Mladá Boleslav – Plzeň 1:2 (kon.) | Olomouc – Pardubice 4:5 (2:3 po s.n.) | Michalovce – Prešov 3:1 (kon.)
Litoměřice – Ústí n/L 6:1 (kon.) | Kolín – Benátky n/J 5:1 (kon.) | K. Vary – Hradec Králové 2:4 (kon.)
Litvínov – Kladno 2:0 (kon.) | Sparta Praha – Motor ČB 4:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 3:2 (po pr.)
Vsetín – Frýdek-M. 2:1 (2:1 po s.n.) | Prostějov – Poruba 2011 1:2 (po pr.) | Mostečtí Lvi – Kobra 9:2 (kon.)
Vrchlabí – Slavia 3:2 (kon.) | Poprad – Havířov sk 6:3 (kon.) | Šumperk – Přerov 2:3 (po pr.)
Sokolov – Tábor 7:1 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 7:0 (kon.) | Spišská N. Ves – Cracovia sk 1:2 (kon.)
HC VERVA Litvínov
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Rytíři Kladno
cz Štvrtok 12.08.2021, 17:30Prípravný zápas

A je dobojováno. V náročném zápase uspěla Verva. Zlomový moment nastal ve druhé třetině, kdy se střelecky prosadil nejdřív Lukáš Stehlík ve 25. minutě a ve 32. minutě navýšil skóre na konečných 2:0 Giorgio Estephan.

Ode mě je to pro dnešní večer vše, loučí se s vámi Kamila Stříteská. (19:46:28)

59:40
    Hlavova střela, která zamířila na Zajíčka téměř ukončila zápas.

59:12
    Kladno se ještě pokusí snížit.

58:45
    Verva se dobře brání.

58:35
    Kladno to zkouší se šesti bruslaři v poli.

57:20
    U kotouče tentokrát Petr Straka, jehož pokus zastavil pohotový zákrok Bowa.

55:17
    Kladno zamířilo do Zajíčkovy třetiny, ale po vlastní chybě muselo pásmo opustit.

54:48
    Matěj Stříteský (LIT) si odpyká dvě minuty na trestné lavici, byl přistižen při sekání.

54:37
    Balinskis vypálil od modré, ale střela mířila mimo klec.

52:51
    Jaromír Jágr vypálil z otočky, před vlastním brankářem stál připravený Matěj Stříteský, který kotouč bleskově odpálil na Pawla Zygmunta, jenž mířil v samostatném úniku na Bowa, ale jeho střela mířila vysoko nad bránů hostí.

52:16
    Stehlík chtěl prohodit kotouč a zabydlet se ve třetině hostů, kotouč si tam ale přebralo Kladno.

51:50
    Zdráhal trefil horní tyč kladenské branky.

51:13
    Pospíšil mohl poslat kotouč do prázdné brány, kdyby se rychleji zorientoval v předbrankovém prostoru.

50:10
    Demelova střela od modré čáry byla zastavena brankářem. Do protiútoku zamířil Tomáš Plekanec, ale Šimon Zajíček byl znovu přesný jako švýcarské hodinky.

49:48
    Nicolas Hlava (KLA) zamířil na trestnou lavici za podrážení soupeře.

49:09
    Verva zákládá útok, Zdráhal to plnou parou poslal na bránu, ale orazítkoval pouze plexisklo za hostující svatyní.

47:41
    Marek Hrbas od modré čáry vyslal dělovou ránu, kterou Landon Bow vychytal lapačkou.

47:20
    Strakův pokus také nezavítal do brány Rytířů.

47:05
    Hra se přelévá z jednoho konce na druhý, oba celky jsou velmi aktivní.

46:20
    Jágr se zmocnil kotouče, Gerhát se jej pokoušel okrást o puk, ale marně.

45:50
    Zygmunt vypíchl kotouč kladenskému hráči, puk zůstal ležet v mezikruží, kde si jej převzal Přemysl Svoboda, ale nedokázal šťastně zakončit.

45:09
    Po chvilkovém nátlaku domácích Kladno vyhazuje na zakázané uvolnění.

