Osasuna – Cadiz 3:2 (kon.) | Elche – Alavés 0:2 (kon.) | Levante – Barcelona 3:3 (kon.)
Levante UD
3:3 (0:2)
FC Barcelona
Utorok 11.05.2021, 22:00 • Valencia - Ciudad de Valencia • Španielska LaLiga • 36. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 22:00.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 36.kola La ligy Levante UD – FC Barcelona. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

LEVANTE: Zverencom Paca Lopeza patrí v ligovej tabuľke aktuálne 14.miesto, v 35 zápasoch nazbierali 39 bodov (9 výhier, 12 remíz, 14 prehier). Ich skóre je v tejto ligovej sezóne pasívne, na svojom konte majú 40 strelených a naopak 50 inkasovaných gólov. Futbalisti Levante z posledných troch ligových zápasoch získali iba jediný bod (remíza, 2 prehry). V poslednom ligovom vystúpení získali na ihrisku Alavesu cenný bod za remízu 2:2. Za hostí sa dvakrát presadil Morales, na domácej strane to bol Pons a Joselu.

BARCELONA: Zverencom Ronalda Koemana patrí v ligovej tabuľke aktuálne 3.miesto, v 35 zápasoch získali 75 bodov (23 výhier, 6 remíz, 6 prehier). Futbalisti Barcelony strácajú na vedúce Atletico Madrid dva body. Ich skóre je v tejto ligovej sezóne aktívne, svojim súperom strelili 80 gólov, inkasovali 33-krát. V posledných troch ligových zápasoch získali štyri body (výhra, remíza, prehra). V poslednom ligovom vystúpení uhrali v šesťbodovom zápase na domácom štadióne proti Atleticu Madrid iba bezgólovú remízu.

Prvý vzájomný zápas oboch mužstiev sa uskutočnil v tejto sezóne v rámci 13.kola, z troch bodov sa nakoniec tešil favorit. O výhre Barcelony na domácom ihrisku rozhodol gólom zo 76.minúty Messi.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Levante UD: Aitor Fernández – Miramón, Vezo, Ó. Duarte, Toňo – De Frutos, Melero, Rober, E. Bardhi – Martí, Morales (C).
    Náhradníci: Cárdenas – Son, S. León, Malsa, Postigo, Rochina, C. Clerc, Goméz, Coke, Doukouré, Cantero, Kočorašvili.

FC Barcelona: ter Stegen – R. Araújo, Piqué, Lenglet, Alba – F. de Jong, S. Busquets, Pedri – Messi (C), Griezmann, O. Dembèlé.
    Náhradníci: Neto, Tenas – Dest, Pjanić, Braithwaite, Puig, Trincão, Roberto, Umtiti, Firpo, Moriba, Mingueza.

Rozhodčí: Montero.

1

2
    Hostia začínajú veľmi ofenzívne, Pedri po prihrávke z pravej strany netrafil vo vnútri šestnástky z dobrej pozície domácu bránu.

3
    Dembélé bol nedovolene zastavený na pravej strane, Barcelona získava priamy voľný kop.

4
    Griezmannov center z ľavej strany bol odvrátený, Levante ustálo ďalšiu ofenzívnu akciu súpera.

5
    Obrovská šanca hostí, Pedri zahodil po spätnej prihrávke tutovku, keď loptu neposlal do odkrytej domácej brány. Barcelona následne získava priamy voľný kop z veľmi nebezpečnej pozície.

6
    Pokus Lionela Messiho z priameho voľného kopu trafia iba domáci múr.

7
    Barcelona pokračuje v úvodných minútach zápasu na polovici svojho súpera, Levante sa momentálne iba bráni na vlastnej polovici.

8
    Domáci kapitán Morales podržal loptu v rohu ihriska, jeho následná prihrávka však bola nepresná.

9
    Nepresný center z kopačky Miramóna z pravej strany, Levante ale ostáva na polovici hostí.

10
    Úvodných 10 minút dnešného súboja je za nami, držanie lopty jednoznačne v moci hostí: 29% – 71%.

11
    Martí získava pre Levante autové vhadzovanie pri rohovej zastávke. Následne je ale nedovolene zastavený Griezmann.

