Plíšková – Sorribesová-Tormová 2:0 (kon.)
6 6
Sara Sorribesová-Tormová
0
4 0
cz Piatok 13.08.2021, 19:47 • Centrální kurt, Montréal (CAN) • WTA Montréal - Omnium Banque Nationale présenté par Rogers (tvrdý povrch) • Štvrťfinále

Karolína Plíšková ve druhém setu smetla soupeřku z kurtu kanárem a v Montrealu si tak zahraje semifinále proti Aryně Sabalenkové.

Nutno říci, že v průběhu první sady to vypadalo na obrovský boj. Španělka se výtečně bránila od základní čáry, téměř nechybovala a vedla 4:2. Kdo by v tu chvíli řekl, že už nezíská jediný gem... Česká hráčka nakonec vybojovala obrat a následně naprosto famózně vstoupila do druhého setu, v němž vedla po třech čistých hrách 3:0 se dvěma brejky. Sorribesová-Tormová ještě zlobila ve čtvrtém gemu, v němž měla brejkbol a Plíšková pak nevyužila několik výhod. Ziskem této hry však Češka odpor soupeřky definitivně zlomila a dovedla utkání k jasnému vítězství. (21:13:11)

Konec zápasu
    2:0; 6:0 - Karolína Plíšková

6:0
    Výtečný druhý servis! Karolína ho zahrála technicky ven z kurtu a postupuje do semifinále!

40-30
    Ještě není konec. První mečbol odvrácen.

40-15
    Křížný forhend Plíškové Sorribesová-Tormová ještě doběhla. I následný halfvolej. Poslední křížný forhend už ale ne a Plíšková má dva mečboly!

30-15
    Mečboly ještě nebudou. Plíšková udělala dvojchybu.

30-0
    Servis ven z kurtu a následný úder směřoval do druhého rohu dvorce.

15-0
    Výměna od základní čáry. Sorribesová-Tormová se vyhodila bekhendem do deblové části kurtu.

5:0
    Konec přestávky, Karolína Plíšková jde podávat na postup do semifinále.

5:0
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:0
    Skvěle si to Plíšková připravila. Španělka doběhla jeden forhend do rohu, ale když se vracela zpět, poslala ji tam Karolína další forhend. Na to už Sorribesová-Tormová zareagovat nemohla!

40-30
    Výtečný servis Španělky ven z dvorce!

40-15
    Razantní křížný bekhend Plíškové vrátila Sorribesová-Tormová až za základní čáru. Plíšková má brejkboly na 5:0!

30-15
    Tento return Plíškové skončil na síti.

30-0
    Plíšková zabodovala skvělým returnem. Hrála z něj forhend po lajně!

15-0
    Dvojchyba Sorribesové-Tormové.

4:0
    Ani bojovnost teď Španělce nestačila! Forhend do rohu a po něm šla Plíšková na síť, kde to už dalším forhendem ukončila. Konečně!

A-40
    Výborný servis a po něm přišel bekhend kros. Další výhoda...

40-40
    Páska zastavila forhend Plíškové! Další shoda.

A-40
    Zase skvělá obrana Španělky. Finální smeč ale Plíšková zvládla bez chyby.

40-40
    Sorribesová-Tormová se v tomto gemu našla a začala zase zlobit. Dostává se do výměn a z téhle vytěžila zase shodu.

A-40
    Opět se ale jde přes výhodu Plíškové! V tomhle gemu se to může definitivně zlomit...
    1:0; 3:0; 40-40 - Sara Sorribesová-Tormová

40-40
    Sorribesová-Tormová si natáhla Karolínu na síť dropshotem a pak zahrála lobovaný volej.

A-40
    Plíšková hrála ven z kurtu a pak forhend po lajně. Rychlonohá Sorribesová-Tormová tam téměř byla, ale míček už vrátit nešel.

