Liverpool – Newcastle 1:1 (kon.) | West Ham – Chelsea 0:1 (kon.) | Sheffield Utd. – Brighton 1:0 (kon.)
Liverpool FC
1:1 (1:0)
Newcastle United
Sobota 24.04.2021, 13:30 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 33. kolo

Súboj medzi Liverpoolom a Newcastlom víťaza nepoznal. Domáci ovládli dnešný zápas, vypracovali si niekoľko vyložených šancí, avšak z nich dokázali premeniť iba jednu. Už v 4.minúte otvoril skóre zápasu Salah. V 21.minúte mohol vyrovnať Longstaff, neprekonal ale Alissona Beckera. Aj po zmene strán pokračovali domáci futbalisti v zahadzovaní šancí a tak prišiel krutý trest v samom závere zápasu. Striedajúci Willock stanovil v 96.minúte presným zásahom konečný výsledok. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. (15:28:53)

Newcastle United dal gól!
    A je vyrovnané, v šestnástke sa k lopte dostal JOE WILLOCK, ktorý presnou strelou k žrdi prekonal Alissona Beckera – 1:1! Asistencia: Dwight Gayle.

90+3
    Hostia sa snažia v samom závere zápasu o vyrovnanie, domáci sa bránia so všetkými hráčmi.
    90+2. Callum Wilson (NEW)

90+2
    Gól Wilsona pre hranie rukou nakoniec neplatí.

90+2
    Hostia vyrovnávajú v samom závere zápasu, CALLUM WILSON so šťastím prekonal Alissona Beckera – 1:1! Bez asistencie.

90+2
    Zakončenie hlavou v podaní Willocka, hosťujúci útočník netrafil domácu bránu.

90+1
    Po súboji proti Saint-Maximinovi ostáva na zemi ležať domáci futbalista James Milner.

90
    Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase štyri minúty.

90
    Center z pravej strany do šestnástky domácich, na rohový kop odvracia hlavou Fabinho.

89
    Žltú kartu dostáva Fabinho (Liverpool FC).

88
    Salah sa dostal až do šestnástky, svojou typickou kľúčkou sa snažil zakončiť, jeho pokus bol zblokovaný.

87
    V súboji o loptu si pomáhal nedovolene domáci Milner, hostia ostanú pri lopte.

86
    Newcastle získal loptu v strede ihriska, hostia zakladajú útočnú akciu.

85
    Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Miguel Almirón, prichádza Dwight Gayle.

84
    Hra je prerušená, na zemi končí hosťujúci Almirón.

82
    Firmino sa pekne uvoľnil pred šestnástkou hostí, prihrávkou sa snažil o vysunutie Maného, toho ale futbalisti Newcastlu k lopte nepustili.

81
    Do konca zápasu ostáva 10 minút, pozrime sa poslednýkrát na štatistiku držania lopty: 71% – 29%.

80
    Tvrdá strela Maného z vnútra šestnástky, Dúbravka vyrazil loptu na rohový kop pre domácich.

79
    Pekná kombinácia domácich, na Milnerov center nedočiahol hlavou na zadnej žrdi Mané.

78
    Liverpool kombinuje pred šestnástkou hostí, domáci celok sa snaží pripraviť si čo najlepšiu streleckú pozíciu.

77
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Thiago Alcântara, prichádza Curtis Jones.

76
    K strele sa odhodlal Roberto Firmino, Dúbravka v bráne hostí s ďalším dobrým zákrokom.
    75. Trent Alexander-Arnold (LIV)

75
    Strela Alexandra-Arnolda bola tečovaná, nasleduje rohový kop Liverpoolu. Po rohovom kope strelil takmer gól sezóny Alexander-Arnold – jeho strela z voleja tesna minula hosťujúcu bránu.

74
    Nedovolený zákrok na Firmina, priamy voľný kop pre domácich.

73
    Mohamed Salah nepridal druhý gól v dnešnom zápase, po prihrávke od Maného trafil iba bočnú sieť hosťujúcej brány.

73
    Hra je prerušená, na zemi ostáva ležať v kŕčoch hosťujúci Fernández.

72
    Domáci futbalisti sa s kombináciou smerom vpred neponáhľajú, Newcastle vyčkáva na vlastnej polovici.

70
    Do konca zápasu ostáva 20 minút, štatistika striel na bránu je nasledovná: 6-2.

69
    Zblokovaný center Robertsona z ľavej strany, Liverpool následne stráca loptu pred šestnástkou, šanca na rýchly protiútok pre hostí.