12
    Nepresná prihrávka na nabiehajúceho Jordiho Albu, pri lopte ostane domáci tím.

13
    Dembélé si nerozumel s de Jongom, lopta končí mimo hracej plochy. Odkop od domácej brány.

14
    Messi prichádza o loptu pred šestnástkou Levante, domáci odkopávajú ďaleko do bezpečia.

15
    Dlhý nákop Albu na Messiho nie je presný, loptu získava na vlastnej polovici Levante.

16
    Po ofenzívnej akcii je tu prvý rohový kop domáceho mužstva v dnešnom zápase.

17
    Lopta sa po rohovom kope dostala na hranici šestnástky až k Moralesovi, domáci kapitán zvolil prudké zakončenie, lopta letí na bránu ter Stegena.

18
    Rýchla akcia Barcelony, de Jong ale nezvládol finálnu prihrávku a tak loptu získavajú domáci futbalisti.

19
    Nedovolený zákrok hostí v strede ihriska, lopta pre Levante.

20
    Nepresná prihrávka z kopačky Miramóna smerom dopredu, Levante ostáva pri lopte.

21
    Obrovskú chybu Dembélého na vlastnej polovici nepotrestal domáci Toňo.

22
    Barcelona opäť kombinuje na domácej polovici, strela Lengleta spoza šestnástky Fernándeza neohrozila.

23
    Morales získal loptu na polovici ihriska, strela domáceho kapitána po peknom prieniku bola zblokovaná pred šestnástkou.

24
    Sledujeme postupnú kombináciu hostí na polovici Levante, Dembélé sa nedokázal presadiť v súboji proti Toňovi.

25
    Na druhej strane nezvládol rýchly protiútok domáci Martí, ter Stegen má loptu v moci.

25
    Barcelona dala gól!
    Hostia idú do vedenia, po centri z ľavej strany zakončil volejom nechytateľne k žrdi LIONEL MESSI – 0:1! Bez asistencie.

27
    Griezmann ťahá ďalší útok Barcelony, na pravej strane sa proti presile nedokázal presadiť.

28
    Ďalšia obrovská šanca hostí, Jordi Alba netrafil loptu z voleja ideálne a tak lopta nesmerovala na domácu bránu.

29
    Pri lopte teraz domáci futbalisti, ktorí sa snažia ohroziť bránu Barcelony.

30
    Úvodná tretina zápasu je za nami, v počte striel na bránu jasná prevaha hostí: 0-3.

31
    Nedovolený zákrok Duarteho na Araúja, priamy voľný kop pre hostí.

32
    Messi strela spoza šestnástky zblokovaná, nasleduje rohový kop hostí.

34
    Po rýchlej akcii pridávajú hostia druhý gól v zápase, Dembélé našiel v šestnástke PEDRIHO, ktorý už do tretice prekonal domáceho brankára – 0:2! Asistencia: Ousmane Dembélé.

35
    Levante sa snaží o odpoveď, domáci futbalisti majú k dispozícii rohový kop.

36
    Vysoký center Moralesa odhavičkoval do bezpečia Piqué. Nasleduje ale ďalší rohový kop domáceho celku.

37
    Center de Frutosa zblokovaný, v krátkom časovom slede tretí rohový kop domácich.

39
    Pre zmenu majú k dispozícii rohový kop aj hostia.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva 5 minút, držanie lopty vyzerá takto: 37% – 63%.

42
    Barcelona drží loptu v závere polčasu pevne vo svojej moci.

43
    Pri lopte futbalisti Levante, Barcelona čaká na svojho súpera na vlastnej polovici.

44
    Na zemi sa ocitol hosťujúci de Jong, hra ale pokračuje ďalej, pri lopte Levante.

45
    Busquets sa ocitol nikým nebránený na hranici päťky, jeho hlavička preletela tesne vedľa domácej brány.

45+1

Máme za sebou prvý polčas zápasu 36. kola La ligy medzi Levante a Barcelonou. Hostia boli od úvodu zápasu aktívnejší, na svojom súpera prakticky vybehli. Nedokázali však využiť veľké tutovky, ktoré mal najmä mladý Pedri. Barcelona sa gólu dočkala v 25.minúte, keď bol na konci akcie zakončujúci Messi. Druhý gól favorita pridal v 34.minúte Pedri, ktorého našiel dobrou prihrávkou Dembélé. Domáci futbalisti sa snažili ohroziť bránu súpera najmä po štandardkách, ter Stegen ale zatiaľ veľa práce nemal. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

46

46
    Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Ronald Araújo, prichádza Sergi Roberto.