40-40
    Nepřesný forhend Plíškové. Shoda.
    1:0; 3:0; A-40 - Karolína Plíšková

A-40
    Tohle byla výměna zápasu! Potlesk oběma! Že umí bránit, ukázala i Karolína. Zahrála výtečný lob k základní čáře a pak úder po lajně, který byl pro tuhle krásnou výměnu konečný.

40-40
    Eso!

30-40
    Skvělá obrana Španělky! Ta dokázala vybrat bekhend po lajně, navíc míček odehrát dostatečně kvalitně a má brejkbol!

30-30
    Křížný forhend Plíškové znamená vyrovnání stavu gemu. Soupeřka tam byla pozdě.

15-30
    A pozor! Plíšková zahrála kraťas, který soupeřka doběhla a pak už to měla Češka těžké.

15-15
    Plíšková poprvé ve druhém setu nezískala fiftýn! Zahrála forhend do pásky.

15-0
    Ve výměně od základní čáry Plíšková diktovala tempo kvalitními forhendy a počkala si na chybu soupeřky.

3:0
    Konec přestávky, podávat bude Karolína Plíšková.

3:0

3:0
    Plíšková napálila další skvělý return proti druhému servisu! Třetí čistou hrou v tomto setu bere Španělce další podání.

40-0
    Výborný return na druhý servis! Plíšková získala ve druhém setu všech jedenáct míčků!

30-0
    A dvojchyba Španělky!

15-0
    Příval fiftýnů Karolíny Plíškové pokračuje! Sorribesová-Tormová úplně vypadla z role.

2:0
    Winner tentokrát z bekhendu! Opět čistá hra.
    1:0; 1:0; 40-0 - Karolína Plíšková

40-0
    Plíšková nechala Španělku běhat a výměnu ukončila forhendovým winnerem po lajně!

30-0
    Přímý bod! Zdá se, že se Karolína rozehrála.

15-0
    Eso na téčko!

1:0
    Return pod nohy a následoval vítězný forhend po lajně. Skvělý vstup Karolíny Plíškové do druhého setu!

40-0
    Vítězný return a Plíšková má tři brejkboly!
    1:0; 0:0; 30-0 - Karolína Plíšková

30-0
    Sorribesová-Tormová zase ukazovala, co všechno dokáže vrátit. S vymazleným bekhendovým kraťasem už ale nic dělat nešlo. Krásný úder Karolíny!

15-0
    Plíšková returnovala pod nohy Sorribesové-Tormové.

0:0
    Karolína Plíšková získala první set, byť v něm dvakrát ztratila servis a prohrávala 2:4. Sorribesová-Tormová je hodně nepříjemnou soupeřkou. Výborně brání a Plíškovou stojí zápas hodně sil.

6:4
    Karolína Plíšková končí set přímým bodem! Zatím je to hodně těžký zápas a tohle české hráčce určitě pomůže.

40-30
    Ještě ne. Sorribesová-Tormová se udržela v setu.

40-15
    Karolína Plíšková má díky křížnému forhendu dva setboly!
    0:0; 5:4; 30-15 - Karolína Plíšková

30-15
    Výborný křížný volej Plíškové. Kredit patří i Sorribesové-Tormové, která ještě míček doběhla, dokázala ho i vrátit zpátky, přeci jen už ale za základní čáru.

15-15
    Plíšková postupně přitvrzovala ve výměně křížných úderů. Soupeřka se nakonec vyhodila úderem po lajně.

0-15
    Plíšková hrála těžký úder z bekhendu, který poslala za základní čáru.

5:4

5:4

5:4
    Karolína Plíšková bere soupeřce podání čistou hrou a v příštím gemu půjde servírovat na zisk setu!

40-0
    Do toho přišel lahůdkový return a jsou tu tři brejkboly české tenistky!

30-0
    Sorribesová-Tormová přidala dvojchybu. Tohle je už pro Plíškovu zajímavé...

15-0
    Plíšková opět uhrála delší výměnu! Že by to předznamenávalo zvrat dění na kurtu?

4:4
    Přímý bod! Karolína Plíšková srovnává stav prvního setu.

