Boston – NY Islanders 4:5 (kon.) | Montreal – Winnipeg 3:2 (po pr.)
4:5 (1:1, 1:3, 2:1) Stav série: 2:3
New York Islanders
cz Utorok 08.06.2021, 00:30 • TD Garden, Boston • Play-off NHL • Štvrťfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Přeji příjemnou hokejovou noc při sledování textového přenosu z utkání 2. kola play-off kanadsko-americké NHL. Hokejisté Bostonu Bruins dnes přivítají v rámci 5. zápasu série New York Islanders. Utkání začne krátce po 0:30. Příjemnou zábavu!

Boston – NY Islanders 5:2

Branky a nahrávky: 20. Pastrňák (Krejčí, Bergeron), 32. Pastrňák (Bergeron, Marchand), 47. McAvoy (Krejčí), 56. Pastrňák, 59. Hall (Krejčí, Reilly) – 12. Beauvillier (Dobson, Eberle), 33. Pelech (Eberle, Komarov)

2. zápas

Boston – NY Islanders 3:4 po prodloužení

Branky a nahrávky: 3. Coyle (N. Ritchie, Kuhlman), 51. Bergeron (Marchand, Pastrňák), 56. Marchand (McAvoy) – 27. Josh Bailey (Palmieri, B. Nelson), 31. Palmieri (Leddy, Pageau), 38. Pageau (Beauvillier, Barzal), 75. Cizikas

3. zápas

NY Islanders – Boston 1:2 po prodloužení

Branky a nahrávky: 55. Barzal (Palmieri, Pulock) – 6. C. Smith (Hall, Grzelcyk), 64. Marchand (McAvoy, Bergeron)

4. zápas

NY Islanders – Boston 4:1

Branky a nahrávky: 27. Palmieri (Barzal, Eberle), 54. Barzal (Mayfield, Dobson), 59. Cizikas (Clutterbuck), 60. Pageau (Komarov) – 24. Krejčí (Marchand, Pastrňák)

Boston postoupil do 2. kola přes Washington, který porazil 4:1 na zápasy. Po úvodní prohře vyhrál hned čtyřikrát v řadě, na což navázal i v prvním zápase proti Islanders, které po hattricku Davida Pastrňáka porazil 5:2. Poté šly ale dvě utkání do prodloužení a minule zvítězili Ostrované. Už před začátkem série se čekalo, že boj mezi těmito celky bude vyrovnaný a zatím tomu tak je. Nejproduktivnějším hráčem Bostonu v play-off je David Pastrňák s bilancí pěti branek a šesti asistencí. Tuukka Rask je procentuálně třetím nejlepším brankářem vyřazovací části.

Ostrované dokázali v 1. kole přehrát Pittsburgh a potřetí v řadě tak postoupili mezi osm nejlepších týmů soutěže. To se jim naposledy povedlo v 80. letech, ve kterých zažili mimořádně úspěšnou éru. Svěřenci Barryho Trotze by rádi zopakovali loňskou účast ve finále konference, ale momentálně jim k tomu chybí ještě dvě výhry. Nejproduktivnějším hráčem týmu je desetibodový Jean-Gabriel Pageau. Ilja Sorokin si drží 93,4% úspěšnost zákroků.

Boston Bruins: T. Rask (Swayman) – McAvoy, Grzelcyk, Lauzon, Reilly, Clifton, Tinordi – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – C. Smith, Krejčí (A), Hall – Kuhlman, Coyle, N. Ritchie – Wagner, Lazar, Kuraly.

New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Komarov – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Zajac, Pageau, Palmieri – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: Charron, St. Laurent – Berg, Brisebois.

Oba celky už přijely na ledovou plochu. Ještě nás samozřejmě čeká hymna Spojených států amerických.

00:01

00:22
    Začalo se ve středním pásmu. Hosté pouze nahodili za Raskovu bránu, kam dojeli obránci Bruins.

