Trnava – B. Bystrica 4:0 (kon.) | Ružomberok – Košice 3:0 (kon.) | Michalovce – Humenné 2:5 (kon.)
Slovácko – Vyškov 6:1 (kon.)
FC Spartak Trnava
4:0 (0:0)
MFK Dukla Banská Bystrica
Utorok 22.06.2021, 11:00 • Červeník, Slovensko • Prípravný zápas

Po bezgólovom prvom polčase prišla štvorgólová kanonáda Trnavčanov, ktorí porazili Banskú Bystricu napokon hladko 4:0. Spartak využil zaváhania súpera, zatiaľ čo Dukla sa v prvom prípravnom dueli leta skôr trápila.

Pre celok z Fortuna ligy ide o druhý triumf rovnakým výsledkom, keď minulý víkend Trnava zdolala 4:0 aj Petržalku. Dnes sa postupne presadili Grič, Cabral, Vlasko a Yao. (12:42:44)

90+1

90+1
    Už sa zdalo, že rozhodca odpíska koniec, ale to zaznela píšťalka iba po ďalšom z faulov druholigistu.

89
    Jakub Uhrinčať s faulom v stredovom kruhu, odpočítavame posledné sekundy stretnutia.

88
    Domáci by predsa len chceli ešte vylepšiť svoj gólový náskok, lenže dve ostatné zakončenia leteli len vedľa brány.

87
    Pekný obranný zákrok predviedol Ján Nosko, ktorý nedovolil hráčovi súpera zakončiť.

86
    Päť minút do konca, Dukla neskórovala ani po svojom štvrtom rohovom kope.
    84. Jakub Grič (TRN)

Zdroj: youtube.com – FC Spartak Trnava

84
    Jakub Grič sa mohol stať dvojgólovým strelcom, lenže jeho strela z hranice šestnástky sa len obtrela o brvno a skončila za bránou!

83
    Patrik Vajda to skúsil z dvadsiatich metrov, bránu Trnavy ale vôbec netrafil.

81
    Ako sme predpokladali, Trnavčanom sa už veľmi dopredu tlačiť nechce, iniciatívu preberá Banská Bystrica. Dá druholigista aspoň jeden gól?

79
    Pokus hostí o založenie akcie stredom ihriska, to im ale nevyšlo podľa predstáv a o loptu prichádzajú.

77
    Zaujímavé prieniky po krídlach od oboch tímov, skončilo sa to bez zakončenia.

76
    Len nepresné prihrávky na oboch stranách, Dukla z toho mala aut, domáci zase odkop od brány. Pred nami záverečná štvrťhodina.

74
    Všetko nasvedčuje tomu, že duel sa bude už len dohrávať. Ak by už ďalší gól nepadol, bola by to druhá výhra Trnavy v letnej príprave pomerom 4:0.

72
    Prestávka na občerstvenie príde Banskej Bystrici určite vhod. Málokto by povedal, že za dvadsať minút to bude z 0:0 už 4:0.
    70. Yann Michael Yao - 4:0

70
    Trnava dala gól!
    Toto už je výsledkom stratenej koncentrácie. YANN MICHAEL YAO si zbehol pomedzi obrancov, kľučkou sa zbavil aj brankára a za pomoci ľavej žrde zvyšuje už na 4:0!

68
    Ďalšiu veľkú šancu Spartaka ukončil až postranný rozhodca, ktorý odmával ofsajd.
    66. Ján VLASKO - 3:0

66
    O dnešnom víťazovi nemôže byť pochýb. JÁN VLASKO potrestal nedôslednosť v defenzíve súpera. Lopta sa k nemu odrazila, aby následne chladnokrvne prekonal brankára Dukly zakončením do protipohybu z desiatich metrov.

65
    Dvadsať minút po zmene strán a Trnava si ide bez problémov za druhým triumfom v príprave po víťazstve 4:0 nad Petržalkou. Pripomíname, že pre Banskú Bystricu ide o prvý duel po mesačnej pauze.

