Šamorín – Slovan Bratislava U21 6:0 (kon.) | Podbrezová – Rohožník 2:1 (kon.)
FK Železiarne Podbrezová
2:1 (0:0)
FC Rohožník
Piatok 30.07.2021, 18:00 • ZELPO Aréna Podbrezová • MONACObet liga • 2. kolo

Napokon už hostia nedokázali v tých posledných sekundách dačo nebezpečné vymyslieť a tak Podbrezová vyhráva doma 2:1! Za stavu 2:0 ešte domáci Godál zahodil pokutový kop. Rohožník v druhom polčase svoju hru zlepšil, ale gól prišiel veľmi neskoro. Je to však povzbudenie do ďalších zápasov.

Ďakujem za pozornosť, prajem pekný zvyšok večera! (19:48:08)

90+2

90+1
    Rohožník dáva gól!
    Tak predsa len sa aj hostia dočkali gólu v tomto zápase! Rohožník dáva svoj prvý gól v druhej lige, čo je historický moment a zrazu je tu dráma v nadstavenom čase. Frimmelov center pred bránu nedokázal brankár Ludha vyraziť a hlavou loptu usmernil do siete MARTIN PRIVREL – 2:1! Brankár domácich nemá čisté svedomie pri tomto góle.

90+1
    V druhom polčase sa nadstavujú 2 minúty!

90
    Riadny hrací čas druhého polčasu sa čoskoro naplní. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.

89
    Ešte sme sledovali rohový kop domáceho celku. Zakončenie od Kováčika neprešlo cez hráčov Rohožníka.

88
    Podbrezová je stále veľmi aktívna, ešte skúša pridať jeden gól.

87
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Galčík, prichádza Barbora.

86
    Sme už v samom závere tohto stretnutia v Podbrezovej. Vyzerá to, že tri body zostanú doma. Ešte sa zrejme realizuje jedno posledné striedanie na domácej strane.

85
    Striedanie v tíme FC Rohožník: z ihriska odchádza Škuta, prichádza Ambra.

85
    Striedanie v tíme FC Rohožník: z ihriska odchádza Milota, prichádza Kiss.

84
    Kolena dnes spravil toľko výborných zákrokov, čo by stačilo aj na viacej zápasov! Hneď dva nebezpečné pokusy teraz zneškodnil brankár hostí.

83
    Rohový kop hostia pohodlne ubránili a už majú loptu na svojich kopačkách.

82
    Brankár hostí Kolena si dnes zaslúži veľkú pochvalu, predviedol ďalší fantastický zákrok! Pavúk ani na ďalší pokus ho prekonať nedokázal, jeho hlavičku z tesnej blízkosti Kolena bravúrne vyrazil na rohový kop!

81
    Približne desať minút zostáva do konca druhého polčasu. Domáci smerujú za troma bodmi.

80
    Už teraz môžeme konštatovať, že hostia zlepšili svoj výkon v druhom polčase, ale zatiaľ to nestačilo na žiadne nebezpečné ohrozenie domácej brány.

79
    Striedanie v tíme FC Rohožník: z ihriska odchádza Bekö, prichádza Tomovič.

78
    Mohlo to byť 3:0! Center pred bránu hostí prepadol na Pavúka, ale jeho zakončenie nožničkami dokázal brankár Kolena vyraziť do bezpečia!

77
    Ofsajd hosťujúceho celku, ocitol sa v ňom Prášek.

76
    Pomaly sa dostávame do záverečnej časti tohto stretnutia. Domáci vyhrávajú o dva góly, ešte to pre hostí nemusí byť úplne stratené.

75
    Hra je teraz znova prerušená. Na ihrisku zostal ležať hosťujúci futbalista Bekö.

74
    Domáci zahrávali priamy kop na útočnej polovici, hostia sa však ubránili a vyvážajú loptu do bezpečia.

73
    Je tu malá prestávka na občerstvenie.

72
    Žltú kartu dostáva Grendel (FK Železiarne Podbrezová).

72
    Žltú kartu dostáva Ščepka (FC Rohožník).

71
    Podbrezová zahrávala rohový kop, ale k lopte sa dostali rýchlo hostia a pomaly sa rútili do šance. Brankár Ludha však išiel včas vysoko zo svojej brány a takmer v strede poľa dostal loptu pred Beköm do bezpečia.

70
    Dnešné stretnutie sleduje 365 divákov.

69
    Odrazený center do pokutového územia sa však dostal len k brankárovi Ludhovi, ten si stále bezpečne drží v tomto zápase čisté konto.

