Karaganda – FCSB 2:1 (5:3 po pen.) | FK Liepāja – CSKA Sofia 0:0 (1:3 po pen.) | Tobol Kostanaj – Hajduk Split 4:1 (po pr.)
Vaduz – Újpest FC 1:3 (kon.) | Birkirkara – Ljubljana 1:0 (4:5 po pen.) | Honka Espoo – Domžale 0:1 (kon.)
Dinamo Brest – Plzeň 1:2 (kon.) | Keşla FK – Soči 2:4 (kon.) | Sumgait – Čukarički Belehrad 0:2 (kon.)
Vorskla Poltava – KuPS 2:3 (po pr.) | Bodö/Glimt – Valur 3:0 (kon.) | Häcken – Aberdeen 2:0 (kon.)
FC Santa Coloma – Hibernian 1:2 (kon.) | Levadia Tallinn – Dundalk 1:2 (kon.) | Sepsi – Trnava sk 1:1 (3:4 po pen.)
Žilina – Limassol sk 2:2 (kon.) | Žodino – Kodaň 0:5 (kon.) | Rosenborg – Hafnarfjördur 4:1 (kon.)
Raków – FK Sūduva 0:0 (4:3 po pen.) | Slovácko – Lokomotiv Plovdiv 1:0 (2:3 po pen.) | FC Ashdod – Karabach 0:1 (kon.)
Vålerenga – Gent 2:0 (kon.) | Aarhus – Larne FC 1:1 (kon.) | Borisov – Dinamo Bt. 1:4 (kon.)
Milsami – Elfsborg 0:5 (kon.) | Sivasspor – CS Petrocub 1:0 (kon.) | Be'er Sheva – Arda Kyrdżali 4:0 (kon.)
Haifa – Dinamo Tbilisi 5:1 (kon.) | New Saints – Kauno Žalgiris 5:1 (kon.) | Tel Aviv – Sutjeska 3:1 (kon.)
Fola – Salihorsk 1:0 (kon.) | Breidablik – Austria 2:1 (kon.) | Novi Sad – FK Ponevěž 1:0 (kon.)
Partizani Tirana – Bazilej 0:2 (kon.) | Feyenoord – KF Drita 3:2 (kon.) | Śląsk – Ararat 3:3 (kon.)
AEK Atény – Velež Mostar 1:0 (2:3 po pen.) | Rijeka – Gżira 1:0 (kon.) | Puskás Akadémia – RFS Riga 0:2 (kon.)
Connah's Quay – Priština 4:2 (kon.) | Banja Luka – Linfield 0:0 (kon.) | Škendija – Riga FC 0:1 (kon.)
Servette – Molde 2:0 (kon.) | Aris Soluň – Astana 2:1 (po pr.) | Universitatea Craiova – Laçi 0:0 (kon.)
Maribor – Hammarby IF 0:1 (kon.) | Bohemians Dublin – Dudelange 3:0 (kon.) | Dunajská Streda – Partizan sk 0:2 (kon.)
Osijek – Pogoń 1:0 (kon.) | Vllaznia Skadar – AEL Limassol 0:1 (kon.) | Santa Clara – Shkupi 2:0 (kon.)
KF Vllaznia Skadar
0:1 (0:1)
AEL Limassol
cz Štvrtok 29.07.2021, 21:00 • Loro-Boriçi Stadium (Skadar) • Európska konferenčná liga (predkolá) • 2. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Evropská konferenční liga má na programu odvetné zápasy druhého předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi KS Vllaznia Shkodër a AEL Limassol.

První zápas

První zápas skončil očekávaným vítězstvím kyperského celku, kterému se povedlo svého soupeře porazit výsledkem 1:0. Jediná branka tohoto zápasu padla v nastaveném čase prvního poločasu, kdy se prosadil Ščepović. Po změně stran jsme se žádné další branky již nedočkali, i když jsme sledovali poměrně zajímavou podívanou. I v rámci statistik na tom lépe byl kyperský celek, kterému se povedlo svého soupeře zasypat hned sedmnácti střelami, přičemž Vllaznia Shkodër vypálil pouze šestkrát. I přesto je odveta tohoto zápasu hodně otevřená, albánskému celku totiž stačí jakékoliv vítězství, poté by šel celý dvojzápas do prodloužení.

