Dánsko – Bahrajn 31:21 (kon.) | Švédsko – Portugalsko 29:28 (kon.) | Japonsko – Egypt 29:33 (kon.)
Nórsko – Argentína 27:23 (kon.) | Brazília – Španielsko 25:32 (kon.) | Francúzsko – Nemecko 30:29 (kon.)
Francúzsko
30:29 (16:13)
Nemecko
cz Streda 28.07.2021, 14:30 • Jojogi National Stadium • Olympijské hry - muži • Skupina A

To je z mé strany pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou! (16:01:16)

Francie – Německo 30:29 (16:13)
    Nejvíce branek: Mem 6, Descat 5/2, Guigou 4/1 – Kastening 7, Weinhold 6, Gensheimer 3/3. Rozhodčí: Načevski, Nikolov (MKD). Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 1:1.

Máme za sebou velmi zajímavé utkání, v němž Francouzi zdolali Němce o jediný gól – 30:29. Galský kohout přitom v první půli plnil roli favorita a vedl i o šest branek. V závěru poločasu ale přišlo drobné polevení a po změně stran už bylo Německo naprosto rovnocenným protivníkem. V jednu chvíli i vedlo 19:18 a pak vždy dotahovalo těsné vedení Francie. Ještě necelé tři minuty před koncem tak platil stav 28:28. V koncovce pak favorit rozhodl trefou Mahého a proměněnou sedmičkou Descata. Kontaktní zásah Webera už přišel příliš pozdě, pár sekund před klaksonem.

Konec zápasu. (30:29)
    60
    Philipp Weber ještě snižuje, už je ale příliš pozdě. Do konce schází asi 7 sekund a Francouzi rozehrávají... (30:29)

60
    Drux si nerozuměl se spoluhráčem a přihrál do autu! Francouzská lavička se raduje, tohle je už blízko! (30:28)
    59
    Descat si počkal na pohyb Wolfa a přehodil ho. Dvougólový náskok Francie! (30:28)

59
    Fabregas vybojoval pro svůj tým sedmimetrový hod! (29:28)

59
    Útočná ztráta Druxe, byť Němci reklamují faul na jeho osobu. Rozehrává ale gólman Francie... (29:28)
    57
    Kentin Mahé vrací galskému kohoutovi vedení skrytou střelou o zem. (29:28)
    57
    Fabregas sám před brankářem Wolfem neuspěl! Němci trestají gólem Kasteninga do prázdné branky. Je vyrovnáno! (28:28)

56
    Němci přišli o míč kvůli pasivitě! Ta jim byla signalizována, přesto si nadále nahrávali. (28:27)

56
    Luka Karabatić fauloval Druxe. Rozehrávka Německa z devíti metrů... (28:27)

56
    Francouzi rozebrali obranu soupeře. Technickým obstřelem kolem Wolfa skóroval Kentin Mahé! (28:27)

56
    Francouzi reagují oddechovým časem. (27:27)
    56
    Steffen Weinhold vyrovnává svým šestým gólem v zápase! (27:27)

54
    Druxovi se postavil do cesty Mem. Situace posouzena jako faul francouzského hráče. Němci u míče. (27:26)

53
    Němci sehráli delší obléhání brankoviště do pravého křídla, odkud zamířil mezi nohy brankáře Timo Kastening. (27:26)
    51
    Na sedmičku se do francouzské branky postavil Yan Genty. I jeho však Uwe Gensheimer překonal. (27:25)