Slovan Bratislava – Trnava 1:2 (kon.) | Ružomberok – Pohronie 1:0 (kon.) | Dunajská Streda – Trenčín 2:0 (kon.)
Nitra – Senica 0:3 (kon.) | Sereď – Michalovce 2:0 (kon.)
FC Nitra
0:3 (0:3)
FK Senica
Sobota 17.04.2021, 17:00 • Nitra - štadión pod Zoborom • Niké liga • 5. kolo

Máme za sebou súboj medzi Nitrou a Senicou. O všetkom podstatnom sa rozhodlo v prvom polčase, domácim futbalistom nevyšiel vstup do zápasu. V 6.minúte ešte nepremenil Piroska pokutový kop, jeho strelu zneškodnil dobrým zákrokom Šípoš. V 11.minúte už hostia vyhrávali, keď sa z bieleho bodu nemýlil ich najlepší strelec Malec. V 24.minúte pridal druhý gól hostí po dobrej prihrávke Maleca Guba. V 37.minúte zasa ťažil z dobrej práce Maleca Košťál, ktorý nechytateľnou strelou zvýšil na 3:0. Po zmene strán výraznou mierou ovplyvnil priebeh zápasu Tancík, domáci futbalista videl v priebehu štyroch minút dve žlté karty a následne červenú. Hostia si od tohto momentu zápasu postrážili, domáci boli síce aktívnejší, Vliegena v bráne hostí nedokázali prekonať. Najbližšie bol ku gólu striedajúci Kindsvater, belgického brankára FK Senica ale neprekonal. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (18:55:22)

90+1
    Piroska fauluje v strede ihriska, hostia zbierajú v závere zápasu cenné sekundy.

90
    Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase dve minúty.

89
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Matej Franko, prichádza Branislav Spáčil.

88
    Gamboš nakopáva na Turčáka, hostia o loptu prichádzajú. Hra je opäť prerušená, na zemi ostáva ležať Gamboš.

87
    Nedovolený zákrok Galloviča na Celebiho, priamy voľný kop pre domáce mužstvo.

86
    Súboj o loptu v strede poľa, po ktorom majú k dispozícii autové vhadzovanie futbalisti Senice.
    85.

85
    Šefčík našiel z pravej strany centrom striedajúceho Kindsvatera, ten v dobrej pozícii neprekonal Vliegena – brankár hostí vytiahol dôležitý zákrok.

84
    Šefčík v nábehu do šestnástky vybojoval rohový kop. Po následnom rohu sa k prudkej strele dostal spoza šestnástky Fabiš, priestor brány hostí ale netrafil.

83
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Marian Chobot, prichádza Benjamin Kindsvater.

82
    Jendrišek s dlhou prihrávkou do šestnástky, lopta konči za čiarou a nasleduje odkop od brány Vliegena.

81
    Hra je prerušená, na zemi ostáva ležať hosťujúci stredopoliar Gamboš, ktorého na zemi trafil nepríjemne Chríbik.

80
    Do konca zápasu ostáva 10 minút, držanie lopty je v tejto chvíli vyrovnané: 50% – 50%.

79
    Hlavička na Vliegena v podaní Franka, domáci útočník ale nezvolil dostatočnú razanciu, brankár hostí chytá bez problémov.

78
    Nitra to skúša po pravej strane, Košťál dobrým obranným zákrokom zastavuje akciu domácich.

77
    Piroska hľadal v šestnástke domácich Turčáka, Nitra ale hosťujúceho hráča k lopte nepustila.

76
    Nitra pri lopte, domáci majú k dispozícii autové vhadzovanie. Následne sa však Franko dopustil nedovoleného zákroku. Lopta pre Senicu.

75
    Chybu domácich v obrane sa snažil potrestať Turčák, ktorý po peknej individuálnej akcii nezvládol zakončenie.

75
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Marko Totka, prichádza Dominik Duda.

74
    Pekna kombinácia domácich futbalistov, Franka ale nepustil k zakočeniu Carrillo. Nasleduje rohový kop domáceho celku. Hostia túto situáciu zvládli a odkopávajú loptu ďaleko od svojej brány.

