Púchov – L. Mikuláš 0:2 (kon.) | Košice – Žilina B 1:0 (kon.) | Bardejov – Podbrezová 0:1 (kon.)
Šamorín – Skalica 1:2 (kon.) | KFC Komárno – B. Bystrica 1:1 (kon.) | Petržalka – Dubnica 1:1 (kon.)
Slovan Bratislava U21 – Trebišov 2:1 (kon.)
FC Košice
1:0 (0:0)
MŠK Žilina B
Sobota 15.05.2021, 17:00 • Štadión Lokomotívy v Čermeli, Košice • MONACObet liga • 29. kolo

Košičania zvíťazili v 29. kole II. ligy nad béčkom Žiliny gólom Pačindu 1:0. (18:47:59)

90+2

90+1
    Žltú kartu dostáva Erik Liener (FC Košice).

90+1
    Kim šikovne podržal loptu ďaleko od vlastnej polovice.

90+1
    Nadstavuje sa jedna minúta.

90
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Samuel Gladiš, prichádza Miroslav Sovič.
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Christos Kountouriotis, prichádza Jakub Nicolas Tišťan.

89
    Hostia si pýtali priamy kop, rozhodca ale ukazuje, že to bola čistá lopta.

88
    Žltú kartu dostáva Erik Pačinda (FC Košice).

88
    Kountouriotisova prudká lopta na Belka, ten iba vyrážal pred seba. O dorážku sa snažil Gladiš, ale nevyrátal si odskok lopty.

88
    Jednoduchá robota pre Kiru po nepresnom centri Suľu.

87
    Lienerov center na Pačindu nevyšiel, Žilinčania začínajú byť nervózni.

86
    Vaľovčin pri naháňaní Kima neuspel, navyše Kórejčana v súboji o loptu fauloval.

85
    Straty lopty na oboch stranách, hráčom už dochádza energia.

84
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Tenton Yenne, prichádza Adam Kostúr.

83
    Lopta sa divne odráža za bránu domácich. Žilinčania sa nevzdávajú nádeje na bod.

82
    Kim v poslednej chvíli vypichol loptu prenikajúcemu Suľovi. Roh pre MŠK.

81
    Desať minút do konca. Žilina usadená pred šestnástkou východniarov.

79
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Samuel Kopásek, prichádza Tomáš Vaľovčin.

79
    Ďalší rohový kop bol ešte menej úspešný. Christos Kountouriotis napriek tomu v polovici minúty po peknom driblingu iba pohodlne do rukavíc Belka.

78
    Pačinda prv len do protihráča, až potom mieril presnejšie. Hlavička Krčmarevića ale rovnako narazila na odpor obrancu.

77
    Kopásek s tým spokojný nie je, ale bol to on, kto poslal loptu mimo ihrisko. Rohový kop pre FC.

76
    Suľov center musel Kira vyraziť nad brvno, lebo sa nepríjemne krútil do brány. Aj z na pohľad bezproblémovej situácie mohli Žilinčania udrieť.

75
    Pekné vedenie lopty od Samuela Gladiša. 20-ročný mladík sa oprel do lopty, ale priestor brány netrafil.

74
    Matúš Kira sa s tým veľmi nebabral a odkopol loptu hlboko do poľa.

72
    Uvidíme, čo s hrou urobí prvá zmena MŠK. Dvadsať minút do konca a hostia musia skórovať, inak si skomplikujú cestu za záchranou.

71
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Adam Goljan, prichádza Branislav Sluka.

71
    Tím FC Košice dal gól!
    Ukázali sa obrovské skúsenosti ERIKA PAČINDU. Košický kapitán sa predral pozdĺž bránkovej čiary a pomaly z nulového uhla prekonal prekvapeného Belka!

69
    Vyzerá to na faul Mysloviča na Lienera. Obaja hráči sa držali za nohy, budú to ale Košice, kto budú pokračovať v držaní lopty.

68
    Momentálne sme preťali polovicu druhého polčasu. Bližšie ku gólu majú Žilinčania.

67
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Boris Gáll, prichádza Nikola Krčmarević.

67
    Rohový kop bez úspechu, prichádza druhé striedanie.

66
    Matúš Kira hrdinom zápasu! Ďalšia chytená tutovka po chybe Pavúka, Slebodník ho sám z pravej strane nedokázal prestreliť.

65
    Ako bola Žilina prvých desať minút polčasu horšia, tak ostatných desať bola lepšia. Zmeniť by to mohli noví žolíci z lavičky.

63
    Suľa prv ako nahrávač a potom ako zakončovateľ neotvára skóre. Krásny beh za obranu, center pred Kiru odvrátil Jakúbek, ale po nedôraze Kisa sa Suľa znovu dostal k lopte a nebyť slabšej koncovky, mohlo to byť 0:1!

