Srbsko – Jamajka 1:1 (kon.) | Malta – Kazachstan 0:0 (zruš.) | Ukrajina – Cyprus 4:0 (kon.)
Andorra – Gibraltar 0:0 (kon.) | Faerské ostrovy – Lichtenštajnsko 5:1 (kon.) | Nemecko – Lotyšsko 7:1 (kon.)
Nemecko
7:1 (5:0)
Lotyšsko
cz Pondelok 07.06.2021, 20:45 • Merkus Spiel-Arena, Düsseldorf • Medzinárodný prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Dobrý večer u dalšího přípravného utkání před blížícím se ME. Společně se podíváme na duel mezi Německem a Lotyšskem.

Německo

Německý národní tým dnes čeká generálka před ostrým vstupem do ME proti Francii. Předposlední zápas nedopadl pro tým úplně optimálně, neboť ve středečním utkání v rakouském Innsbrucku proti Dánsku skončil pouhou remízou. Německo sice vedlo po gólu Neuhause ze 48. minuty, v 71. minutě však na konečných 1:1 srovnal Poulsen.

Lotyšsko

Lotyšský národní tým na ME nejede a tak letní zápasy využívá i k přípravě na další zápasy kvalifikace na MS. Hraje také Baltic Cup a právě v něm se Lotyšsko představilo v pátek. V Rize přivítalo Litvu a vyhrálo 3:1. Úvodní gól dal ve 37. minutě litevský Beneta, jenže do vlastní sítě a i když v 67. minutě srovnal Golubickas, tak už o dvě minuty později vrátil Lotyšsku vedení Emsis a v závěru se ještě prosadil Uldriķis.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Nikola Dabanović, kterému budou na pomezí asistovat Milovan Djukić a Vladan Todorović. Všichni pánové jsou z Černé Hory.

Zápas v Merkur Spiel-Areně v Düsseldorfu začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba celky jsou již na hrací ploše, máme za sebou hymny, zápas může začít!

Německo: Neuer (C) – Ginter, Hummels, Rüdiger – Kimmich, Kroos, Gündoğan, Gosens – Havertz, Müller, Gnabry.
    Náhradníci: Leno, Trapp – Volland, Werner, Hofmann, Musiala, Süle, Neuhaus, Sané, Can, Koch, Günter.

Lotyšsko: Ozolš – Fjodorovs, Černomordijs (C), Ošs, Jurkovskis – Kārkliņš, Emsis – Ikaunieks, Zjuzinš, Cigaņiks – Uldriķis.
    Náhradníci: Matrevics, Tviedris – Maksimenko, Dubra, Stuglis, Jaunzems, Tarasovs, Krollis, Sorokins, Saveljevs, Ķiršs, Varslavāns.

Rozhodčí: Dabanović – Djukić, Todorović (všichni MNE).

1

2
    Domácí tým se ihned vrhl do útoku, do zakončení cpal Müller, byl ale zablokován. Po rohovém kopu vznikl menší závar před Ozolšem a křížnou ranou se prezentoval Havertz. Jeho rána prosvištěla kousek vedle branky.

3
    Neuer si poprvé osahal míč, nejednalo se ale o nic, co by jej mělo vážně ohrozit.

4
    Rüdiger se snažil dlouhým pasem na pravé křídlo rozvinout akci, jeho táhlý centr ale skončil mimo hrací plochu.

5
    Německo opět u míče, přes Hummelse a Rüdigera se rozjíždí další postupná akce.

6
    Publikum v Düssledorfu žene skandovaným potleskem domácí hráče do útoku, ti se ale nikam neženou, hrají hodně trpělivě.

7
    Nepřesný pokus od Gündoğana, jeho pokus prolétl velký kus od Ozolšovy branky.

8
    Zatím stále čekáme na první střelu, která by šla přímo na branku. Německo hraje opravdu velmi rozvážně.

9
    Střela z velké dálky od Toniho Kroose, byla zastavena na hranici pokutového území.

10
    A zase začínáme až od Neuerovy branky, Rüdiger nemá ale komu přihrát, jeho spoluhráči jsou obsazeni.

12
    No, tohle už vypadalo nadějněji, Gosens centroval z levé strany a obrana Lotyšska měla co dělat, aby prudký pas odvrátila.