44:10
    Hübl nasměroval kotouč do útočné třetiny, kde se Verva pokouší rozestavět na střelu.

43:10
    Stehlík poslal kotouč do středního pásma, následně se Litvínov provinil ofsajdem.

42:36
    Donegheyova střela z pravého kruhu orazítkovala mantinel za brankáře domácích.

Dnešní utkání sleduje 1093 diváků.

42:03
    Chemici mají plné brusle práce s pobytem hostů ve třetině. Nakonec se Vervě podařilo osvobodit a skóre zůstalo neměnné.

41:10
    Lukešova nahrávka našla na druhé straně Matějě Stříteského, který pálil od modré čáry do připravené lapačky kladenského gólmana.

40:43
    Litvínov se osvobozuje a Kladno míří znovu do útočné třetiny.

40:15
    Kladeňští se motají kolem Zajíčkovy branky.

40:03
    Chemici po vhazování posílají kotouč za Bowa.

40:01

Druhá třetina byla na góly pohlednější. Skóre zápasu otevřel ve 25. minutě Lukáš Stehlík pohotovou střelou a ve 32. minutě se ve svém premiérovém zápase v litvínovském dresu prosadil Giorgio Estephan. K vidění byla také menší potyčka mezi Kolářem a Ciampinim, která skončila vyloučením na obou stranách. Závěrečná dvacetiminutovka začne v 19:12.

40:00

39:58
    V závěru ještě střela Kyla Wooda, kterou litvínovský brankář vyrazil betonem.

39:49
    Kubík si chtěl zpracovat puk, místo toho jej poslal na střídačku.

39:07
    Balinskis posílá kotouč po mantinelu do bezpečné vzdálenosti.

38:49
    Domácí nedávají Rytířům zatím příležitost k pobytu v útočném pásmu.

38:41
    Chemici se osvobozují.

38:23
    Matěj Stříteský (KLA) poslal k zemi jednoho z Rytířů a vysloužil si dvě minuty na trestné lavici.

37:40
    Jarůšek koketoval s pukem ve středním pásmu a pokoušel se projít skrze kladenskou obranu. Do pásma se chemici nakonec dostali, pálil Straka, také Zdráhal, ale neúspěšně.

36:43
    Na druhé straně je palebné pole. Stříteský od modré, předbrankové dorážky a pokusy z kruhů. Následně se přidal Lukáš Stehlík se svou bombou.

35:57
    Stříteský přimáčkl Berana na mantinel. Kladno se na krátký okamžik drželo před Zajíčkem, ale ke střele nedostalo prostor.

35:36
    Hosté hrají v plném počtu.

35:17
    Hübl nabíjel na Irvinga, ale přihrávka byla příliš dlouhá.

34:12
    Hrbas nabil na Aarona Irvinga, střelu zlikvidoval Landon Bow.

33:50
    Petr Straka obral o kotouč letící kladenského hráče na Zajíčka a vzápětí se do útočného pásma dostává Verva.

33:34
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Ciampini – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Kolář – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Dotchin – 2 min., hrubost).

33:34
    A máme tu rvačku. Kolář se pouštěl do potyčky s Ciampinim, to se ale přestalo líbit jeho spoluhráči, který se rozjel a chtěl mu vysvětlit, jak se bude chovat. V tom zareagoval oheň v podobě Richarda Jarůška. Vše se obešlo bez zranění, ale hráče čeká pobyt na trestné lavici.

33:10
    Na druhé straně se také Kladno pokouší najít recept na Zajíčka.

32:42
    Zemanův pokus o rozehrávku skončil zakázaným uvolněním.
    31:26 ESTEPHAN - 2:0

31:26
    Litvínov právě vstřelil branku!
    GIORGIO ESTEPHAN se zapisuje na listinu střelců ve svém první zápase v dresu Litvínova, když zblízka poslal kotouč za záda kladenského brankáře. Bez asistence.

31:05
    Znovu Aaron Irving ze stejného místa, tentokrát kladenský maskovaný muž schoval kotouč mezi betony.

30:30
    Aaron Irving z palebné pozice od modré čáry poslal kotouč vysoko nad Bowa.

