Boston – Buffalo 5:2 (kon.) | NJ Devils – Philadelphia 5:3 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 0:4 (kon.)
Carolina – Detroit 3:1 (kon.) | Tampa Bay – Dallas 3:0 (kon.) | Washington – Pittsburgh 4:5 (po pr.)
Toronto – Vancouver 4:1 (kon.) | Minnesota – St. Louis 4:5 (po pr.) | Chicago – Florida 3:4 (po pr.)

Česká & slovenská stopa

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání
    1. Jacob Markström (CGY) – 30 zákroků
    2. Elias Lindholm (CGY) – 2+0
    3. Rasmus Andersson (CGY) – 0+2 (05:49:29)

Calgary Flames vyhrává tento zápas na půdě soupeře 3:1 a získává do tabulky dva body. Domácí Edmonton se dokázal prosadit pouze jednou.

59:40
    Další zakázané uvolnění, před malou chvílí měl Kailer Yamamoto velkou šanci, ale brankáře neprostřelil on ani jeho spoluhráči.

59:06
    Connor McDavid (Edmonton) je u kotouče první, píská se zakázané uvolnění.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry.

58:49
    Oddechový čas pro domácí.

58:49
    Connor McDavid (Edmonton) pálil, jeho rána byla zblokovaná do ochranné sítě nad brankou.

58:40
    Domácí celek se nastěhoval do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet.

58:02
    Jacob Markström (Calgary) kryje další ránu soupeře, buly před jeho brankou.

57:56
    Domácí hrají v šesti, brankář je na střídačce.

57:42
    Puk je ve středním pásmu.

57:18
    Mike Smith (Edmonton) čeká na pokyn, aby opustil branku. Oilers to zkusí podle všeho brzy v šesti.

57:18
    Alex Chiasson (Edmonton) zakončoval z bezprostřední blízkosti, jeho ránu kryje hostující brakář.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

55:58
    Hra je přerušená, vhazovat se bude před brankou Flames.

55:49
    Tyson Barrie (Edmonton) pálil od modré čáry, hostující brankář si s jeho pokusem dokázal poradit.

54:16

53:41
    Leon Draisaitl (Edmonton) pálil z dobré pozice na kruhu, jeho projektil byl povedený, ale rána byla zblokovaná.

53:18
    Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) mohl zakončovat. Dostal puk mezi kruhy, ale jeho rychlá rána končí vedle. Následnou střelu Jacob Markström vyrazil.

52:50
    Přesilovku hraje domácí celek, který se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje a pokouší se rychle snížit.

52:16
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., vražení na hrazení).
    52:08 Dillon DUBÉ - 1:3

52:08
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hostující celek po rychlé akci navyšuje své vedení. Milan Lucic vypálil, jeho rána propadla brankáři, a pak volný kotouč do branky dorazil obranou neobsazený DILLON DUBÉ. Asistence: Milan Lucic a Rasmus Andersson.

51:11
    Komerční přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:33
    Zakázané uvolnění proti Flames, vhazovat se bude před jejich brankou.

50:08
    Gaëtan Haas (Edmonton) založil akci, Devin Shore (Edmonton) dostal puk do útočného pásma, ale pak už domácí vypálit nedokázali.

49:44
    Jacob Markström (Calgary) má kotouč za svou brankou, rychle rozehrával, Derek Ryan pokračoval v akci, ale v útočném pásmu přišel o puk.

48:37
    22:24, tak vypadá statistika střel na branku, v tomto ohledu se hra začíná znatelně vyrovnávat. Flames stále vedou o jednu branku.

48:23
    Dillon Dubé (Calgary) to vzal na sebe, jeho akci zastavila na poslední chvíli obrana soupeře.

46:37
    Po komerční přestávce zápas pokračuje dál.

46:29
    Leon Draisaitl (Edmonton) byl autorem další domácí střely, ale minul branku. Následně rychle Mikael Backlund (Calgary) dostal puk před branku a zakončoval. Mike Smith kryje jeho ránu. Komerční přestávka.

45:21
    Connor McDavid (Edmonton) a Leon Draisaitl hrají aktivně, tlačí se do zakončen. Nyní pálil Kailer Yamamoto a jeho projektil kryje brankář Flames.