47
    Po rohovom kope zakončuje prudko z vnútra šestnástky Messi, jeho pokus ale nebol presný.

48
    Barcelona po zmene strán pokračuje v držaní lopty.

49
    De Frutos vybojoval loptu, následne okamžite odcentroval z pravej strany. Center domáceho futbalistu bol nepresný.

50
    Barcelona stráca loptu na vlastnej polovici, domáci futbalisti môžu zaútočiť.

51
    Hlavička v podaní Martího smeruje do rúk pripraveného ter Stegena.

52
    Hostia opäť v kombinácii na domácej polovici.

53
    Miramón našiel centrom z pravého krídla Melera, ktorého hlavička bola veľmi nepresná.

54
    Center z kopačky de Frutosa bol pretiahnutý až na zadnú žrď, autové vhadzovanie pre Barcelonu.

55
    Úvodných 10 minút druhého polčasu je za nami, držanie lopty aj naďalej v moci favorita zápasu: 38% – 62%.

56
    Pekná akcia hostí, de Jong zakončoval po odrazenej lopte, lob hosťujúceho futbalistu netrafil opustenú domácu bránu.

57
    Levante dalo gól!
    Domáci strieľajú kontaktný gól, po centri z pravej strane sa presadil presnou hlavičkou GONZALO MELERO – 1:2! Asistencia: Jorge Miramón.

58
    De Jong prestrčil na Messiho, ktorého zakončenie zlikvidoval Aitor Fernández. Akcia Barcelony ešte pokračovala ďalej, Levante ale ustálo tento tlak hostí.

59
    Na druhej strane takmer vyrovnal Morales, pokus domáceho kapitána bol zblokovaný a loptu tak so šťastím chytil ter Stegen.

60
    A máme vyrovnané, JOSÉ LUIS MORALES prekonáva ter Stegena nechytateľnou strelou z voleja – 2:2! Asitencia: Roger Martí.

61
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Enis Bardhi, prichádza Dani Goméz.

61
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Óscar Duarte, prichádza Mickaël Malsa.

62
    Zápas dostal po vyrovnávajúcom góle domácich nový náboj.

64
    OUSMANE DEMBÉLÉ vracia svojmu tímu vedenie v zápase, lopta sa so šťastím dostala k hosťujúcemu krídelníkov ktorý prudkou strelou prestrelil Aitora Fernándeza – 2:3! Bez asistencie.

65
    Hra je prerušená, na zemi ostáva ležať Miramón. Domácim futbalistom sa nepáči verdikt rozhodcu, ktorý uznal gól hostí. Levante reklamuje faul ktorý predchádzal inkasovanému gólu v ich bráne.

66
    Napriek protestom futbalistov Levante gól Barcelony platí, pokračujeme v hre ďalej.

67
    De Jong nedovolene zastavený, voľný priamy kop pre hostí.

67
    Žltú kartu dostáva Jorge De Frutos (Levante UD).

68
    Dembélé síce neodcentroval z pravého krídla, hostia ale ostávajú pri lopte.

69
    Akcia Barcelony končí, v postavení mimo hry sa ocitol Lionel Messi.

70
    Do konca dnešného zápasu ostáva 20 minút, počet striel na bránu je momentálne vyrovnaný: 5-5.

72
    Domáci sa snažia o vyrovnanie, center z kopačky Miramóna odvrátený na rohový kop.

74
    Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Pedri, prichádza Oscar Mingueza.

74
    Strelecký pokus Goméza bol tečovaný, nasleduje ďalší roh domácich.

75
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Jorge Miramón, prichádza Coke.