68
    Faul na jedného z hráča hostí a Rohožník získava zaujímavý priamy kop.

67
    Domáci svoje vedenie na tri góly nenavýšili! Konkrétne to zapríčinil Boris Godál, ktorý si postavil loptu na biely bod a jeho strela smeruje nad bránu hostí! Futbalista Podbrezovej tak svoj druhý gól v tomto zápase nepridal a navyše, ešte dáva Rohožníku maličkú nádej.

66
    Bola nariadená penalta pre domáci celok! Kukoľ sa dostal do pokutového územia s loptou, brankár Kolena vyštartoval po domácom hráčovi a poslal ho nedovolene k zemi!

65
    Pekný futbalový moment teraz predviedli aj hostia. Ščepka si prebral loptu, nasadil Godálovi jasličky, spoza pokutového územia nebezpečne vystrelil, Ludha mal napokon čo robiť, aby loptu na dvakrát skrotil!

64
    Navyše Podbrezová pokračuje vo svojej útočnej aktivite a hostia sa musia znova brániť.

63
    Je to už teda o dva góly a to je pre hosťujúci Rohožník veľmi náročná situácia. Domáci jasne dominujú, nevyzerá to na prípadnú drámu v závere.

62
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Grešák, prichádza Kukoľ.

61
    Hodina z tohto stretnutia v Podbrezovej je už minulosťou. Podbrezová vyhráva zásluhou Godála a Špyrku nad Rohožníkom 2:0!

60
    Striedanie v tíme FC Rohožník: z ihriska odchádza Herman, prichádza Ščepka.

60
    Striedanie v tíme FC Rohožník: z ihriska odchádza Žilinský, prichádza Prášek.

59
    Podbrezová dala gól!
    Gól strelil ŠPYRKA.
    Domáci zvyšujú svoje vedenie v tomto zápase! Toto bola veľmi pekná útočná akcia Podbrezovej, Galčíkov center najprv našiel Pavúka, jeho zakončenie však putovalo do tyčky. Odrazená lopta sa však dostala k JOZEFOVI ŠPYRKOVI a ten ju dopravil do siete – 2:0!

58
    Domáci sa však zakrátko opäť dostávajú k lopte a aktívne sa presúvajú smerom dopredu.

57
    Prihrávka na Pavúka bola do ofsajdu, domáci futbalista nemohol vo svojom útočnom výpade pokračovať ďalej.

56
    Teraz sa práve domáca defenzíva musela mať na pozore. Bakaľa však dostal centrovanú loptu do bezpečia.

55
    V postate stále prebieha tlak domácich, nuž hostia sa musia len brániť a nevyzerá to s nimi v tomto zápase ružovo. Nič však ešte nemusí byť stratené.

54
    Hneď je to veselšie pre domácich. Podbrezová si tento gól zaslúžila, snaží sa však už svoje vedenie navýšiť.

53

Je tu otvárací gól tohto stretnutia! Po rohovom kope sa dostal presný center od Grendela na hlavu BORISA GODÁLA a ten ho dopravil do siete – 1:0!

52
    Pekný center do pokutového územia hostí, Grešák sa síce do zakončenia nedostal, ale po zásahu obrany Rohožníka sa bude zahrávať rohový kop.

51
    Domáci sa po strate lopty naopak ihneď snažia o vysoké napádanie súperovej rozohrávky.

50
    Rohový kop však žiadny zaujímavý moment neponúkol. Rohožník sa po zisku lopty nikam neponáhľa.

49
    Rýchly brejk domácich zastavili hostia v pokutovom území, nasledovať bude rohový kop.

48
    Galčíková kombinácia nebola úspešná, lopta putuje na kopačky hosťujúceho celku.

47
    Podbrezová sa postupnou kombináciu dostáva na útočnú polovicu, hostia sa hneď v úvode druhého dejstva musia brániť.

46
    Druhý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop mali domáci futbalisti.

46

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

Úvodné dejstvo v Podbrezovej je už minulosťou. Napokon sme v ňom žiadny presný zásah nevideli, aj keď domáci boli veľmi aktívnym celkom a mali aj gólové príležitosti, ktoré však hosťujúci brankár Kolena zneškodnil a hlavne jemu vďačí Rohožník za to, že ide na prestávku pre neho za prijateľného stavu.

Uvidíme, čo ponúkne druhý polčas, ten sa začne približne o 19:02.

45+1

45
    V prvom polčase sa nadstavuje 1 minúta!

44
    Riadny hrací čas prvého polčasu sa čoskoro naplní. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.

43
    Žltú kartu dostáva Škuta (FC Rohožník).

