Kanada – J. Kórea 8:0 (kon.) | Česko – USA 0:4 (kon.) | Taliansko – Ruský paralympijský tým 0:9 (kon.)
Slovensko – Nórsko 2:3 (kon.)
Česko
0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
USA
cz Nedeľa 20.06.2021, 14:30MS para hokej

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům parahokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání světového šampionátu mezi Českem a USA.

Spojené státy americké na úvod světového šampionátu odehrály lahůdkové utkání s Kanadou. Obhájci titulu ale velkému soupeři podlehli po obrovském boji výsledkem 1:2. Kanada sice vedla 2:0, ale Brody Roybal v úvodu třetí části snížil na rozdíl jediné branky. Roybal ani Wallece už další šance nevyužili a USA zatím zůstává bez bodu.

Také český výběr čekal na úvod šampionátu opravdu těžký duel. Český tým odehrál utkání s Koreou, se kterou na posledním mistrovství padl v boji o bronz. Ani úvod letošního šampionátu českému týmu nevyšel. Korea předvedla skvělou defenzivu a zvítězila 2:0. Český tým navíc čekají náročné duely s USA a s Kanadou.

Oba týmy už jsou na ledě. Češi budou hrát v bílém, zatímco tým USA oblékne modrou sadu.

00:01

00:10
    Favorizovaný tým USA uspěl na úvodním vhazování dnešního souboje a ihned se vydal do útoku. S první akc soupeře si česká obrana poradila.

00:33
    Kúdela musel poprvé v utkání zasahovat. Český brankář si dal pozor na zakončení z levé strany a s pořádnou dávkou štěstí vyrazil puk na levou stranu.

01:07
    Trestné střílení pro USA! Motyčka fauloval před brankou a USA dostává velkou možnost.

01:07
    K trestnému střílení se rozjel Hargis, ale Kúdela zůstal pozorný a připsal si vynikající zákrok!
    01:07 Trestné střílení

01:45
    Wallece neudržel kotouč v rohu útočného pásma a Češi se po delší době osvobodili vyhozením do středního pásma.

02:06
    Další akci USA zastavuje postavení mimo hru. Příliš netrpělivý byl při přechodu do útočného pásma Hargis. Vhazuje se ve středním pásmu.

02:20
    Další šance pro USA! Před Kúdelou se zjevil osamocený Woodke, který htěl zakončit pod břevno, ale trefil hrudník českého brankáře.

03:32
    Favorizovaný tým USA se od úvodu dnešního souboje tlačí do útoku, ale česká defenziva v úvodních minutách dnešního souboje odolává.

04:00
    Kúdela si tentokrát pohlídal mezírku u přední tyčky a zneškodnil nebezpečnou přihrávku na brankoviště. Sudí ale signalizuje vyloučení na české straně.

04:19
    Vyloučení v týmu Česko (Motyčka – 2 min, hákování).

05:10
    Američané se usadili v útočném pásmu, ale zatím z jejich strany sledujeme málo zakončení. Střelu z pravé strany Kúdela skvěle chytil.

05:54
    Kúdela si dal pozor také na zakončení z prostoru mezi kruhy a prudkou ránu vyrazil nad břevno české branky.

06:19

07:00
    Kúdela s velkou porcí štěstí vyrazil další střelu z levé strany ledové plochy. Od jeho výstroje se kotouč odrazil k mantinelu a Češi se následně osvobodili.

07:27
    Grove se zjevil sám před českým brankářem, ale v klíčovou chvíli si nepotykal se zpracováním puku, který mu utekl mimo branku.

08:10
    Eustace dohrál jednoho z českých hráčů v souboji u mantinelu. Američané poté získali puk, ale daleko se nedostali.

08:16
    Vyloučení v týmu Česko (Hábl – 2 min, nedovolené bránění).

09:20
    Američané rozjeli v útočném pásmu přesilovkovou kombinaci, ale zatím tomu schází častější zakončení. Kúdelovi pomáhají také obránci.

10:16
    Česko hraje v plném počtu.

