Klein – Lehečka 1:2 (kon.) | Kovalík – Kopřiva 2:0 (kon.)
Jiří Lehečka
Jiří Lehečka (Q)
2
4 6 7
cz Utorok 08.06.2021, 10:40 • Centrální kurt, Bratislava (SVK) • Challenger Bratislava (antuka) • 1. kolo

Dnešní duel nakonec končí vítězstvím Jiřího Lehečky, kterému se povedlo zvítězit po setech 4:6, 6:3 a 7:6. V první sadě si úvodní brejk připsal slovenský tenista, kterému se povedlo díky stoprocentní bilanci na svém servisu první set dopodávat. I v tom druhém zaznamenal první brejk Klein, jenomže soupeř situaci dokázal zvrátit a ovládl druhý set. O vítězi tak musela rozhodnout až poslední třetí sada, která dokonce nabídla zkrácenou hru, kterou po velké bitvě ovládl právě český hráč. (13:02:17)

Konec zápasu
    1:2; 6:7 - Jiří Lehečka

6:7
    Je konec. Jiří Lehečka si v závěru pomohl podáním ven z kurtu, po kterém Lukáš Klein na dlouhou ruku returnoval do zámezí.

4-6
    Český tenista má k dispozici dva mečboly.

4-5
    Mečbol to nebude ani nyní. Klein se díky forhendovému winneru dostává zpět.

3-5
    Jenomže vzápětí přichází Kleinova dvojchyba.

3-4
    Klein je zpět v utkání. Nyní se mu podařilo přesně křižným forhendem trefit boční lajnu.

2-4
    Slovenský tenista nyní může soupeři děkovat za chybu.

1-4
    Jiří Lehečka dokázal forhendovou hrou donutit soupeře ke krátkému úderu a poté sám mířil do rohu.

1-3
    Klein znovu přetáhl svůj úder a je z toho první mini brejk zkrácené hry.

1-2
    Lehečka se nyní spíše bránil, přesto mu pomohla soupeřova chyba.

1-1
    Nyní jsme se dostali do výměny, při které Klein musel běžet do rohu, odkud slajzem trefil síť.

1-0
    Lukáš Klein vstupuje do tie-breaku esem.

6:6
    Jiří Lehečka nakonec nedokázal třetí sadu dopodávat a o vítězi tohoto zápasu tak rozhodne zkrácená hra.

40-30
    Mečbol to nebude ani nyní, naopak je tu brejkbol.

30-30
    Mečboly to zatím nebudou. Lehečka měla na dosah další winner, jenomže nepochopitelně netrefil kurt.

15-30
    Jiří Lehečka si úspěšnou došel pro vítěznou forhendovou pozici.

15-15
    Klein nyní pro změnu bekhendem mířil do sítě.

15-0
    Oba hráči nyní střídali strany, jenomže Lehečka při náběhu k síti nedal pozor na prohoz, který se snesl do rohu.

5:6
    Konec přestávky, podávat bude Jiří Lehečka.

5:6
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:6
    Jiří Lehečka přeci jenom bere v závěru třetího setu svému soupeři podání a nyní bude moci utkání dopodávat.

40-A
    Český tenista nyní ovládl i další výměnu a má další brejkbol.

40-40
    Tak ani nyní. Jiří Lehečka si neporadil s druhým servisem a mířil daleko do zámezí.

40-A
    Jiří Lehečka má k dispozici brejkbol.

40-40
    Tento gem uvidí shodu.

40-30
    Ani druhé podání Kleinovi nemuselo vadit, i tak z si připravil vítěznou forhendovou pozici.

30-30
    Jenomže vzápětí přichází čtvrtá dvojchyba.

30-15
    Klein ovšem odpovídá dalším přímým bodem.

15-15
    Po hodně dlouhé době je tu fiftýn pro Lehečku na příjmu, mohla za to nevynucená chyba soupeře.

15-0
    Domácí tenista si připisuje přímý bod.

5:5
    Jiří Lehečka zareagoval na případný konec v turnaji ukázkově, povedlo se mu desátý gem uzavřít čistou hrou.