00:46
    Coyle servíroval kotouč před bránu Islanders. Z druhé vlny se snažil k zakončení dostat Karson Kuhlman, ale úspěšný nebyl.

00:59
    Nelson sváděl souboj v rohu útočného pásma, avšak od obránců celku v černých dresech nedostal žádný prostor k přihrávce.

01:25
    Bruins právě vstřelili branku!
    Domácí se dostávají do vedení ve 2. minutě a hned se trefuje obávaný kanonýr DAVID PASTRŇÁK! Brad Marchand obral za bránou hostů o puk Anthonyho Beauvilliera a poté přihrál na modrou čáru McAvoyovi. Ten posunul právě na Pastrňáka, jenž trefil z levého kruhu šibenici. 1:0. Asistence: Charlie McAvoy a Brad Marchand.
    01:25 David PASTRŇÁK - 1:0

02:24
    Boston prožil další povedené střídání v útočném pásmu, ale tentokrát se k ohrožení branky Semjona Varlamova nedostal.

03:02
    Hosté potřebují otupit tlak domácích Medvědů, kteří ukazují, že jsou v domácím prostředí velice hladoví.

03:27
    Varlamov musel podruhé za sebou jet za bránu, aby svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.

03:50
    Obrovská šance Bostonu! Kotouč hned u tyče vyplaval od betonu Semjona Varlamova k Bradu Marchandovi, který ale touš za brankovou čáru nedoprovodil.

04:36
    Islanders už mají čas k poslání čerstvých sil na led, ale na začátku utkání se vůbec do hry nedostávají. Boston má převahu.

04:59
    Zatím se Ostrované ke střele nedostali. Scott Mayfield alespoň opět nahodil černou gumu za bránu soupeře.

05:35
    Boston zásluhou Karsona Kuhlmana znovu aktivně napadal, čímž značně narušil rozehrávku celku v bílých dresech.

06:25
    Curtis Lazar si hledal na kruhu volné místo, jenže ihned byl dostoupen hned dvěma bránícími hráči.

07:08
    David Pastrňák se utrhl na levém kruhu, ovšem puk k němu nedošel. Vzápětí si najel na pravou stranu útočného pásma Charlie McAvoy, který tlačil kotouč k horní tyči. Varlamov ramenem zasáhl.

07:55
    První a druhá lajna Bruins často pobývá v útočném pásmu. To nám nyní dokázal i Taylor Hall, který držel puk u mantinelu.

08:24
    Další nebezpečná střela domácích z kruhu prosvištěla jen kousek vedle bližší tyče. Zakončoval Kuhlman.

08:46
    Charlie Coyle střílel z voleje z prostoru mezi kruhy. Prostor mezi třemi tyčemi netrefil, nicméně Boston se stále drží v útočné třetině.

09:17
    Kotouč proskočil až na střídačku hostů, takže hra musela být v tuto chvíli přerušena. Už teď ale můžeme říct, že úvodních deset minut jednoznačně patřilo domácím.

09:41
    Rask poslal puk po mantinelu tak, že se hosté dostali pryč z útočných pozic.

10:06
    První formace Bruins se zatím snad v každém jejím střídání držela před Varlamovem. To platilo i nyní, Islanders vyhodili na icing.

10:43
    Nelson se snažil nastartovat Beauvilliera, který si už už hledal prostor k úniku. Přesnou přihrávku na svou hůl ale nedostal.

11:17
    Curtis Lazar tečoval touš těsně před Varlamovem, do brankového prostoru jej ovšem nenatlačil.

11:50
    Noah Dobson podržel puk za svou klecí, neboť útočné formace Islanders potřebovaly prostřídat.

12:13
    Jérémy Lauzon nahodil puk bekhendem přímo do připravené lapačky Semjona Varlamova. Na řadu přichází druhá komerční přestávka v této třetině.

12:28
    David Krejčí poslal do útočného pásma oblouček, který ale hostující obrana rukavicemi stačila odvrátit.