A-40
    Tentokrát úspěšné bušení do defenzivy soupeřky. Poslední obranný úder Sorribesové-Tormové dopadl za základní čáru.

40-40
    Ten ale Plíšková odvrací a je na shodě.
    0:0; 3:4; 30-40 - Sara Sorribesová-Tormová

30-40
    Sorribesová-Tormová si přitáhla kratším returnem Plíškovou k síti a křížným bekhendem ji prohodila! Španělka bude mít i v tomto gemu brejkbol.

30-30
    Výměna od základní čáry, která skončila chybou Sorribesové-Tormové. Většinou tomu zatím bylo naopak.

15-30
    Plíšková otřela forhend o boční lajnu a snížila stav gemu.

0-30
    Dvojchyba Plíškové.

0-15
    Zase bušení do obrany španělské hráčky, která vše vracela. Až přišla chyba Plíškové.

3:4

3:4

3:4
    Skvěle! Plíšková výtečným forhendem zahnala Sorribesovou-Tormovou do rohu. Španělka ještě míček vyškrábla, ale další forhend české hráčky už směřoval do jejího protipohybu. I teď tedy Plíšková odpověděla na ztrátu servisu.

40-30
    Sorribesová-Tormová zahrála do deblového koridoru a tentokrát má brejkbol Plíšková!

30-30
    Pro změnu moc dlouhý bekhendový úder Plíškové.
    0:0; 2:4; 30-15 - Karolína Plíšková

30-15
    Z bekhendu teď naopak přišel vítězný return české tenistky!

15-15
    Výměna od základní čáry, která skončila forhendem Plíškové do pásky.

15-0
    Plíšková si pomohla servisem.

2:4
    Plíšková špatně odhadla situaci. Po returnu soupeřky si myslela, že jde míček do autu, ale tak tomu nebylo. Česká hráčka tak hrála spíše jen z nouze, ocitla se pod tlakem a křížným bekhendem se pak z výměny vyhodila. Španělka ji podruhé v zápase sebrala podání!

40-A
    Sorribesová-Tormová útočí na servis Plíškové. Má další brejkbol!

40-40
    Výtečný servis na téčko znamená shodu!

40-A
    Delší výměny od základní čáry většinou lépe zvládá Sorribesová-Tormová. Španělka má další brejkbol.

40-40
    Tentokrát si Plíšková došla na téčko a tam výměnu ukončila.

30-40
    Chyba Plíškové z bekhendu. Česká hráčka trefila jen síť.

30-30
    Další křížný forhend Karolíny byl úspěšný.

15-30
    Nevynucená chyba z forhendu české hráčky.

15-15
    Dva dobré křížné forhendy Plíškové. Ta tedy získala tento fiftýn.

0-15
    Křížný bekhend Plíškové minul i deblový koridor.

2:3

2:3

2:3
    Vítězným forhendem Plíšková ukončila gem i výměnu. Ztracený servis si tak vzala zpět!

A-40
    Dobrý return Plíškové, k němuž Karolína přidala i následný křížný bekhend. S tím si už Španělka nedokázala poradit.

40-40
    Sorribesová-Tormová šla po servisu na síť, ale volej nedokázala zvednout přes pásku. Shoda.

30-40
    Další return Plíškové vylétl z kurtu.

30-30
    Plíšková returnovala pod nohy soupeřky a to slavilo úspěch.

15-30
    Sorribesová-Tormová deptá Plíškovou opravdu nepříjemnou hrou od základní čáry. Plíšková se z plného běhu vyhodila.

15-15
    Nyní slavil úspěch obranný styl Španělky, kterým donutila Plíškovou k další chybě.

15-0
    Plíšková otevřela skóre tohoto gemu.

1:3
    Sorribesová-Tormová nakonec podání soupeřky proráží! Její obranná hra zatím nese ovoce.

40-A
    Vyhozený forhend Plíškové za základní čáru. Sorribesová-Tormová má opět brejkbol!

40-40
    Gem ale bude pokračovat. Španělka zahrála forhend do rohu a Plíšková už odehrála míček jen do sítě.