44:50
    Mark Giordano (Calgary) rozehrává od své branky, nakonec ale nikdo z jeho spoluhráčů nepochopil rozehrávku, a tak se píská zakázané uvolnění.

44:10
    Jacob Markström (Calgary) kryje další nebezpečnou ránu, do zakončení se dostal domácí Dmitrij Kulikov. Ale ani on nedokázal přemisťujícího se brankáře prostřelit.

43:20
    Oilers se dostali do útočného pásma, ale Dominik Kahun (Edmonton) ve spolupráci se spoluhráči nedokázal ohrozit gólmana.

43:00
    Mark Giordano (Calgary) rozehrává od své branky, dostal se do útočného pásma, ale přesněji na branku vypálit neodkázal.

41:34
    Sledujeme už hru pět na pět. Domácí celek dál pokračuje v aktivní hře, ale na výraznější šanci čekáme ve třetí třetině.

41:00
    Na nějakou výraznější šanci hráči Oilers čekají.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:37
    Leon Draisaitl (Edmonton) špatně přihrával na druhou stranu útočného pásma, směr hry se tedy otáčí.

40:25
    Domácí celek hraje v úvodu třetí třetiny přesilovku.

40:01

Elias Lindholm (Calgary) svou druhou brankou v zápase poslal hostující celek do vedení 2:1. Tento stav platí po dvou třetinách.

40:00
    39:47 Mike Smith (EDM)

39:47
    Mike Smith (Edmonton) senzačně zastavil situaci dva na jednoho. Elias Lindholm (Calgary) po přihrávce spoluhráče pálil do odkryté části branky, ale neuspěl.

39:20
    Domácí hrají v závěru druhé třetiny přesilovku, ale přišli o útočné pásmo.

39:16
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Dillon Dubé – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

38:50
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Oilers. Domácí celek se musí bránit aktivní hře soupeře.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:25
    Dmitrij Kulikov (Edmonton) pálil od modré čáry, jeho oblouček na branku snadno získal Jacob Markström (Calgary). Vhazovat se tak bude před jeho brankou.

36:37
    Jacob Markström (Calgary) vyklepal kotouč z rukavice, hra pokračuje dál. Následně se hosté bleskově dostali do útočného pásma. Johnny Gaudreau (Calgary) minul branku.

35:46
    Kris Russell (Edmonton) pálil od modré čáry, s jeho pokusem si dokázal poradit brankář. Následně je hra přerušená.

35:27
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, na nějakou výraznější šanci čekáme.

33:44
    Velké šance měl nyní hostující celek, Flames dominují dění na hrací ploše, ale znovu se vyznamenal domácí brankář.

32:52
    Joakim Nordström (Calgary) to vzal na sebe, z pravého kruhu minul branku. Následně byl nepřesný také Rasmus Andersson.

32:32
    Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) připravil střeleckou pozici pro spoluhráče, Leon Draisaitl minul branku.

32:10
    Flames rozehrávají od své branky, puk protečovali do útočného pásma, ale tam už byla pozorná domácí obrana.

31:47
    Nyní sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

30:50
    Domácí špatně rozehráli, k puku se před brankou dostal Sean Monahan, ale jeho rychlá rána byla zblokovaná.

30:25
    10:17, tak vypadá statistika střel v tomto zápase, aktivnější je hostující celek, který se ve druhé třetině dostal do vedení.

30:02
    Derek Ryan (Calgary) se dostával do zakončení, puk raději přikryl domácí brankář. Buly před jeho brankou. Komerční přestávka.

29:44
    Buddy Robinson (Calgary) pálil z dobré pozice před brankou, ale gólman byl pozorný a nenechal se překonat.

28:19
    James Neal (Edmonton) se dostal do brejku, mířil sám na brankáře, ale Jacob Markström se vyznamenal skvělým zákrokem.
    27:07 Elias LINDHOLM - 1:2

27:07
    Hostující celek se dostává do vedení, po střele od modré čáry dokázal šikovně před brankou tečovat kotouč obranou nedostatečně obsazený ELIAS LINDHOLM. Asistence: Rasmus Andersson a Matthew Tkachuk.

27:04
    Mike Smith (Edmonton) kryje kotouč po střele, kterou tečoval Derek Ryan. Komerční přestávka.