62
    Pri chuti stále Yenne. Síce to nebolo priamo po rohu, ale nasledovala iba nepresná rana z veľkej diaľky.

61
    A Yenne po nedorozumeniach košickej obrany mieril pod brvno! Výborná robota Kiru, ktorým bleskovým reflexom špičkami prstov vyrazil loptu nad bránu.

60
    Tutovka Žiliny sa končí u Kiru! Páliť mohol Yenne, lenže ešte hľadal centrom v šestnástke Goljana. Tomu lopta nesadla a tým pádom je po šanci!

59
    Čerstvý Liener neuspel proti presile štyroch hráčov. Dopredu tak už idú hostia.

58
    Vysoký pressing Žilinčanov robí Košiciam problém pri rozohrávke. Schyľuje sa aj k striedaniu hostí.

57
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Martin Sabol, prichádza Erik Liener.

56
    Kontouriotis na konci akcie po bojovnom výkone Borisa Gálla. Koncovka Gréka z možno aj 25 metrov preletela zhruba meter vedľa ľavej žrde.

55
    Akoby sme formu Žiliny zakríkli, futbalisti v bielych dresoch preberajú iniciatívu na hracej ploche.

53
    Bol to Myslovič, ktorý zostal sám v pokutovom území. Strela zamierila priamo do náruče košického gólmana.

52
    Štandardka Žiliny iba do územia nikoho. Mladíci zo severu Slovenska sa zatiaľ len hľadajú.

51
    Sabol si pohybom pýtal loptu, lenže všadeprítomný Gáll poslal loptu len mimo ihriska.

50
    Z domácich borcov sa rozcvičuje trojica Liener, Tišťan a Krčmarević. Pomaly sa začínajú pripravovať na striedania aj hostia.

49
    Východniari s lepším vstupom do druhého dejstva. Gáll sa po otočke okolo osi nedostal k zakončeniu, mimo troch žrdí zase mieril Christos Kountouriotis.

48
    Ku Karašovi sa dostala odrazená lopta, rana z vyše 20 metrov letela hodný kus nad brvno.

47
    Filip Mráz si odskúšal tvrdosť Filipa Kisa. Súboj telo na telo v pokutovom území Košíc, Žilinčan padol na zem a dokonca sa bude aj vykopávať od Kiru.

46
    Zatiaľ bezo zmien, uvidíme ale, kedy k nim príde.

46

Žilinčania boli z úvodu lepší, potom sa ale hra vyrovnala a po 45 minútach je to zaslúžene bez gólov.

Druhý polčas sa začne približne o 18:01.

45

45
    S vysokým nákopom Pačindu Belko problém nemal, Tomáš Marsal ukončuje prvý polčas bez jedinej nadstavenej sekundy.

44
    Suľa si márne zbiehal na prihrávku Mráza. O pár sekúnd neskôr je tu voľný kop pre Košice od postrannej čiary. Pravdepodobne posledná možnosť pred odchodom do šatní.

43
    Ďalšie straty lopty od oboch mužstiev, prestávka môže len a len pomôcť.

42
    Myslovič hrať nemohol, aj preto loptu iba prenechal a tá skončila v aute.

41
    Zase to bolo raz v poslednej chvíli, ale predsa košickí stopéri odkopli pred Jibrilom na roh.

40
    Päť minút do konca polčasu. Zakončenie z približne dvadsiatich metrov Kiru nemalo ako prekvapiť.

38
    Jemný oblúčik Pačindu v šestnástke mal pravdepodobne nájsť Gálla, ten ale na prihrávku vzduchom nereagoval.

37
    Taofiq Jibril si zbehol za loptu od Nemčíka, ale o pol kroka bol v ofsajdovom postavení.

35
    Suľa to dostal na pravé krídlo, ale dnes nemá šancu proti výborne hrajúcemu Sabolovi.

34
    Žilinčania po dlhšom čase nalepení na polovici súpera.

32
    A do tretice Gáll, tentoraz priamo na kopačku Pačindu, ktorý nedokázal zakončiť.

31
    Boris Gáll prenechával loptu v šestnástke na Gladiša, tam už zakročili žilinskí obrancovia. Celé sa to začalo prenesením hry Sabola na pravé krídlo.

30
    Kombinácia Gálla na pravom krídle s Gladišom naskytla Košiciam možnosť vystreliť či centrovať, ale vo finálnej fáze to z pohľadu domácich stále škrípe.

29
    Počujeme aj fanúšikov z metropoly východu. Na štadióne ešte priamo nie sú, ale stoja hneď za oplotením v Čermeli.

27
    Belko vybehol z brány, aby chytil center Pačindu do rúk. Dobiehal ho Gáll, krídelník Košíc bol na mieste neskoro.

26
    Mráz odstavený Pavúkom. Žilinčania to skúšajú vzduchom aj po zemi, na gól ale márne čakáme.

24
    Máme za sebou polovicu prvého dejstva. Po tlaku Žiliny sa nám dianie na ihrisku mierne upokojilo.

23
    Taktický faul od Pavúka pri deliacej čiare, košický odchovanec sa ešte vyhol karte. Z priamej rozohrávky sa mával ofsajd Yenneho.

