Pardubice – Žižkov 3:1 (kon.) | Arsenal Tula – Sparta Praha 1:4 (kon.)
PFK Arsenal Tula
1:4 (0:0)
AC Sparta Praha
cz Utorok 06.07.2021, 15:00 • Askö Gmünd (AUT) • Prípravný zápas

Fotbalisté Sparty po bezbrankovém a nepříliš líbivém poločase ovládli první zápas na rakouském soustředění jasně 4:1, když čtrnáctému celku ruské ligy v závěru poněkud došel dech.
    Skóre otevřel po rohovém kopu Hancko, hlavičkou pod břevno po Dočkalově centru se prosadil mladší Krejčí, za necelou minutu na hřišti zakončil k tyči střídající Pulkrab a sólovým průnikem zvýšil na 4:0 pro Spartu další náhradník Karabec. Tula snížila v předposlední minutě po rohu, kdy míč dotlačil hrudí Markov.
    Stínem zápasu jsou zranění Vindheima a Štetiny, doufejme, že se nebude jednat o nic vážného.
    Sparta se již zítra od 18:30 utká s rakouským třetiligovým FC Spittal.
    Pro dnešek je to vše, přeji hezký zbytek svátečního dne! (16:51:45)

Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 6:0. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 9:12.

90
    89. Jevgenij MARKOV - 1:4

89
    Arsenal Tula právě vstřelil branku!
    Čestný úspěch ruského mužstva střílí kuriózně hrudníkem JEVGENIJ MARKOV. Suchanovův rohový kop hlavičkoval na penaltě Lucenko k tyči, kde ho Markov z metru doklepl. Byla to jediná přímá střela Tuly v zápase.

88
    Po Sáčkově nepřesném pasu se vydal do kontru Chlusevič, stačil ho zakřižovat Hancko.

88
    Lucenko má menší zdravotní potíže, do hry se proto vrací zpět Markov.

86
    Na Chlusevičův centr naskakoval Tudorie, míč těsně před ním odhlavičkoval na roh Hancko.

85
    Arsenalu už zjevně docházejí síly a Sparta na hřišti v závěru zápasu jasně dominuje.
    83. Adam KARABEC - 0:4

83
    Sparta právě vstřelila branku!
    Pěkné sólo dovedl do úspěšného konce ADAM KARABEC, který si přehodil míč na levačku a práskl ho k zadní tyči.

82
    Gabriel se hezky protáhl vápnem, finální přihrávku soupeř vypíchl.

81
    Přímý kop Sparty si vzal na starost Hancko a protáhl Levašova točenou střelou, která nebyla nad síly ruského brankáře.

80
    Lukáš Štetina odchází ze hřiště po svých, ale kulhá v doprovodu maséra. Střídá ho Filip Panák.

78
    Lucenko odstavil Štetinu, který si při nepovedeném skluzu nepříjemně ohnul kotník. Ruský útočník zůstal sám, avšak místo nahrávky nabíhajícímu spoluhráči zakončil nepřesnou křížnou střelou.

77
    Karabec hledal další přihrávkou po zemi na malém vápně Pulkraba, brankář Levašov ovšem dobře přečetl hru a sebral mu míč od nohy.