63
    Fortunaligista si úplne s pokojom prihrá dozadu na stopérov i brankára a začína útok nanovo.

62
    Nemôžeme tímom vyčítať, že nechcú hrať po krídlach, pretože aj v tejto minúte sme videli po jednej akcii na oboch stranách z krajov. Problémy sú v presnosti centrovaných lôpt.

61
    Trnavský gólman iba vyrazil pred seba tvrdú strelu súpera, hostia budú vhadzovať.

59
    Akoby sme avizovali, z čoho budú padať góly. Banská Bystrica po mesačnej prestávke nie je vo svojej koži, v rozpätí šiestich minút inkasovala dvakrát a polhodinu pred koncom to bude mať ťažké vrátiť sa do duelu.
    57. Saymon De Barros Cabral - 2:0

57
    Nepozornosť pri rozohrávke, prehratý súboj
    v stredovom kruhu a rázna kontra domácich, ktorú ukončuje gólom do prázdnej brány SAYMON DE BARROS CABRAL.

56
    MFK drží loptu na kopačkách, lopta je však hlboko v strede poľa.

55
    Domáci ho pokojne odvrátili na rohový kop. Sledovali sme nákop na zadnú žrď, s ktorým si Spartak dal rady.

54
    Stredoslováci sa chystajú na dlhý na aut, ktorý pôjde až do šestnástky.

52
    Takýto gól by sa nestratil ani v highlightoch najvyššej súťaže, vyslúžil si aj potlesk divákov, ktorí zavítali na štadión do Červeníka.
    51. Jakub GRIČ - 1:0

51
    Výstavný half-volej od JAKUBA GRIČA! Rana z približne 25 metrov, banskobystrický gólman zostal bez šance!

49
    Trnava zase pokračuje tam, kde skončila, Nedarí sa jej však vybudovať si lepšiu streleckú pozíciu.

48
    Bol tu náznak útoku druholigistu, no ten veľmi rýchlo pominul.

47
    Za nami je menej ako desaťminútová prestávka. Sme zvedaví, ako bude vyzerať hra celkov po zmene strán.

46

Za nami je prvý polčas prípravného duelu medzi Trnavou a Banskou Bystricou. Domáci boli o čosi lepší, mohli udrieť zásluhou Bukatu, no jeho rana skončila na konštrukcii brány. Banská Bystrica nepotrestala viaceré chyby defenzívy Spartaka, najväčšiu šancu mal v tomto smere Tóth, ten však pri samostatnom nájazde na Kamenára neuspel.

45+2

45+2
    Pred prestávkou zakončil ešte Yusuf, ktorý si pýtal aj rohový kop. Márne.

45+1
    Procházka sa na tretí raz dostal k poriadnej strele, tá však končí iba pri brankárovi MFK.

45
    Spartak centruje z jednej aj druhej strany, ale presnosť týchto lôpt sa blíži k nule...

44
    Hostia si pýtali faul pred šestnástkou súpera, rozhodca ale diskusie o faule odmieta. Protesty by boli asi väčšie, ak by nešlo iba o prípravný duel.

43
    Lopta už bola ďaleko od šestnástky Dukly, keď ju získal pravdepodobne Martin Bukata. Pekný individuálny prienik, náprah a koncovka preletela azda tri metre vedľa ľavej žrde.

42
    Po piatom prichádza aj šiesty, akurát z opačnej strany.

41
    Nasleduje však pokazená prechodová fáza a Spartak získava piaty rohový kop.

40
    Faul celku z Fortuna ligy v strede poľa.

39
    A hoci loptu vzápätí stratila, bol to Ľuboš Kamenár, ktorý ju pod tlakom troch Banskobystričanov odkopol znovu len do autu.

38
    Dukla trochu upokojila hru ziskom vhadzovania na úrovni pokutového územia súpera.

37
    Ani Olejník nezmenil bezgólové skóre na úvodný gól. Mladík si počkal na hranici šestnástky, odrazená lopta sa k nemu dostala, no následná strela mu vôbec nesadla. Škoda, lebo gól by zápasu mohol pomôcť.

