Berrettini – Hurkacz 3:1 (kon.) | Djokovič – Shapovalov 3:0 (kon.)
Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz (14)
1
3 0 7 4
Piatok 09.07.2021, 14:37 • Centrální kurt, All England Lawn Tennis & Croquet Club, Wimbledon (GBR) • Wimbledon - muži - Wimbledon (tráva) • Semifinále
    3:1; 6:4 - Matteo Berrettini

6:4
    Hurkaczov return z forehandu letel až za základnú čiaru a Matteo Berrettini to dokázal, dostal sa do prvého grandslamového finále, ktoré si zahrá v nedeľu proti Djokovičovi alebo Shapovalovi!
    2:1; 5:3; 40-30 - Matteo Berrettini

40-30
    Na svete je prvý mečbal v zápase, keďže Berrettinimu vyšiel útok z forehandu po čiare!
    2:1; 1:0 - Matteo Berrettini

1:0
    Napokon neskutočná obrana od Berrettiniho, ktorý dostal Hurkacza pod menší tlak a ten trafil forehand do siete, takže taliansky tenista má dôležitý brejk!

40-15
    Zlý vstup pre Hurkacza do štvrtého setu, ktorého úder doletel za základnú čiaru a Berrettini má dva brejkbaly.
    2:1; 6:7 - Hubert Hurkacz

6:7
    Ale Hurkacz to dokázal zakončiť pri vlastnom podaní, keď sa vydal na sieť a jeho volej síce Berrettini dobehol, ale nedostal cez sieť!
    2:0; 6:6; 2-6 - Hubert Hurkacz

2-6
    Ale Hurkacz sa dostáva hneď k štyrom setbalom, pretože loptičku dobehol a zahral ešte nádherný bekhend do protipohybu Berrettiniho!
    2:0; 6:0 - Matteo Berrettini

6:0
    Víťazný forehand pre Berrettiniho do protipohybu Hurkacza, takže poľský tenista utrpel kanára v druhom sete!

40-30
    Najprv jastrabie oko pomohlo Hurkaczovi, ale ten následne zahral dvojchybu a Berrettini má setbal!

30-40
    Zaujímavý moment, pretože Hurkacz má brejkbal po forehande do siete od Berrettiniho.

4:0
    Netrafil presne ani bekhend po čiare, takže Berrettini vedie 4:0 druhom sete.
    1:0; 3:0; 40-30 - Matteo Berrettini

40-30
    Je tu brejkbal pre Berrettiniho, keďže Hurkacz netrafil forehand do kurtu.

2:0
    Čistou hrou si Hurkacz prehráva podanie, keďže jeho pokus o skrátenie nevyšiel a skončil v sieti, takže Berrettini vedie 2:0 v druhom sete.

40-0
    Valí sa to na Hurkacza, ktorý pokazil forehand do siete a Berrettini má tri brejkbaly.
    1:0; 6:3 - Matteo Berrettini

6:3
    Opäť nevydarený forehand od Hurkacza, ktorí prehráva prvý set s Berrettinim 3:6!

A-40
    Pri podaní Hurkacza je tu prvý setbal, pretože výmena od základnej čiary skončila chybou poľského tenistu z forehandu!

4:3
    Asi rozhodujúci moment prvého setu, keďže Berrettini hral technické údery od základnej čiary a Hurkacz nakoniec znova zlyhal z forehandu, takže Berrettini má brejk a vedie 4:3 v prvom sete.

40-30
    Teraz už je tu šanca pre talianskeho tenistu, keďže Hurkacz zahral forehand do siete.
    0:0; 2:3; 40-A - Hubert Hurkacz