Holandsko – Japonsko 32:21 (kon.) | ROC – Brazília 24:24 (kon.) | Čierna Hora – Angola 33:22 (kon.)
Nórsko – J. Kórea 39:27 (kon.) | Španielsko – Švédsko 24:31 (kon.) | Maďarsko – Francúzsko 29:30 (kon.)
Holandsko
32:21 (18:10)
Japonsko
cz Nedeľa 25.07.2021, 02:00 • Národní sportovní hala, Tokio • Olympijské hry - ženy • Skupina A
    60
    Poslední minutu základní hrací doby otevírá svým prvním gólem v zápase Malesteinová. (32:21)
    59
    Prudká rána Ikeharaové do pravého dolního rohu končí za nizozemskou gólmankou. (31:21)
    58
    Dvě a půl minuty před koncem skóruje Juki Tanabeová, domácí hráčky snižují náskok svých soupeřek. (31:20)
    57
    Merel Freriksová uzavírá sedmapadesátou minutu hry přesnou střelou do dolní části klece. (31:19)
    57
    Japonky ale stále bojují a snaží se kosmeticky upravovat skóre, nyní dala gól Mana Ohjamaová. (30:19)
    56
    Dulferová nyní zakončila do opuštěné japonské branky, Nizozemsko se prosazuje už potřicáté. (30:18)
    55
    Poprvé po dlouhé době vidíme na střelecké listině Abbinghovou, která proměnila nařízenou sedmičku. (29:18)

55
    Dvouminutový trest pro realizační tým Japonsko. (28:18)
    53
    Kelly Dulferová uzavírá rychlou akci nizozemského výběru brankou, rozdíl mezi celky opět činí deset branek. (28:18)
    52
    Maharu Kondoová podruhé v rozmezí minuty, tentokrát brankářu překvapila z rychlého úniku. (27:18)
    51
    Gól vstřelil tým Japonsko (Maharu Kondoová). (27:17)
    50
    Stačilo jen deset sekund a máme tu další zásah, střelou do horní části branky se prosazuje Smitsová. (27:16)
    50
    Míříme do posledních deseti minut dnešního střetnutí, branku nyní vstřelila domácí Haraová. (26:16)
    49
    Gólmanka s japonskými a norskými kořeny opět inkasuje, tentorkát nestačila na ránu van Weteringové. (26:15)
    47
    Jenže Housheerová bleskově odpovídá, japonská defenzíva se teď na moment úplně rozpadla. (25:15)
    47
    Rychlý brejk střelou z pravé strany uzavřela Kondoová, Japonsko nechce připustit debakl. (24:15)
    45
    Po špatné rozehrávce ale domácí tým střelou z křídla vrací zpět na zem Martine Smeetsová. (24:14)
    44
    A pozor, Japonsko se možná vrací do hry! Na křídle se uvolnila Kaho Sunamiová a dala gól. (23:14)
    43
    Trochu života se do hry svého celku snaží vnést Išitateová, která se trefuje poprvé v zápase. (23:13)
    41
    Hráčky v oranžovém přidávají jednu branku za druhou, tentokrát se prosazuje Debbie Bontová. (23:12)
    40
    Rychlý protiútok Nizozemí končí dalším gólem, na rozdíl deseti branek přesnou střelou upravuje Housheerová. (22:12)
    38
    Vepředu jí to ale lepí, zakončení Grootové se od palubovky odrazilo pod břevno. (21:12)
    35
    Japonsko zatím ve druhé půli drží se svými sokyněmi krok, Tanabeová mířila z křídla do rohu. (20:12)
    34
    Poprvé v zápase se na střeleckou listinu dostává holandská kapitána Snelderová, dvacátý gól je na světě. (20:11)
    33
    Nycke Grootová ale rychle odčiňuje svůj faul gólem a vrací svůj výběr do osmibrankového náskoku. (19:11)
    33
    Fudžiová se nemýlila ani tentokrát a sedmičku proměnila hodem do levého dolního rohu. (18:11)