36
    Pre zmenu sa viac do obrannej ulity stiahla Banská Bystrica. Platí známe "každý chvíľku ťahá pílku".

35
    Lenže lopta šla priamo do náruče pripraveného brankára. Desať minút do konca prvého polčasu, v ktorom sme čistú šancu nevideli.

34
    Po vyše štvrťhodine hlásime rohový kop Spartaka.

33
    Ani z tohto mráčika nezaprší, stopéri Trnavy zrazili polovysoký center a ich brankár už vedel, čo má s vysokou loptou urobiť.

32
    Ďalší prienik špílmachra Polievku. Zakončenie z uhla z posledných síl, Kamenár sa veľa nenarobil.

31
    Domáci držia loptu na súperovej polovici, nevedia sa ale dostať do zakončenia, respektíve aspoň do predfinálnej fázy.

30
    Rozhodca zavelil k občerstvovacej prestávke. Nehralo sa dve minúty, no hráči sa osviežili a sú pripravení dohrať zvyšnú štvrťhodinu z prvého polčasu.

28
    Polievka s koncom úvodnej polhodiny ďalší rohový kop nevybojoval, bude sa kopať len od brány Kamenára.

27
    Spartak sa v posledných desiatich minútach skôr stiahol a vyčkáva, čo vymyslí jeho protivník.

26
    Trnavský brankár ukázal opäť niečo nové zo svojho repertoára, keď loptu ukážkovo vyboxoval za veľké vápno po druhom rohu Banskej Bystrice.

25
    Pokiaľ sa center nedostane priamo ku Kamenárovi, tak je z toho roh, ako aj v tomto prípade.

24
    Kamenár bezproblémovo zachytil prízemný center z pravej strany a okamžite rukami rozohral temer až na deliacu čiaru.

23
    Píšeme to už asi štvrtýkrát, ale rozohrávky sú dnes katastrofálne. Jednu takú predviedla aj Banská Bystrica. Na druhej strane je príprava práve o tom. Nesmieme zabúdať, že pre druholigistu ide o prvý duel po mesiaci.

22
    Z rohu nebezpečenstvo nehrozilo, no už druhý raz to bola tragická rozohrávka Trnavy, ktorá vyslala do šance súpera. Dávid Richtárech síce nemal toľko času a priestoru, no jeho volej Kamenára aspoň trochu vystrašil.

21
    Rohový kop aj na opačnej strane, zaslúžil sa o to kapitán Polievka.

20
    Legionár v drese Spartaka ošetrený, našťastie to nebolo nič vážnejšie a môžeme pokračovať.

19
    Mal to byť Gabriel Snitka, ktorý svojím odkopom doslova vpálil do hlavy Yusufa. Ten sa okamžite zložil na zem, hra je prerušená.

18
    Šanca Bukatu prišla po rohovom kope, krátko pred koncom osemnástej minúty získala Trnava ďalšiu takúto štandardku.

17
    Dnes je to konečne aj s divákmi, ktorých je na útulnom štadióne odhadom niečo menej ako sto.

16
    Dukla ukázala, že vie hroziť aj z brejkov, hoci predošlá situácia bola jasná chyba súpera. Nuž, v Červeníku je to naďalej bez gólov.
    15. Viktor Tóth (BBY)

15
    Nedorozumenie v defenzíve Trnavy, Viktor Tóth šprintoval za "malou domov", loptu získal a šiel sám na Kamenára! Kľučka mu síce vyšla, no v tom sa vrátil jeden zo stopérov a jasnú šancu na gól zmaril! Tóth rovnako preváhal ideálny moment na zakončenie, toto mal byť otvárací zásah.

14
    Len to tak lieta pred bránu druhého najlepšieho druholigistu za ostatnú sezónu. Od tímu Róberta Polievku čakáme oveľa viac.
    12. Martin Bukata (TRN)

12
    Teraz to už bolo o inom, Martin Bukata sa dostal k lopte po odrazoch v šestnástke a technickou strelou zhruba z 15 metrov opečiatkoval brvno brány Banskej Bystrice aj za pomoci brankára.