13
    Na centr z pravé strany se natahoval ve skluzu Gnabry a scházel mu možná půlkrok, aby míč sklepl za Ozolše!
    13. Gnabry v první vážnější šanci utkání

15
    Další akce Německa končí ofsajdem, v nedovoleném postavení se ocitl Müller.

17
    Kombinace mezi Havertzem a Müllerem skončila u druhého jmenovaného, ten z první zakončil těsně vedle pravé tyče.

18
    Po dlouhé době se Lotyšsko dostalo na útočnou polovinu, dlouho se tam ale neohřálo, pískalo se porušení pravidel.

19
    Je tu první žlutá karta utkání, za stažení unikajícího protihráče ji dostal hostující Arturs Zjuzinš.

19
    Německo právě vstřelilo branku!
    Německo jde do vedení, když podniklo akci levou stranou, Havertz se uvolnil přes Fjodorovse, přihrál pod sebe na ROBINA GOSENSE a ten předvedl přesně umístěnou ránu do horního rohu branky – 1:0.
    19. Robin GOSENS - 1:0

21
    A vzápětí je tu gól číslo dva. Havertz se tentokrát rozběhl na pravé straně, přihrál na střed, kde chtěl ještě přihrávat İLKAY GÜNDOĞAN, míč se k němu od jednoho z obránců vrátil a on jej prudkou ranou uklidil do šibenice Ozolšovy branky – 2:0.
    21. İlkay GÜNDOĞAN - 2:0

23
    Je to teď fotbal na jednu branku, Ozolš se pomalou rozehrávkou od své branky snaží uklidnit tempo.

24
    Kimmichova střela sice Ozolšovo ohrožení neznamenala, přesto si vysloužila potlesk z tribun.

26
    Chyběly jen centimetry, aby to bylo 3:0. Centr z levé strany prošel až na pravou stranu vápna, kde byl volný Kimmich a jeho křížná rána olízla tyč branky Lotyšska.
    26. Kimmich málem skóroval po střele z úhlu

27
    Teď už tu ale třetí gól je. Akce Německa levou stranu putovala od Gnabryho na Gosense, ten od brankové čáry našel naběhnutého THOMASE MÜLLERA, pro kterého nebyl problém zblízka překonat Ozolše – 3:0.
    27. Thomas MÜLLER - 3:0

29
    Přímý kop pro Německo, Neuer si tak po dlouhé době musí zkoncentrovat a nachystat se na rozehrávku.

30
    Na centr si naběhl Ošs, předvedl hlavičku, té ovšem scházelo více přesnosti a také razance.

32
    Ozolš odkopává od své branky, předtím musel řešit zakončení v podání Antonia Rüdigera.

33
    Gnabry vysunoval na pravé straně pokutového území Müllera, poslal mu však až moc prudkou přihrávku a míč tak skončil mimo hrací plochu.

35
    Po několika ostřejších zákrocích se nám strhla menší pošťuchována a rozhodčí ji vyřešil žlutými kartami pro domácího İlkaye Gündoğana a hostujícího Mārcise Ošse

37
    Zpoza pokutového území vystřelil Kroos, jeho pokus byl zastaven stínícím obráncem, Havertz se pak už k dorážce nedostal.

38
    O chvíli později předvedli domácí až takřka exhibiční kombinaci uvnitř šestnáctky a Gnabry mířil po zemi k tyči. Ozolš byl ale na místě včas a střelu lapil.

39
    Další úspěch německého nároďáku. Na pravé straně měl prostor Müller, přihrál na rozběhnutého Havertze, ten se prokličkoval až takřka k brankové čáře a z ostrého úhlu překonal ROBERTSE OZOLŠE, po jehož lehké teči byl gól označen jako vlastní – 4:0.
    39. Roberts OZOLŠ - 4:0

40
    Němci hrají v naprosté pohodě a každý útok je pro soupeře nebezpečný. Nyní si na vysokou přihrávku naskakoval Gnabry, pomohl si ale přitom rukou.