26:22
    Dominik Kahun (Edmonton) rozehrává od své branky, Tyson Barrie prodloužil do útočného pásma, ale obrana si v pohodě poradila.

26:00
    Šest minut ze druhé třetiny je pryč, na nějakou výraznější příležitost v této fázi zápasu čekáme.

25:45
    Johnny Gaudreau (Calgary) pálil z dobré pozice, ale domácího brankáře prostřelit nedokázal.

25:32
    Mike Smith (Edmonton) kryje ránu od modré čáry. Buly před brankou domácích.

25:25
    Nyní zkrátcená přesilovka Flames.

25:04
    Leon Draisaitl (Edmonton) zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, před brankou měl dva spoluhráče, ale přihrát jim nedokázal.

24:50
    Nyní už se hraje čtyři na čtyři.

24:23
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje, Matthew Tkachuk minul branku.

23:41
    Flames budou hrát minutu a dvě vteřiny přesilovku čtyři na tři.

23:41
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Ryan Nugent-Hopkins – 2 min., nedovolené bránění).

23:40
    Ritchie se vrací do hry.

23:26
    Domácí hrají přesilovku čtyři na tři, rána od modré končí vedle.

23:20
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Derek Ryan – 2 min., hákování).

22:43
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Tyson Barrie – 2 min., podrážení).

22:36
    Polovina přesilovky je pryč, sledujeme klidnější pasáž hry, bude se vylučovat.

21:51
    Jacob Markström (Calgary) kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

21:40
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Brett Ritchie – 2 min., nedovolené bránění).

21:21
    Zakázané uvolnění proti Oilers.

21:04
    Connor McDavid (Edmonton) byl volný před brankou, ale přihrávka se k němu nedostala.

20:47
    Utkání pokračuje dál, sledujeme klidnější pasáž hry.

20:01

Elias Lindholm (Calgary) poslal hostující celek v sedmé minutě do vedení, za domácí ve čtrnácté minutě srovnal James Neal. Po první třetině platí nerozhodný stav 1:1.

20:00

19:40
    Už se pravděpodobně nic nestane.

19:10
    Leon Draisaitl (Edmonton) dostal puk před branku, rychle vypálil a Jacob Markström tak tak na kotouč dosáhl. Díky brankáři je stav zatím stále vyrovnaný.

18:52
    Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) vypálil a Jacob Markström (Calgary) si s jeho střelou v pohodě poradil.

18:32
    V poklidném tempu se třetina dohrává, na nějakou výraznější šanci čekáme.

18:02
    Devin Shore (Edmonton) se dostal do potíží v obranné třetině, ale situaci zvládl. Oilers se propracovali do útoku, přesněji vypálit nedokázali.

17:42
    James Neal (Edmonton) to vzal na sebe, jeho rána nebyla vůbec špatná, ale brankář byl pozorný.

17:12
    Connor McDavid (Edmonton) získal kotouč ve svém obranném pásmu, jeho tým rychle otočil směr hry. Byl to právě on, kdo pálil. Minul branku.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:27
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, hostující celek je mírně střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 7:6. Skóre je vyrovnané.

15:57
    Leon Draisaitl (Edmonton) se po pěkné akci dostal před branku, ale svou akci zakončil nepřesnou přihrávkou.

15:19
    13:28 James NEAL - 1:1

13:28
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Domácí celek se nyní prosazuje a srovnává stav zápasu. Po rychlé akci dostal puk JAMES NEAL. Bez přípravy vypálil a prostřel brankáře. Asistence: Kris Russell a Josh Archibald.

12:50
    Buddy Robinson (Calgary) bojoval v útočném pásmu o kotouč, následně jeho spoluhráči udrželi pásmo. Derek Ryan (Calgary) před brankou stojící puk nedostal.

12:22
    Jacob Markström (Calgary) vyjel ze své branky, a tak soupeři zmenšil střelecký úhel. Dobré čtení hry od brankáře Flames.

11:30
    Calgary se usadilo v útočném pásmu, ale Mike Smith zasahovat nemusel, puk po střele od modré končí mimo.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, sledujeme dramatický hokej, který se přesouvá ze strany na stranu.

