Montreal – Edmonton 3:4 (po pr.) | Ottawa – Toronto 4:3 (po pr.) | Colorado – LA Kings 6:0 (kon.)
San Jose – Vegas 0:6 (kon.) | St. Louis – Minnesota 4:0 (kon.)
Colorado Avalanche
6:0 (3:0, 3:0, 0:0)
Los Angeles Kings
cz Štvrtok 13.05.2021, 03:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný čtvrteční den. Na počtenou! (05:43:03)

3. Philipp Grubauer (COL) – 18 zákroků

Je dobojováno. Dnešní utkání bylo již brzy rozhodnuté a třetí perioda se víceméně dohrávala. Colorado o svém dnešním vítězství 6:0 rozhodlo na konci první a ve druhé třetině. Hrdinou utkání byl J. T. Compher, jenž vstřelil poprvé v kariéře v NHL tři branky v jednom utkání. Z čistého konta zároveň může mít radost Philipp Grubauer.

59:33
    Fanoušci Colorada už děkují svým hráčům za dnešní utkání. Laviny tento zápas jednoznačně ovládly.

59:06
    Dnes velmi aktivní Devon Toews vystřelil zápěstím z vrcholu kruhu. Petersen pohotově vyrazil.

58:44
    Petersen se ještě zapojil do rozehrávky. Přesně dokázal uvolnit svého spoluhráče Roye.

58:06
    Vypadá to, že ve třetí periodě už žádný gól neuvidíme. Do konce utkání totiž zbývají už jen dvě minuty.

57:38
    Kiefer Sherwood si hledal střeleckou pozici na pravém kruhu, ale také on byl pečlivě střežen.

57:12
    Trevor Moore se vydal vpřed, ale proti přesile hned tří hráčů Colorada rozhodně neměl nárok.

56:54

56:00
    Hned po buly to po brance hostů zkusil Samuel Girard, jehož projektil mířící do horních pater brány Petersen vyrazil.

55:49
    Cal Petersen dával pozor proti zakončení Tysona Josta z pravého kruhu. Ránu vyrazil do sítě nad bránou.

55:25
    V prvních vteřinách další přesilovky se zatím domácí nedokázali usadit v pásmu soupeře. Kings s přehledem vyhazují.

54:54
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Lias Andersson – 2 min., hákování).

54:34
    Lias Andersson se tlačil k zakončení z pravého kruhu, ale kotouč nakonec na bránu nevyslal, neboť promáchl.

53:49
    Chybu Josta se snažil potrestat Kopitar, avšak útočník Králů se až ke střele přes obránce Timminse nedostal.

53:21
    Cal Petersen se nyní naprosto výtečně natáhl na brankové čáře a přestože to vypadalo na další gól, tak puk před Gabrielem Landeskogem nakonec dokázal s pomocí Mikeyho Andersona zastavit.

53:03
    Králové byli tentokrát zastaveni vinou ofsajdu. Čeká nás vhazování v neutrální zóně.

52:35
    Opět skončil protečovaný kotouč v ochranné síti. Před okamžikem jsme ale viděli zajímavou příležitost Alexe Iafalla, jehož ránu zachytil Philipp Grubauer.

51:56
    Nazem Kadri vybídl Toewse, jehož nahození nadělalo v brankovišti Kings velkou neplechu. Odražený kotouč ale do sítě nezapadl.

51:16
    Adrian Kempe měl problémy s neposedným pukem v rohu kluziště, i proto tedy přesnou přihrávku před bránu nepředal.

50:43
    Ve třetí třetině rozhodně nesledujeme příliš pohledný hokej. Oba týmy už moc dobře ví, jak tento zápas skončí, a proto se hlavně Colorado nikam už nežene.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:06
    Lias Andersson se svou akcí středem kluziště úspěšný nebyl. Pro obranu Avalanche to byla celkem snadná práce.

49:31
    Rantanen si hledal volný prostor mezi kruhy, kotouč se k němu ovšem přesně neodrazil.

49:02
    Sražený projektil Athanasioua se odrazil od zadního mantinelu do připravené lapačky Grubauera, jenž raději přerušil hru.

48:36
    Girard musel s kotoučem vyjet z pásma soupeře, neboť hráči Los Angeles byli velice dotěrní. Obránce Colorada ale vše zvládl.

48:16
    Hosté předvedli další nepřesnost, po které se muselo pískat zakázané uvolnění.

47:46
    Pokračuje se ve hře. Oba celky se snaží usadit ve třetině soupeře pomocí nahození kotoučů.

47:18
    S pokusem Nemetha neměl hostující brankář větší problémy. Pokračovat budeme po komerční pauze.