21
    V tejto minúte sa už postavenie mimo hru píska, ocitol sa v ňom Jibril.

20
    Na zadnej žrdi sa k lopte dostával Gladiš, k zakončeniu ale neprišlo.

19
    Tréner MŠK si žiadal ofsajd Gálla, no napokon je z toho roh pre východniarov.

18
    Až teraz sa Košičania dostávajú späť do zabehnutých koľají a kombinujú v strede poľa.

16
    Košice pod veľkým tlakom. Mráz s Myslovičom dirigujú hru mladíkov zo Žiliny, ktorým ide dnes o záchranu v II. lige.

14
    Hostia si pýtali penaltu, Jibril padol cez nohu Karaša alebo Gladiša, no pokutový kop rozhodca Tomáš Marsal odmietol.

12
    Yenne si zbehol na oblúčik za obranu a mohol pokojne páliť! Namiesto toho ale ešte hľadal Jibrila a to sa mu stalo osudným! Jakúbek dokázal odvrátiť hrozbu v poslednej chvíli.

11
    Jibril s Yennem robia košickej obrane veľké problémy. Sabol s Pavúkom sa postarali o odkop na polovicu.

10
    Dobrý defenzívny návrat Martina Sabola. Nechýbalo veľa a už sa črtal brejk Žilinčanov po pravej strane.

9
    Patrik Myslovič doviedol loptu pred opačnú šestnástku. Kira so zákrokom nemal problémy.

8
    Nacvičený signál, Pačinda našiel za veľkým vápnom Kisa. Volej po zemi Belka neohrozil.

7
    Postupný útok domácich. Pavúk preniesol na pravú stranu, odkiaľ Kis hľadal pred bránou Gálla alebo Sabola. Napokon je z toho druhý roh pre FC.

5
    Belko pod tlakom od Gálla odkopáva loptu len do autu. Košice ale veľmi rýchlo strácajú loptu aj pozície v strede poľa.

4
    Strelecký pokus Christosa Kountouriotisa letel ďaleko za bránu.

3
    Po rohovom kope hostí sa píska útočný faul. Do duelu sa vstúpilo naozaj zostra.

2
    Taofiq Jibril si zatiaľ nenavýši strelecký účet na deväť gólov v II. lige, keď sám zoči-voči Kirovi na dvakrát neuspel! Košický gólman si okamžite pripísal dva dôležité zákroky.

2
    Výkop patril hosťom zo Žiliny, dnes hrajúci v bielych dresoch. Sú to ale Košice, ktoré majú k dispozícii prvú útočnú akciu – zahrávať budú roh.

1

FC Košice: Kira – Kim, Kis, Pačinda (C), Karaš, Gáll, Jakúbek, Pavúk, Sabol, Gladiš, Kountouriotis
    Náhradníci: Šeremeta – Elexa, Krčmarević, Sovič, Košuda, Tišťan, Liener

MŠK Žilina B: Belko – Suľa (C), Nemčík, Kiwior, Kopásek, Myslovič, Mráz, Slebodník, Yenne, Jibril, Goljan
    Náhradníci: Belaník – Nagy, Sluka, Holáň, Gomola, Kostúr, Vaľovčin

Rozhodca: Tomáš Marsal – Dušan Hrčka, Roman Poracký.

Košičania pravdepodobne ukončia sezónu na piatej priečke. Momentálne majú 45 bodov – päť bodov na nich stráca šiesty Šamorín, východniari sú pozadu o štyri za štvrtou Skalicou. Domácim navyše chýba zopár hráčov zo základu, šancu tak dostali viacerí mladíci ako Magda či Tišťan, ale aj Novák so Sabolom, ktorí sú dlhodobo pri seniorskom tíme. Ostatnú sobotu Košice remizovali v Podbrezovej bez gólov, duel ale ovplyvnila červená karta v 55. minúte pre už spomínaného 17-ročného obrancu Samuela Magdu.

Žilinské béčko stále bojuje o udržanie sa v II. lige – ani prípadná výhra v Čermeli by im na to nemusela stačiť. MŠK je dva zápasy pred koncom na 11. priečke s 30 bodmi, dvanásta Dubnica má o bod menej. Prvým zostupujúcim je aktuálne Bardejov, ten nazbieral v 26 stretnutiach 28 bodov a práve so Šarišanmi si Žilina „B“ zmeria sily v poslednom hracom víkende. Dva týždne dozadu hostia prehrali v Púchove 0:1, predtým si prekvapivo delili body doma s Liptovským Mikulášom po výsledku 2:2. Minulé kolo mali zverenci Vladimíra Veselého voľno.

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu 29. kola II. ligy medzi FC Košice a MŠK Žilina B.

Stretnutie sa začne o 17:00.