0-40
    A i další fiftýn patří českému hráči, který má na dosah čistou hru.

0-30
    Lehečkovi se povedlo soupeře zahnat do protějšího rohu, Klein pro změnu bekhendem křížem netrefil kurt.
    1:1; 5:4; 0-15 - Jiří Lehečka

0-15
    Prudké podání, které Lukáš Klein nedokázal kvalitně odvrátit.

5:4

5:4

5:4
    Lukáš Klein předvedl další čistou hru na svém podání a je jediný gem od vítězství v tomto duelu.

40-0
    A je tu náběh k další čisté hře, Lehečka se na příjmu v posledních minutách hledá.

30-0
    Lehečka se pokoušel o hodně krátký return, jenomže míček skončil na jeho polovině.

15-0
    Lukáš Klein si pro změnu připsal své osmé eso.

4:4
    Také Jiří Lehečka si dokázal své podání udržet, na konci osmého gemu si připsal své další eso.

15-40
    Dva gemboly. Jiří Lehečka podáním do forhendu nedal soupeři šanci.

15-30
    Další fiftýn ovšem patří Kleinovi, kterému se za sítí povedl hodně složitý halfvolej.

0-30
    Lehečka musel znovu přes druhé podání, přesto z toho je přímý bod.
    1:1; 4:3; 0-15 - Jiří Lehečka

0-15
    Klein se dostal do výborného postavení a bekhend křížem tlačil k boční lajně, jenomže bez úspěchu.

4:3

4:3

4:3
    Čistá hra to přeci jenom je. Lukáš Klein předvedl hodně rychlý gem na svém podání a stále si tak drží vedení.

40-0
    Je tu náběh na čistou hru, další přímý bod pro Kleina.

30-0
    Uspávací výměna nakonec končí nezdarem pro Lehečku, který nedokázal využít odkrytého pravého rohu.

15-0
    Lukáš Klein si připisuje své sedmé eso.

3:3
    Jiří Lehečka se také v tomto gemu dostal do nepříjemností, nakonec se mu však povedlo srovnat krok.

40-A
    Český tenista se dostal z nejhoršího a sám si zajistil gembol.

40-40
    Kdepak. Jiří Lehečka po podání vyrazil k síti, kde se mu povedlo hrát přesně do rohu.

A-40
    Po dvojchybě je tu brejkbol pro slovenského hráče.

40-40
    Je tu shoda, Lehečka si neporadil s returnem pod nohy.

30-40
    Šestý gem ještě nekončí. Klein to měl ryze na forhend a jeden takový putoval mimo dosah do rohu.

15-40
    A nyní pro změnu následovalo eso.

15-30
    Soupeř si ovšem spravil chuť přímým bodem při podání na lajnu.

15-15
    Nyní se Kleinovi povedlo přesně trefit základní čáru, i Slováka to hodně překvapilo.
    1:1; 3:2; 0-15 - Jiří Lehečka

0-15
    Lehečka druhým podáním hrál do forhendu, přesto Klein překvapivě nezreturnoval.

3:2

3:2

3:2
    Lukáš Klein dokázal zvrátit vývoj třetího setu a poprvé se tak dostává do průběžného vedení.
    1:1; 2:2; 40-30 - Lukáš Klein

40-30
    Jiří Lehečka ani dalším returnem nedokázal poslat míček na druhou stranu.

30-30
    Znovu se do akce vydal také hlavní sudí, který dal za pravdu Lehečkovi a byla z toho lajna.

30-15
    Lehečka se znovu dostal do náročné obrany, nakonec se mu nepovedlo soupeře překvapit.

15-15
    Nyní to Klein ovšem přehnal se snahou o trefení volného prostoru a míček posadil daleko za lajnu.

15-0
    Slovenský tenista se rozehrál i tentokráte vyzrál na svého soupeře.

2:2
    Lukáš Klein jednoduchým lobem přitáhl soupeře k síti a Jiří Lehečka přetáhl bekhend daleko za základní čáru.

