Nantes – Bordeaux 3:0 (kon.) | Lyon – Lorient 4:1 (kon.)
Olympique Lyon
4:1 (0:0)
FC Lorient
cz Sobota 08.05.2021, 17:00 • Parc Olympique Lyonnais, Lyon • Ligue 1 Uber Eats • 36. kolo

Ode mne je to dnes již vše. Přeji pěkný večera někdy opět na počtenou. (18:58:15)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 14:6. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 17:10.

Je konec. Druhý poločas nám oproti tomu prvnímu nabídl gólové hody a rozhodl o tom, že všechny tři body zůstanou v Lyonu. Jeho fotbalisté totiž přepnuli na vyšší obrátky a postupně si vypracovali čtyřbrankové vedení. Dva góly vstřelil Bruno, z toho jeden z opakované penalty. Za hosty korigoval parádní střelou do šibenice Thomas Monconduit. Lyon se minimálně do zítřka posouvá na třetí místo, Lorient zůstává sedmnáctý.

90+3

90+2
    Ještě jedna šance. Monconduit naskočil na centr z levé strany a nebyl daleko od toho, aby slavil svůj druhý dnešní gól.

90+1
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Léo Dubois, přichází Malo Gusto.

89
    Ofsajd hostujícího týmu. Jedná se o vůbec první ofsajd dnešního zápasu.

88
    Osmnáctiletý Habib Keita, který dnes debutuje a nastoupil jen pár minut zpět, byl blízko svému prvnímu gólu. Jeho dorážka z halfvoleje ovšem bránu Lorientu minula!

87
    Jednoduchá práce pro Lopese, který do rukavic sebral centrovaný míč z levého křídla.

85
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Habib Keita.

84
    Zpoza vápna to nyní zkoušel na druhé straně i Paquetá. Jeho pokus po zemi ale o kousek minul bránu soupeře.
    83. Thomas MONCONDUIT - 4:1

83
    Lorient právě vstřelil branku!
    Hosté se dočkali čestného gólu a byl parádní! THOMAS MONCONDUIT si míč navedl na levačku a zpoza pokutového území jej skvělým způsobem poslal do pravého horního rohu ze svého pohledu.

82
    Podklouznutí soupeře dalo šanci hostům. Centr z pravého křídla ovšem nikoho z fotbalistů Lorientu nenašel.

81
    Paquetá už nedostihl míč a ten tak o kousek přešel čáru. Následuje tak odkop od brány Lorientu.

79
    Žlutou kartu dostává Pierre-Yves Hamel (FC Lorient).

78
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Enzo Le Fée, přichází Stéphane Diarra.
    77. BRUNO - 4:0

77
    Lyon právě vstřelil branku!
    A teď už to zavání debaklem. Slímání efektně poslal míč za obranu na BRUNA, který byl před brankářem dokonce se spoluhráčem. Rozhodl se zakončit sám a jeho střela k levé tyči znamená vedení 4:0.

76
    Lorient se dozajista bude ještě snažit alespoň snížit. Brankáři Lopesovi však v druhém poločase nezavařili.

74
    Tvrdím si říct, že je už rozhodnuto. Lyon ve druhé půli zlepšil svou hru a udělal tři kroky k zisku dalších tří bodů.

73
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Yoane Wissa, přichází Adrian Grbic.
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Terem Igobor Moffi, přichází Pierre-Yves Hamel.
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Fabien Lemoine, přichází Thomas Monconduit.
    72. BRUNO - 3:0

72
    A tentokrát si už BRUNO poradil mnohem lépe. Znovu si přibrzdil, ovšem v tomto případě poslal míč nekompromisně k pravé tyči.
    70. Penalta

70
    Nardi sice chytil Brunovu penaltu, nestál ovšem ani jednou nohou na brankové čáře. Pokutový kop se tak bude opakovat!
    68. Penaltový zákrok

68
    Ovšem o chvíli později Fabien Lemoine (LOR) podkopl do pokutového území vnikajícího Bruna a pískána je penalta. Hostující fotbalista zároveň s tím vidí žlutou kartu.