30
    Žlutou kartu nyní dostal lodivod domácího celku, dánský trenér Ulrik Kirikely. (18:10)
    30
    Střeleckou listinu prvního poločasu ještě pár sekund před koncem uzavírá Dione Housheerová. (18:10)
    29
    Fudžiová proměňuje druhou sedmičku, Japonsko překonává hranici deseti branek. (17:10)
    29
    Rychlá série přihrávek připravila ideální střeleckou pozici pro Freriksovou, která kvalitní spolupráci svých spoluhráček ocenila vstřelenou brankou. (17:9)
    28
    Pořadatelská země se početní nevýhodě navzdory prosazuje trefou Ajami Ikeharaové. (16:9)
    28
    Početní výhodu bleskově využila Nycke Grootová, která balón poslala ke vzdálenější tyči. (16:8)

28
    Vyloučení v týmu Japonsko (Juj Sunamiová). (15:8)
    23
    Další zásah pro Fudžiovou, tentokrát ze hry. Japonská bojovnice se prosadila po rychlé výměně. (15:8)
    21
    Šio Fudžiová nařízený hod bez větší obtíží přetavila v branku, střela letěla do dolního rohu. (15:7)
    20
    Merel Freriksová se prosazuje poprvé v dnešním zápase po pěkném pasu Smitsové. (15:6)
    19
    O čtrnáct sekund později skóruje Fudžiová. (14:6)
    19
    Domácí obrana je v koncích, van der Heijdenová se z hranice brankoviště prosazuje střelou ke vzdálenější tyči. (14:5)
    18
    Střela Sasakiové nyní byla zblokována, na druhé straně hrací plochy pak skórovala van Weteringová. (13:5)
    16
    V síti končí prudká dělovka Sasakiové do pravého vinglu, to byla naprosto nechytatelná rána. Víc takových a Japonsko by bylo ve hře. (12:5)
    16
    Oproti tomu Bo van Weteringová byla úspěšná, Nizozemsko nyní vede o osm zásahů. (12:4)
    14
    Juki Tanabeová skóruje, domácí tým s nevzdává a snaží se bitvu aspoň trochu zdramatizovat. (11:4)
    13
    Japonky zkoušely štěstí při hře bez brankáře, což se jim ale nevyplatilo. Další gól do prázdné klece, už třetí, pro Lois Abbinghovou. (11:3)
    13
    Debbie Bontová se podepisuje pod kulatý holandský zásah, hostující celek stále kontroluje hru. (10:3)
    12
    Jenže Inger Smitsová si připravila rychlou odpověď. (9:3)
    12
    Bude, na rozdíl pěti branek upravuje Ajaka Ikeharaová. (8:3)
    9
    Van der Heijdenová se prosazuje z podobné pozice jako před minutou, Holandsko vede už o šest gólů. (8:2)
    8
    Laura van der Heijdenová se v oslabení probojovala na hranici brankoviště a následně přesně zakončila. (7:2)

7
    Vyloučení v týmu Nizozemsko (Danick Snelderová). (6:2)
    6
    Nozomi Haraová se z hranice sedmi metrů hravě prosadila, míč letěl do pravého dolního rohu. (6:2)
    5
    Nizozemsko znovu rychle rozbilo japonský pokus o útok a Abbinghová znovu uklidila balón do prázdné svatyně. (6:1)
    4
    Abbinghová to tentokrát měla jednodušší než předtím, její zakončení letělo do úplně opuštěné branky. (5:1)
    3
    Abbinghová si připisuje svůj třetí zásah v dnešním utkání, Holanďanky začínají Japonkám utíkat. (4:1)

3
    Vyloučení v týmu Japonsko (Juki Tanabeová). (3:1)
    3
    Lois Abbinghová nyní přetavila rychlý brejk v další nizozemský zásah, hostující tým vede o dvě branky! (3:1)
    2
    Gólmanka domácího celku si neporadila ani se zakončením Kelly Dulferové. (2:1)
    2
    O rychlou odpověď se postarala Haruno Sasakiová, hra se znovu přesouvá k japonské kleci. (1:1)
    1
    Hned jejich první tažení na klec končí brankou, střelou k pravé tyči otevírá skóre Abbinghová. (1:0)