42
    Hosté se zase po nějaké době dostávali k vápnu, jenže útočný faul na Gintera vše zmařil...

44
    Německo u míče, to se dnes fotbalem skutečně baví a pokud měl tento zápas dostat hráče do pohody, tak se to daří na sto procent.

45
    Tohle je už doslova debakl. Hummels poslal šajtlí dopředu dlouhý nákop na rozběhnutého SERGE GNABRYHO, ten se hravě odpoutal od obránce a křížnou ranou z první překonal Ozolše – 5:0.
    45. Serge GNABRY - 5:0

45+1

Je za námi první poločas a o vítězi je rozhodnuto. Německý národní tým se od úvodních minut zakousl do svého soupeře a doslova jej zdemoloval pěti góly, o které se postarala pětice hráčů. Postupně se trefili Robin Gosens, İlkay Gündoğan, Thomas Müller, po střele Kaie Havertze a teči gólmana byl gól brán jako vlastní od Robertse Ozolše a pátý gól dal Serge Gnabry. Lotyšsko nepředvedlo vůbec nic a po přestávce se kromě vylepšení útočné fáze bude také snažit o to, aby už skóre nenarůstalo.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.

46

46
    Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Dāvis Ikaunieks, přichází Vitālijs Maksimenko.
    Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Mārcis Ošs, přichází Igors Tarasovs.

46
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Leroy Sané.
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Timo Werner.

48
    No a Německo se hned od začátku druhé půle zase pouští do útočení a hraje se u Ozolše.

48
    Na trávníku leží domácí Kimmich, ten od Maksimenka schytal nepříjemný úder kolenem do zadní strany stehna. Po chvilce ale vstal a bude pokračovat.

50
    Šestý gól a šestý střelec. Sané vybojoval na pravé straně míč, posunul jej na Kimmicha, který pak vybídl čerstvého TIMO WERNERA ke sklepnutí zblízka za bezmocného Ozolše – 6:0.
    50. Timo WERNER - 6:0

52
    V pokutovém území se už ke střele šteloval Müller, v rozhodujícím okamžiku mu ale míč odskočil od nohy a ze střely tak nebylo nic.

53
    Každý útok je pro lotyšskou obranu nebezpečný, domácí tým si na trávníku dělá, co se mu zamane.

55
    Domácí kombinují okolo pokutového území, teď trpělivě vyčkávají na okénko v obraně a průnik do střeleckého prostoru.

56
    Už to vypadalo, že se Lotyšsko po kombinaci Fjodorovse a Emsise dostane k šestnáctce, míč jim ale nakonec odskočil a k vhazování se už chystá domácí Rüdiger.

58
    Müller se neprobil po levé straně, o míč na hranici šestnáctky přišel.

59
    Na obou stranách se chystá další větší střídání, čeká se na přerušení hry.

60
    Werner se nejprve dostal k hlavičce, která byla zblokována, při následném pokusu o dorážku fauloval.

61
    Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Krišs Kārkliņš, přichází Raimonds Krollis.

61
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází İlkay Gündoğan, přichází Emre Can.
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Christian Günter.
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Antonio Rüdiger, přichází Niklas Süle.

63
    Střídání nám lehce pokazilo tempo zápasu, sledujeme teď spíše hru uprostřed hrací plochy.

64
    Z dálky to zkusil Sané, jeho skákavá střela skončila vedle levé Ozolšovy tyče.

65
    Mohl tu být sedmý gól, chtělo to pouze, aby po centru z levé strany a sklepnutí k brance lépe zamířil Sané a nevystřelil z první vedle levé tyče.
    65. Sané z dobré pozice minul

67
    Günter přihrával pod sebe na Hummelse, ten to měl trochu na dlouhou nohu a jeho pokus šel vysoko nad branku.

68
    Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Andrejs Cigaņiks, přichází Alvis Jaunzems.
    Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Artūrs Zjuzinš, přichází Aleksejs Saveljevs.

69
    Z ostrého úhlu to zkoušel Can, mířil pod břevno, šlo to ale až moc vysoko.

71
    Druhá půle je ze strany domácích už o poznání klidnější, přesto je převaha Německa stále markantní.

72
    Mezi dvěma obránci se prosmýkl Hummels a ihned zakončoval, jeho rána však trefila pouze boční síť hostující branky.