30:30
    Rytíři vyhazují kotouč až k Zajíčkovi.

30:09
    A Kladno znovu ve třech. Jakub Suchánek, který rovnou míři do kabiny za nesportovní chování byl nejdříve potrestán za hákování.

29:43
    Stříteský měl velkou šanci ke střele, ale do rány vložil moc sil.

29:24
    A Kladno znovu ve čtyřech. Kyle Wood (KLA) byl přistižen při podrážení.

29:10
    Tentokrát pokus Melky, ale bezchybného Šimona Zajíčka nepřekonal.

28:54
    Akce Kubíka z levé strany skončila pouze v boční síti.

28:40
    Kristo poslal kotouč po čáre směrem do brány, ale Zajíček levitující puk zastavil svou lapačkou.

28:17
    Petr Straka zavezl tým do pásma, kde chemici musí o kotouč znovu bojovat.

27:49
    Jaromír Jágr chtěl předvést svou precizní práci s hokejkou, ale Litvínov jej brzy o kotouč připravil.

27:41
    Zakázané uvolnění Kladna. Hra se přesouvá do útočné třetiny žlutočerných.

27:20
    Od modré pálil znovu Lukáš Stehlík, střelu se ještě pokoušel tečovat jeden z útočníků Vervy, ale marně.

26:30
    Balinskis dostal skvělou možnost k prověření Bowovy pozornosti, kterou náležitě využil. V koncovce však kotouč orazítkoval pouze plexisklo za hostující brankou.

25:59
    Fanoušci dávají jasně najevo své sympatie k k litvínovskému klubu.

25:18
    Po vstřeleném gólu chytila Verva druhý dech a znovu okupuje útočnou třetinu.
    24:26 STEHLÍK - 1:0

24:26
    Tvrdá práce se chemikům vyplatila. LUKÁŠ STEHLÍK dostal příležitost v předbrankovém prostoru a bleskově poslal kotouč do Bowovy svatyně. Asistence: František Gerhát, Pawel Zygmunt.

23:14
    Výborný zákrok Zajíčka. Plekanec nabil na najíždějícího Kubíka a litvínovský gólman předvedl roštěp, který by mu mohla závidět kdejaká gymnastka!

22:13
    Straka chyboval v neutrálním pásmu a ke kotouči se tak dostali hosté. Kladnu sice zavítalo do třetiny domácích, ale Zajíček s jejich pobytem neměl žádné starosti.

21:30
    Chemici jsou v útočném pásmu. Estephan se zasloužil o svou první větší šanci, když si přehodil obránce a dostal prostor ke střele. Kotouč ale minul bránu.

21:09
    Jacob Dotchin (KLA) znovu zamířil na lavici hříchů za hákování.

21:05
    Zdráhal se při překusu o získání útočného pásma ocitl v ofsajdu.

20:30
    Litvínov čeká další přesilová hra.

20:05
    Litvínovští se ihned po vhazování přesouvají před Bowa, střela Františka Lukeše skončila ve výstroji hostujícího brankáře.

20:01

První třetina sice nepřinesla žádnou branku, ale co do počtu osobních soubojů a zajímavých akcí, byla velmi bohatá. Kladno se prezentuje zřejmě očekávanou hrou, která disponuje osobními souboji a tvrdostí. Litvínov však ukazuje, že ani tato hra pro něj není cizí a s Rytíři drží krok. Ba dokonce si domácí dokázali vytvořit větší počet vyložených šancí. Druhá třetina začne v 18:20.

20:00

19:49
    Demel to zkoušel od modré, před bránou se ještě pokoušel nasměrovat puk za záda Bowa Petr Straka.

19:36
    Ihned po vhazování se Kladnu daří poslat kotouč do bezpečné vzdálenosti.

19:31
    Pospíšilova střela za kruhem skončila v lapačce kladenského brankáře.

18:35
    Irving ránou od modré zlomil svou hůl, Verva se dál drží ve třetině. Přidal další dělovku, kterou vyrazil Bow betonem.

