Celodenný program (kon.)
koniec udalosti
Celodenný program

cz Pondelok 02.08.2021, 08:30Olympijské hry - dráhová cyklistika

Čína vítězí! Čas 31,895! Opět fantastický čas, tentokrát sice ne světový rekord, ale kdyby se nepočítala předchozí jízda, byl by to světový rekord!

Rusky jsou bronzové! Šmelovová s Vojnovovou vítězí v čase 32,252! Nizozemky končí na čtvrté příčce.

Dánští cyklisté Hansen, Larsen, Madsen a Pedersen zajeli fantasticky a s časem 3:45,014 přebírají od Italů olympijský rekord!

Italové zajeli výtečné čtyřkilometrovou trať a jdou do čela! Stanovují nový olympijský rekord, který má hodnotu 3:45,895!

V posledním závodě Němky zajely 31,905! To by byl světový rekord, nebýt čínského výkonu před pár minutkami!

Čína zajela 31,804! Nový světový rekord! Zároveň jistá kvalifikace do závodu o zlato!

Britky zpomalovaly, poslední kilometr byl z jejich podání o mnoho pomalejší, o řád pomalejší. Nakonec jsou druhé se ztrátou 1,7 sekundy. Drastické tempo z úvodu neudržely a Němky ve světovém rekordu vyhrávají kvalifikaci.

Po dvou a půl kilometrech vedou britské cyklistky před Němkami o více než sekundu!

Nebýt Německa, byl by to světový rekord! Američanky totiž překonaly také čas Britek z Ria a to časem 4:10,318! Jsou na druhém místě.

4:07,307! Němky zajely ve své jízdy nový světový rekord! Překonaly čas Britek z olympiády v Riu, který měl hodnotu 4:10,236, tedy o téměř tři sekundy!

Pozor, to je útok na světový rekord!

Ale Čína se v kvalifikaci řadí až za Němky s časem 32,135! O pouhých 33 setin.

Tak německé cyklistky zajely čas 32,102, což už je takřka na hranici olympijského rekordu.

To byla rychlost! První kolo pod 19 sekund, v součtu jako první nejen pod 33 sekund, ale i pod 32,5 sekundy! Nizozemky s časem 32,465 útočí na hodně vysokou pozici po kvalifikaci.