40-30
    První brejkbol brejkem nekončí, Klein si neporadil s podáním na tělo.

40-15
    A dokonce jsou tu dva brejkboly pro slovenského hráče.

30-15
    Český tenista se vydal k síti, kde spíše nahrál do palebné pozice Kleinovi, který nezaváhal.

15-15
    Lehečka se posléze vrátil zpět k základní čáře, jenomže zvolil hodně nízký forhend, který putoval do sítě.

0-15
    Lukáš Klein nezreturnoval druhé podání a míček zamířil mimo hrací plochu.

1:2

1:2
    1:1; 1:2 - Lukáš Klein

1:2
    Lukáš Klein předvedl poměrně rychlý gem na svém podání, při poslední výměně hrál znovu do protipohybu.

40-15
    Dva gemboly. Jiří Lehečka returnoval mimo hrací koridor.

30-15
    Slovák se znovu po aktivní hře vydal k síti, kde se mu povedlo trefit hodně složitý stopvolej.

15-15
    A posléze se oba borci sešli u sítě, kde ideálně do protipohybu hrál Lukáš Klein.

0-15
    Podání ven z kurtu bylo povedení, ještě lepší return ale vytasil Jiří Lehečka.

0:2
    Českému hráči se povedlo zvládnout i druhý gem, na jeho konci se Kleinovi nepovedlo forhend umístit před baseline.

30-40
    Lehečka a jeho třetí přímý bod v tomto gemu.
    1:1; 0:1; 30-30 - Lukáš Klein

30-30
    Kleinovi se povedlo zvládnout celkem stereotypní výměnu, která vyústila v přetaženou snahu soupeře.

15-30
    A znovu jsme sledovali přímý bod při servisu ven z kurtu.

15-15
    Výměna se tentokráte již konala, jenomže hodně krátká, neboť Lehečka po delší době udělal nevynucenou chybu.

0-15
    Jiří Lehečka si podáním ven z kurtu připisuje přímý bod.

0:1

0:1
    1:1; 0:1 - Jiří Lehečka

0:1
    Brejk čistou hrou! Klein se za každou cenu pokoušet přejít k síti, kde ovšem nestačil na výstavní prohoz.

0-40
    Hned v úvodním gemu jsou tu tři možnosti pro Lehečku na brejk.

0-30
    Jiří Lehečka si na dlouhou ruku poradil s returnem, posléze si jednoduše počkal na Kleinovu chybu, která přišla.

0-15
    Třetí sadu otevřel na podání Lukáš Klein. Ihned jsme sledovali dlouhou výměnu, kterou ovládl český hráč.

0:0
    Konec přestávky, podávat bude Lukáš Klein.

0:0

3:6
    Také druhá sada je u konce, tu tentokráte lépe zvládl Jiří Lehečka a o osudu zápasu tak rozhodne závěrečný set.

40-A
    Je tu čtvrtá možnost pro českého hráče.

40-40
    Český hráč nyní odkryl pravou stranu, kam se soupeři povedlo poslat obouruční bekhend.

40-A
    Třetí setbol pro českého hráče.

40-40
    Ani na druhý pokus to nevyšlo. Klein aktivní hrou donutil soupeře k chybě.

40-A
    Je tu přesto druhý setbol pro Lehečku.

40-40
    Druhý set nekončí. Lehečka totiž prováhal vítězný volej u sítě a posléze se pouze ohlédl za prohozem.

30-40
    Jiří Lehečka má k dispozici setbol.

30-30
    Klein měl nyní u sítě snadnou pozici, jenomže i tak dal soupeři šanci, jenž reagoval do zámezí.

15-30
    Lehečka si znovu pomohl podáním.

15-15
    Ani druhé podání Lehečkovi nevadilo, soupeř totiž nedokázal zreturnovat.

15-0
    Kleinovi nyní pomohla páska, Lehečka se sice dostal do mezihry, jenomže na prohoz již nestačil.

3:5
    Lukáš Klein se ještě dokázal udržet ve druhém setu, Jiří Lehečka ovšem může druhou sadu dopodávat.