68
    Kombinácia Liverpoolu v šestnástke hostí končí odkopom na tribúnu v podaní Newcastlu United.

66
    Pekná kombinácia Liverpoolu, Milner síce už nestihol odcentrovať z pravej strany, nasleduje ale rohový kop Liverpoolu.

65
    Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Ciaran Clark, prichádza Joe Willock.

64
    Chyba v podaní Almiróna, ktorú takmer potrestal Robertson, jeho strela ľavačkou tesne minula bránu Dúbravku.

63
    Salah sa nedostal po pravej strane, obranné povinnosti si splnil hosťujúci Dummett.

62
    Wijnaldum bol tvrdo zastavený dvojicou hosťujúcich hráčov, priamy voľný kop pre domáce mužstvo.

61
    Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Joelinton, prichádza Callum Wilson.

61
    Hodina zápasu je za nami, držanie lopty sa nám vzhľadom k priebehu prvého polčasu čím ďalej tým viac vyrovnáva: 68% – 32%.

60
    Po súboji v strede ihriska proti Firminovi ostáva na zemi ležať hosťujúci Saint-Maximin, hra je prerušená.

58
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Diogo Jota, prichádza James Milner.
    57. Roberto Firmino (LIV)

57
    Po centri sa lopta v šestnástke dostala až ku Firminovi, ktorý prudkou strelou neprekonal hosťujúceho brankára, ktorý opäť vychytal domácich hráčov.

56
    Center Jotu z ľavej strany nenašiel nabiehajúceho Firmina, hostia sa ubránili.

55
    V obrovskej šanci sa teraz ocitol Joelinton, ani tentokrát neprekonal Alissona Beckera v bráne Liverpoolu.

54
    Hostia sú po zmene strán smerom dopredu odvážnejší, loptu majú momentálne vo svojej moci.

53
    Shelvey našiel centrom v šestnástke domácich opäť Joelintona, útočník Newcastlu ale prehral osobným súboj proti Alexandrovi-Arnoldovi.

52
    Almirón sa nepresadil v šprintérskom súboji proti Robertsonovi, domáci krajný obranca si celú situáciu postrážill.

51
    Shelvey našiel za obranou Joelintona, útočníkovi hostí sa hodil obetavo pod nohy domáci brankár, ktorý celú situáciu dobre prečítal.

50
    Saint-Maximin sa presadil v súboji proti Kabakovi, jeho center ľavačkou do šestnástky našiel iba pripraveného Alissona Beckera.

49
    Center z kopačky Robertsona bol zblokovaný, Saint-Maximin rozbieha akciu hostí.

48
    Firmino si prebral loptu na hranici šestnástky, okamžite sa s ňou otočil a ľavačkou vystrelil, jeho pokusu chýbala väčšia razancia.

47
    V útočnom nábehu si proti Murphymu pomáhal nedovolene Diogo Jota.

46

Úvodných 45 minút súboja medzi Liverpoolom a Newcastlom United je za nami. V prvom polčase sme videli dominanciu domácich futbalistov, ktorí však zahodili veľké množstvo gólových šancí. Skóre zápasu otvoril v 4.minúte domáci Salah, ďalšie góly mohli pridať jeho spoluhráči, najmä dvojica Mané-Jota. Aj keď sa hraje prevažne na jednu bránu, hostia si dokázali vytvoriť viaceré zaujímavé šance. Tú najväčšiu zahodil v 21.minúte Longstaff, keď v samostatnom úniku neprekonal Alissona Beckera. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

45+2

45+2
    Ani tentokrát sa Mané nepresadil hlavou, z ľavej strany centroval Robertsona, zakončenie domáceho krídelníka nebolo presné.

45+1
    Nepresný nákop na Joelintona, Newcastle prichádza o loptu na polovici domácich.
    45. Sadio Mané (LIV)

45
    Hlavný rozhodca nadstavuje v prvom polčase dve minúty.

44
    Sadio Mané v ďalšej dobrej príležitosti, po centri z kopačky Alexandra-Arnolda neumiestnil loptu letiacu za chrbát Dúbravku.