13:04
    Matt Martin pořádně přitlačil u mantinelu, ale kotouč nakonec na svou hokejku nedostal. Tuukka Rask je zatím v dnešním utkání bez pořádné práce.

13:41
    Po nepřesné přihrávce Marchanda se puk odrazil k Pastrňákovi, který jej poslal za bránu Ostrovanů.

14:24
    Ritchie přihrál na modrou čáru Kuhlmanovi, jehož rána skončila pár centimetrů vedle pravé tyče z pohledu střelce.

15:06
    Cal Clutterbuck vyslal tvrdou ránu z vrcholu levého kruhu. Domácí obrana ale předvedla naprosto ukázkový blok.

15:31
    Rask musel vypomoct svým obráncům, neboť kotouč letěl blíže k jeho brankovišti. Finský brankář rozehrávku zvládl.

16:17
    Střela Patrice Bergerona z ostrého úhlu skončila na betonech Semjona Varlamova, který nyní jednoznačně podržel svůj celek.

16:56
    Coyle si dělal místo u mantinelu a mezitím vyčkával na nabídku kolegů. Ta ale nepřišla tak, jak by si Coyle představoval.

17:22
    Střelu z velké dálky lapil brankář ve službách Islanders do své lapačky. Čeká nás vhazování po jeho pravici.

17:29
    Hall ukázal, že si v rohu kluziště umí poradit. Vymanil se z tlaku beků a následně hledal na brankovišti Krejčího. Varlamov ovšem zapracoval hokejkou a nebezpečí odvrátil.

18:08
    Islanders předvedli povedenou souhru. Na konci ní se totiž na pravém kruhu ukázal Noah Dobson, který ale nezakončil přesně.

18:17
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Sean Kuraly – 2 min., sekání).

18:26
    Od jednoho z obránců se pobídka Barzala odrazila na hruď Tuukky Raska, který si tak s nepříliš ideální situací poradil.

18:49
    Islanders právě vstřelili branku!
    Ostrované využívají první přesilovku v utkání. Po trase Eberle – Dobson došel kotouč k MATHEWU BARZALOVI, jehož nechytatelná střela z pravého kruhu zapadla přesně nad rameno Tuukky Raska do horního růžku. 1:1. Asistence: Noah Dobson a Jordan Eberle.
    18:49 Mathew BARZAL - 1:1

19:29
    Boston se ještě snažil odpovědět, ale defenzíva celku z New Yorku v danou chvíli veškeré snažení soupeře ustála.

20:00

Skončila nám první třetina, po které musí být jednoznačně spokojenější hosté. Boston byl lepším týmem, ale ze svého náporu vytěžil jen jeden gól. O ten se postaral už ve 2. minutě David Pastrňák. Medvědi měli převahu i dlouho poté, ale na konci třetiny darovali soupeři přesilovku a v ní inkasovali. Vyrovnávací gól vstřelil Mathew Barzal.

Střely na bránu po 1. třetině: 11 – 7

20:01

20:26
    Tinordi vyslal do útočných pozic Seana Kuralyho, jehož rána z mezikruží byla pro Varlamova pochoutkou.

20:26
    Nepříjemnost pro domácí. Do kabin musel po posledním střídání odejít Curtis Lazar. Zřejmě má nějaký zdravotní problém.

21:06
    Jean-Gabriel Pageau se snažil tečovat Mayfieldovu pobídku od modré čáry. Kotouč ale po doteku prvního jmenovaného skončil nad horní tyčí.

21:41
    Je pískáno zakázané uvolnění hostujícího týmu. Bude se vhazovat po levici Semjona Varlamova.

22:06
    Taylor Hall získal puk ve středním pásmu a rázem si to mířil dopředu. Neměl však potřebnou rychlost, a proto se do zakončení moc snadno nepropracoval.

22:48
    První lajna Islanders tlačila. Ke střele od modré čáry se dostal Adam Pelech, ale svatyni domácích netrefil.