40-30
    Šesté eso slovenského hráče.

30-30
    Lehečka nyní dobře returnoval k lajně, jenomže se chyby dopustil jeho protivník.

30-15
    Sudí běžel zkontrolovat další úder od Kleina, který se podle jeho názoru snesl do zámezí.

30-0
    A posléze jsme pro změnu sledovali winner přesně k levé autové lajně.
    1:0; 2:5; 15-0 - Lukáš Klein

15-0
    Klein druhým podáním hrál na tělo, což znamenalo přímý bod.

2:5

2:5

2:5
    Jiří Lehečka také v tomto gemu udržel své podání a sám je jedinou hru od vítězství ve druhé sadě.

30-40
    Český hráč si dalším winnerem připisuje gembol.

30-30
    Další vyrovnaná výměna nakonec přinesla pokažený bekhend od Lehečky.

15-30
    Podání přesně na lajnu znamenalo další přímý bod.

15-15
    Hodně přetažený úder nyní zvolil právě Lehečka, který míček zřejmě trefil rámem rakety.

0-15
    Jiří Lehečka po náběhu k síti dokázal zamířit do pravého rohu.

2:4
    Lukáš Klein s velkým štěstím nakonec poprvé ve druhém setu udržel své podání, stále však prohrává o dva gemy.

A-40
    Klein si připisuje své páté eso.

40-40
    Gem přesto nekončí. Naopak se Klein prezentoval další nevynucenou chybou.

40-30
    Brejkbol z toho nebude, naopak je tu gembol.

30-30
    Jiří Lehečka diktoval tempo této výměny a zkušeně i počkal na další soupeřovu chybu.

30-15
    Nyní to Lehečkovi returnem vyšlo o poznání lépe a Klein z těžké pozice bekhendem nemířil na opačnou stranu.
    1:0; 1:4; 30-0 - Lukáš Klein

30-0
    Return se českému hráči moc nepovedl a míček se snesl za základní lajnu.

15-0
    Nyní se Kleinovi otevřela větší část opačné poloviny, Lehečka chytrým lobem ale mířil do autu.

1:4

1:4

1:4
    Český hráč také v tomto gemu čelil brejkbolům, nakonec se mu povedlo odskočit na rozdíl tří gemů.

40-A
    Jiří Lehečka má gembol.

40-40
    A ani tento brejkbol nepřináší brejk.

A-40
    I tentokráte tu je brejkbol. Klein situaci zvládl na jedničku a povedlo se mu trefit levý roh.

40-40
    Brejk to ovšem není, naopak se Kleinovi nepovedlo zreturnovat druhé podání.

40-30
    Lukáš Klein má šanci na rebrejk, drop shot doběhl a posléze hrál prohoz k lajně.

30-30
    Lehečka nyní pro změnu přešel z bekhendu na forhend, jenomže proti němu stála páska.

15-30
    Klein ovšem využil slabého druhého podání a pohodlně zamířil křížem ven z hrací plochy.

0-30
    Český hráč zvládl i další výměnu a i tentokráte se mu povedlo vyzrát na svého soupeře.

0-15
    Jiří Lehečka si hned v úvodním gemu pomohl přímým bodem.

1:3
    Jiří Lehečka nakonec získává třetí gem v řadě a nyní sám půjde podávat na potvrzení brejku.

40-A
    Ani gembol nebyl úspěšný, proto přichází pátý brejkbol pro Lehečku.

40-40
    Čtvrtý gem ovšem stále nekončí, tentokráte se nevynucenou chybou prezentoval Klein.

A-40
    A po čtyřech brejkbolech je tu pro změnu gembol.

40-40
    Jiří Lehečka si neporadil s dělovým servisem, je tu znovu shoda.

40-A
    Přišla ale dvojchyba a je tu čtvrtá šance pro Lehečku.

40-40
    Klein si troufl na velice riskantní forhend do rohu, který se tam ale skutečně snesl a je tu shoda.

30-40
    A také ten druhý přináší útěchu v podobě dalšího esa.
    1:0; 1:2; 15-40 - Lukáš Klein

15-40
    Lukáš Klein si s tím prvním dokázal poradit, připsal si totiž forhendový winner.

