Manchester United – Leicester 1:2 (kon.) | Southampton – Crystal Palace 3:1 (kon.)
Manchester United
1:2 (1:1)
Leicester City
Utorok 11.05.2021, 19:00 • Old Trafford, Manchester • Anglická Premier League • 36. kolo

V druhom polčase už padol len jeden presný zásah, v 66. minúte sa presadil hlavou po rohovom kope Söyüncü a zariadil tak víťazstvo Leicesteru na Old Trafforde, ktoré je veľmi cenné.

Ďakujem za pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok večera! (20:57:37)

90+3

90+2
    Nebol dôvod nadstavovať viacej minút a už aj nadstavený čas sa kráti. United ešte útočí, ale vyzerá to, že Leicester bude mať veľký dôvod na radosť.

90+1
    V druhom polčase sa nadstavujú 3 minúty!

90
    Riadny hrací čas druhého polčasu je už čoskoro minulosťou. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.

89
    Ani ten však neviedol k ohrozeniu Schmeichelovej brány. Leicester sa snaží dostať hru ďalej od svojho územia.

88
    Po zrazenej lopte budú hostia čeliť ďalšiemu rohovému kopu.

87
    Rohový kop nič zaujímavého neponúkol. Hostia si tak vydýchli, sú čoraz bližšie k zisku veľmi dôležitých troch bodov.

86
    Budeme svedkami rohového kopu domáceho tímu.

85
    Čas sa už pre domácich kráti. Zrejme United skúsi smerom dopredu aj zariskovať.

84
    Veľa nechýbalo a mohlo byť vyrovnané! Mata prenikol s loptou do pokutového územia, tá sa následne odrazila k Fernandesovi, ale ten z dobrej pozície bránu súpera netrafil!

82
    Leicester drží loptu na svojich kopačkách, hostia sa nemusia nikam ponáhľať.

81
    United to ešte nevzdáva a snaží sa niečo vymyslieť, ale s pribúdajúcim časom to majú domáci veľmi náročné.

80
    Necelých desať minút zostáva do konca druhého polčasu. Zatiaľ to teda vyzerá, že sa zrodí prekvapenie.

79
    Striedanie v tíme Leicester City: z ihriska odchádza Jamie Vardy, prichádza Hamza Choudhury.

78
    Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Amad Diallo, prichádza Bruno Fernandes.

77
    Nepresná prihrávka domácich sa dostáva k brankárovi Schmeichelovi, ten ju rozohráva na svojich spoluhráčov v poli.

76
    Hosťujúci Iheanacho si nedokázal úspešne akrobatickým spôsobom spracovať loptu v pokutovom území, dostávajú sa tak k nej futbalisti United.

75
    Leicester cíti veľkú šancu na zisk troch bodov a snaží sa hrať veľmi zodpovedne. Uvidíme, čo všetko nám ešte zvyšok druhého polčasu ponúkne.

74
    Ešte tak domáci majú stále nádej niečo s týmto výsledkom spraviť. Musia však výrazne zlepšiť svoje útočné ťaženie.
    73. Youri Tielemans (LEC)

73
    Veľmi rušno teraz bolo v pokutovom území domáceho tímu! Iheanacho našiel svojim centrom Vardyho, ktorý však zaváhal a miesto zakončenia zvolil prihrávku na Tielemansa, ktorý žiaľ na loptu nedočiahol.

72
    Center od hosťujúceho Tielemansa upratala domáca obrana do bezpečia.

71
    Teraz kombinuje na útočnej polovici domáci celok, ale je to bez úspechu.

70
    Po strate lopty sa hostia okamžite vrátia do obrany a prekonať ich múry pred pokutovým územím bude pre United veľmi zložitá úloha.

69
    Domáci sa aj naďalej musia brániť. Nedarí sa im získať loptu na svoje kopačky, črtá sa zatiaľ prelomenie jednej veľmi dlhej série, keďže Leicester nevyhral na Old Trafforde skoro 23 rokov!

68
    Leicester však nepoľavuje vo svojej aktivite, zbytočne však smerom dopredu hostia riskovať nechcú, keďže ani v tejto chvíli nemusia.