75
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Roger Martí, prichádza Sergio León.

76
    Nepresná rozohrávka hostí, pri lopte ostáva naďalej Levante.

77
    Sľubná akcia domácich zastavená hvizdom hlavného rozhodcu a postavením mimo hry.

77
    Žltú kartu dostáva Frenkie de Jong (FC Barcelona).

78
    Center de Frutosa sťahuje vo vzduchu do svojich rukavíc ter Stegen.

79
    Žltú kartu dostáva José Luis Morales (Levante UD).

80
    Barcelona po dlhšom časovom úseku so snahou o kontrolu priebehu zápasu.

81
    Nedovolený zákrok na Messiho, priamy voľný kop pre Barcelonu.

81
    Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Antoine Griezmann, prichádza Martin Braithwaite.

81
    Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Ousmane Dembèlé, prichádza Sergiño Dest.

82
    Nepresná prihrávka Messiho, do protiútoku vyrážajú domáci futbalisti.

83
    A je opäť vyrovnané, striedajúci SERGIO LEÓN si nabehol na prvú žrď, odkiaľ poslal loptu za chrbát bezmocného ter Stegena – 3:3! Asistencia: Toňo.

85
    Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Sergi Roberto, prichádza Ricard Puig.

85
    Do konca dnešného zápasu ostáva 5 minút, držanie lopty je nasledovné: 40% – 60%.

86
    Minguezov center z pravej strany odvracia domáca obrana, akcia Barcelony ale pokračuje.

87
    Hostia opäť pri lopte, Barcelona sa snaží o strelenie víťazného gólu.

88
    Levante bráni so všetkými hráčmi vo vlastnej šestnástke, nasledovať bude rohový kop hostí.

89
    Po rohovom kope hlavičkuje nepresne Lenglet.

90
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza José Luis Morales, prichádza Giorgi Kočorašvili.

90
    Hlavný rozhodca nadstavuje v druhom polčase štyri minúty.

90+1
    Útočný faul Lengleta, lopta pre Levante.

90+1
    Žltú kartu dostáva Clément Lenglet (FC Barcelona).

90+2
    Na druhej strane útočný faul Goméza na Desta, lopta pre Barcelonu.

90+3
    Barcelona kombinuje pred šestnástkou domácich, de Frutos ale odkopáva loptu ďaleko na polovicu súpera.

90+4
    Aitor Fernández vyráža loptu na rohový kop, posledná šanca pre hostí v zápase.

90+5
    Strela striedajúceho Leóna bola zblokovaná, rohový kop pre Levante.

Fauly: 12:4.

Máme za sebou súboja 36.kola La ligy medzi Levante a Barcelonou. Vstup do zápasu vyšiel lepšie hosťom, ktorí vyhrávali po góloch Messiho a Pedriho dvojgólovým rozdielom. Levante po zmene strán dokázalo v priebehu troch minút vyrovnať, keď sa do streleckej listiny zapísali Melero a Morales. Vedenie favoritovi vrátil v 64.minúte Dembélé. Posledné slovo v zápase mali ale domáci, striedajúci León vyrovnal v 83.minúte na konečných 3:3. Ďakujem vám za pozornosť a prajem dobrú noc. (23:52:38)

Igor Tabiš

Góly: 57. Melero, 60. Morales, 83. S. León – 25. Messi, 34. Pedri, 64. O. Dembèlé

Karty:   67. De Frutos (LVN), 79. Morales (LVN) – 77. F. de Jong (BAR), 90+1. Lenglet (BAR)

Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 4:8. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:4.
    Levante UD: Aitor Fernández – Miramón (75. Coke), Vezo, Ó. Duarte (61. Malsa), Toňo – De Frutos, Melero, Rober, E. Bardhi (61. Goméz) – Martí (75. S. León), Morales (C) (90. Kočorašvili).

FC Barcelona: ter Stegen – R. Araújo (46. Roberto, 85. Puig), Piqué, Lenglet, Alba – F. de Jong, S. Busquets, Pedri (74. Mingueza) – Messi (C), Griezmann (81. Braithwaite), O. Dembèlé (81. Dest).

Rozhodca: Montero