0-40
    Slovenský tenista naprosto zpackal náběh k síti a jsou tu tři brejkoly pro Lehečku.

0-30
    A aby toho nebylo málo, tak Klein forhendem mířil pouze do sítě.

0-15
    I tentokráte jsme sledovali dlouho výměnu, jenomže Klein znovu riskantně zkoušel mířit k lajně.

1:2

1:2

1:2
    Českému hráči se povedlo potvrdit brejk z předešlého gemu a vůbec poprvé v tomto duelu jde do vedení.

15-40
    Jiří Lehečka u sítě počkal na odskok míčku a posléze se mu povedla smeč.
    1:0; 1:1; 15-30 - Jiří Lehečka

15-30
    Českému hráči se nyní dařilo měnit směr, nakonec forhendem do pravého rohu donutil soupeře k chybě.

15-15
    Kleinovi se nečistě povedlo trefit druhé podání, přesto returnem mířil mimo dosah soupeře.

0-15
    Jiří Lehečka otevřel třetí gem podáním ven z kurtu.

1:1
    Jiří Lehečka se poprvé v tomto duelu dostává k brejku a bere si tak své ztracené podání zpět.

30-40
    Je tu šance na brejk, Klein totiž chyboval hned při druhém úderu.

30-30
    Jedna z nejdelších výměn tohoto zápasu nakonec končí dobře utaženým bekhendem Kleina, který mířil do rohu.

15-30
    Jenomže následovala dvojchyba.

15-15
    Slovák si ovšem chuť spravil dalším přímým bodem.
    1:0; 1:0; 0-15 - Jiří Lehečka

0-15
    Lukáš Klein zastavil hru a sudí se běžel podívat na soupeřův úder, který ale podle něj skončil na lajně.

1:0

1:0

1:0
    Brejk! Lehečka také v úvodním gemu druhého setu přichází o své podání, tentokráte se mu nepovedl čop.

A-40
    Lukáš Klein má přesto k dispozici třetí brejkbol.

40-40
    První gem přesto nekončí. Další výměna nabídla Kleinův přechod k síti, kde se soupeři nepovedl prohoz.

40-A
    Po dvou brejkbolech je tu pro změnu gembol.

40-40
    A ani druhý brejkbol nepřináší brejk.

40-30
    První brejkbol je minulostí. Klein to možná trochu zbytečně zkoušel podél boční lajny, proti byla páska.

40-15
    Lukáš Klein má po dvojchybě dva brejkboly.

30-15
    Slovenský tenista dalším forhendem zahnal soupeře a následně mířil ideálně podél boční lajny.

15-15
    Kleinovi se znovu vydařil return. Sám posléze nemusel reagovat na přetažený forhend.

0-15
    Také druhý set otevřel na podání Jiří Lehečka, který získává první fiftýn.

0:0

0:0

6:4
    Lukáš Klein nakonec dokázal v nejtěžším gemu na podání odvrátit čtyři brejkoly, načež dovedl první sadu do vítězného konce.

A-40
    Lukáš Klein má k dispozici první setbol.

40-40
    Ani čtvrtý pokus nekončí brejkem. Lehečka se v tomto případě jen bránil a posléze vyhodil míč do autu.

40-A
    Přesto je tu čtvrtá možnost pro českého hráče.

40-40
    A ani třetí. Kleinovi se znovu povedlo trefit první podání a poté z voleje u sítě zakončil do rohu.
    0:0; 5:4; 30-40 - Lukáš Klein

30-40
    I druhý nekončí úspěchem pro Lehečku, ten pro změnu returnoval do zámezí.

15-40
    První brejkbol je odvrácen, a sice díky přímému bodu.

0-40
    A jsou tu tři brejkboly pro Lehečku.

0-30
    A aby toho nebylo málo, tak se slovenský tenista nevypořádal ani s dalším úderem do bekhendu.

0-15
    Klein znovu musel volit forhend v ústupu a znovu mířil daleko mimo hrací plochu.