68
    Z něj měl Lyon další příležitost, tentokrát však hostující obrana situaci ustála...

67
    Další nadějně vypadající akce domácích úspěšně zakončena nebyla. Střílel Toko Ekambi, ovšem znovu trefil jen obránce. Následuje roh.
    65. Lucas PAQUETÁ - 2:0

65
    Přichází druhý přesný zásah domácích fotbalistů. Toko Ekambi po uvolnění trefil zleva jen obránce, od něhož se míč odrazil do vzduchu. Na ten si naskočil dobře postavený LUCAS PAQUETÁ, který jej jednoduše uklidil do brány.

64
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Jerôme Hergault, přichází Armand Lauriente.

64
    Domácí fotbalisté několik posledních desítek sekund kombinují na své polovině a trpělivě se snaží najít cestu do další šance.

62
    Paquetá zakončoval rohový kop svého týmu. Bylo to ovšem hodně v záklonu a míč tak bránu hodně minul.

61
    Slímání se nedokázal dostat před obránce a míč tak skončil až u hostujícího gólmana, který jej okamžitě odkopl pryč.

60
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Thiago Mendes.

59
    Lyon je zatím ve druhé půli suverénní. Hraje lépe než v prvním poločase a je to znát na hře i skóre.
    58. Nardi vytáhl dva skvělé zákroky v krátkém čase

58
    Skvělé zákroky Paula Nardiho drží jeho tým na dostřel. Nejprve si poradil s povedenou střelou zpoza vápna a posléze i s přízemním pokusem do dolního rohu.

57
    Pěkná rychlá souhra Lyonu nedospěla do úspěšného konce. Přihrávka na Toka Ekambiho který měl zakončovat, nebylo přesná.

56
    Domácí pokračují v držení míče. Hosté si ho zatím ve druhém poločase moc neužili.

55
    Lyon se tedy dočkal prvního gólu a nyní mlže hrát s trochu větším klidem na kopačkách. Uvidíme, jaký přístup nyní zvolí.
    53. Houssem AOUAR - 1:0

53
    Domácí tým se ujímá vedení. Cherki krátkým centrem zleva našel HOUSSEMA AOUARA, který si míč parádně zpracoval ve výskoku a posléze jej poslal na vzdálenější pravou tyč.

51
    Slímání naskakoval na centr z rohového kopu, těšně před ním jej ale odpálil Chalobah, takže z toho nic nebylo.

50
    Centr ze standardní situace hostujícího týmu nebyl ničím nebezpečným pro Lopese. Domácí brankář si pro míč bez problémů vyskočil.

49
    Wissa hledal cestu, jak se zleva dostat blíž bráně. Proti třem soupeřům by to ale měl těžké, takže raději přihrál pod sebe spoluhráči.

48
    Zajímavý centr přistál téměř na hlavě Sinalyho Diomandeho, těsně před jeho dotekem ještě míč ale lízl jeden z obránců, takže Diomandeho hlavička nebyla přesná.

47
    Nově příchozí Slímání byl chvíli po nástupu faulován u postranní čáry...

46
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Tino Kadewere, přichází Islám Slímání.

46

Úvodní poločas zápasu je za námi, Lyon byl aktivnější a měl i nějaké šance, člověk by ale úplně neřekl, že je rozdíl mezi oběma soupeři v tabulce tak velký. Vliv na to může mít citelná absence Memphise Depaye. Největší příležitosti měli hned v úvodu Cherki, v závěrečných minutách Kadewere a za hosty ve 22. minutě Wissa. Gólu jsme se ale nedočkali. Uvidíme, zda se to změní v poločase druhém.

45+1

45
    Nyní se po pěknou Kadewerově sklepnutí pokoušel do zakončení protlačit Toko Ekambi, úspěšný ovšem nebyl.

44
    Léo Dubois se pokoušel na pravé straně uvolnit, aby mohl odcentrovat. To se mu ovšem proti dvěma bránícím hráčům nepovedlo.

43
    Moffi byl nyní faulován Brunem nedaleko středového kruhu, jeho tým tak zůstane u míče i nadále.

41
    Žlutou kartu dostává Houssem Aouar (Olympique Lyon).
    40. Kadewere ani nadvakrát Nardiho nepřekonal

40
    Zakřikl jsem to, protože nyní byl blízko gólu Tino Kadewere, který nejdříve střílel po zemi. Brankář Paul Nardi míč vyrazil, ovšem jen znovu ke Kadewerovi. I napodruhé ovšem gólman hostů domácího střelce vykryl a skóre je tak stále bezbrankové!