67
    United tak bude musieť opäť doťahovať náskok svojho dnešného súpera. Času však ešte zostáva celkom dosť.
    66. Çağlar Söyüncü (LEC) - 1:2

66
    Leicester City dáva gól!
    Ofenzívna aktivita hostí už teraz prináša želané ovocie a Leicester sa vracia späť do vedenia o jeden gól! Albrighton rozohral priamy kop a centrovanú loptu usmernil hlavou do siete ÇAĞLAR SÖYÜNCÜ – 1:2!

65
    Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Mason Greenwood, prichádza Edinson Cavani.
    Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Anthony Elanga, prichádza Marcus Rashford.

64
    Striedanie v tíme Leicester City: z ihriska odchádza Ayoze Pérez, prichádza James Maddison.

63
    Hostia teraz napádajú rozohrávku domácich, Leicester by si rád domov odviezol tri body.

62
    V prípade zisku lopty sa navyše domáci nikam neponáhľajú, kombinujú len po stred ihriska.

61
    Už dlhšiu dobu sledujeme veľkú aktivitu hosťujúceho celku, ale domáci úspešne odolávajú. United by zrejme aj keď je doma jeden bod zrejme bral.

60
    Hodina z tohto stretnutia je už minulosťou. Zatiaľ stále platí nerozhodný stav 1:1!

59
    Iheanacho si prebral presnú prihrávku a zakončoval v pokutovom území United, brankára de Geau však prekonať nedokázal!

58
    Aj tento center do pokutového územia domácich bol odvrátený a to zásluhou Tuanzebeho.

57
    Leicester je teraz aktívnejším celkom, ale želané ovocie to neprináša.

56
    Hosťujúci Albrighton centroval do pokutového územia domácich, ale obrana United dostala loptu do bezpečia.

55
    United pokračuje v útočnej kombinácii, ale zatiaľ len hľadá recpet na prekonanie súperovej defenzívy.

54
    Domáci zahrávali priamy kop, ale Tellesov center nebol nijak nebezpečný.

53
    Sledovali sme individuálnu akciu hosťujúceho Vardyho, ale tá nič zaujímavého neponúkla.

52
    Leicester zakrátko opäť kombinuje na útočnej polovici, ale čelí vysokému napádaniu zo strany domácich.

51
    Vardyho slabé strelecké zakončenie bránu domácich neohrozilo.

50
    Prvých päť minút druhého polčasu nič zaujímavého neponúklo, okrem jedného rohového kopu hostí.

49
    Do kombinácie hostí sa teraz zapája aj brankár Schmeichel.

48
    Pokračuje sa zatiaľ v nepresnostiach na oboch stranách, snáď čoskoro príde niečo zaujímavejšie.

47
    Ešte môžme spomenúť, že ani jeden z trénerov nestriedal pred druhým polčasom. V dejisku stretnutia stále silno prší, aj to môže ovplyvniť toto stretnutie.

46
    Druhý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde. Leicester hneď v jeho úvode zahrával rohový kop, ale domáci sa úspešne ubránili.

46

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

Úvodné dejstvo na Old Trafforde je už minulosťou. Treba zrejme skonštatovať, že žiadny oslnivý futbal to nebol, aj keď sme videli dva presné zásahy. Skóre zápasu otvoril krátko po 10. minúte hosťujúci Thomas, ale už v 15. minúte vyrovnal na 1:1 domáci Greenwood. Uvidíme, čo nám ponúkne druhý polčas, ktorý sa začne približne o 20:02.

45+1

45
    V prvom polčase sa nadstavuje 1 minúta!

44
    Riadny hrací čas prvého polčasu už bude čoskoro minulosťou. Uvidíme, či hlavný rozhodca Pawson ešte niečo nadstaví.

43
    O malú chvíľu sa k lopte znova dostávajú hostia, ale v prechode do útoku sa im nedarí. Zrejme sa už prvý polčas len formálne dohrá.

42
    Za dlhou prihrávkou do pokutového územia domácich šprintoval Vardy, ale previnil sa faulom proti vybiehajúcemu brankárovi de Geovi.