10:35
    Češi se po delší době drali do útoku, jenže na modré čáře přišla nepřesná přihrávka, která český tým připravila o možnost zakončit.

11:12
    Kúdela stále drží naděje českého týmu nad vodou! Český brankář si povyjel proti zakončení z pravého kruhu a ukryl puk do lapačky!

11:31
    Český tým dokonce zachránila branková konstrukce! Do zakončení z levého kruhu se dostal Eustace, ale Kúdelovi pomohla tyč.

12:12
    Američané se nepřesnou přihrávkou sami vyhnali z útočného pásma a musí rozjet novou útočnou akci.

12:23
    Wallace se najednou hnal z pravé strany sám na Kúdelu, ale jeho projektil skončil na boční síti.

12:26
    Vyloučení v týmu Česko (Krupička – 2 min, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

13:00
    Kúdela si doslova lehl ke své pravé tyčky a zastavil kotouč někde pod svým tělem. Český tým v úvodní části dnešního souboje bojuje ze všech sil!

13:14
    První vyloučení také na straně USA! Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Eustace.

14:10
    Doležal rozjel akci českého týmu, jenže nepřesnou přihrávkou na levou stranu odevzdal kotouč hráčům USA.

14:26
    Češi hrají v plném počtu.

15:00

První třetina končí! Tým USA byl v úvodní periodě dnešního souboje jasně aktivnějším a lepším týmem, ale český tým zatím drží ve hře brankář Kúdela, který předvedl mnoho skvělých zákroků a zatím drží nulu. Češi se zatím do velké šance nedostali.

15:01

15:10
    Američané uspěli na úvodním vhazování druhé třetiny a ihned se vydali do útoku. Sudí ale viděl útočný faul jednoho z hráčů USA.

15:18
    Vyloučení v týmu USA (Misiewicz – 2 min, nedovolené bránění brankáři).

16:00
    Američané se vymanili z obranného pásma vyhozením kotouče přes celé kluziště. Češi musí rozjet novou přesilovkovou akci.

16:14
    Američané se v oslabení hnali do protiútoku, ale Roybal byl při přechodu do útočného pásma příliš rychlý a projel do ofsajdu.

17:18
    USA hraje v plném počtu.

17:38
    Hečko sice dojel kotouč v rohu útočného pásma, ale zapomněl puk za sebou a už nedokázal přesně přihrát.

18:22
    Poprvé ve druhé části musel zasahovat Kúdela. Český brankář si pohlídal přízemní pokus z mezikruží a schoval puk ve výstroji.

19:14
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Američané se dostávají do vedení! Další nápor už tým USA dokázal využít! JACK WALLACE si vzal odražený kotouč a švihem jej napálil pod břevno! Asistence: Noah Grove.
    19:14 WALLACE - 0:1

19:49
    Motyčky si dal pozor na další akci soupeře a na modré čáře zastavil pomalou přihrávku. Češi ale musí zkusit útočit.

20:12
    Za pobídkou do útočného pásma se hnal Krupička, ale soupeř byl zkrátka rychlejší a nepustil českého hráče k puku.

20:35
    Američané přidávají druhou branku! Týmu USA tentokrát vyšla hodně rychlá akce, po které dostal přihrávku na levý kruh BRODY ROYBAL, který zakončil do horní části branky! Asistence: Josh Pauls, Travis Dodson.
    20:35 Brody ROYBAL - 0:2

21:12
    Američané mají chuť útočit! Hráči v modrém se opět dostali do útočného pásma, ale z těžké pozice tentokrát trefil Kúdelu.

21:38
    Češi si nyní pomohli jen za cenu vyhození kotouče na zakázané uvolnění. Vhazování se vrátí zpět před českou klec.

23:00
    Před Kúdelou se zjevil osamocený soupeř, ale český brankář se neskutečně rychlým způsobem přemístil a dokázal puk vyrazit!

23:06
    Další komplikace pro český tým! Sedláček nechal ruku za sebou a přivodil si nepříjemné zranění. Český hráč se drží za rameno.

