Wales – Dánsko 0:4 (kon.) | Taliansko – Rakúsko 2:1 (po pr.)
Taliansko
2:1 (0:0)
Rakúsko
Sobota 26.06.2021, 21:00 • Wembley, Londýn • Majstrovstvá Európy • Osemfinále

Máme za sebou osemfinálový súboj medzi Talianskom a Rakúskom. V ňom sa favorit na víťazstvo poriadne natrápil, naopak futbalisti Rakúska si za svoj výkon zaslúžia uznanie. V riadnom hracom čase gól nepadol aj napriek tomu, že systém VAR neuznal gól Arnautovića. Tréner Mancini v závere zápasu prestriedal viacerých hráčov, čo prakticky rozhodlo. Taliansko malo v predĺžení viac síl a ožilo. V 95.minúte otvoril skóre zápasu Chiesa, o 10 minút neskôr pridal druhý gól Pessina. V 114 minúte prišlo zníženie po hlavičke striedajúceho Kalajdžića. Rakúsko sa už vyrovnania nedočkalo a napriek dobrému výkonu na turnaji končia. Naopak Taliansko postupuje do štvrťfinále. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (23:38:11)

120+1
    Žltú kartu dostáva Aleksandar Dragović (Rakúsko).
    120. Federico Chiesa (ITA)

120
    Chiesa padá v šestnástke, hlavný rozhodca pokutový kop nepíska. Sledujeme záverečné okamihy predĺženia.

119
    Trimmel zabránil Chiesovi streliť tretí gól, taliansky futbalista si obhodil Bachmanna, loptu do opustenej brány ale neposlal.

118
    Do zakončenia sa opäť dostával Kalajdžić, následné zakončenie z kopačky Gregoritscha smeruje vedľa brány.

117
    Belotti podržal loptu pri postrannej čiare, útočník Talianska zbiera cenné sekundy.

116
    Belotti prehral súboj o loptu, brankár Bachmann posiela na polovicu súpera dlhý nákop.

115
    Záverečné minúty predĺženia budú ešte veľmi zaujímavé.
    114. Saša Kalajdžić (AUT) - 2:1

114
    Rakúsko dalo gól!
    Striedajúci SASA KALAJDZIC šikovnou hlavičkou po rohovom kope znižuje – 2:1! Asistencia: Louis Schaub.

114
    Striedanie v tíme Rakúsko: z ihriska odchádza Stefan Lainer, prichádza Christopher Trimmel.

114
    Striedanie v tíme Rakúsko: z ihriska odchádza Konrad Laimer, prichádza Stefan Ilsanker.

113
    Ďalšie zakončenie Rakúska, striedajúci Schaub trafil hlavu Spinazzolu. Uvidíme rohový kop.

113
    Z priameho kopu poslal Belotti loptu iba do múru. Hra je následne prerušená, Alaba leží na zemi po zákroku Belottiho.

112
    Belotti zastavený pred šestnástkou Rakúska, fauloval Laimer. Priamy voľný kop pre Taliansko.
    111. Marcel Sabitzer (AUT)

Igor Tabiš

Góly: 95. Chiesa, 105. Pessina – 114. Kalajdžić

Karty:   50. Di Lorenzo (ITA), 51. Barella (ITA) – 2. Arnautović (AUT), 103. Hinteregger (AUT), 120+1. Dragović (AUT)

Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 11:8. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 10:22.
    Taliansko: G. Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci (C), Acerbi, Spinazzola – Barella (68. Pessina), Jorginho, Verratti (68. Locatelli) – D. Berardi (84. Chiesa), Immobile (84. Belotti), L. Insigne (108. Cristante).
    Náhradníci: Sirigu, Meret – Locatelli, Belotti, Pessina, Emerson, Chiesa, Cristante, Bernardeschi, Raspadori, Bastoni, Tolói.

Rakúsko: Bachmann – Lainer (114. Trimmel), Dragović, Hinteregger, Alaba (C) – X. Schlager (106. Gregoritsch), Grillitsch (106. Schaub) – Laimer (114. Ilsanker), Sabitzer, Baumgartner (90. Schöpf) – Arnautović (97. Kalajdžić).
    Náhradníci: A. Schlager, Pervan – Ulmer, S. Posch, Ilsanker, Gregoritsch, Baumgartlinger, Lienhart, Trimmel, Schaub, Schöpf, Kalajdžić.

Rozhodca: Taylor – Beswick, Nunn