Perušič, Schweiner – Seidl, Waller 2:1 (kon.) | Nicolai, Lupo – Perušič, Schweiner 0:2 (kon.)
cz Sobota 05.06.2021, 16:00World Tour 4* – Ostrava (muži) • Štvrťfinále

Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem jsou na domácím turnaji v semifinále!

Ve velmi vyrovnaném čtvrtfinálovém duelu proti kvalitnímu italskému páru Paolo Nicolai, Daniele Lupo rozhodovaly maličkosti. V úvodním setu vyšla českému páru střední část, ve které unikl na rozdíl čtyř bodů a ten ještě v závěru navýšil. Podobně probíhala i druhá sada, Italové se drželi v odstupu o jediný bod až do stavu 14:15, poté ale přišla minisérie českého páru, která stačila k postupu do bojů o medaile.

V zítřejším dopoledním semifinále se česká dvojice střetne s vítězi duelu Krasilnikov, Stojanovskij – Kantor, Losiak. (16:40:34)

Konec zápasu

17:21
    Perušič se Schweinerem jsou v semifinále! Poslední slovo měl útokem po lajně Ondřej Perušič.

17:20
    Italové odvrací konec zápasu. Nicolai zasmečoval nad blokem do zadní části kurtu.

16:20
    Čtyři mečboly! Nicolaiův servis našel Schweinera, který se na první pokus neprosadil. Vše zachránil v poli Perušič, který také smečí zakončil výměnu.

16:19
    Ondřej Perušič pokračoval na podání. Italové odpovídají útokem Nicolaie na postranní čáru.

15:19
    O druhém setu je nejspíše rozhodnuto. Nicolai napálil míč vší silou jen do autu.

15:18
    Právě Daniele Lupo se postavil na podání, ale Perušič si zahrál na druhou přes a byl přesný.

15:17
    Po podání Schweinera zasmečoval Lupo o ruce blokujícího hráče.

14:17
    Češi odskakují na tři body a jsou velmi blízko postupu do semifinále. Lupo se neprosadil v útoku, naopak Schweiner byl nekompromisní.

14:16
    Ztrátování nemá ve druhém setu konce. Perušič znovu zasmečoval dokonale mimo dosah protihráčů.

14:15
    Po změně stran přichází další snížení. Nicolai lehce přehodil blok Schweinera.

13:15
    Také Daniele Lupo se postavil na podání. Češi ale odskakují na dva body po útoku Perušiče.

13:14
    Italové jsou i nadále v kontaktu. Nicolai s nouzové pozice trefil prostor mezi českými hráči.

12:14
    Nicolai podával na Perušiče, který také vytloukl blok soupeře.

12:13
    Perušičův servis přihrával Lupo, který poté zasmečoval nejprve do bloku a až Nicolai prorazil Schweinera.

11:13
    Ale i domácí dvojice se zatím může spolehnout na útok. Smečí se předvedl na síti Schweiner.

11:12
    Přetahovaná o každý bod pokračuje i ve druhé části setu. Nicolai přehodil blok Schweinera.