A-40
    Karolína otáčí stav gemu a má výhodu!
    0:0; 1:2; 40-40 - Karolína Plíšková

40-40
    Neuvěřitelné, co dokázala Sorribesová-Tormová v této výměně všechno vrátit! Plíšková ale nakonec přeci jen zahrála vítězný bekhend po lajně a odvrátila i poslední brejkbol!

30-40
    Tentokrát Plíšková déle vydržela ve výměně od základní čáry.

15-40
    Nyní si Češka pomohla servisem.
    0:0; 1:2; 0-40 - Sara Sorribesová-Tormová

0-40
    Plíšková hrála volej do pásky a bude čelit třem brejkbolům!

0-30
    Plíšková dělá příliš mnoho nevynucených chyb. Nyní napálila do autu forhend, kterým si naopak měla připsat fiftýn.

0-15
    Plíšková zahájila gem dvojchybou.

1:2

1:2

1:2
    Plíšková to na finálním forhendu přehnala a poslala míč do výrazného autu. Sorribesová-Tormová si i podruhé udržela servis.

30-40
    Sorribesová-Tormová šla na síť, ale volej zahrála za základní čáru.

15-40
    Také další fiftýn šel na stranu Španělky.
    0:0; 1:1; 15-30 - Sara Sorribesová-Tormová

15-30
    První vítězný úder Sorribesové-Tormové, která zahrála forhend po lajně.

15-15
    Plíšková hrála forhend jen do deblového koridoru.

15-0
    Sorribesová-Tormová zahájila gem dvojchybou.

1:1
    Výtečný servis a následoval přesný forhend Plíškové do rohu kurtu.
    0:0; 0:1; 40-15 - Karolína Plíšková

40-15
    Ostrý bekhend křížem vrátila Sorribesová-Tormová pouze do autu.

30-15
    Servis ven z kurtu a následný volej Plíškové do míst, kam se soupeřka přesunout nemohla.

15-15
    Plíšková odpověděla esem!

0-15
    Plíšková buší a snaží se hrát vítězné údery. Španělka ale dobře brání a dočkala se moc dlouhého forhendu Češky.

0:1
    A křížný bekhend Plíškové končí tento gem. Tentokrát z toho totiž byl zase těsný aut.

30-40
    Opět výměna od základní čáry. Plíšková znovu musela hrát bekhendy, těmi soupeřku dostala pod tlak a donutila ji hrát do sítě.

15-40
    Třetí těsný aut! Opět z bekhendu.

15-30
    Křížný bekhend Plíškové skončil opět v autu. Sorribesová-Tormová bude bránit od základní čáry a Plíšková se snaží výměny ukončovat.

15-15
    Plíšková se postupným útokem dostala až k síti a měla to připravené na finální forhend. Ten ale zahrála do autu

15-0
    Plíšková dobře returnovala druhý servis soupeřky, kterou donutila k chybě.

0:0

Obě tenistky jsou už na kurtu a rozehrávají se. Los rozhodl, že na podání začne Sorribesová-Tormová.

Vítězka zápasu se v semifinále utká s Arynou Sabalenkovou, která v běloruském derby zdolala Viktorii Azarenkovou. Plíšková se Sorribesovou-Tormovou přijdou na kurt již brzy.

Jediný vzájemný zápas se odehrál v 1. kole Australian Open v roce 2017. Tehdy Plíšková zvítězila hladce 6:2, 6:0.

Papírovou favoritkou duelu je každopádně Plíšková. Šestá hráčka světa si před měsícem dokonce zahrála wimbledonské finále. Sorribesová-Tormová přijela do Montrealu jako 48. tenistka žebříčku WTA.

Vítám tu všechny tenisové milovníky! Karolínu Plíškovou čeká čtvrtfinále prestižního turnaje v kanadském Montrealu. Její soupeřkou bude Španělka Sara Sorribesová-Tormová. Ta včera ukončila pouť Kateřiny Siniakové v osmifinále a dnes si brousí zuby na další českou zástupkyni.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.