46:34
    André Burakovsky si už naváděl kotouč do co nejlepší pozice ke střele, ale nakonec si s černou gumou příliš nerozuměl. Střelecký pokus nepřišel.

45:49
    Tyson Jost nezpracoval skákavou přihrávku z vlastní třetiny. Laviny tedy v tuto chvíli zaútočit nemohly.

45:26

45:12
    Nyní se musel mít Grubauer znovu na pozoru. Další akci hosté špatně rozhodně nesehráli.

44:37
    Andreas Athanasiou se snažil natlačit poměrně důrazně směrem do brány. Kotouč však za záda muže v masce domácího mužstva nedostal.

43:48
    Králové začali přesilovku ranou Drewa Doughtyho od modré čáry. Velezkušený bek ale trefil Grubauerovu vyrážečku.

43:26
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Conor Timmins – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

43:03
    Obránce Matt Roy se z ničeho nic objevil v samostatném úniku. Zakončení ale nezvládl, v rozhodující chvíli mu touš přeskočil čepel.

42:47
    Colorado zatlačilo a hosté pouze vyhodili puk do hlediště. Měli štěstí, že kotouč se otřel o plexisklo, takže dvouminutový trest z toho nebude.

42:06
    Rasmus Kupari nepropasíroval přihrávku na levou stranu, kam si najížděl jeho kolega. Je však zcela zřejmé, že Los Angeles se pokouší vstřelit čestný gól.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:27
    Jenže je třeba myslet i na zadní vrátka. Domácí ujeli do přečíslení tři na dva, které zakončil Samuel Girard. Zadák Colorada ale neuspěl, Petersen se proti němu vytáhl.

41:08
    Ofenzivní výpad hokejistů v bílých dresech střelou neskončil. Nicméně Králové se snaží něco vytěžit v útočném pásmu.

40:35
    Cal Petersen nastoupil i do třetí třetiny a hned musel řešit další starosti. Pokus Gabriela Landeskoga z pravého křídla ale přečetl.

40:01

Králové by už nejraději chtěli konec tohoto utkání. Dnes na Colorado vůbec nestačí a dá se říct, že skóre 0:6 po dvou třetinách je pro ně ještě příznivé. Laviny také v této třetině vstřelily 3 branky. Hattrick navíc zkompletoval J. T. Compher.

Střely na bránu po 2. třetině: 27 – 10

40:00

39:32
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Zakončení vzal na sebe Landeskog, který ale klec Los Angeles minul.

38:42
    Pierre-Édouard Bellemare byl jen pár centimetrů od vstřelení další branky. Ránu Devona Toewse viděl Petersen až na poslední chvíli. Betonem tak puk vyrazil jen před sebe, přičemž francouzský hokejista byl v rozhodující chvíli o černou gumu obrán.

38:19
    To se pískalo až nyní, když Patrik Nemeth jako první dobruslil vyhozený puk v podání hostů.

37:54
    Compher dokázal lehce protečovat kotouč do pásma soupeře tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění.

37:18
    Cal Petersen raději přikryl puk ve své lapačce. Oba celky tedy čas využívají k poslání čerstvých sil na led.

36:54
    Těžiště hry se opět přeneslo do útočného pásma domácího týmu. Laviny se znovu snaží něco vymyslet.

36:02
    Šikovná zadovka Anže Kopitara adresáta nenašla. Kapitán Los Angeles hledal Kempeho, který byl obránci pohlídán.

35:22
    Brendan Lemieux skoro využil drobné nepřesnosti Calea Makara. Obránce Colorada neodehrál puk důrazně a právě Lemieux se dostal k rychlé střele z otočky. Ránu ale nenamířil zrovna nejpřesněji.

34:52
    Kotouč skončil na střídačce domácího týmu. Hra je přerušena a následovat bude vhazování v neutrální zóně.

34:32
    Philipp Grubauer si po delší době zahrál s pukem, když jej holí odehrával do středního pásma.

33:43
    Los Angeles se pro tuto chvíli dostalo pryč z nejhoršího. Momentálně získalo po delší době vládu nad pukem.

33:15
    Gabriel Landeskog si najel do střelecké pozice, ze které ale hráz bránících hráčů nepropálil.

32:54
    První formace Colorada si chtěla vynutit tlak v útočném pásmu, to se jí také povedlo.