41
    Vyzerá to že nie, opäť vidíme len veľké nepresnosti na oboch stranách a nedovolené zákroky.

40
    Necelých päť minút zostáva do konca prvého polčasu. Dočkáme sa do prestávky zmeny skóre?

39
    Rýchly prechod sa domácim na útočnú polovicu nevydaril, znova si tak loptu medzi sebou vymieňajú futbalisti Leicesteru.

38
    United úspešne bráni priestor pred svojim pokutovým územím. Momentálny tlak tak hosťom nič platný nie je, ale to sa môže čoskoro zmeniť.

36
    Leicester už dlhšiu dobu kombinuje na útočnej polovici. Hosťom sa však nedarí nájsť recept na prekonanie súperovej defenzívy.

35
    Hra sa začína prelievať z jednej strany na druhú, ale je to bez streleckých pokusov. Zostáva nám veriť, že druhý polčas bude potom zaujímavejší.

34
    Po nepresnej rozohrávke domácich sme sledovali kombináciu hostí na útočnej polovici, ale ani tá k ničomu zaujímavému nesmerovala.

33
    Začína sa priostrovať v osobných súbojoch. Stále však zatiaľ nebola udelená žiadna žltá karta.

32
    Domáci sa momentálne snažia o postupný prechod na útočnú polovicu.

31
    Postupne sa teda blížime k záverečnej časti prvého polčasu. Verme, že zaujímavých momentov bude už len pribúdať.

30
    Polhodina z tohto stretnutia je už minulosťou. Stále platí nerozhodný stav 1:1!

29
    Realizácia rohového kopu zo strany hostí už úspešná nebola.

28
    Hostia mohli opäť vyhrávať! Proti však bol brankár de Gea, ktorý na bránkovej čiare vyrazil nebezpečnú strelu od Tielemansa na rohový kop!

27
    Aj nepresnosti vidíme teraz na oboch stranách. Síce sme v krátkom slede videli už dva presné zásahy, ale zatiaľ to nijak oslnivý futbal nie je.

26
    Len faulom končí tento útočný výpad domácich, po dlhšej dobe tak vidíme kombináciu Leicesteru.

25
    Na obraze hry sa stále nič nemení. United drží loptu na svojich kopačkách, ale domácim sa nedarí v prechode do útoku.

24
    Hostia sa momentálne snažia o vysoké napádanie súperovej rozohrávky. Uvidíme, kedy príde ďalší zaujímavý moment.

23
    Leicester získal autové vhadzovanie na útočnej polovici, ale žiadna zaujímavá šanca sa potom nezrodila.

22
    Dostávame sa do druhej polovice prvého polčasu. Zatiaľ tu máme nerozhodný stav 1:1!

21
    Dlhšiu dobu teraz majú loptu na svojich kopačkách domáci, ale nedarí sa im v prechode do útoku.

20
    Teraz je tu aj faul zo strany hostí, previnil sa ním Ndidi a to na Matića. Hosťujúci futbalista bol výrazne pokarhaný od rozhodcu, ale zatiaľ sa to zaobišlo bez žltej karty.

19
    Nedovolený zákrok zo strany domácich na útočnej polovici, po krátkej dobe tak loptu znova získava Leicester.

18
    K lopte sa dostávajú hostia, ale smerom dopredu sa teraz neponáhľajú. Domáci sa snažia obsadzovať stred poľa.

17
    Ale aj po tomto vyrovnávajúcom góle zatiaľ žiadne výrazné oživenie hry neprichádza.

16
    Domáci teda podobne ako hostia skórovali z prakticky prvej veľkej šance. Verme, že tie ďalšie budú len pribúdať a to čoskoro.
    15. Mason Greenwood (MAN) - 1:1

15
    Manchester United dal gól!

A je vyrovnané! Tak, domácim netrvalo dlho a začína sa odznova, po peknej kombinácii sa v pokutovom území dostal k lopte MASON GREENWOOD a po oklamaní súperových obrancov prekonal bezmocného Schmeichela – 1:1!

