Calgary – Montreal 1:2 (kon.) | St. Louis – Colorado 4:1 (kon.) | Ottawa – Vancouver 2:1 (kon.)
Dallas – Carolina 4:3 (po pr.) | Nashville – Florida 4:1 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 1:6 (kon.)
LA Kings – Anaheim 4:1 (kon.) | San Jose – Arizona 6:4 (kon.)
St. Louis Blues
4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Colorado Avalanche
cz Utorok 27.04.2021, 01:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas 4:1 a získávají v boji o play-off důležité tři body. Na západě mají jistý postup už Vegas, Colorado a Minnesota. O poslední postupový spot se bojuje. (03:35:39)

– 30 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,8%, odchytal 59:56
    Jonas Johansson (COL) – 16 zákroků, 4 OG, úspěšnost 80,0%, odchytal 60:00.

59:34
    Hraje se ve středním pásmu, puk kontrolují hosté.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v tomto zápase. Blues vyhazují přes všechny čáry.

58:43
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jake Walman – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

58:14
    Brayden Schenn (St. Louis) poslal kotouč před branku, následně akce pokračovala dál. Jonas Johansson si poradil se střelou soupeře. Bude se vhazovat.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:11
    Střela Colorada byla zblokovaná do ochranné sítě, bude se vhazovat.

56:55
    Laviny se pokouší s výsledkem něco udělat, ale na otočku už mnoho času nemají.

56:23
    Cale Makar (Colorado) to nemyslel vůbec špatně, jeho tvrdá rána končí vedle branky.

56:10
    Ryan Graves (Colorado) pálil od modré čáry, projektil byl před brankou tečovaný.

55:53
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

55:39
    Komerční přestávka.

55:15
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Blues. Domácí celek se poslední minuty musí bránit aktivní hře Colorada. St. Louis stále vede.

54:53
    Ryan Graves (Colorado) pálil od modré čáry, jeho projektil byl obranou před brankou zblokovaný.

54:00
    Jordan Kyrou (St. Louis) měl velkou šanci, dostal přihrávku před branku, ale brankáře překonat nedokázal. Z podobné pozice na druhé straně neuspěl Valerij Ničuškin.

53:50

52:30
    Jonas Johansson (Colorado) vychytal soupeře. Obrovskou šanci Blues proměnit nedokázali.

52:09
    Colorado musí hrát od své branky, zakázané uvolnění se nepíská.

51:00
    David Perron (St. Louis) držel delší dobu kotouč, následně rychle přihrál před branku, ale Sammy Blais neprostřelil gólmana soupeře.

50:35
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Domácí Blues vedou o tři branky a pokračují v aktivní hře.

49:52
    Patrik Nemeth (Colorado) to vzal na sebe, dostal pas na modrou čáru a rychle pálil. Jeho rána končí vedle.

49:33
    Valerij Ničuškin (Colorado) pálil z dobré pozice před brankou, ale minul.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:02
    Jordan Binnington (St. Louis) kryje dobrou střelu, kterou vyslal jeden z hostujících hráčů. Buly před jeho brankou.

48:24
    Avalanche se dostalo do ofsajdu. Komerční přestávka.

48:02
    Colorado rozehrává od své branky, Samuel Girard (Colorado) čeká na dostřídání spoluhráčů.

47:40
    St. Louis se usadilo v útočném pásmu, ale David Perron (St. Louis) nedokázal přesněji přihrát spoluhráčům.

47:11
    Ani jeden celek nedokázal ve třetí třetině proměnit početní výhodu. Domácí rozehrávají od své branky.

47:06

46:48
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

45:50
    Carl Söderberg (Colorado) vyhodil přes všechny čáry, domácí musí o útočné pásmo tvrdě bojovat.

45:04
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Martin Kaut – 2 min., podrážení).

45:00
    Valerij Ničuškin (Colorado) se otočil mezi kruhy a vypálil. Jeho rána byla zblokovaná. Buly před brankou Blues. Laviny jsou střelecky aktivnější, v tomto ohledu vedou 23:17.

44:30
    Colorado svou početní výhodu proměnit nedokázalo, stále tedy prohrává o tři branky.

44:19
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

43:51
    Blues hrají velmi dobře oslabení, nedávají soupeři mnoho prostoru pro útočnou hru, St. Louis se dobře brání.