32:21
    Uvidíme, jakým směrem se utkání dále potáhne. Začíná to zavánět velkou exhibicí.
    31:47 J. T. Compher - 6:0

31:47
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Na domácí tým je radost se dívat! Šestý gól byl velmi pohledný. Nepřesnou rozehrávku zachytil J. T. COMPHER, který si ještě vyměnil puk těsně před brankářem s Valerijem Ničuškinem. Ničuškin vybídl Comphera před prázdnou bránou a útočník Avalanche zaznamenal svůj první hattrick v NHL. 6:0. Asistence: Valerij Ničuškin.

31:14
    Colorado rozjelo v útočném pásmu další kolotoč. Jde vidět, že si tento zápas opravdu užívá.

30:44
    Burakovsky vystřelil z otočky. Před bránou dorážející Compher vyprášil betony Cala Petersena.
    30:03 Gabriel LANDESKOG - 5:0

30:03
    To už začíná zavánět velkým debaklem! Na začátku 31. minuty se do listiny střelců zapisuje i GABRIEL LANDESKOG. Švédský útočník si rychle předal puk s Toewsem a následně si našel volný prostor mezi kruhy. Jeho bekhendová rána propadla Petersenovou výstrojí až za brankovou čáru. 5:0. Asistence: Devon Toews a Mikko Rantanen.

29:31
    Trevor Moore nezvládl přihrávku do strany na útočné modré čáře. Záhy vyrazili kupředu znovu domácí.

28:45
    J. T. Compher už neměl dostatek sil k tomu, aby mohl zaútočit. Puk tak pouze nahodil na zadní mantinel.

28:02
    Vilardi mohl zmírnit ztrátu hostů, to by však musel být u zadní tyče důraznější. Grubauer si volný prostor pohlídal.

27:25
    Domácí jsou velmi silní na kotouči a de facto jej neustále drží pod svou kontrolou. Hokejisté Kings mnohdy nestíhají.

26:59
    Po zásahu Grubauera přichází na řadu komerční přestávka. Avalanche hrají opravdu ve velké pohodě.

26:21
    Gabriel Landeskog našel Mikka Rantanena ve velké šanci. Útočník Colorada o kousek přestřelil horní tyč.

25:49
    Kiefer Sherwood si dělal prostor u mantinelu. Kotouč pod kontrolu svého týmu dokázal dostat.

25:12
    A s hosty mohlo být ještě hůře. V laufu hrající domácí se dostali k dalšímu zakončení zásluhou Megny, jehož prudká rána skončila na lapačce Cala Petersena.
    24:16 J. T. Compher - 4:0

24:16
    Až po skončení početní výhody Colorado udeřilo a nyní vede už o čtyři branky! J. T. COMPHER si ve velké rychlosti vyměnil puk s Devonem Toewsem, který střelci branky adresoval parádní přihrávku. Compher jen nastavil hůl a připsal si tedy svůj druhý zásah v utkání. 4:0. Asistence: Devon Toews a Samuel Girard.

23:54
    Přesilovka Colorada byla velmi nebezpečná. Nicméně nyní se už hosté dokázali osvobodit.

23:02
    Joonas Donskoi si našel místo před Petersenem. Brankáře Kings prověřil rychlou sérií dvou ran, ale Los Angeles tentokrát od Donskoie neinkasovalo.

22:24
    Cale Makar hledal hůl Mikka Rantanena, který se objevil u zadní tyče. Posledně jmenovaný puk tečoval, ale nenamířil jej mezi tři tyče.

22:10
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Sean Walker – 2 min., nedovolené bránění).

22:03
    Brendan Lemieux zůstal nikým nehlídán před bránou. Rychlý pokus útočníka s číslem 48 na dresu ale skončil na hrudi německého brankáře.

21:43

21:09
    Anže Kopitar v souboji jeden na jednoho nic nevymýšlel a okamžitě vystřelil. Philipp Grubauer zasáhl ramenem přesně a rychle.

20:30
    Hosté se až nyní usadili v útočném pásmu a konkrétně Drew Doughty opět natáhl ke střele. Jeho pokus z první ale zařízení minul.

20:01

Colorado bylo v první třetině jasně lepším týmem, a proto je jeho vedení zcela zasloužené. Úvod byl ze strany Lavin aktivní, ale ještě bez gólového efektu. Branky přišly na řadu až v poslední pětiminutovce, kdy se dokázali trefit Donskoi, Bellemare a Compher. Po dvaceti minutách tak Colorado vede 3:0.

Střely na bránu po 1. třetině: 14 – 3

20:00

19:56
    Doughty dostal nabito na modrou čáru, ale svatyni Colorada o kousek minul.

19:43
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Devon Toews – 2 min., nedovolené bránění).
    19:15 J. T. Compher - 3:0

19:15
    Domácí ukazují, kdo je pánem na ledě! Třetí branku Colorada přidává J. T. COMPHER, který využil přihrávky Rantanena z rohu kluziště. Jeho tvrdá rána bez přípravy zaplula přesně do horního růžku. 3:0. Asistence: Mikko Rantanen a Gabriel Landeskog.