KS Vllaznia Shkodër: Zogović – Gurišta, Adili, Imami, Bulatović – Krymi, Jonuzi, Kaležić – Kruja, Hoxhaj, Latifi
    Náhradníci: Qarri – Coba, Dede, Dilaver, Fangaj, Hoxha, Kalaja, Paloka, Radovani, Šima, Smajli

AEL Limassol: Dias – Bruno, Teixeira, Ristevski, Mazáň – Riera, Medojević, Zdravkovski – Torres, Ščepović, Euller
    Náhradníci: Kervanos, Kyriakou, Evora – Babić, Soteriou, Pele, Panteli, Mazurek, Majdevac.

1

2
    Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní rozehrávku si vzal domácí celek.

3
    Hned v úvodu zápasu si práci s míčem vyzkoušel domácí brankář Zogović, který rozehrál do strany na Gurištu.

4
    Hostující celek se díky kombinaci dostal na delší dobu s míčem na polovinu soupeře, kde ale chyboval Ščepović.

5
    Žlutou kartu dostává Euller (AEL Limassol).

6
    Před malým momentem jsme sledovali nedovolený zákrok domácího celku, provinil se totiž křídelník Kruja.

7
    V krátkém časovém sledu muselo být znovu pískáno, hlavní sudí si totiž všiml faulu v podání Mazáně.

8
    Gurišta si přímo před sudím pomohl nedovoleným zákrokem, po souboji se na zemi ocitl hostující Ščepović.

9
    Kyperský celek tak mohl rozehrávat standardní situaci, jenomže Eullerova nabídka nakonec nepřinesla nic nebezpečného.

10
    V krátkém časovém sledu se po nedovoleném zákroku konala další standardní situace.

11
    Teixeira svůj centr kroutil směrem do malého vápna, jenomže tam zafungovala velice zodpovědně hrající domácí obrana.

13
    Gurišta obstaral další rozehrávku volného kopu, tentokráte to bylo z obranné poloviny domácího mužstva.

14
    V posledních minutách je navíc k vidění celkem dost faulů, tím dalším se prezentoval hostující Riera.

15
    Imami si tak netroufl na vysokou rozehrávku nákopem, místo toho rozehrál na vedle postaveného obránce Bulatoviće.

16
    Euller po faulu kousek od pokutového území rovněž mohl rozehrávat, do rozehrávky zapojil také brankáře Diase.

17
    Domácím se nyní povedlo udržet míč na svých kopačkách a sledovali jsme tak hodně rychlý přesun na druhou stranu.

19
    Po hodně nudné pasáži se nakonec ke slibné střelecké pozici dostal hostující Torres, který ovšem nepřekonal brankáře.

20
    AEL Limassol právě vstřelil branku!
    Hostující celek se dostává do kýženého vedení! Domácí obrana si totiž nepohlídala náběh ŠTEFANA ŠČEPOVIĆE, který střelou na zadní tyč dokázal překonat vyběhnuvšího brankáře Zogoviće.
    20. ŠČEPOVIĆ - 0:1

21
    Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám nabídla jedinou branku, o kterou se před malým momentem postaral Limassol.

22
    Krátce po rozehrávce si v souboji pomáhal rukama hostující Mazáň, čehož si všiml také hlavní rozhodčí zápasu.

23
    Domácí celek na nic nečekal a sledovali jsme tedy rychlou rozehrávku, kterou Gurišta nerozehrál nejlépe.

24
    Aby toho nebylo málo, tak daleko od druhého zásahu nebyl hostující Zdravkovski, který ve vyložené šanci trefil pouze brankáře.