11
    Trnavčania si vzápätí roh zopakujú, prvý im vôbec, ale vôbec nevyšiel.

10
    Na prelome prvej a druhej desaťminútovky uvidíme prvý rohový kop duelu, bude patriť spartakovcom.

9
    Pretiahnutý center na zadnú žrď, Viktor Tóth nemal šancu dobehnúť k lopte.

8
    Vo vzduchu sa pred pokutovým územím Trnavy zrazili dvaja hráči. Ťažko ich identifikovať, no dobrou správou je, že sú obaja v poriadku. Nasleduje priamy kop pre MFK.

7
    Tvrdá rana spoza šestnástky trafila jedného z hráčov Dukly. Domáci si pýtali penaltu či priamy kop, ale to v žiadnom prípade nastať nemohlo.

6
    Banská Bystrica sa nemusí popasovať ani s výrazným pressingom, napriek tomu stráca ľahké lopty pri rozohrávke.

5
    Yusuf s Olejníkom naskakovali na malom vápne na vysoké centre, napokon ani jeden z nich nehlavičkoval. Trnava jasne aktívnejšia.

4
    Kolesár zahral prvú štandardku do šestnástky súpera, no tam žiaden z jeho spoluhráčov nedokázal zakončiť.

3
    Nepresnosti v strede poľa, sledujeme sériu vhadzovaní.

2
    Obaja brankári už hrali s loptou, Kamenár musel zakročiť po centri súpera z ľavej strany.

1
    Výkop patril Banskej Bystrici, no hostia veľmi rýchlo stratili loptu.

1

Pre Trnavčanov nejde o prvý prípravný zápas, cez víkend si poradili s Petržalkou hladko 4:0. Spartakovci podpísali v lete Ivána zo Serede, Čurmu z Ružomberka či navrátilca do trnavského dresu po 13 rokoch Romana Procházku. Zmluva sa skončila jednému z najdlhšie slúžiacich hráčov Matúšovi Turňovi. Hosťovania sa skončili aj dvojici Nsumoh-Johnson Kalu a Dani Iglesias a obaja už nebudú pokračovať v Spartaku. Na hosťovanie budú uvoľnení aj mladíci Godinho, Jendrek, Mihál a Gembický, ktorí by v súčasnom kádri nedostali veľa príležitostí na ligové štarty.

Pre druholigistu to bude po takmer mesačnej pauze prvý duel. Za Duklu už kopať v sezóne 2021/22 nebudú Vujošević, Kvocera, Lukáčik a Frimmel. Na strane druhej prichádzajú pod Urpín Marián Pišoja, Jakub Šulc a najnovšie aj Lukáš Kojnok. Po neúspechu v baráži o Fortuna ligu si Banská Bystrica iné ciele ako postup medzi elitu ani nedáva.

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose z prípravného zápasu medzi FC Spartak Trnava a MFK Dukla Banská Bystrica.

Stretnutie sa začne o 11:00.

Viktor Kalinács

Hľadáme spravodajcu pre tím MFK Dukla Banská Bystrica. Viac informácií tu.

Góly: 51. Grič, 57. Cabral, 66. Vlasko, 70. Yao

FC Spartak Trnava: 1. polčas: Kamenár – Koštrna, Kóša, Twardzik, Trajkovski – Iván, Procházka, Bukata, Kolesár, Yusuf – Olejník

2. polčas: Takáč – Čurma, Ujlaky, Anthony, Mikovič – Cabral, Savvidis, Gembický, Grič, Yao – Vlasko

Náhradníci: Takáč – Čurma, Anthony, Ujlaky, Mikovič, Savvidis, Grič, Gembický, Cabral, Yao, Vlasko

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Kojnok, Pišoja, Vajda, Macko, Richtárech, Tóth, Hanes, Polievka, Šulc (Krejčí, Šimúth, Starší, Kupčík, Slaninka, Willwéber, Michlík, Koreň, Gonda, Rypák)