18:53
    Rána Moorea zapadla po jemné teči až do ochranné sítě. Hra je tak více než minutu před koncem první třetiny znovu přerušena.

18:41
    Díky nahození z červené čáry dokázali hosté vybojovat útočné pásmo. Bude se vhazovat před Grubauerem.

18:30
    Přechod Burakovského do třetiny soupeře v pořádku nebyl. Je pískán ofsajd domácího celku.

17:43
    Sean Walker vystřelil zprava přímo do horní tyče. Los Angeles nebylo daleko ke snížení stavu!

17:11
    Kings se ale usadili v útočném pásmu a dvakrát po sobě velice slušně zakombinovali. Grubauer zasahoval lapačkou.

16:34
    O chvíli později to zkoušel hostující Kempe z levého kruhu. Grubauer se sice za pukem natahoval, zasahovat ovšem nemusel.
    16:02 Pierre-Édouard BELLEMARE - 2:0

16:02
    Právě z rohu pásma vyjel Jayson Megna, jenž se důrazně natlačil před bránu. Nepřehlednou situaci vyřešil PIERRE-ÉDOUARD BELLEMARE, jehož důraz na brankovišti platil. Brankáře Petersena překonal zakončením mezi betony. 2:0. Asistence: Jayson Megna a Kiefer Sherwood.

15:46
    Nyní se svádí v rohu kluziště tvrdý osobní souboj.
    14:43 Joonas DONSKOI - 1:0

14:43
    Domácí dokázali svou druhou přesilovku v utkání využít. André Burakovsky dostal na levém kruhu hromadu času a prostoru. Svou střelu sice namířil pouze do betonu, ale dorážející JOONAS DONSKOI už měl snadnou práci. 1:0. Asistence: André Burakovsky a Mikko Rantanen.

14:28
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Mikey Anderson – 2 min., hákování).

14:18
    Makarova střílená pobídka byla jemně tečována. Petersen do zákroku ale v tuto chvíli nemusel.

13:50
    Při další střele z kruhu musel hostující brankář vystrčit levé rameno. Colorado se snaží pálit ze všech pozic.

13:16
    Domácí rychle překonali modrou čáru a konkrétně André Burakovsky prudce vystřelil. Cal Petersen měl problémy, ale touš nakonec stačil posunout do bezpečí.

13:03
    Je pískán ofsajd Colorada. Los Angeles se v posledních minutách daří eliminovat úvodní tlak domácích.

12:29
    Po rychlé předávce v útočném pásmu se dostal Anže Kopitar k dvojité střele. Druhý pokus slovinského hokejisty ale Grubauer přečetl.

11:44
    Carl Grundström dokázal na pravé straně přesně přihrát, ale obránci Colorada stačili odvrátit nebezpečí.

11:03
    Icing tentokrát vyprodukoval domácí tým. Po delší době, možná vůbec poprvé v zápase, se bude vhazovat před Philippem Grubauerem.

10:25
    Colorado si vytvořilo další tlak v útočném pásmu. Petersen dokonce přišel o svou hůl, ale nyní je už vše v pořádku.

09:55
    Tobias Björnfot se musel rychle vracet do své třetiny, vše ale dokázal zvládnout a puk včas odehrál.

09:08
    Zatím jednoznačně můžeme říct, že Avalanche jsou lepším týmem. Domácí si vytvořili už několik kloudných šancí.

08:26
    O další vzruch před Petersenem se postaral Gabriel Landeskog. Před kapitánem Colorada ale stačil gólman hostů zareagovat.

08:18
    Mikko Rantanen si dělal prostor před brankovištěm, ale jeho rychlá rána byla přizvednuta do ochranné sítě.

07:50
    Cal Petersen chvíli vůbec nevěděl, kde kotouč má. Toho se snažil využít Kiefer Sherwood, jehož střela z otočky o pár centimetrů minula cíl.

07:36
    Vynikající práci odvedl Samuel Girard, který si sjel až k brankové čáře a ještě černou gumu vracel na brankoviště. Levý beton Petersena ale byl v pohotovosti.

07:08
    Jeden z beků Los Angeles měl potíže, neboť jej atakoval Toews. Nakonec Králové zahráli kotouč na zakázané uvolnění.

06:36
    Joonas Donskoi parádním průnikem našel Kadriho, jehož rána bekhendem jen těsně minula bránu.

05:53
    Záhy dokázali hosté dostat kotouč do střední třetiny, přestože situaci moc jednoduchou neměli.