24:12
    Roybal znovu ukázal ostravskému publiku svou neskutečnou rychlost, vlétl do útočného pásma, ale jeho střelu Kúdela skvěle chytil.

24:35
    Češi se opět osvobodili vyhozením kotouče přes celé kluziště. Čároví rozhodčí tentokrát zakázané uvolnění nepískají, pokračuje se ve hře.

24:54
    Vyloučení v týmu Česko (Krupička – 2 min, vysoká hůl).

25:19
    Češi budou hrát ve třech! Wágner dostává trest za držení.

25:35
    Wágner se dostal do prostoru před brankou, ale netrefil puk ideálně. Kúdela si tak připsal další efektní a důležitý zákrok.

26:22
    Kúdela si pohlídal Palmerovu slabou střelu z pravého kruhu a znovu schoval puk do lapačky. Vhazovat se bude před českou brankou.

27:03
    Češi vyhodili kotouč na branku týmu USA a americký brankář si msel připsat první zákrok v dnešním souboji.

27:19

28:00
    Kúdela je dnes jednoznačně největší hvězdou dnešního souboje! Český brankář doslova vyskočil a schoval do lapačky střelu od modré čáry!

28:42
    Hečko mohl postupovat do útočného pásma, ale prováhal šanci na zakončení. Američané se rychle vrátili a získali puk.

29:15
    V poslední minutě druhé třetiny zatím mají kotouč v moci hokejisté Česka. Doležal puk ale dlouho neudržel.

29:38
    Američané se hnali do rychlého protiútoku, ale čárový rozhodčí odhalil ofsajd. Hra se přesune do středního pásma.

Farmer sice objel branku a dokázal překonat českého brankáře, ale rozhodčí ukazuje, že to nestihl před sirénou!

Rozhodčí ještě zkoumá záznam na videu.

Branka skutečně neplatí!

30:00

Druhá třetina končí! Ve druhé části už Američané protrhli své trápení v koncovce. Český brankář Kúdela sice pokračoval ve fantastickém výkonu, ale ve 20. minutě jej překonal Wallace. O minutu později se navíc prosadil Roybal. Po dvou třetinách tak platí stav 0:2.

30:01

30:10
    Češi uspěli na úvodním vhazování třetí třetiny. Uvidíme, zda český tým v závěrečné periodě dokáže duel ještě zdramatizovat.

30:31
    Raul zkusil překvapit amerického brankáře střelou od modré čáry, ale jeho pokus prosvištěl nad břevnem.

31:22
    Američané chtějí v úvodu třetí části přidat další branky, ale Roybal ve vysoké rychlosti poslal kotouč nad břevno.

31:39
    Další zákrok českého brankáře! Kúdela si dal pozor na střelu z levé strany a schoval puk do lapačky.

32:06
    Novotný se na modré čáře zkoušel prosmýknout do útočného pásma, ale jeden z Američanů si na jeho pohyb počkal a odehrál puk do bezpečí.

32:37
    Američané už se opět usadili v útočném pásmu. Farmer střílel z pravého kruhu, ale jeho pokus skončil vedle branky.

33:22
    Wágner se v rohu obranného pásma dostal k volnému kotouči, který šikovně vyhodil tak, aby puk neskončil na zakázaném uvolnění.

33:43
    Američané se hned v úvodu třetí části dočkali třetí branky! JACK WALLACE projel do útočného pásma, přehodil si kotouč na levou a propálil českého brankáře!
    33:43 Jack WALLACE - 0:3

34:25
    Američané se znovu hnali do útočného pásma, ale Wallace si tentokrát nepotykal s převzetím kotouče a celou akci zbrzdil.

34:50
    Češi zabojovali na modré čáře a dokázali kotouč vyhodit do středního pásma. Američané však ukazují, že jsou mnohem rychlejší.

35:09
    Krupička si chtěl zpracovat přihrávku do jízdy, jenže nechal kotouč za sebou a přenechal jej Američanům.

36:12
    Frolík dostal přihrávku na levou stranu, ale nedokázal se zorientovat a opět nechal kotouč za sebou.