42:19
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., sekání).

42:19
    Jordan Binnington (St. Louis) podržel své spoluhráče a povedeným zákrokem betonem vykopl kotouč.

41:45
    Jordan Kyrou (St. Louis) se dostal do střelecké pozice, ale jeho pokus o střelu byl zblokovaný.

41:26
    Blues špatně rozehráli, vhazovat se bude před jejich brankou.

41:00
    Carl Söderberg (Colorado) obkroužil branku a pokoušel se rychle vypálit. Jeho rána ale byla snadnou prací pro domácího brankáře.

40:32
    Utkání pokračuje třetí třetinou, domácí celek si do ní přináší tříbrankové vedení.

40:01

Tři branky jsme viděli ve druhé třetině, po které vede domácí celek 4:1 a má k výhře v tomto zápase blíž.

40:00

39:25
    Už se pravděpodobně nic nestane v této fázi zápasu.

39:03
    Akci hostů zastavil ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině, Conor Timmins rozehrává od své vlastním branky.

38:16
    Martin Kaut (Colorado) postupoval do útočného pásma, ale přes obranu Blues se prosadit nedokázal. Český hráč si vzal příliš velké sousto.

37:43
    Rána od modré čáry se Coloradu nepovedla, Blues rychle otočili směr hry, ale do šance se dostat nedokázali.

37:00
    Gabriel Landeskog (Colorado) vedl protiakci Colorada, ale prostřelit brankáře nedokázal. Domácí gólman měl dobrý výhled a poradil si.

36:27
    Ryan O'Reilly (St. Louis) a Mike Hoffman (St. Louis) postupovali v situaci dva na jednoho, ale nedokázali si přesněji vyměnit kotouč.

36:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.

35:48
    Ofsajd Colorada. Komerční přestávka.

35:12
    Jaden Schwartz (St. Louis) se po pěkné individuální akci dostal do střelecké pozice, jeho projektil končí vedle branky.

34:54
    Torey Krug (St. Louis) z ničeho nic vypálil a hostující brankář měl plno práce, aby si s jeho pokusem poradil.

34:15
    Nathan MacKinnon (Colorado) zakončoval, jeho rána byla zblokovaná. Následně akce Colorada pokračovala dál, ale puk nakonec dokázala domácí obrana zblokovat.

34:00
    André Burakovsky (Colorado) pálil z dobré pozice před brankou, ale pokus to nebyl přesný.

33:45
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou Blues. 15:18, tak vypadá momentálně statistika střel na branku.

32:29
    Laviny se nyní usadily v útočném pásmu, ale výraznější šanci si tým nevytvořil.
    30:53 Robert THOMAS - 4:1

30:53
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Z kontaktní branky se Colorado neradovalo dlouho, protože domácí celek rychle získává třígólový náskok zpět. Perron našel před brankou najetého ROBERTA THOMASE. Ten si vylepšil pozici, počkal na správný moment, a pak vypálil přesně. Asistence: David Perron a Marco Scandella.

30:11
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, domácí tým zatím vede o dvě branky, ale Colorado hraje nyní aktivněji.

29:30
    Steven Santini (St. Louis) to vzal na sebe, při svém premiérovém startu za Blues, se dostal do šance, ale minul branku.

29:12
    Kotouč vypadl z hrací plochy, hra je přerušená. Vhazovat se bude před brankou Blues. Hosté puk sice získali, ale vypálit nedokázali.
    28:24 Nathan MACKINNON - 3:1

28:24
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Gól v přesilovce a je sníženo. Po rychlé a pěkné kombinaci zůstal na kruhu volný NATHAN MACKINNON. Dostal přihrávku a rychle zakončoval do protipohybu brankáře. Asistence: Gabriel Landeskog a André Burakovsky.

28:10
    Jordan Binnington (St. Louis) své spoluhráče nyní podržel, připsal si další důležitý zákrok. Poradil se se střelou od modré čáry.

28:00
    André Burakovsky (Colorado) měl před sebou odkrytou část branky, ale z ostré pozice minul.