42
    Podbrezová si opäť rozohrala dva rohové kopy za sebou. Rohožník však túto ťažkú situáciu znova ustál.

41
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Oravec, prichádza Bartoš.

40
    Hosťujúci Jitka sa snažil hlavou poslať malú domov, ale lopta napokon opúšťa hraciu plochu a bude to roh pre Podbrezovú.

39
    Znova sa lopta vracia na domáce kopačky. Podbrezová tlačí na súpera, ale ten vytúžený otvárací gól stále neprichádza.

38
    Domáci zahrávali priamy kop na útočnej polovici, Špyrka ho rozohral nakrátko. Po obliehaní pokutového územia prišiel center, Godálova hlavička však smeruje mimo Kolenovu bránu.

37
    Po veľmi dlhej dobe sa smerom dopredu dostal aj Rohožník, ale do žiadnej šance sa nedostal hosťujúci celok.

36
    Špyrkov center na prvú tyč si obrana súpera postrážila. Podbrezová ešte zostáva kombinovať na útočnej polovici.

35
    Zrazený center a Podbrezová sa chystá na ďalší rohový kop.

34
    Podbrezová pokračuje vo svojej aktivite, ale zatiaľ je pre domácich brána hostí zakliata. Uvidíme, čo ponúkne ešte zvyšok prvého polčasu.

33
    Ani po rohovom kope Podbrezovej sa gól nezrodil! Na zadnú tyč dostal presný center Godál, jeho hlavička už smerovala do siete, ale na bránkovej čiare zachránili hosťujúci obrancovia čistý gól!

32
    Brankár hostí je tak zatiaľ mužom prvého polčasu. Podbrezová bude mať dnes ťažké ho prekonať, ale Kolena sa aj v predchádzajúcom momente môže hnevať na svojich obrancov.

31
    Opäť výborný Kolena! Za obranu súpera dostal presný center Galčík, ten postupoval z mierneho uhla na bránu hostí, ale Kolena išiel včas von zo svojej brány a skvelým zákrokom zachránil Rohožník!

30
    Polhodina z tohto stretnutia je už minulosťou. Zatiaľ čakáme na úvodný presný zásah, zatiaľ šance a väčšiu aktivitu má Podbrezová.

29
    Pred pokutovým územím súpera potom zakombinoval aj Rohožník, ale nepresná prihrávka končí len u brankára Ludhu.

28
    Spoza pokutového územia to vyskúšal pravou nohou Kováčik, jeho pokus len tesne míňa bránu hostí!

27
    Lopta smeruje k brankárovi domáceho celku Ludhovi, ten ju posiela na svojich spoluhráčov. Podbrezová sa snaží nadviazať na svoje nedávnu útočnú aktivitu.

26
    Kombinácia Galčíka s Grešákom nebola presná, lopta putuje za postrannú čiaru a Rohožník bude zahrávať aut na svojej polovici ihriska.

25
    Nepresná prihrávka zo strany domácich, lopta putuje na kopačky Rohožníka. Ten to skúša cez rýchly brejk, ale aj ten je neúspešný.

24
    Ďatko poslal dlhú prihrávku pred pokutové územie, ale Galčík sa už k tejto lopte nedostal, skorej bol pri nej brankár Kolena. Ten má zatiaľ oveľa viac práce než jeho kolega na druhej strane.

23
    Prvý polčas už môže po krátkej pauze pokračovať ďalej. Dostávame sa do jeho druhej polovice, zatiaľ je jednoznačne lepším tímom Podbrezová, ale na úvodný gól ešte čakáme.

22
    Teraz musel prudký center pred bránu hostí boxovať do bezpečia brankár Kolena. Podbrezová pokračuje vo svojom veľkom nápore, teraz je však na programe prestávka na občerstvenie.

21
    Napokon to boli dva rohové kopy v rade pre Podbrezovú. Ani jeden z nich však nebol zahratý tak, aby priniesol ďalšie ohrozenie súperovej brány.

20
    Výborný zákrok od Kolenu! Presný center poslal pred bránu hostí Špyrka, do hlavičkového zakončenia sa dostal Pavúk, ale Kolena jeho dobre umiestnenú hlavičku vyrazil na rohový kop!

19
    Rýchly brejk domácich zastavil Rohožník len za cenu nedovoleného zákroku. Uvidíme ďalší priamy kop zo strany Podbrezovej.

18
    Po nedovolenom zákroku zahrávali domáci priamy kop takmer z hranice pokutového územia. Zodpovednosť na svoje plecia zobral Galčík, ale jeho strelu zastavuje početne postavený obranný múr.

17
    Žltú kartu dostáva Frimmel (FC Rohožník).