22:56
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Matt Grzelcyk – 2 min., krosček).

23:10
    Znovu to v přesilovce zkoušel zprava Mathew Barzal, jehož střílenou pobídku tentokrát bránící hráči zablokovali.

23:36
    Chris Wagner se v oslabení tlačil do útočných pozic, ale obránce hostů byl rychlejší.

24:04
    První minuta přesilovky Islanders moc povedená nebyla. Svěřenci Barryho Trotze se marně snaží usadit v útočném pásmu.

24:49
    Hosté se poprvé v zápase dostávají do vedení! Nakonec se prosazují i ve druhé početní výhodě, tentokrát na jejím konci. Josh Bailey z pravé strany prostrčil puk mezi bruslemi Connora Cliftona a KYLE PALMIERI už měl snadnou práci. Puk jen doklepl do brány. 1:2. Asistence: Josh Bailey a Nick Leddy.
    24:49 Kyle PALMIERI - 1:2

25:36
    Ostrované pokračují v aktivní hře. Opět to od modré čáry zkoušel Pelech, ale ani v tomto případě netrefil bránu.

26:08
    Boston se už osmělil a nyní předvádí svůj um v útočném pásmu. Hosté se musí mít na pozoru.

26:40
    Coylova přihrávka zpoza Varlamovovy klece nedokázala najít Nicka Ritchieho.

27:04
    Kyle Palmieri vyrazil společně s Travisem Zajacem do rychlého kontru. Po chybě defenzívy Bruins se Palmieri dostal k zakončení z dobré pozice, ale Tuukka Rask vytáhl jistý zákrok.

27:14
    Brad Marchand posunul Davidu Pastrňákovi. Střela českého útočníka skončila nad bránou.

27:27
    Medvědi vyrovnávají! David Pastrňák přihrál BRADU MARCHANDOVI, který odvedl v útočném pásmu výtečnou práci. Obhodil si obránce a tváří v tvář brankáři předvedl dlouhou kličku do forehandu. Na konci akce jen zasunul puk do branky. Nádherný gól. 2:2. Asistence: David Pastrňák a Charlie McAvoy.
    27:27 Brad MARCHAND - 2:2

28:24
    Tuukka Rask celkem nejistě vyjel z brány. Nakonec situaci ale zvládl vystrčenou holí.

28:46
    Poté už finský brankář raději přikryl kotouč pod lapačkou. Oba celky vystřídají a ve hře budeme pokračovat v pásmu Bostonu.

29:12
    Sean Kuraly se v útočném pásmu rychle otočil, ale jeho tečovaný pokus zaplul těsně vedle vzdálenější tyče.

29:47
    Patrice Bergeron dorážel z druhé vlny. Semjon Varlamov se ale výborně přemístil a levým betonem svůj celek zachránil.

30:17
    Velkou šanci jsme viděli i na druhé straně. Před brankovištěm se uvolnil Josh Bailey, který ale bránu těsně minul. Zde by Rask reagoval těžko.

31:06
    Aktivní hokej z obou stran pokračuje. Dnešní zápas se fanouškům zatím musí rozhodně líbit.

31:38
    Hall hledal na pravé straně Krejčího, kterému ale puk přeskočil čepel. Vpřed se vydávají hokejisté v bílých dresech.

32:05
    Před bránou Varlamova bylo znovu rušno. Po vstřelené brance jsou domácí rozhodně lepším týmem.

32:37
    Ritchie našel Pastrňáka, který střílel bekhendem ze značného úhlu. Havířovský rodák trefil boční síť.

33:01
    Varlamov se teď musí cítit jako na střelnici. Hokejisté Bostonu to na jeho branku zkoušeli ze všech stran.

33:41
    Sledujeme zřejmě nejdelší pasáž bez přerušení v tomto zápase. Islanders už dokázali otupit nápor Bruins.

34:18
    Nyní už vidíme boj ve středním pásmu. Ani jednomu týmu se tak úplně nevyvedla rozehrávka.