39
    Druhá polovině prvního poločasu už tak zajímavá není, Od velmi dobré šance Wissy v 22. minutě jsme prakticky další žádnou příležitost neviděli.

37
    Toko Ekambi ještě hledal spoluhráče, o kterém si myslel, že bude nabíhat až na úroveň brankové čáry na pravé straně vápna. Tak se ovšem nestalo a následovat tak bude pouze odkop od hostující brány.

36
    Moffi fauloval na útočné polovině, rozehrávat tak budou fotbalisté domácího týmu.

35
    Rychlá akce domácího týmu začala u brankáře Lopese. Samotná snaha dostat se ke střele už ovšem byla poměrně kostrbaté a nakonec se to fotbalistům Lyonu nepovedlo.

33
    Kadewere se tlačil dopředu, při své snaze ovšem sestřelil na zem Gravillona. Pískán je tak nedovolený zákrok.

32
    Vincent Le Goff dobře skluzem zastavil přihrávku a následně si míč dokázal pokrýt před Páquetou. Dobrá práce hostujícího obránce.

31
    Toko Ekambi zkusil míč přízemní centrem poslat z levé strany do pokutového území. Tam ovšem nikdo z jeho spoluhráčů připravený nebyl.

30
    O chvíli později centroval Le Fée znovu, tentokrát po faulu Cherkiho u postranní čáry. Nebylo to vůbec špatné, hráč Lorientu nabíhající na malé vápno ovšem míč o kousek minul.

29
    Vůbec první rohový kop zápasu zahrávali hosté. Le Fée centroval na bližší tyč, tam byl ovšem připravený domácí obránce, který míč odpravil pryč.

28
    To se také stalo a dokázali se dostat až k pokutovému území. Tam ovšem míč už ztratili a nakonec z akce nic nebylo.

27
    Páquetovi nyní nevyšla rychlá narážečka se spoluhráčem a hosté se tak mohou vydat dopředu.

26
    Toko Ekambi to nyní zkoušel z větší vzdálenosti. Jeho točená střela ale neletěla úplně tam, kam si domácí fotbalista přál a skončila pouze v rukavicích Nardiho.

25
    Je poměrně dobře vidět, že Lorient má v posledních zápasech dobrou formu. Po dvou vítězstvích nepůsobí jeden z možných adeptů na sestup špatným dojmem a snaží se sám také něco v útoku vymýšlet.

24
    Nemůžeme tedy říct, že bychom viděli nějaký nudný fotbal bez šancí. Gól ovšem ani jeden z týmu vstřelit nedokázal, šance na to ale byly.

22
    Wissa nabíhal na průnikovou přihrávku Moffiho a byl ve skvělé pozici. Pod nátlakem obránce ovšem míč poslal jen hodně vysoko nad bránu.

21
    Na druhé straně se pak hezky uvolnil Houssem Aouar, která taktéž střílel zpoza vápna. Zkoušel to technicky na pravou tyč, míč se ale do brány nestočil.

20
    První zákrok pro domácího brankáře. Le Feé měl hodně času kousek za hranicí pokutového území. Jeho střela letěla ovšem přesně na Lopese, který míč bez problémů lapil.

18
    Žlutou kartu dostává Bruno (Olympique Lyon).

17
    V posledních minutách už otěže zápasu drží opět domácí fotbalisté. Už měli dvě dobré šance, ke gólu to ale zatím nestačilo. Aouar nyní zbytečně ztratil míč, když jej nezpracoval přibližně na polovině hřiště.

15
    Toko Ekambi si pěknou zasekávačkou navedl míč na levačku a ze zajímavé pozice uvnitř vápna střílel. V pádu ovšem balon poslal po zemi jen vedle levé tyče!

14
    Lorient nyní ukořistil míč na polovině soupeře, ke střele už ovšem akce hostů nedospěla.

13
    Paquetá neustál souboj nedaleko rohového praporku a navíc to byl on, kdo se naposledy dotkl míče. Nardi tedy bude odkopávat od své brány.