5:4

5:4

5:4
    Jiří Lehečka znovu snižuje na rozdíl jediného gemu, nyní by ale potřeboval za každou cenu brejknout.

15-40
    Po přímém bodu jsou tu dva gemboly.

15-30
    Český tenista se nedostal do nejlepší pozice, přesto agresivní forhend soupeře zastavila síť.

15-15
    Nyní jsme se už dostali do výměny. Lehečka to měl přitom na dlouho ruku a mířil daleko za základní čáru.

0-15
    Jiří Lehečka a jeho další přímý bod.

5:3
    Lukáš Klein si přesto drží stoprocentní bilanci na podání a sám je jediný gem od vítězství v první sadě.

40-30
    Osmý gem pokračuje, tentokráte Klein z dalšího bekhendu mířil na vlastní polovinu.

40-15
    Ani tentokráte to čistá hra nebude. Lehečka se dokázal ubránit, posléze mu pomohla chyba Kleina.

40-0
    A je tu třetí fiftýn v řadě. Lukáš Klein tentokráte předvedl své třetí eso.
    0:0; 4:3; 30-0 - Lukáš Klein

30-0
    A posléze jsme pro změnu sledovali velice přesný forhend Kleina do odkrytého rohu.

15-0
    Jiří Lehečka se pokoušel hrát obouruční bekhend, míček ale poslal daleko ven z hrací plochy.

4:3

4:3

4:3
    Jiří Lehečka dalším úspěšným gemem na svém podání dokázal snížit, stále je však o brejk pozadu.

15-40
    Dva gemboly. Jiří Lehečka byl u sítě donucen ke smeči, kterou poslal naprosto mimo dosah.

15-30
    Po delší době jsme sledovali přímý bod.
    0:0; 4:2; 15-15 - Lukáš Klein

15-15
    Čech to posléze zkoušel forhendem podél boční lajny, jenomže míček nakonec poslal mimo vymezený prostor.

0-15
    Jiří Lehečka nyní dokázal zvládnout dlouhou výměnu, hrál totiž ideálně podél boční lajny.

4:2
    Šestý gem je přeci jenom u konce. Jiří Lehečka se bránil u základní čáry, nakonec se však ubránit nedokázal.

40-15
    Čistá hra to ovšem nebude, tentokráte Lukáš Klein orazítkoval pouze síť.

40-0
    Je tu náběh na čistou hru. Lukáš Klein v ústupu dokázal forhendem zamířit přesně do levého rohu.

30-0
    Sudí se musel jít podívat na úder od Lehečky, přičemž nakonec odhalil aut českého hráče.

15-0
    Slovák vstupuje do šestého gemu druhým esem.

3:2

3:2

3:2
    Je tu další snížení. Na závěr pátého gemu jsme sledovali hodně nepovedený bekhend Kleina.

15-40
    Jiří Lehečka si díky dalšímu winneru připisuje dva gemboly.
    0:0; 3:1; 15-30 - Lukáš Klein

15-30
    Český tenista měl problém s dlouhým returnem, Klein proto situaci u sítě dokázal vyřešit.

0-30
    Posléze jsme sledovali další Kleinovu nevynucenou chybu, ten tentokráte mířil daleko do zámezí.

0-15
    Jiří Lehečka čopem hrál do forhendu soupeře, který ale chyboval.

3:1
    Lukáš Klein předvedl další poklidný gem na svém podání i nadále si drží náskok o dva gemy.

40-15
    Dva gemboly. Lehečka se pokoušel odvrátit podání, to se mu ale nepovedlo.

30-15
    Následovala první Kleina dvojchyba.

30-0
    Nyní jsme se dostali do mezihry. Oba borci hráli hodně vyrovnaně, nakonec Lehečka přeci jenom trefil pásku.

15-0
    Lukáš Klein a jeho úvodní eso.

2:1

2:1

2:1
    Jiří Lehečka předvedl hodně rychlý gem na svém podání, soupeř se přesto málem dostal až ke shodě.

30-40
    A je tu i další fiftýn pro Slováka.

