemi svojho súpera. Domáci futbalista dostal výrazný dohovor od hlavného rozhodcu.

13
    Center do pokutového územia domácich si obrana Evertonu postrážila, hostia však s loptou na kopačkách ešte zostávajú v útoku.

12
    Southampton teraz tiež na útočnej polovici nepochodil a lopta sa vracia späť na domáce kopačky. Everton to skúša cez postupný prechod do útoku.

11
    Po tomto útočnom výpade Evertonu bude nasledovať len odkop od McCartyho brány.

10
    Úvodných desať minút tohto stretnutia je minulosťou, zatiaľ sme nič zaujímavého nevideli, ale obe mužstvá sa snažia v prvých minútach novej sezóny hrať aktívne.

9
    Evertonu nevyšiel rýchly pokus o prechod na útočnú polovicu, do kombinácie domácich sa teraz zapája aj brankár Pickford.

8
    Aj naďalej sledujeme útočné výpady na oboch stranách, ale tie nič neprinášajú, keďže v rozhodujúcej chvíli príde len nepresná prihrávka.

7
    Autové vhadzovanie hostí na chvíľu zamestnalo domácu defenzívu, ale lopta je už práve na kopačkách Evertonu.

6
    Oba celky sa od úvodného výkopu snažia hrať aktívne smerom dopredu, ale defenzívy sú pozorné. Verme, že čoskoro uvidíme aj prvý zaujímavý moment.

5
    Hostia zahrávali priamy kop, kapitán Ward-Prowse poslal center na hlavu Armstronga, ale ten nedokázal nič výnimočného vymyslieť.

4
    Je tu prvý strelecký pokus tohto stretnutia, domáci futbalista Allan to vyskúšal prudkou strelou spoza pokutového územia, ale mieril len do miest, kde stál pripravený brankár McCarthy.

3
    Southampton sa pokúsil o rýchly útočný výpad, ale lopta končí len pri brankárovi Pickfordovi a ten ju rozohráva na svojich spoluhráčov v poli.

2
    Goodison Park je aj veľmi slušne zaplnený a diváci sa budú starať o výbornú futbalovú atmosféru. Nová sezóna pre oba celky sa práve začala, pri lopte je stále hosťujúci celok.

1
    Prvý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop mal hosťujúci Southampton v červených dresoch, domáci Everton nastúpil v modrých.

1

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne!

Everton FC: Pickford – Coleman (C), Holgate, M. Keane, Digne – A. Townsend, A. Doucouré, Allan, D. Gray – Calvert-Lewin, Richarlison.

Southampton FC: A. McCarthy – J. Stephens, Livramento, Salisu, Perraud – Walcott, Romeu, Ward-Prowse (C), Djenepo –Adams, A. Armstrong

Rozhodca: Friend – Holmes, Smart

Vítam všetkých fanúšikov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Everton FC a Southampton FC. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 16:00.

Nový ročník anglickej Premier League je tu! V piatok sme mohli sledovať otvárací zápas novej sezóny a hneď sa zrodilo veľké prekvapenie, keď nováčik Brentford zdolal doma Arsenal. Sobota bude potom patriť ďalším stretnutiam, jedno z nich sa odohrá aj v Goodisonovom Parku v Liverpoole medzi domácim Evertonom a Southamptonom, teda mužstvami, ktoré už stabilne tvoria túto súťaž. Minulá sezóna nebola pre tieto dva celky až tak vydarená, Everton obsadil konečnú 10. pozíciu, ale len dva body ho delili od Európskej konferečnej ligy. Southampton obsadil až 15. miesto. Je tu však nová sezóna, nová výzva a šanca to napraviť.