18:26
    Minutu a půl před koncem si Verva zahraje dvojitou přesilovou hru. S Dotchinovi se přidává Doneghey (KLA).

18:15
    Hübl dostává v rohu kluziště naloženo od Wooda.

18:08
    A Kladna začíná doplácet na svou hru. Máme tu další vyloučení. Tentokrát sedí na trestné lavici Jacob Dotchin (KLA), jenž se provinil sekáním.

18:00
    Demelův pokus od modré čáry mířil za bránu.

17:41
    Chemici se velmi snaží o vstřelení gólu.

17:29
    Hosté hrají v plném počtu. Následuje zakázané uvolnění Kladna.

17:09
    Dělovka Matějě Stříteského z levého kruhu nezamířila do klece.

16:45
    Svoboda zavezl kotouč do pásma.

16:29
    Na druhé straně musí zakročit Zajíček, proti kladenskému pokusu.

16:16
    Pospíšil s Hüblem předvedli krásnou akci, kterou zakončili nepřesnou střelou.

15:48
    Chemici se drželi v pásmu, nakonec ale rozehrávku zachytil jeden z kladenských a Litvínov to musí zkoušet znovu.

15:24
    První přesilová hra zápasu. Na trestnou lavici odešel Dakota Doneghey (KLA) za hákování.

15:03
    Demelovi se povedlo udržet útočné psámo. O střelou si říkal Stehlík, ale byl zablokovaný hostujícím hráčem.

14:49
    Jeden z domácích hráčů zaletěl do kladenské brány. Hra se přerušuje a jsou povoláni ledaři na úpravu brankoviště.

14:25
    Jarůšek nyní napadá další rozehrávku v obranné třetině hostů. Nakonec se Kladnu přeci jen povedlo získat útočné pásmo, ve kterém se o šanci postaral Jaromír Jágr, ale proti Zajíčkovi neuspěl. Vzápětí se ještě chtěl pustit do menší šarvátky.

13:31
    Nicolas Hlava prověřil na druhé straně pozornost Zajíčka, před kterým stál ještě clonící hráč. Domácí gólman ale střelu se štěstím vyrazil.

13:03
    Hrbas dostal famózní nahrávku od Zdráhala, ale v koncovce nebyl přesný.

12:17
    Hüblovi se podařilo zachytil kladenskou rozehrávku, ale domácím se nepovedlo zůstat v útočné třetině.

10:51
    Gerhát to zkoušel zpoza brány. Poté ještě Stříteský od modré. Ani jednomu se nepodařilo překonat zatím bezchybného Bowa.

09:56
    Doneghey pálil od modré, ale střelu vyrazil Zajíček ramenem.

09:22
    Plekanec byl velmi blízko k otevření skóre zápasu, když minul horní roh Zajíčkovy brány střelou z bezprostřední blízkosti.

08:40
    Kladno se zmocňuje kotouče, ale brzy jej o něj připravil Pospíšil. Zavezl jej zpět do útočné třetiny a prověřil Bowa střelou z pravého kruhu.

07:50
    Verva si pilně hlídá rozehrávky soupeře a Kladno s tím má značný problém. Hru přerušuje ofsajd chemiků.

07:12
    Kladenští už hrají na hranici pravidel, když se Litvínov zabydlel v útočné třetině.

06:17
    Kladno se motá kolem Zajíčkovy svatyně, nakonec se po několika vteřinách daří chemikům osvobodit.

06:00
    Plekancům pokus zpoza brány nenašel umíštění v litvínovské brance.

05:49
    Stříteský posílá kotouč až na zakázané uvolnění.

05:21
    Litvínov ukazuje, že se kanadské tvrdé hry nebojí a do osobních soubojů se pouští s plnou vervou.

04:51
    Aaron Irving dostal po vhazování nabídku pálit od modré čáry, jeho střelu Bow vyrazil před sebe, kde už nebyl žádný z domácích hráčů připravný k dorážce.

04:27
    Straka se pokoušel vymyslet cestu do útočné třetiny, ale hráči Kladna měli skvadru dobře pohlídanou.

04:10
    Zakázané uvolnění Litvínovských, hra se přesouvá do obranné pásma.