15-40
    Třetí gem ještě nekončí. Lehečka sice odvrátil na druhou stranu, na drop shot už ale nedosáhl.

0-40
    Tři gemboly. Jiří Lehečka se musel vydal k síti, kde se pouze ohlédl za křižným prohozem.
    0:0; 2:0; 0-30 - Jiří Lehečka

0-30
    A po dalším kvalitním servisu Klein returnoval daleko do zámezí.

0-15
    Český tenista musel přes druhé podání, přesto z toho byl přímý bod.

2:0
    Lukáš Klein potvrzuje brejk z předchozího gemu a dostává se tak do vedení poměrem 2:0.

40-15
    A jsou tu dva gemboly. Lukáš Klein hrál velice precizně a po obouručním bekhendu nedal soupeři šanci.

30-15
    Lukáš Klein si ovšem bere vedení zpět, tentokráte se mu povedlo servisem zajistit přímý bod.
    0:0; 1:0; 15-15 - Jiří Lehečka

15-15
    Jiří Lehečka nyní může děkovat svému soupeři za chybu, míček totiž putoval daleko za základní čáru.

15-0
    Poprvé podával také Lukáš Klein, který hrál ideálně do protipohybu soupeře.

1:0

1:0

1:0
    Lukáš Klein přeci jenom na druhý pokus bere soupeři podání a v prvním setu se tak dostává do vedení.

A-40
    Slovenský hráč má k dispozici další brejkbol.

40-40
    Lukáš Klein nyní nemusel nikterak střídat údery, naopak mu pomohla další soupeřova chyba.

40-A
    Lehečka se aktivní hrou dostal k síti, tentokráte po lobu dokázal smečovat mimo dosah.

40-40
    První gem nekončí, naopak se Lehečkovi nepovedlo bekhend přehodit na druhou stranu.

40-A
    A po brejkbolu je tu pro změnu gembol.

40-40
    Brejkbol je odvrácen esem.

40-30
    Přesto je tu brejkbol. Jiří Lehečka se vydal k síti, jenomže soupeř si troufl na ukázkový lob k baseline.

30-30
    Jiří Lehečka srovnává krok. Tentokráte se mu podání povedlo a byl z toho další přímý bod.

30-15
    Lukáš Klein nedokázal zreturnovat druhé podání a bekhendem zamířil pouze do pásky.
    0:0; 0:0; 30-0 - Lukáš Klein

30-0
    A aby toho nebylo málo, tak si slovenský tenista připisuje první winner do pravého rohu.

15-0
    Jako první se na podání představil Jiří Lehečka, který ihned vyprodukoval dvojchybu.

0:0

Lukáš Klein

Lukáš Klein se naopak nachází na 256. pozici žebříčku. Slovenský tenista rovněž podává poměrně vydařené výkony na antuce, od poloviny února vlastně na jiný povrch ani nevlezl. Dále, jak do semifinále, se ovšem zatím nedostal. Bylo tomu tak v chorvatském Zadaru, kde v semifinále nestačil na Srba Milojeviće. Jiří Lehečka se naposledy účastnil bělehradského turnaje, kde dokráčel do 1/16 finále, kde ovšem nestačil na ve formě hrajícího Delbonise.

Jiří Lehečka se aktuálně nachází na 278. pozici světového žebříčku, přesto bude v tomto duelu mírným outsiderem. Lehečkovi se ovšem v posledních týdnech na antuce daří, nejprve se mu povedlo dojít do čtvrtfinále ITF turnaje v Praze, posléze pro změnu vyhrál turnaj v Jablonci nad Nisou, kde ve finále porazil Vitalije Sačka. Jiří Lehečka má v Bratislavě zatím za sebou dva zápasy, nejprve se mu v semifinále kvalifikace povedlo porazit Mateje Gálika a v následném finále také talentovaného Jonáše Forejtka.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům tenisu! Challenger v Bratislavě vstupuje do prvního kola, my budeme společně sledovat souboj mezi Lukášem Kleinem a Jiřím Lehečkou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.