34:30
    Hosté jsou znovu o krok napřed! Anthony Beauvillier odvedl vynikající práci u mantinelu. Posléze kotouč přihrál před bránu, kde Pageau přistrčil JOSHI BAILEYMU, jenž si už před Raskem poradil. Kotouč poslal do horních pater brány a finský gólman zasáhnout nemohl. 2:3. Asistence: Jean-Gabriel Pageau a Anthony Beauvillier.
    34:30 Josh BAILEY - 2:3

35:18
    Teď přichází na řadu komerční pauza. Snad po ní bude pokračovat podobně kvalitní hokej jako dosud.

35:18
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Chris Wagner – 2 min., vysoká hůl).

35:35
    McAvoy odvedl kvalitní práci na vlastní modré čáře. Poté mohl poslat puk přes všechny čáry dostatečně daleko od své brány.

36:17
    Hosté už dlouho kombinují v útočném pásmu. Navíc jeden z hráčů Bostonu je bez hokejky.

36:38
    Přesilovky jsou dnes obrovskou zbraní hostujícího týmu. Mathew Barzal získal čas a prostor na pravém kruhu, odkud naservíroval skvělou přihrávku na stranu opačnou JORDANU EBERLEMU. Útočník Islanders s číslem 7 poté vymetl horní růžek a Rask tedy znovu inkasoval. 2:4. Asistence: Mathew Barzal a Noah Dobson.
    36:38 Jordan EBERLE - 2:4

37:26
    Branky Islanders rozhodně dostaly domácí tým psychicky níže. Hosté i nadále hrají s kotoučem v útočném pásmu.

38:17
    Marchand nedokázal dostat kotouč před bránu, kam si už najížděl David Pastrňák. Lze čekat, že směrem dozadu budou hosté s přibývajícími minutami pečlivější.

38:50
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Jordan Eberle – 2 min., sekání).

38:59
    David Pastrňák posílal pro hostující obranu puk velmi nepříjemně na brankoviště. Varlamov si společně s obránci poradil.

39:34
    Pastrňák se tentokrát snažil uvolnit Krejčího mezi kruhy, ale kombinaci českých útočníků zastavil Adam Pelech.

40:00

Druhá třetina nabídla 4 branky a o tři z nich se postarali hostující hokejisté, které tak dělí už jen třetina od vedení 3:2 na zápasy. Dnes jsou zatím naprosto skvělí v přesilovkách, využili hned tři ze tří možností. Zatím rozdílovou branku má na svědomí Josh Bailey.

Střely na bránu po 2. třetině: 26 – 16

40:01

40:01
    Střídání v týmu Boston Bruins: ze hřiště odchází Tuukka Rask, přichází Jeremy Swayman.

40:13
    Boston se při své přesilovce na začátku třetiny hned dostal do pásma. Střelu zápěstím vyslal David Pastrňák, ale Semjon Varlamov byl pozorný.

40:38
    Pastrňák parádně vybízel Bergerona, jehož teč skončila na znaku hostujícího gólmana. Tady chyběl Bostonu kousek.

40:50

41:02
    Hned po skončení oslabení ujel Jordan Eberle, který těsně před Swaymanem zadní tyč minul. Islanders byli blízko ke vstřelení dalšího gólu.

41:59
    Tohle už vypadá s Bostonem hodně špatně. Islanders předvedli parádní rozborku v útočném pásmu, po které vedou už o tři góly. Anthony Beauvillier našel mezi kruhy BROCKA NELSONA, jenž se nemýlil. 2:5. Asistence: Anthony Beauvillier a Adam Pelech.
    41:59 Brock NELSON - 2:5

42:52
    I na bruslení hostů je vidět, že teď je sebevědomí na jejich straně. Znovu se tlačili dopředu.

43:04
    David Pastrňák je dnes střelecky velmi aktivní. Teď pálil z levého kruhu bez přípravy, ale Varlamov i nadále předvádí jistý a sebevědomý výkon.