05:09
    Ale Los Angeles se šikovně dostalo do celkem kvalitní příležitosti. Anže Kopitar vybídl Andrease Athanasioua, jemuž ale těsně před Grubauerem utekl kotouč.

04:42
    Jaret Anderson-Dolan se marně snažil natahovat hokejku při napadání ve středním pásmu. Vpřed míří domácí.

04:06
    Nazem Kadri byl poslán na zem na hranici pravidel, tentokrát se ale vylučovat nebude.

03:46
    Hosté získali puk a nyní mohou dlouze přemýšlet o své rozehrávce. O ni se postarají obránci.

03:24
    Lias Andersson chtěl získat puk na druhé straně kluziště, ale k prvnímu zakončení ze strany hostujícího týmu se nedostal.

02:42

02:26
    Cale Makar posunul na Rantanena. Finský útočník z levého kruhu vystřelil do připraveného ramena hostujícího gólmana.

02:01
    Laviny předvedly solidní zámek hned při své první přesilovce. Zatím se ale skóre zápasu nezměnilo.

01:36
    Devon Toews tvrdě vystřelil od modré čáry. Petersen touš vyrazil pouze k Ničuškinovi, jehož dorážka zaplula těsně vedle tyče.

00:55
    Hned po buly Králové vyhodili kotouč přes všechny čáry. Colorado se tak bude muset do třetiny soupeře dostávat znovu.

00:42
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Adrian Kempe – 2 min., podrážení).

00:20
    Domácí se už během prvního střídání usadili v útočném pásmu. Přihrávka Rantanena zpoza brány měla oči, avšak Landeskog se ke kotouči nedostal.

00:01

Colorado Avalanche: Grubauer (J. Johansson) – Makar, D. Toews, Graves, Girard, Timmins, Nemeth – Rantanen (A), Jost, Landeskog (C) – Donskoi, Kadri, Burakovsky – Compher, Newhook, Ničuškin – Sherwood, Bellemare, Jayson Megna.

Los Angeles Kings: Petersen (Grosenick) – Doughty (A), M. Anderson, Roy, Björnfot, S. Walker, Määttä – Athanasiou, Kopitar (C), A. Kempe – L. Andersson, Vilardi, Iafallo (A) – T. Moore, Kupari, Wagner – Grundström, Anderson-Dolan, Lemieux.

Rozhodčí: Walsh, South – R. Galloway, Kelly.

LOS ANGELES KINGS

Králové už moc dobře ví, že je dnes čeká předposlední utkání v sezoně. Do vyřazovací části nepostoupí. Nyní je na dálku se San Jose čeká boj o šesté místo v divizi, neboť oba tyto celky mají momentálně shodný počet 49 bodů. Los Angeles v uplynulých třech zápasech na favority nestačilo, všechny duely sice prohrálo těsně, ale na Colorado a St. Louis stejně nevyzrálo. Když se zaměříme na produktivitu celku, tak není velkým překvapením, že i letos jí dominuje Anže Kopitar, který v letošní sezoně zatím vstřelil 13 branek a na dalších 37 tref asistoval.

COLORADO AVALANCHE

Hokejisté Colorada jsou stále ve hře o celkové prvenství v celé základní části NHL. Laviny po nepříliš oslnivém startu sezony zabraly a zhruba od března začaly prokazovat svou vysokou kvalitu. Hlavu už však mají nastavenou na play-off, ve kterém se Colorado utká s Minnesotou nebo St. Louis. Colorado z posledních sedmi zápasů zvítězilo hned šestkrát, takže před rozhodující fází sezony má skvělou formu. Nejproduktivnějším hráčem Avalanche je Nathan MacKinnon, jenž si v osmačtyřiceti zápasech připsal 65 kanadských bodů.

Přeji příjemné brzké čtvrteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Coloradem Avalanche a Los Angeles Kings. Start klání je naplánován ve 3:00. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 15. Donskoi (Burakovsky, Rantanen), 17. Bellemare (Jayson Megna, Sherwood), 20. Compher (Rantanen, Landeskog), 25. Compher (D. Toews, Girard), 31. Landeskog (D. Toews, Rantanen), 32. Compher (Ničuškin)

Colorado Avalanche: Grubauer (J. Johansson) – Makar, D. Toews, Graves, Girard (A), Timmins, Nemeth – Rantanen (A), Jost, Landeskog (C) – Donskoi, Kadri, Burakovsky – Compher, Newhook, Ničuškin – Sherwood, Bellemare, Jayson Megna.

Rozhodca: Walsh, South – R. Galloway, Kelly

Diváci: 4 042