12
    Lorient se nyní snaží trochu častěji sám kombinovat. Zatím to ale nevede ani k žádnému pobytu na útočné polovině.

11
    Toko Ekambi dobíhal míč na pravém křídle, obránce jej tedy jen odhlavičkoval do zámezí. Vhazovat budou domácí.

10
    Ovšem oba týmy mají o co hrát. Domácí o účast alespoň v kvalifikaci Ligy mistrů, hosté pak o záchranu. Uvidíme, zda se nám to v dalších minutách projeví i v kvalitě samotné hry na hřišti.

8
    Zatím je to podle předpokladů Lyon, kde se drží více na míči. Nyní se do zakončení tlačil Aouar, nakonec se mu to ale z hranice vápna nepovedlo.

7
    Tentokrát už zajímavější moment. Byl to znovu Cherki. Mladý fotbalista si míč z úhlu navedl do lepší pozici a vypálil. Trefil ovšem jen obránce Gravillona do hlavy.

6
    Po velké šanci Cherkiho hned v úvodu zatím žádné vzrušení nepřišlo. Ani jednomu z týmů se nyní nedaří dostat na dostřel branky.

4
    Hergault měl hodně místa na pravé straně, rozhodl se ale zaseknout míč a přihrál jej ještě pod sebe. Nic z toho poté už nebylo, protože jeho spoluhráči o balon přišli.

3
    Kadewere sice uspěl v souboji o centrovaný míč, ovšem pomohl si přitom faulem. Ke střele se tak už kvůli hvizdu rozhodčího nedostal.

2
    Přechod do útoku hostujícímu týmu nevyšel. Jeho hráči na levém křídle míč ztratili a hrát tak můžou znovu domácí.

1
    Hned po necelé půlminutce pěkná šance. Cherki si naběhl za obranu na pěkný centr z pravé strany, míč ale usměrnil několik desítek centimetrů nad bránu.

1

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois, Diomande, De Sciglio, Cornet – Bruno, Aouar – Cherki, Paquetá, Toko Ekambi – Kadewere.
    Náhradníci: Pollersbeck – F. Da Silva, Gusto, Mendes, Özkacar, Slímání, Soumaré, Keita, Lukeba.

FC Lorient: Nardi – Hergault, T. Chalobah, Gravillon, Morel, Le Goff – Le Fée, Lemoine, Abergel – Moffi, Wissa.
    Náhradníci: Dreyer – Diarra, Grbic, Hamel, Lauriente, H. Mendes, Monconduit, Mouyokolo, Wadja..

Oba soupeři se nachází prakticky na opačném straně tabulky. Lyon je totiž čtvrtý, přičemž Lorient je čtvrtý od konce, tedy sedmnáctý. Domácí tým bojuje o účast v Lize mistrů. Na třetí místo, který zaručuje účast v kvalifikaci, ztrácí jediný bod. Nu druhé, díky němuž by se dostal rovnou do skupinové fáze, pak pět bodů. Naopak své čtvrté místo už Olympique udrží, protože má pod sebou čtrnáctibodový polštář. To hosté mají jiné starosti. Ti totiž bojují naopak o záchranu. Nyní se nacházejí těsně nad sestupovým pásmem a to konkrétně o čtyři body. Posledními dvěma zápasy si fotbalisté Lorientu hodně pomohli, protože z nich vybojovali všechny možné body za dvě vítězství nad Bordeaux a Angers.

Zdravím vás 36. kola francouzské Ligue 1. Společně se zaměříme na souboj týmů Olympique Lyon a FC Lorient.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Filip Krůza

Góly: 53. Aouar (Cherki), 65. Paquetá, 72. Bruno (pen.), 77. Bruno (Slímání) – 83. Monconduit

Karty:   18. Bruno (LYO), 41. Aouar (LYO) – 68. Lemoine (LOR), 79. Hamel (LOR)

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois (90+1. Gusto), Diomande, De Sciglio, Cornet – Bruno, Aouar (60. Mendes) – Cherki, Paquetá (85. Keita), Toko Ekambi – Kadewere (46. Slímání).

FC Lorient: Nardi – Hergault (64. Lauriente), T. Chalobah, Gravillon, Morel, Le Goff – Le Fée (78. Diarra), Lemoine (73. Monconduit), Abergel – Moffi (73. Hamel), Wissa (73. Grbic).