43
    Liverpool kombinuje na polovici hostí, po chybe Wijnalduma ale Liverpool prichádza o loptu.

41
    Z druhej vlny sa rozhodol zakončiť Alexander-Arnold, pokus domáceho obrancu letel vysoko na prázdnu tribúnu.

40
    Ďalšia vychytaná tutovka v podaní Dúbravku, hosťujúci brankár nedovolil skórovať vo vyloženej šanci Manému.

39
    Newcastle odpovedá držaním lopty pred domácou šestnástkou, vysoký center smerujúci na Joelintona chytá do svojich rúk Alisson Becker.

38
    Pekná spolupráca Firmina a Jotu, po ich narážačke sa do šance dostal druhý menovaný, ani tentokrát ale domáci neprekonali hosťujúceho brankára.

37
    Alexander-Arnold našiel na zadnej žrdi centrom Firmina, domáci útočník vracial loptu hlavou do päťky, tam ale nebol nikto z jeho spoluhráčov.

36
    Obrovská šanca Salaha, domáci futbalista v samostatnom nájazde na bránu neprekonal Dúbravku.

35
    Do konca prvého polčasu ostáva 10 minút, štatistika držania lopty naďalej jasnou rečou domáceho mužstva: 72% – 28%.

34
    Dobrý protiútok hostí, Joelinton ale nezvládol finálnu prihrávku na nabiehajúceho Longstaffa, ktorý navyše fauloval brániaceho Alexandra-Arnolda.

33
    Liverpool kombinuje na polovici hostí, Newcastle pozorne bráni a vyčkáva na chybu svojho súpera.

32
    Tvrdý zákrok Ritchieho na domáceho Salaha, hlavný rozhodca píska faul na hráča Liverpoolu.

30
    Mané unikol po ľavom krídle, center domáceho futbalistu bol nakoniec zblokovaný.

29
    Veľké nedorozumenie v obrane Newcastlu, chyba hostí nebola potrestaná. V dobrej príležitosti nepochodil Mané a ani Diogo Jota.

28
    Thiago Alcântara našiel presným pasom Robertsona, ktorý v snahe o vybojovanie rohového kopu proti Murphymu neuspel.

27
    Rýchla akcia domácich, Salah našiel v šestnástke Maného, ktorého zakončenie ale nesmerovalo na bránu hostí.

26
    Nebezpečný protiútok hostí, po prihrávke Saint-Maximina si ale nerozumela dvojica Almirón-Joelinton, loptu tak poľahky chytil domáci brankár.

25
    Máme za sebou 25 minút dnešného zápasu, v počte striel na bránu si lepšie vedú domáci futbalisti: 2-1.

24
    Po prihrávke Maného zakončuje opäť Jota, domáci ofenzívny hráč vystrelil priamo do miest kde stál pripravený Dúbravka.

23
    Salah na hranici šestnástky pripravil streleckú pozíciu pre Jotu, ktorý loptu spracoval a okamžite vystrelil. Pokus domáceho hráča letel nad bránu Dúbravku.

22
    Po snahe Robertsona na ľavom krídle získava Liverpool rohový kop.
    21. Sean Longstaff (NEW)

21
    Po rohovom kope hostí sa presadil hlavou Clark, gól obrancu hostí neplatí pre ofsajdové postavenie.

20
    Shelvey našiel za obranou domácich skvelou prihrávkou Longstaffa, ktorý v súboji proti Alissonovi neuspel – dôležitý zákrok brankára Liverpoolu.

19
    Jacob Murphy vyhral osobný súboj proti Manému, domáci futbalista stráca loptu, šanca na rýchly protiútok pre hostí.

18
    Saint-Maximin predviedol skvelý dribling, z ľavej strany poslal do šestnástky domácich nebezpečný center, ktorý odvrátil do bezpečia Kabak.

17
    Diogo Jota sa pokúšal naviesť loptu do stredu poľa, domáci futbalista nakoniec o loptu prichádza.

16
    Žltú kartu dostáva Federico Fernández (Newcastle United).