36:22
    Další akci Američanů zastavuje postavení mimo hru. Rozhodčí vykazují hru do středního pásma.

36:43
    Kůdela předvedl neskutečné zákroky! Američané snad třikrát pálili do prakticky odkryté branky, ale český brankář se vždy stačil přesunout!

37:20
    Kúdela si dnešní souboj opravdu užívá! Český brankář si dal pozor na ránu z mezikruží a reflexivně vyrazil puk mimo tři tyče.

37:42
    Zakázaným uvolněním se nyní provinili také Američané. Češi se po delší době podívají před branku soupeře.

38:00
    Češi sedm minut před koncem poprvé v utkání zakončili na branku. Wágnerovu ránu ale americký brankář zneškodnil.

38:35
    Češi v obranném pásmu získali kotouč a dokázali se osvobodit z tlaku svého soupeře. Atmosféra v Ostravě je opět skvělá!

39:06
    Pauls na modré čáře zastavil vyhození českého týmu a vrátil kotouč do nebezpečného prostoru. U mantinelu následně uspěli Češi.

39:42
    Kúdela si povyjel proti soupeři na levý kruh a skvěle zneškodnil další přízemní střelu. Český brankář dnes skutečně čaruje.

40:15
    Doležal uspěl v bruslařském souboji a odehrál kotouč do bezpečí. Češi už ve zbývající části duelu nechtějí inkasovat.

40:45
    Krupička napadal rozehrávku soupeře v útočném pásmu, ale Američané si dali pozor a rozehráli s velkým přehledem.

41:12
    Wallace útočil na hattrick, ale jeho přízemní pokus Kúdela opět skvělým zákrokem zneškodnil.

41:45
    Američané si v zadních řadách dávají dobrý pozor a nepouští české hráče do zakončení.

42:08
    Tým USA si nerozuměl při přechodu do útočného pásma. Prudká přihrávka na levou stranu skončila na zakázaném uvolnění.

43:05
    Dodson se z levé strany tlačil mezi kruhy, ale jeho projektil skončil na boční síti. Američané ale udrželi puk a zůstávají v útočném pásmu.

43:34
    Češi se mohli vydat do protiútoku, jenže přihrávka na levou stranu skončila na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude před Kúdelou.

43:42
    Krátce před koncem dnešního souboje přidává tým USA čtvrtou branku! Po vyhraném vhazování se do puku opřel CHRISTOPER DOUGLAS a jeho pokus se zastavil až v brance! Asistence: Rico Roman.
    43:42 Christopher DOUGLAS - 0:4

44:00
    Rico Roman postupoval sám na českého brankáře, ale Kúdela se nenechal vymíchat a předvedl skvělý zákrok!

44:35
    Krupička jen vyhodil puk přes všechny čáry. Sudí tentokrát zakázané uvolnění nepískají, Američané mají čas na poslední útok.

Je konec! Český tým předvedl s úřadujícími mistry světa srdnatý výkon a po skvělých zákrocích Martina Kúdely prohrál 0:4. Američané potvrdili roli favorita a zajistili si triumf. Po bezbrankové první třetině Američané uskočili českému týmu ve druhé části, kdy se prosadili Wallace a Roybal. Právě Wallace přidal druhou branku ještě ve třetí části. Tečku za dnešním duelem napsal Douglas.

Střely na branku: 0 – 51

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (16:35:50)

Tomáš Kubečka

Góly a asistencie: 20. Wallace (Grove), 21. Roybal (Pauls, Dodson), 34. Wallace, 44. Douglas (Roman)

Česko: Kúdela (Vápanka) – Zelinka (A), Doležal, Motyčka (A), Wágner, Frolík – Ohar, Hečko, Palát – Hábl (C), Krupička, Raul – Novotný, Sedláček
    USA: Lee (Cash) – Wallace, Pauls (C), Eustace, Dequebec, Douglas – Farmer (A), McKee, Roybal, Dodson, Misiewicz, Woodke, Roman, Hargis, Grove

Rozhodca: Luthcke – Fazekas, Nedeljković