25
    Vllaznia Shkodër v posledních minutách vůbec nestíhá, Zogović si navíc během chvíle připsal další složitý zákrok.

27
    Před malým momentem se do zajímavé pozice pro zakončení dostal Latifii, který trefil pouze záda soupeře.

28
    Následoval rohový kop domácího celku, který Kruja dokázal poslat na hlavu Jonuziho, jenž rovněž neprověřil Diase.

29
    Vllaznia Shkodër si přesto vybojovala ještě jeden roh.

30
    Latifimu se povedlo prudkým centrem ve vzdušném souboji oslovit Gurištu, který ale hlavičkoval hodně vedle branky.

31
    Žlutou kartu dostává Teixeira (AEL Limassol).

32
    Je za námi třetina hry, která nám stále nabídla jedinou branku, o kterou se před necelými deseti minutami postaral Ščepović.

33
    Torresovo zakončení bylo velice slibné, jenomže proti napadajícímu protihráči to nemělo šanci na úspěch.

34
    Po dalším nedovoleném zákroku se rozehrávky standardní situace nakonec chopí domácí Jonuzi.

35
    Jenomže se jednalo o rozehrávku z hodně velké vzdálenosti od branky, soupeře, proto jsme sledovali rozehrávku nakrátko.

37
    Do vzdušného souboje se nyní dostával domácí Hoxhaj, který se ovšem proti Ristevskimu nedokázal vůbec prosadit.

39
    První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

40
    Hlavní sudí byl znovu maximálně pozorný, tentokráte si všiml nedovoleného počínání domácího Latifiho.

42
    A zničehonic se k odraženému míči znovu dostal domácí Latifi, jehož rána ale netrefila branku soupeře a putovala vedle.

44
    Blíží se nám konec prvního poločasu. Závěru patří domácímu celku, který si zatím na Diase ani jednou nepřišel.

44
    Střídání v týmu AEL Limassol: ze hřiště odchází Teixeira, přichází Soteriou.

45
    Nastavuje se šest minut.

45+1
    Žlutou kartu dostává Adili (KS Vllaznia Shkodër).

45+3
    Ristevski obstará standardní situaci, bude to ale hodně daleko od branky soupeře a očekávat se dá rozehrávka po zemi.

45+3
    Žlutou kartu dostává Kruja (KS Vllaznia Shkodër).

45+5
    Nastavený čas nám zatím nepřinesl nic nebezpečného, AEL si zřejmě připíše poločasové vedení.

45+6

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se po dvaceti minutách hry postaral hostující Ščepović. Sledovali jsme ale vyrovnanou podívanou, oba celky se střídaly v držení míče. Domácí ale budou muset zabrat, zatím se jejich případný postup nevyvíjí vůbec dobře.

46

47
    Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou hrát zprava doleva.

48
    Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali nedovolený zákrok, o který se postaral domácí Bulatovic.

49
    O rozehrávku standardní situace se tak mohl postarat hostující Santos, jehož nabídka našla pouze hlavu protihráče.

50
    Poprvé ve druhém dějství si s míčem zahrál také hostující brankář Dias, kterému se povedlo roztáhnout hru do strany.

51
    Bruno to na pravém křídle zkoušel vzít sám na sebe, nakonec se mu povedlo vybojovat další autové vhazování.

52
    K provedení autového vhazování se nakonec postavil sám Bruno, kterému jako první přispěchal na pomoc záložník Riera.

53
    Torres se před malým momentem dostal do slibné šance, jenomže trefil pouze dobře postaveného Zogoviće.

54
    AEL si díky předchozí šanci vybojoval další rohový kop.

55
    Rohový kop sice nic nebezpečného nepřinesl, na opačné straně se ke standardní situaci postavil domácí Latifi.

56
    Kaležić to zkoušel díky volnému kopu centrem do přehuštěného prostoru, kde ovšem zasahoval pozorný Imami.

57
    Jako poslední se nyní dotkl míče hostující Ristevski, od kterého šel míč na další rohový kop pro domácí celek.

58
    Žlutou kartu dostává Medojević (AEL Limassol).

59
    Co chybělo. Dias totiž dokázal ve vyložené šanci vychytat Latifiho, Vllaznia Shkodër bude zahrávat další roh.

60
    Střídání v týmu KS Vllaznia Shkodër: ze hřiště odchází Kaležić, přichází Dilaver.
    Střídání v týmu KS Vllaznia Shkodër: ze hřiště odchází Kruja, přichází Coba.