73
    Na vysoký center Gamboša si naskočil v domácej šestnástke stopér hostí Asanović, jeho pokus nesmeroval na bránu Nitry.
    72.

72
    Addo našiel v šestnástke kapitána Pirosku, ktorého nepríjemnú strelu vytlačil na rohový kop obetavo obranca domácich Fabiš.

71
    Hosťujúci futbalisti si vymieňajú loptu na vlastnej polovici. Snaha Galloviča zastavená postavením mimo hry.

70
    Do konca zápasu ostáva 20 minút, počet streleckých pokusov na bránu je vyrovnaný: 5-5.

69
    Lopta na polovici domácich, hostia sa nikam neponáhľajú a čakajú na vlastnej polovici v obrannom postavení.

68
    Šefčík v súboji proti Košťálovi vybojoval pre Nitru rohový kop.

67
    Zejnullahu sa pokúsil preniesť hru na druhú stranu kde si nabiehal Chobot, jeho prihrávka ale nebola presná.

66
    Žltú kartu dostáva Boris Turčák (FK Senica).

65
    Ofenzívna akcia domácich, hosťujúci Turčák pomohol svojej obrane a nakoniec vybojoval nedovolený zákrok. Lopta pre hostí.

64
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Dávid Guba, prichádza Dávid Gallovič.

63
    Šípoš zaváhal pri rozohrávke, domáci brankár zahral loptu pre istotu mimo hraciu plochu.

62
    Nitra teraz zavrela svojho súpera pred vlastnou šestnástkou, domáci futbalisti nakoniec nezvládli finálnu prihrávku, loptu má brankár hostí.

61
    Carrillo si počínal nedovolene v súboji proti Frankovi, priamy voľný kop pre domácich futbalistov.

60
    Viacero osobných súbojov v strede ihriska, rukou zahral hosťujúci útočník Malec, priamy voľný kop pre Nitru.

59
    Nepríjemný center Šefčíka do šestnástky hostí, nasleduje ďalší rohový kop domácich.

58
    Chobot sa ocitol v šestnástke na ľavej strane, center domáceho krídelníka zblokoval na rohový kop Asanović. Šefčík následne odcentroval z pravej strany, lopta trafila hosťujúceho kapitána Pirosku – domáci futbalisti si pýtajú pokutový kop.

57
    Nákop Carrilla na Turčáka nebol presný, lopty sa zmocnil Šípoš, domáci futbalisti rozbiehajú ofenzívnu akciu.

56
    Senica na polovici svojho súpera, hostia držia loptu a kontrolujú priebeh zápasu.

55
    Máme za sebou 10 minút druhého polčasu, držanie lopty v tomto zápase pod kontrolou hosťujúcich futbalistov: 45% – 55%.

54
    Nedovolený zákrok Gubu v strede ihriska, priamy voľný kop pre domáce mužstvo.

53
    Žltú kartu dostáva Edmund Addo (FK Senica).

52
    Chobota bráni ukážkovo Addo, hosťujúci futbalista dokázal navyše vybojovať autové vhadzovanie pre svoj tím.

51
    Turčák hľadá centrom do šestnástky Maleca, k lopte sa pokúšal dostať Guba, domáca obrana loptu odkopáva.

50
    Po tvrdom zákroku domáceho Tancíka končí na zemi v bolestiach hosťujúci Totka. Hra je prerušená, lekársky tím hostí v akcii na ihrisku.
    49. Jakub Tancík (NIT)

49
    Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Jakub Tancík (FC Nitra).

48
    Center Pirosku do šestnástky domácich, k odrazenej lopte sa dostal pred šestnástkou Turčák, ktorý na dvakrát vystrelil – jeho pokus letel nad bránu Šípoša.

47
    Žltú kartu dostáva Jakub Tancík (FC Nitra).

47
    Úvodné sekundy druhého polčasu patria hosťom, Tancík fauluje Gubu na vlastnej polovici.