27:22
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jake Walman – 2 min., držení).
    27:02 David PERRON - 3:0

27:02
    Domácí celek po klidnější pasáži hry navyšuje své vedení už na tři góly. Justin Faulk pálil od modré čáry a jeho projektil šikovně k ledu před brankou ztečoval DAVID PERRON. Na změnu směru střely už brankář reagovat nedokázal. Asistence: Justin Faulk a Ryan O'Reilly.

25:17
    Jaden Schwartz (St. Louis) byl volný před brankou, ale kotouč netrefil přesně. Následně Jordan Kyrou (St. Louis) měl další velkou šanci Blues, ale neprostřelil gólmana.

24:30
    Justin Faulk (St. Louis) pálil z dobré pozice, ale jeho ránu kryje Jonas Johansson. Hostující brankář si poradil i s další střelou.

23:50
    Hra se nyní bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu, sledujeme klidnější pasáž hry.

23:20
    Kiefer Sherwood (Colorado) to vzal na sebe, jeho rána nebyla vůbec špatná, ale brankář si dokázal poradit.

21:51
    Vladimir Tarasenko (St. Louis) ani nadvakrát nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Stav zůstává nezměněný.

21:10
    Nathan MacKinnon (Colorado) pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle branky.

20:58

20:38
    Colorado hraje přesilovku, usadilo se v útočném pásmu, ale rána od modré čáry končí vedle.

20:01

Vladimir Tarasenko a Brayden Schenn se dokázali prosadit v první třetině. Blues vedou po první třetině poněkud překvapivě nad Coloradem v domácím prostředí 2:0.

20:00

19:50
    Ivan Barbašev (St. Louis) znovu vyhodil.

19:30
    Hosté rozehrávají od své branky, mnoho času už nemají.

19:15
    Marco Scandella (St. Louis) znovu dostal puk až za branku soupeře. Colorado musí o útočné pásmo bojovat.

19:00
    Domácí vyhodili přes všechny čáry, probíhá poslední minuta hry v první třetině.

18:52
    Přesilovku si v závěru první třetiny zahraje také hostující celek.

18:52
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Mike Hoffman – 2 min., vysoká hůl).

18:00
    Hra je přerušena kvůli ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu. Colorado vede na střely 7:5, ale na góly prohrává momentálně 0:2.

17:10
    Nazem Kadri (Colorado) hledal spoluhráče před brankou, ale domácí dokázali akci Avalanche překazit.

16:13
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině. Colorado se pokouší hrát aktivně, ale nyní se dostalo znovu do ofsajdu.

15:15
    Colorado se dostalo do postavení mimo hru, komerční přestávka a ofsajd. Buly ve středním pásmu.

14:51
    Ivan Barbašev (St. Louis) tečoval další domácí střelu před brankou, ale puk tentokrát končí mimo branku.
    13:34 Brayden SCHENN - 2:0

13:34
    Domácí hokejisté navyšují své vedení. Ryan O'Reilly měl kotouč za brankou, přihrával před branku, kam si najel BRAYDEN SCHENN. Jeho rána z první zapadla přensě ke vzdálenější tyči. Asistence: Ryan O'Reilly a David Perron.

13:15

13:00
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Sudí nechávají hře volnější průběh.

12:27
    3:7, tak vypadá statistika střel na branku. Aktivnější jsou sice hosté, ale prohrávají.

12:03
    Jordan Kyrou (St. Louis) hrál v útočném pásmu důrazně, vyplatilo se mu to, vybojoval kotouč, ale následně přesněji vypálit nedokázal.

10:55
    Domácí hráči pokračují v aktivní hře, hosté mají problémy udržet se dál od své branky. St. Louis hraje lépe.
    09:25 Vladimir TARASENKO - 1:0

09:25
    Domácí celek proměnil přesilovku a dostává se do vedení. Po rychlé akci spoluhráčů dostal puk před branku VLADIMIR TARASENKO. Z bezprostřední blízkosti neměl se zakončením problém a posílá Blues do vedení. Asistence: Torey Krug a Mike Hoffman.

09:17
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Patrik Nemeth – 2 min., podrážení).

08:40
    Robert Thomas (St. Louis) našel na kruhu Toreye Kruga. Ten rychle vypálil. Jeho rána překonala brankáře, puk se ale odrazil od brankové konstrukce mimo. K dorážce se už Blues nedostali.