09:06
    Josh Archibald (Edmonton) vedl zajímavou akci Edmontonu, jeho rána byla před brankou zblokovaná. Následně se rychle přenesla hra a bude se vhazovat před brankou domácích.

08:44
    Aktivně hrající Flames se usadili v útočném pásmu, ale do výraznější šance se nedostali.

07:12
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál. Domácí tým se usadil v útočném pásmu, Alex Chiasson (Edmonton) byl v dobré pozici, ale vypálit nedokázal.

06:32
    Matthew Tkachuk (Calgary) se prodral do další obrovské šance, položil si brankáře, ale z ostré pozice už nevypálil přesně.
    06:04 Elias LINDHOLM - 0:1

06:04
    Hostující celek se prosazuje jako první, Matthew Tkachuk našel před brankou volného spoluhráče, kterám byl ELIAS LINDHOLM. Jeho rychlá střela po ledě zapadla do branky. Asistence: Matthew Tkachuk a Johnny Gaudreau.

05:49
    Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Edmontonu. Nyní se daří lépe Flyers.

05:10
    Mike Smith (Edmonton) kryje střelu, kterou vyslal Mikael Backlund (Calgary). Buly před brankou Oilers.

04:11
    Střely na branku jsou momentálně 1:1, do brejku se dostával domácí Jesse Puljujärvi, ale obrana mu nedala příliš prostoru.

02:13
    Adam Larsson (Edmonton) udržel útočné pásmo pro domácí, Josh Archibald (Edmonton) bruslil před brankou, ale spoluhráči mu puk nedali.

01:51
    Hraje se rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, Mark Giordano (Calgary) pokračoval v akci, jeho nahození od modré čáry nebylo přesné.

01:17
    Sean Monahan (Calgary) se jako první dostal do střelecké pozice, s jeho pokusem si domácí brankář v pohodě poradil.

00:47
    Sledujeme klidnější úvod zápasu, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

00:01
    Úvodní buly pro hosty, ti se jako první dostali do útočného pásma.

00:01

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Barrie, D. Kulikov, A. Larsson, Jones, Bear – Kahun, McDavid, Puljujärvi – Nugent-Hopkins, Draisaitl, Yamamoto – D. Shore, R. McLeod, J. Archibald – Neal, Haas, Chiasson.

Calgary Flames: Markström (Domingue) – Giordano, Ch. Tanev, N. Nestěrov, R. Andersson, Välimäki, Mi. Stone – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk – Mangiapane, Monahan, B. Ritchie – Lucic, Backlund, Dubé – Nordström, D. Ryan, B. Robinson..

Hrát se bude bez přítomnosti diváků v edmontonské Rogers Place.

Edmonton Oilers odehrál 47 zápasů s bilancí 27-2-2-16 a ziskem 60 bodů. Tým z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Winnipegem Jets 3:0,6:1 a 3:1 a Montrealem Canadiens 4:1. Tým nestačil na Montreal Canadiens 3:4.

Calgary Flames odehrálo 48 zápasů s bilancí 18-3-3-24 a získalo 45 bodů. V tabulce Severní divize je na páté pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál dva. Poradil si s Montrealem Canadiens 4:2 a 5:2. Tým nestačil na Montreal Canadiens 1:2, Ottawu Senators 2:4 a Montreal 1:2.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Edmonton Oilers a Calgary Flames.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 14. Neal (K. Russell, J. Archibald) – 7. E. Lindholm (M. Tkachuk, J. Gaudreau), 28. E. Lindholm (R. Andersson, M. Tkachuk), 53. Dubé (Lucic, R. Andersson)

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Barrie, D. Kulikov, A. Larsson (A), Jones, Bear, K. Russell – Kahun, McDavid (C), Puljujärvi – Nugent-Hopkins (A), Draisaitl, Yamamoto – D. Shore, R. McLeod, J. Archibald – Neal, Haas, Chiasson.
    Calgary Flames: Markström (Domingue) – Giordano (C), Ch. Tanev, Nesterov, R. Andersson, Välimäki, Mi. Stone – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk – Mangiapane, Monahan (A), B. Ritchie – Lucic, Backlund (A), Dubé – Nordström, D. Ryan, B. Robinson.

Rozhodca: Meier, Skilliter – Barton, Murchison