03:54
    Výborná práce Přemysla Svobody, který se na dvakrát pokoušel propasírovat kotouč za Bowova záda.

03:33
    Třetinu přerušuje ofsajd chemiků.

03:18
    Stříteský nahrál na kolegu Balinskise, jehož dělovka od modré čáry orazítkovala mantinel za hostujícím brankovištěm.

03:10
    Hru přerušuje litvínovská bomba z levého kruhu, kterou Bow zastavil.

03:00
    Jak se dalo očekávat, hraje se velmi rychlý a důrazný hokej.

02:20
    Gerhát si vyčíhal před bránou volného Zygmunta, který z bezprostřední blízkosti o milimetry minul kladenskou klec.

01:50
    Litvínov se pokouší udržet před hostující bránou, ale Kladno nedává domácím příležitost.

00:20
    Ciampini trefil tyčku domácí bránky, vzápětí se ještě Rytíři pokoušeli o dorážku, ale všichni hráči v černožlutém hájili vlastní brankoviště.

00:10
    Litvínov nahazuje na Bowa, ten střelu vyrazil a kotouče se zmocňuje Kladno, které míří do obranného pásma chemiků.

00:01

Litvínovský výstup zahájil Šimon Zajíček.

Brankář Kladna Bow vyvedl svůj tým z kabiny.

Na ledovou plochu vyrazila čtveřice rozhodčích, kteří budou dohlížet na utkání.

HC VERVA Litvínov: Zajíček (Čermák) – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, Demel, Zeman, Kolář – Pospíšil, Hübl, Lukeš, Kudrna, Svoboda, Zdráhal, Straka, Estephan, Jarůšek, Stehlík, Gerhát, Zygmunt

Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – Wood, Baránek, Doneghey, Suchánek, Kehar, Dotchin, Ticháček – Ciampini, Plekanec, Kristo, Melka, Kubík, Račuk, Bílek, Pitule, Hlava, Jágr, Filip, Beran

Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Pešek, Votrubec.

Po téměř roční odmlce se poprvé v letošní sezoně představí chemici před svými fanoušky. Litvínovští budou hostit kladenské Rytíře, jenž vloni vybojovali postup do extraligy. Chemici za sebou mají již dvě přípravná utkání. Nejprve se utkali s Karlovými Vary, kam dorazili se značně omlazenou sestavou. Byť na soupisce chyběli opory týmu, dokázali mladíci zatopit před karlovarskou bránou. Domácí byli přeci jen šťastnější a zvítězili 5:3.

V úterý odjela už téměř kompletní sestava do Mladé Boleslavi. Pro bruslaře se jednalo o první přípravné utkání sezony. V litvínovském dresu se poprvé představili nové posily jako je Petr Straka, Marek Hrbas nebo Matěj Stříteský. Litvínovským se vydařil vstup do utkání a v první třetině si po brankách Lukáše Stehlíka a Petra Straky vytvořili jednobrankový náskok před Mladou Boleslaví, za kterou se trefil Miloš Kelemen. Druhá perioda nepřinesla branku ani na jedné straně, a tak si diváci museli na další góly počkat do závěrečné dvacetiminutovky. V 54. minutě se prosadil exboleslavský Marek Hrbas, v poslední minutě upravil skóre na konečných 2:3 Jan Stránský.

Kladenští za sebou mají dvojzápas s Jihlavou a v obou případech se radovali Rytíři. Druhé klání bylo pro Rytíře krapet náročnější, Dukle se dařilo a hosté museli v zápase třikrát dotahovat. Utkání nakonec dospělo do samostatných nájezdů, ve kterých předvedl svůj um a zajistil modrobílým vítězství Danny Kristo.

Rytířům se podařilo v loňské sezoně vybojovat extraligu. Podle toho došlo k obměně týmu, na soupisku přibylo několik zahraničních hráčů, například Landon Bow z AHL, Jake Dotchin taktéž z AHL. Z českých hráčů se na kladenskou soupisku přidal Marek Baránek či Matěj Beran. V týmu nadále pokračuje Jaromír Jágr s Tomášem Plekancem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.