43:23
    Náznak přečíslení dva na jednoho nedopadl pro domácí dobře. Pastrňák přihrávku Marchanda nezpracoval.

43:24
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Adam Pelech – 2 min., hákování).

43:48
    DAVID PASTRŇÁK znovu prokázal svou extratřídu! Vstřelil druhou branku v utkání a Medvědům dává naději. Charlie McAvoy našel vhodný moment k přihrávce na levý kruh, ze kterého je Pastrňák obvykle úspěšný. Nejinak tomu bylo i nyní. 3:5. Asistence: Charlie McAvoy a Patrice Bergeron.
    43:48 David PASTRŇÁK - 3:5

44:44
    Také třetí třetina nám začala velmi ofenzivně. Rozhodně ještě nic není rozhodnuto a můžeme se těšit na další průběh.

45:18
    Varlamov si musel pokrýt bližší tyč. Šanci Bostonu dokázal zastavit.

45:48
    Beauvillier byl zastaven na hranici pravidel. Tentokrát se ale vylučovat nebude, a proto pokračujeme ve hře.

46:21
    Rána Chrise Wagnera příklepem byla poslána do ochranné sítě. Na řadu teď přichází první reklamní přestávka třetí třetiny.

46:37
    Vypadalo to, že se bude vylučovat za odehrání puku do hlediště na straně Islanders, ale rozhodčí se shodli, že se trestat nebude.

47:08
    Nick Leddy nahodil puk do pásma Bostonu. Iniciativu postupně opět přebírají domácí, od kterých můžeme očekávat velký tlak.

47:31
    Střelu Mikea Reillyho od modré čáry hostující brankář zastavil. Hru přerušil a oba týmy tedy střídají.

47:41
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Patrice Bergeron – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

47:46
    Uvidíme, jestli Ostrované využijí i čtvrtou přesilovku v tomto utkání. Nyní k tomu mají možnost.

48:10
    Ale nebezpečný zatím byl ve vlastním oslabení Sean Kuraly, jehož pokus skončil ve výstroji Semjona Varlamova.

48:39
    Dlouho se o puk bojovalo u mantinelu ve třetině Bruins. Posléze už domácí vyhodili černou gumu přes všechny čáry.

49:17
    Zatím se hosté ke střele nedostali. Boston hraje tohle oslabení parádně.

49:41
    Medvědi si mohou připsat první ubráněné oslabení v tomto utkání. Kapitán Patrice Bergeron se už vrátil na led.

50:13
    Sean Kuraly se snažil tečovat pobídku od modré čáry. Jen o pár centimetrů se mu tento záměr nepovedl.

50:46
    Cal Clutterbuck nyní pošetřil v ofenzivní zóně cenné sekundy. Ty se rozhodně mohou Islanders v celkovém součtu hodit.

51:18
    Po další komerční pauze hra pokračuje. Zajímavou ránu z pravé strany vyslal Kyle Palmieri, jenž klec domácích netrefil.

51:49
    Dvojice Bergeron – Marchand udělala další rozruch v útočném pásmu. V rozhodující fázi ale obrana Islanders stačila zareagovat.

52:24
    Nahození od modré čáry srazil Anthony Beauvillier do rohu kluziště. Boston ale pokračuje s kotoučem na hokejkách.

52:58
    Varlamov přichystal skákající puk Barzalovi, který ale černou gumu z vlastní třetiny odehrát nedokázal.

53:31
    Hokejisté v černých dresech znovu předvedli tlak do brány, ale Semjon Varlamov nápor ustál.

53:58
    V tuto chvíli se Ostrované dostali z nejhoršího. Kotouč odehráli tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění.

54:21
    Moc času už Bruins nezbývá. Hosté navíc hru příliš nekouskují, takže čas jim rychle utíká.