16
    Rohožník zakombinoval na útočnej polovici, ale nič zaujímavého to neprinieslo. Smerom dopredu ide Podbrezová.

15
    Podbrezová bola vytlačená späť na svoju polovicu ihriska, opäť sa do kombinácie domácich zapája aj brankár Ludha.

14
    Sledovali sme prvý rohový kop tohto stretnutia. Centrovanú loptu odvrátila obrana Rohožníka do bezpečia, domáci ešte pokračujú v útočnej kombinácii.

13
    O malú chvíľu sa domáci celok znova presúva na útočnú polovicu. Rohožník tak opäť musí prepnúť do defenzívneho režimu.

12
    Ďatkov prízemný center smeroval do pokutového územia hostí, následne sa snažil presadiť Špyrka, ale jeho strela bola zblokovaná a dostala sa na kopačky obrancov Rohožníka.

11
    Po dlhšej dobe sa už začína smerom dopredu osmeľovať aj Rohožník. Domáci sa tak musia mať na pozore, ale zatiaľ hostia nijak výrazne defenzívu súpera nepreverili.

10
    Úvodných desať minút tohto stretnutia je už minulosťou. Pred malou chvíľou tu bola prvá zaujímavejšia šanca a to zo strany domácich. Verme, že podobné situácie budú pribúdať ďalej.

9
    Veľká škoda tejto nevyužitej šance domácich! Brankár Ludha dlhým výkopom vysunul dopredu Pavúka, ten sa tlačil do pokutového územia kde sa mu podarilo aj zakončiť, jeho pokus ide tesne vedľa Kolenovej brány. Bol tam súboj telo na telo a pád domáceho hráča, dôvod odpískať penaltu však nebol.

8
    Nápor domácich sa postupne zvyšuje, ale pozorná defenzíva Rohožníka si plní svoje úlohy výborne a zatiaľ čakáme na prvý strelecký pokus na jednu či druhú bránu.

7
    Podbrezová sa usadila na útočnej polovici, ale márne zatiaľ hľadá recept na prekonanie súperovej defenzívy.

6
    Nevydarená centrovaná lopta pred bránu domácich, Ludha nemal žiadne problémy ju zobrať do svojich rukavíc a už ju posiela na svojich spoluhráčov v poli.

5
    Do kombinácie Podbrezovej sa zapája aj brankár Ludha. Rohožník sa snaží o vysoké napádanie rozohrávky svojho dnešného súpera.

4
    V úvodných minútach tohto stretnutia majú častejšie loptu na svojich kopačkách domáci, ale zatiaľ sa im v útoku nedarí nijak výraznejšie presadiť.

3
    Neúspešný rýchly brejk Rohožníka, lopta končí na domácich kopačkách a Podbrezová sa snaží rovnako niečo zaujímavé smerom dopredu vymyslieť.

2
    Špyrka sa dostal k lopte v strede poľa, bol však faulovaný a to spomalilo akciu Podbrezovej. Domáci však rozohrávajú priamy kop a snažia sa o prechod na útočnú polovicu.

1
    Prvý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop mal hosťujúci Rohožník v modrých dresoch, domáca Podbrezová nastupuje v bielych.

1

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne!

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Oravec, Pavúk, Špyrka, Ďatko, Grešák, Talakov, Kováčik, Godál, Bakaľa, Galčík

Náhradníci: Rehák – Grendel, Barbora, Natchkebia, Gajan, Kukoľ, Bartoš

FC Rohožník: Kolena – Škuta, Hitka, Milota, Frimmel, Pittner, Žilinský, Privrel, Fila, Bekö, Herman

Náhradníci: Ščepka – Meliš, Prášek, Havlík, Tomovič, Ambra, Kiss, Mohorko, Benca

Rozhodca: Dávid Mano – Marek Galo, Juraj Halíček – Pavol Greško

Vítam všetkých fanúšikov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá FK Železiarne Podbrezová a FC Rohožník. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 18:00.

Minulý týždeň sa na Slovensku rozbehol nový ročník futbalovej 2. ligy. V druhej lige sa predstaví 16 mužstiev a je tu viacero nováčikov. Jedným z nich je aj Rohožník, teda hosťujúci celok tohto stretnutia. Ten do novej sezóny vstúpil najtesnejšou prehrou 1:0 so Skalicou, keď gól dostal Rohožník až v druhom polčase. Tým istým výsledkom prehral aj druhý aktér tohto stretnutia a to Podbrezová, tá nestačila na Humenné. Oba celky tak zatiaľ čakajú na prvý ligový gól v tejto sezóne a prvé body. Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.