Alex Molčan
Alex Molčan
0
4 3
Sobota 29.05.2021, 14:10 • Belehrad, Srbsko • ATP Belehrad - Serbia Open (antuka) • Finále

6:3
    Ale Molčanov bekhend skončil v sieti a Djokovič sa teší z tretieho titulu v Belehrade, keď Alexa Molčana vo finále porazil po setoch 6:4 a 6:3!

40-0
    Djokovič má tri mečbaly, keď zahral forehand do otvorenej časti kurtu!

5:3
    Parádna defenzíva zlomila Molčana v tejto výmene, ktorý zahodil na sieti jednoduchý volej a Djokovič bude podávať na víťazstvo za stavu 5:3.

A-40
    Ale Djokovič zahral víťazný forehand von z kurtu, takže má druhý brejkbal.

40-30
    Výborná hra od Djokoviča na sieti, ktorého lob dostal Molčana do nezvládnuteľnej situácie a svetová jednotka má možno kľúčový brejkbal.

4:3
    Lenže druhú šancu Molčan využíva odvážnym bekhendom presne do rohu a znižuje na 3:4 v druhom sete.

15-40
    Ani tento bekhend Djokoviča sa nezmestil do kurtu a Molčan má dva brejkbaly.

4:2
    Molčan zariskoval, ale jeho bekhend po čiare nebol presný a Djokovič vedie 4:2 v druhom sete.

A-40
    Molčanov forehand letel do outu, čo potvrdil empajrový rozhodca a Djokovič má brejkbal.

6:4
    A set je na konci po tom, čo Djokovičovi vyšiel útok a smeč, takže prvý set vyhral pomerom 6:4.

A-40
    Dôležitá výmena Molčanovi nevyšla, keď jeho bekhend letel až za základnú čiaru a Djokovič má predsa len setbal.

5:4
    Neúspešné skrátenie Djokoviča a Molčan ešte v prvom sete žije, keď sa mu podarilo znížiť na 4:5.

15-40
    Aj teraz prestrelený forehand po lajne od Djokoviča a Molčan má ešte dva zachraňujúce brejkbaly.

5:3
    Ale v tejto výmene našiel Molčan z bekhendu len sieť a Djokovič bude podávať na víťazstvo v prvom sete za stavu 5:3.

40-15
    Djokovič si skúsene otvoril výmenu a zaútočil z forehandu, čo mu prináša možno dva rozhodujúce brejkbaly.

3:3
    Aj teraz si Djokovič berie ihneď stratené podanie späť, pretože na sieti zahral víťazný forehand a Molčan zahodil druhú veľkú šancu v tomto finále.

40-15
    Ďalšia výmena od základnej čiary, ktorú Molčan zakončil bekhendom do outu a Djokovič má dva brejkbaly.

2:3
    Svetová jednotka sa rozhodla zariskovať taktikou servis-volej, ale práve volej v ťažkej pozícii Djokovič nezvládol a Molčan je opäť vo vedení s výhodou brejku, tentokrát 3:2!

15-40
    Djokovičovi sa nepodarilo vyriešiť ideálne situáciu na sieti a jeho bekhend sa nezmestil do kurtu, takže Molčan má znova dva brejkbaly!

1:1
    V hre od základnej čiary bol trpezlivejší Djokovič, keďže Molčan vyhodil bekhend a je žiaľ vyrovnané 1:1.

A-40
    Aj tretí fiftín v rade pre Djokoviča, ktorý má prvý brejkbal po ďalšom víťaznom údere z forehandu.

0:1
    Molčan sa rozhodol zaútočiť a urobil veľmi dobre, pretože jeho forehand po lajne Djokovič už nedobehol a máme tu prvý brejk pre slovenského tenistu!

15-40
    Tak to bola fantastická obrana od Molčana a Djokovič potom nepochopiteľne poslal smeč len do siete, takže prvé brejkbaly pre slovenského tenistu!