54:43
    Galapředstavení českých Davidů pokračuje. Do střelecké listiny se zapisuje i DAVID KREJČÍ, který byl důsledný před bránou. Střelu Craiga Smithe vyrazil Semjon Varlamov jen před sebe a Krejčí následně stačil propasírovat puk za brankovou čáru. 4:5. Asistence: Craig Smith a Mike Reilly.
    54:43 David KREJČÍ - 4:5

54:43
    Barry Trotz potřeboval své mužstvo uklidnit, a tak si už teď vzal oddechový čas. Do konce řádné hrací doby zbývá něco málo přes pět minut.

55:38
    Boston zrychlil v bruslení a je to znát. U většiny kotoučů je rázem rychleji a Ostrované se musí mít v defenzívě na pozoru.

56:11
    Vrátka v obraně Bostonu se otevřela a do práce tedy musel Jeremy Swayman. Brankář Bruins ale šanci Islanders zvládl přečkat.

56:28
    Hosté hrají daleko od své brány. Nick Leddy přidržel puk a následně jej poslal za bránu Medvědů.

57:05
    Jeremy Swayman se rychle přemístil od tyče k tyči, neboť Brock Nelson nebezpečně kroužil v útočném pásmu. Jeho zastrčení si ale brankář Bostonu pokryl.

57:35
    Vhazovat se bude daleko od brány Islanders. Zatím se hostům daří hrát tak, aby Bruins nehráli v útočném pásmu.

58:06
    Jeremy Swayman už odjel ze své svatyně, přestože se domácí hokejisté v útočném pásmu zatím neusadili.

58:54
    Bostonské hráče zastavil ofsajd Davida Pastrňáka. Islanders v posledních třech střídáních skvěle bránili střední pásmo.

58:54
    Čas k poradě si vzal i domácí kouč Bruce Cassidy. Boston má před sebou ještě 66 sekund k vyrovnání stavu.

59:08
    Brankář Bostonu teď zůstává v bráně, neboť buly ve středním pásmu vyhráli hosté a Scott Mayfield vyhodil puk za bránu Bostonu.

59:34
    Teď už začíná závěrečný tlak Bostonu. Hosté brání a snaží se vykrývat nebezpečné prostory.

59:56
    Semjon Varlamov zastavil kotouč ve své lapačce. Domácím už zbývají pouze necelé čtyři sekundy. Vhazování bude velmi důležité.

Pátá bitva série mezi Bostonem a Islanders je u konce a mečbol budou mít v domácím prostředí k dispozici hokejisté New Yorku Islanders. Důležitý zápas zvládli hlavně díky druhé třetině a skvělým přesilovkám. Proměnili totiž hned tři z nabídnutých čtyř početních výhod. Rozhodující branku vstřelil ve 42. minutě Brock Nelson a Bostonu ani další dva góly k prodloužení nestačily. Skvělý zápas odehrál David Pastrňák, který vstřelil dvě branky a na jednu přihrál, ale ani tento příspěvek jeho týmu nestačil. Islanders dnes zvítězili 5:4.

3. Brad Marchand (BOS) – 1+1

Z mé strany je to už pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný úterní den. Na počtenou! (03:21:54)

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 2. Pastrňák (McAvoy, Marchand), 28. Marchand (Pastrňák, McAvoy), 44. Pastrňák (McAvoy, Bergeron), 55. Krejčí (C. Smith, Reilly) – 19. Barzal (Dobson, Eberle), 25. Palmieri (Josh Bailey, Leddy), 35. Josh Bailey (Pageau, Beauvillier), 37. Eberle (Barzal, Dobson), 42. B. Nelson (Beauvillier, Pelech)

Boston Bruins: T. Rask (41. Swayman) – McAvoy, Grzelcyk, Lauzon, Reilly, Clifton, Tinordi – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – C. Smith, Krejčí (A), Hall – Kuhlman, Coyle, N. Ritchie – Wagner, Lazar, Kuraly.
    New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Komarov – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Zajac, Pageau, Palmieri – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Rozhodca: Charron, St. Laurent – Berg, Brisebois

Diváci: 17 400