07:50
    André Burakovsky (Colorado) rozehrával od své branky, ale v útočném pásmu přišel o kotouč, hrát tak mohou domácí. Marco Scandella rychle otočil směr hry.

07:00
    Komerční přestávka. Vhazovat se bude před brankou Blues. Colorado je střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 4:2.

06:25
    Hraje se rychlý hokej, na nějakou výraznější šanci momentálně čekáme. Gólmani mnoho práce zatím neměli.

04:54
    Robert Thomas (St. Louis) se dostal do brejku, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Stále platí bezbrankový stav.

03:48
    Carl Söderberg (Colorado) se dostal do střelecké pozice. Jeho rána z kruhu nebyla vůbec špatná, ale Jordan Binnington ukryl kotouč do výstroje a nedopustil dorážky.

02:22
    Justin Faulk (St. Louis) rozehrával od své branky, k šanci se domácí nedostal. Hra se rychle otočila a pálil Kiefer Sherwood. Jeho tvrdou ránu vyrazil brankář Blues do ochranné sítě nad.

01:43
    Jordan Binnington (St. Louis) musel za svou branku, rozehrávku zvládl. Následně ovšem pálili hosté od modré čáry. Rána končí mimo branku.

01:08
    Právě tento hráč se dostal ke střele od modré čáry. Jonas Johansson (Colorado) si s jeho pokusem snadno dokázal poradit.

00:51
    Tyler Bozak (St. Louis) sice vyhrál buly, ale jeho celek se v útočném pásmu usadit stabilněji nedokázal.

00:32
    Jaden Schwartz (St. Louis) hledal spoluhráče před brankou, přihrávka byla nepřesná. Následně kotouč v vyhodil hostující celek přes všechny čáry.

00:20
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:01

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Krug, Faulk, Walman, Scandella, Mikkola, Bortuzzo – B. Schenn, R. O'Reilly, Perron – Schwartz, Bozak, Tarasenko – Barbašev, Thomas, Kyrou – Blais, Hoffman.

Colorado Avalanche: J. Johansson (Dubnyk) – D. Toews, Girard, Graves, Makar, Nemeth, Timmins – Landeskog, Rantanen, Burakovsky – Söderberg, Jost, Ničuškin – Compher, Kadri, M. Kaut – O'Brien, Bellemare, Sherwood..

Colorado má jistý postup do play-off, Blues o prodloužení sezony intenzivně bojují.

St. Louis Blues odehrálo 45 zápasů s bilancí 14-6-6-19 a tým získal 46 bodů. V tabulce Západní divize je na páté pozici. Z posledních pěti zápasů Blues vyhráli dva. Poradili si s Minnesotou Wild 3:2 v prodloužení a Coloradem Avalanche 5:3. Tým nestačil na Colorado 3:5, 3:4 a na Arizonu Coyotes 2:3.

Colorado Avalanche odehrálo 45 zápasů s bilancí 28-3-4-10. Tým získal 66 bodů a v tabulce Západní divize je na druhé pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál čtyři. Poradil si s Anaheimem Ducks 4:1, Arizonou Coyotes 4:2, St. Louis Blues 4:3 a 4:2. Colorado na Blues v posledním zápase nestačilo 3:5.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí St. Louis Blues a Colorado Avalanche.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 10. Tarasenko (Krug, Hoffman), 14. B. Schenn (R. O'Reilly, Perron), 28. Perron (Faulk, R. O'Reilly), 31. Thomas (Perron, Scandella) – 29. MacKinnon (Landeskog, Burakovsky)

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Krug, Faulk, Walman, Scandella, Mikkola, Bortuzzo – B. Schenn (A), R. O'Reilly (C), Perron – Schwartz, Bozak, Tarasenko (A) – Barbašev, Thomas, Kyrou – Blais, Hoffman, Santini.
    Colorado Avalanche: J. Johansson (Dubnyk) – D. Toews, Girard (A), Graves, Makar, Nemeth, Timmins – Landeskog (C), Rantanen, Burakovsky – Söderberg, Jost, Ničuškin – Compher, M. Kaut, O'Brien – Bellemare, Sherwood, MacKinnon (A).

Rozhodca: O'Rourke, Pochmara – Mills, Alphonso

Diváci: 4 000