16
    Domáci pokračujú v držaní lopty, obraz hry sa nám naďalej nemení.

14
    Jacob Murphy dokázal odcentrovať z pravej strany, jeho prihrávku ale odkopla domáca obrana do bezpečia.

13
    Do dobrej pozície sa dostával Mané, domáci futbalista ale nemusel zakončovať, pretože bol nakoniec v postavení mimo hry.

12
    Hostia sa pokúšajú presadiť na pravej strane, Almirón ale neobišiel Robertsona, loptu získava Liverpool.

11
    Úvodných 10 minút zápasu je za nami, držanie lopty v jasnej dominancii domáceho mužstva: 81% – 19%.

10
    Hra je prerušená, na zemi sa ocitol po tvrdom zákroku hosťujúci Saint-Maximin, ktorý je ošetrovaný lekárskym tímom.

9
    Žltú kartu dostáva Ozan Kabak (Liverpool FC).

8
    Domáci tím to skúša postupným útokom, hostia naďalej bránia pred vlastnou šestnástkou.

6
    Liverpool pokračuje vo svojej aktivite, domáci začínajú z vlastnej polovice ďalší útok.

5
    Hostia sa snažia o odpoveď, Saint-Maximin vo vnútri šestnástky domácich vybojoval pre svoj tím rohový kop.
    4. Mohamed Salah (LIV) - 1:0

4
    Liverpool dal gól!
    Nádherný otvárací gól zápasu strieľa MOHAMED SALAH, ktorý po peknom spracovaní lopty vypálil z otočky nechytateľne – 1:0! Bez asistencie.

3
    Saint-Maximin to skúšal prihrávkou za obranu na rozbehnutého Joelintona, prihrávka hosťujúceho futbalistu bola dlhá.

2
    Podľa očakávania začína domáci tím aktívne, Liverpool kombinuje na polovici Newcastlu, hostia v hĺbokom defenzívnom bloku.

1

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Fabinho, Kabak, Robertson – Wijnaldum (C), Th. Alcântara – M. Salah, Firmino, Mané – Diogo Jota.
    Náhradníci: Adrián – Jones, Keïta, Milner, Oxlade-Chamberlain, Shaqiri, Tsimikas, N. Williams, R. Williams.

Newcastle United: Dúbravka – Jacob Murphy, F. Fernández, Clark, P. Dummett, Ritchie – S. Longstaff, Shelvey (C), Almirón – Saint-Maximin, Joelinton.
    Náhradníci: Gillespie – Carroll, Gayle, Hendrick, Krafth, Lewis, Manquillo, Willock, C. Wilson.

Rozhodčí: Marriner – West, Eaton.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 33.kola Premier league Liverpool FC – Newcastle United. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

LIVERPOOL: Zverencom nemeckého trénera Jürgena Kloppa patrí v ligovej tabuľke aktuálne 7.miesto, po 32 odohraných zápasoch majú na konte 53 bodov (15 výhier, 8 remíz, 9 prehier). V tomto ligovom ročníku nastrieľali futbalisti Liverpoolu svojim súperom 54 gólov, naopak inkasovali 38-krát. V posledných troch ligových zápasoch získali The Reds sedem bodov (2 výhry, remíza). V poslednom vystúpení remizovali na ihrisku Leeds United 1:1. Skóre zápasu otvoril v 31.minúte Mané, tri minúty pred koncom zápasu vyrovnával hlavičkou na konečných 1:1 domáci Llorente.

NEWCASTLE: Zverencom anglického trénera Steva Brucea patrí v ligovej tabuľke 15.miesto, po 32 zápasoch majú na svojom konte 35 bodov (9 výhier, 8 remíz, 15 prehier). V aktuálnom ligovom ročníku nastrieľali futbalisti Newcastlu svojim súperom 35 gólov, naopak inkasovali až 53-krát. V posledných troch ligových vystúpeniach získali sedem bodov (2 výhry, remíza). V poslednom zápase zdolali na domácom ihrisku West Ham 3:2, čím si do tabuľky pripísali veľmi cenné tri body. Na strane domácich sa presadil Joelinton a Willock, vlastný gól si v drese West Hamu strelil aj Diop. Za hostí skórovala dvojica Diop – Lingard.

V prvom vzájomnom zápase tejto sezóny sa v 16.kole Premier league zrodila bezgólová remíza.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:30.