61
    Na opačné straně si své postavení nedokázal pohlídat hostující Torres, který se podle pomezního nacházel v ofsajdu.

62
    Je za námi zhruba hodina hry, která nám zatím nabídla jedinou branku. Vllaznia Shkodër musí zabrat, jinak se s předkolem rozloučí.

63
    Znovu se po delší době připomněl zatím jediný střelec tohoto zápasu. Ščepović při svém dalším zakončení ale mířil vedle.

64
    Střídání v týmu AEL Limassol: ze hřiště odchází Euller, přichází Pele.

65
    Žlutou kartu dostává Krymi (KS Vllaznia Shkodër).

66
    Vllaznia Shkodër se nyní musela vracet ke svému pokutovému území, kde se daleko s míčem nakonec nedostal Euller.

67
    Před malým momentem se do slibného zakončení dostal hostující Pele, který svůj pokus ale poslal dost vedle branky.

69
    Limassol pouze odkopával daleko na polovinu soupeře, kde se s míčem dokázal vypořádat Gurišta.

70
    Zničehonic se střídající Dilaver dostal s míčem do pokutového území, kde dělovkou trefil pouze brankovou konstrukci.

71
    Do konce druhého poločasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Domácí nebyli daleko od vyrovnání, zastavila je ale branková konstrukce.

73
    Míč se znovu snesl mimo hrací plochu, kyperský celek si tak vybojoval rohový kop.

74
    Střídání v týmu KS Vllaznia Shkodër: ze hřiště odchází Latifi, přichází Fangaj.

75
    Střídání v týmu KS Vllaznia Shkodër: ze hřiště odchází Hoxhaj, přichází Kalaja.

76
    Do zajímavého postavení pro zakončení se dostal Zdravkovski, který trefil pouze protihráče do zad.

77
    Do rozehrávky svého celku se zapojil také hostující brankář Dias, kterému se povedlo přenést hru k pravé lajně.

79
    Domácí celek je sice při chuti, jenomže tentokráte ve vyložené šanci selhal také Coba, který nedokázal překonat Diase.

80
    Posléze si v souboji pomohl nedovoleným způsobem Torres, který posadil na zem domácího záložníka Cobu.

81
    Do konce druhého poločasu zbývá už jen poslední desetiminutovka. AEL se spíše jen brání, přesto se mu daří držet soupeře daleko od branky.

82
    Jonuzi to zkoušel přenesením hry na pravou stranu hrací plochy, kde měl hodně daleko k míči domácí Gurišta.

83
    Střídání v týmu KS Vllaznia Shkodër: ze hřiště odchází Bulatović, přichází Smajli.

84
    Střídání v týmu AEL Limassol: ze hřiště odchází Riera, přichází Mazurek.

85
    Následovat tak mohlo autové vhazování. Mazáň nikam nespěchal, nakonec mu na pomoc přispěchal osamocený Torres.

87
    Medojević nyní nasbíral cenné vteřinky na polovině soupeře, domácím se pochopitelně krátí čas na případné vyrovnání.

89
    Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. AEL kráčí za postupem, ještě ale musíme počítat s nastavením.

90

90+2
    Domácí to zkoušeli nákopem do pokutového území, míč ovšem proletěl pouze do zámezí.

90+4
    Hosté faulovali kousek od svého pokutového území, je tu nadějná standardní situace pro domácí.

90+5
    Byl z toho pochopitelně přímý střelecký pokus, jenž nakonec putoval od zdi pouze do tyče!
    90+5. Domácí trefili tyč.

90+6

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:16.

Je konec. Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Limassolu, který svého soupeře znovu porazil výsledkem 1:0 a může se tak radovat z postupu. Přitom druhý poločas patřil spíše domácímu celku, který si vypracoval několik velice slušných šancí, jenomže ani v tomto odvetném duelu si nakonec na brankáře ani jednou nepřišel. Oba zápasy nabídly pouze jednu branku, v obou případech se prosadil Štefan Štepović. (22:59:25)