Neftçi Baku – Olympiakos 0:1 (kon.) | Tiraspol – Alaškert 3:1 (kon.) | Kluž – Lincoln 2:0 (kon.)
Midtjylland – Celtic 2:1 (po pr.) | Galatasaray – Eindhoven 1:2 (kon.) | Razgrad – Mura 3:1 (kon.)
YB Bern – Slovan Bratislava sk 3:2 (kon.) | Sparta Praha – Rapid Viedeň 2:0 (kon.) | CZ Belehrad – Almaty 5:0 (kon.)
AC Sparta Praha
2:0 (1:0)
Rapid Viedeň
cz Streda 28.07.2021, 20:30 • Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč • Liga majstrov (predkolá) • 2. predkolo

Červené karty: 0 – 0 (22:37:52)

Sparťané stále slaví pod kotlem svých fanoušků a nadále oslavují první postup v evropských předkolech od léta 2016. Zamířili tam i Tomáš Rosický s Pavlem Vrbou, ten předvedl ten svůj tolik pověstný kotoul.

Sparta se ve třetím předkole Ligy mistrů utká s Monakem, první zápas odehraje za týden na hřišti soupeře, Rapid čeká trnitá cesta předkoly Evropské ligy, v tom třetím se střetne s kyperským celkem Anorthosis Famagusta.

Letenští do zápasu vstupovali s mankem 1:2 z prvního vzájemného zápasu a vzhledem k novým evropským pravidlům potřebovali vyhrát o dvě branky. Ztrátu z prvního zápasu smazal v 16. minutě z pokutového kopu David Moberg Karlsson. Sparta pak měla na trávníku sice převahu, šance jsme ale neviděli a do šaten se tak šlo za stavu 1:0.

Po přestávce se hra výrazně vyrovnala, stále však bez nějakých příležitostí. Skóre mohl změnit až v 65. minutě Adam Hložek, po přihrávce Matěje Polidara ale zblízka trefil břevno. Celý dvojzápas pak v 81. minutě rozhodl Jakub Pešek, jenž udeřil po přihrávce Ladislava Krejčího staršího a přistrčení Adama Hložka.

Rapid si vůbec jedinou šanci připravil až v 85. minutě, byla to ale obrovská tutovka Dejana Petroviče, kterou ale dokázal zlikvidovat Florin Nita.

Sparta zvládla na Letné obrovské drama a splnila první cíl této sezóny, po vítězství 2:0 nad Rapidem Vídeň postupuje do třetího předkola Ligy mistrů, kde se už za týden utká s Monakem, především má ale jistotu účasti minimálně v základní skupině Evropské ligy.

90+5

90+5
    Tomáš Wiesner dostává žlutou kartu za faul u postranní čáry, je tu zřejmě poslední standardní situace pro Rapid.

90+5
    Jakub Pešek mířil do samostatného úniku, Richard Streibinger mu ale při kličce dokázal míč vypíchnout!

90+4
    Drama na Letné vrcholí, Sparta se v těchto momentech převážně brání, ovšem daleko od vlastní branky.

90+3
    Sparta se hostujícímu rohu ubránila, pak rudí mohli i zaútočit na prázdnou branku, přechod do středu hřiště jim ale nevyšel.

90+3
    V úvodu třetí nastavené minuty Rapid vybojoval roh a před sparťanskou branku běží i brankář Streibinger.

90+1
    Po Sáčkově přihrávce se Hložek neúspěšně probíjel do pokutového území, nevybojoval ani faul na svoji osobu.

90+1
    Rozhodčí Madden oddaluje závěr druhého poločasu napínavého dramatu o pět nastavených minut.

89
    Žlutou kartu dostal také sparťanský trenér Pavel Vrba, napomenuti tak už jsou oba kouči.

89
    Obrovské emoce planou na Letné, do strkanice se pustili Kevin Wimmer s Bořkem Dočkalem.

Oba aktéři tohoto zápasu dostali žlutou kartu.

88
    Jakub Pešek se uvolnil na pravém křídle, k následné nebezpečné přihrávce před branku se neprotlačil Ladislav Krejčí mladší.

86
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Petrovič, přichází Auer.
    85. Nita zlikvidoval Petroviče v pokutovém území!

85
    Obrovská tutovka hostů! V pokutovém území zůstal naprosto nehlídaný Petrovič a z první střely Rapidu v zápase mohl skórovat, Florin Nita však výborným zákrokem drží čisté konto!