14
    Po strelenom góle hra nijak výrazne zatiaľ neožila, sledujeme rovnaký obraz hry ako je tomu od úvodného výkopu.

13
    Opäť sa po krátkej dobre musela hra prerušiť. Na ihrisku zostal ležať hosťujúci Péraz, ale je v poriadku a dianie v prvom polčase pokračuje ďalej.

12
    Na rade je tak teraz domáci celok, ktorý bude musieť doťahovať náskok svojho dnešného súpera. Uvidíme, ako si s tým veľmi omladená jedenástka domácich poradí.
    11. Luke Thomas (LEC) - 0:1

11
    Pred malou chvíľou sa spustil v dejisku stretnutia dážď a krátko po ňom sú domáci v šoku! Prakticky z prvej veľkej šance tohto stretnutia padol úvodný gól a postarali sa oň hostia, keď center na zadnú tyč domácej brány prepadol na LUKEHO THOMASA a ten presným volejom do horného rohu brány posiela svoj celok do vedenia – 0:1!

10
    Úvodná desaťminútovka tohto stretnutia je už minulosťou. Zatiaľ čakáme na výraznejší moment, sledujeme vyrovnaný futbal z oboch strán.

9
    Momentálne sledujeme kombináciu hosťujúceho celku. United sa postupne snaží vysoko napádať súperovu rozohrávku.

8
    Hra už pokračuje ďalej, napokon sa na ihrisko po krátkej pauze vrátil aj Telles a tak nemuseli domáci striedať takto skoro, čo je určite veľmi dobrá správa pre United.

7
    Nuž, s Tellesom to nevyzerá najlepšie. Je aj v opatere lekárov a pri lavičke domácich vidíme pohyby. Zrejme budú musieť domáci vynútene striedať.

6
    Po rohovom kope sa píska faul hostí a na ihrisku zostal ležať domáci futbalista Telles. Uvidíme, či bude môcť v zápase pokračovať.

5
    Domáci si museli dať pozor na prihrávku do ich pokutového územia, nasledovať bude prvý rohový kop v tomto zápase a postará sa oň hosťujúci celok.

4
    Zatiaľ sledujeme len výmenu lôpt medzi jednotlivými futbalistami. Na prvú zaujímavejšiu akciu zatiaľ čakáme.

3
    Hosťom sa zatiaľ nedarí v prechode na útočnú polovicu, do kombinácie Leicesteru sa zapája aj brankár a kapitán v jednej osobe Schmeichel.

2
    K lopte sa teraz dostáva hosťujúci celok, ktorý dnes nastupujú v modrých dresoch. Leicester ešte nemá zaistenú miestenku v Lige majstrov.

1
    Prvý polčas tohto stretnutia na Old Trafforde je už v plnom prúde, výkop patril domácemu tímu, ktorý je miernym favoritom tohto stretnutia.

1

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne!

Manchester United: de Gea – B. Williams, Bailly, Tuanzebe, Telles – van de Beek, N. Matić (C) – A. Diallo, Mata, Elanga – M. Greenwood

Leicester City: Schmeichel (C) – Castagne, Fofana, Söyüncü – Albrighton, Ndidi, Tielemans, Thomas – Ayoze Pérez – Iheanacho, Vardy

Rozhodca: Pawson – Hussin, West

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Manchester United a Leicester City. Zápas, a tak aj tento prenos sa začína o 19:00.

Anglická Premier League pokračuje cez týždeň 36. kolom, ale niektoré mužstvá majú odohraných menej zápasov. Na Old Trafford uvidíme zaujímavé stretnutie, medzi domácim Manchesterom United a Leicesterom City, pôjde o súboj celkov z TOP 4. Domáci majú na svojom konte 70 bodov a nachádzajú sa na druhom mieste, pričom na prvý Manchester City strácajú už 10 bodov. United si už zaručilo miestenku do Ligy majstrov. Hostia majú na svojom konte 63 bodov, uzatvárajú prvú štvorku a ešte tak bojujú o miestenku do Ligy majstrov. Ako dopadne toto stretnutie? Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.