74
    Snad vůbec první akce Lotyšska ve druhé půli, centr po zemi však obrana domácích zvládla odvrátit. Neuer zasahovat nemusel.

75
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Další akce už ale skončila gólem. Po autovém vhazování přiklepl Krollis na ALEKSEJSE SAVELJEVSE a ten parádní ranou ke vzdálenější tyči pokazil Neuerovy oslavy stého reprezentačního zápasu.
    75. Aleksejs SAVELJEVS - 6:1

76
    Odpověď Německa ale na sebe nenechala dlouho čekat. AKce byla vedena levou stranou, ve vápně přiťukl Müller na LEROYE SANÉHO a ten zblízka uklidil míč přesně k tyči – 7:1.
    76. Leroy SANÉ - 7:1

76
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Jamal Musiala.

78
    Německo v další postupné akci, zatím ale v uctivé vzdálenosti od branky.

80
    Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Roberts Uldriķis, přichází Renārs Varslavāns.

81
    Faul na Kroose, je tu přímý kop pro domácí. Uvidíme centr z levé strany.

82
    Centr si vzal na starost sám Kroos, obraně hostů se ale povedlo míč odvrátit.

83
    Dobře myšlená prostrkávačka na Saného, přihrávka však byla moc prudká a skončila u Ozolše.

84
    Neuer si vyběhl mimo své vápno, aby odkopl volný míč a pomohl s rozehrávkou, vše ale bylo zbytečné, neboť dotírající útočník Lotyšska byl v ofsajdu.

85
    Musiala se nedostal přes duo obránců, jeho akce byla zastavena na hranici pokutového území.

86
    Další nepřesná přihrávka domácích, předvedl ji Sané. Německý národní tým to ale trápit nemusí, o výsledku je rozhodnuto a hráči předvedli opravdu povedený výkon.

87
    Ještě jeden rohový kop, rozehraje jej Kimmich.

88
    Centr mířil na první tyč, obrana Lotyšska jej odvrátila, stejně jako pokus zpoza vápna o vrácení hry před Ozolše.

89
    Emre Can ztratil na vlastní polovině míč, akce Lotyšska ale ke střele nevedla.

90
    K té se až o malou chvíli později dostal Krollis, pokus z dálky ovšem prolétl vedle Neuerovy branky.

90
    Rozhodčí nastaví dvě minuty.

90+1
    Poklidná kombinace domácích na útočné polovině, tohle už budou chtít Němci pouze dohrát.

90+2

Je dobojováno. Němci i ve druhé půli byli jasně lepším týmem, přesto už to nebyla ta drtivá převaha, jako v prvním poločasu. V 50. minutě ale přišel šestý gól, který dal střídající Timo Werner a i další góly měli na svědomí hráči z laviček. V 75. minutě zaznamenal alespoň symbolický úspěch hostů Aleksejs Saveljevs a o minutu později uzavřel výsledek na 7:1 domácí Leroy Sané. Německo si tak před ostrým startem evropského šampionátu výborně zastřílelo a ukázalo svou útočnou sílu.

Držení míče: 71 % : 29 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 9:1. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:8.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:41:07)

Aleš Pur

Góly: 19. Gosens, 21. Gündoğan, 27. Müller, 39. Ozolš (vla.), 45. Gnabry, 50. Werner, 76. Sané – 75. Saveljevs

Karty:   35. Gündoğan (GER) – 19. Zjuzinš (LAT), 35. Ošs (LAT)

Nemecko: Neuer (C) – Ginter, Hummels, Rüdiger (61. Süle) – Kimmich, Kroos, Gündoğan (61. Can), Gosens (61. Günter) – Havertz (46. Werner), Müller (76. Musiala), Gnabry (46. Sané).

Lotyšsko: Ozolš – Fjodorovs, Černomordijs (C), Ošs (46. Tarasovs), Jurkovskis – Kārkliņš (61. Krollis), Emsis – Ikaunieks (46. Maksimenko), Zjuzinš (68. Saveljevs), Cigaņiks (68. Jaunzems) – Uldriķis (80. Varslavāns).

Rozhodca: Dabanović – Djukić, Todorović (všichni MNE)