46
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Alen Mustafič, prichádza Eroll Zejnullahu.

46
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Yani Regäsel, prichádza Peter Chríbik.

46

V prvom polčase zápasu medzi Nitrou a Senicou sme videli jednoznačnú záležitosť hostí. V 6.minúte ešte zahodil hosťujúci kapitán Piroska pokutový kop, v 11.minúte už ale Malec zvládol realizáciu druhého pokutového kopu a otvoril skóre zápasu. V 24.minúte pridal druhý gól hostí po skvelej práci Maleca Guba. V 37.minúte zúžitkoval Košťál dobrú prácu Maleca a zvýšil už na 3:0 pre hostí. Domáci sa v prvom polčase prakticky k ničomu nedostali, hostia sú aktívnejší smerom dopredu a ich vedenie je zaslúžené. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

45+3

45+2
    Výhoda priameho voľného kopu pre domácich futbalistov, Nitra ale nezvládla rozohrávku, hostia odkopávajú do bezpečia.

45+1
    Nitra v závere polčasu na polovici svojho súpera, Senica pozorne bráni.

45
    Hlavný rozhodca nadstavuje v prvom polčase tri minúty.

45
    Žltú kartu dostáva Samuel Šefčík (FC Nitra).

44
    Domáci si doposiaľ nevedia rady s obranným postavením Senice.

43
    Turčák posúva loptu na nabiehajúceho Košťála, ktorého center zakončil hlavou nepresne Asanović.
    42.

42
    Nepríjemná strela z kopačky Gubu, Šípoš sa musel poriadne natiahnuť, aby si na loptu siahol. Nasleduje rohový kop hostí.

41
    Rohový kop domácich vyriešil brankár Senice Vliegen. Hosťom dnešný zápas chutí.

40
    Nepresná prihrávka z kopačky hosťujúceho Carrilla, nasledovať bude odkop od domácej brány.

39
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Milan Šimčák, prichádza Boris Turčák.

38
    Hostia sú v zápase naďalej aktívni, na domácej polovici predvádzajú vysoký pressing.
    37. Martin Košťál (SEN) - 0:3

37
    Senica dala gól!
    TOMÁŠ MALEC skvele vybojoval loptu pri rohovej zastávke, výbornou prihrávkou našiel v šestnástke MARTINA KOŠŤÁLA, ktorý chladnokrvne zakončil a prekonal Šípoša – 0:3! Asistencia: TOMÁŠ MALEC.

36
    Ďalší nepresný center domáceho mužstva z pravej strany, odkop od brány Vliegena.

35
    Vliegen sa snažil nájsť na polovici domácich svojich spoluhráčov, jeho výkop však smeruje iba do rúk domáceho brankára.
    34.

34
    Prudký center z pravej strany, ktorý smeroval do brány Vliegena. Hosťujúci brankár predviedol dobrý zákrok, neujala sa ani následná dorážka Fabiša.

33
    Ofenzívna snaha Nitry, prihrávka Chobota nie je presná, loptu chytá Vliegen.

32
    Hra je prerušená, hosťujúci Šimčák zrejme nemôže pokračovať ďalej v zápase.

31
    Šefčíkov obstrel spoza šestnástky preletel tesne vedľa ľavej žrde hosťujúcej brány.

31
    Žltú kartu dostáva Erik Jendrišek (FC Nitra).

31
    Žltú kartu dostáva Marko Totka (FK Senica).

30
    Asanović v strede ihriska fauluje, domáci sa snažili o rýchlu rozohrávku, pred loptu sa však postavil Totka, ktorého trafil tvrdým nákopom Jendrišek.

29
    Faul v strede ihriska na Maleca, priamy voľný kop pre Senicu.

28
    Lopta teraz v strede ihriska, kde je o ňu množstvo súbojov. Pri lopte ostávajú nakoniec hostia.

27
    Nitra získava rohový kop, k centru na zadnej žrdi sa nedostal Fabiš – Vliegen dobrým výbehom z brány chytá loptu do svojich rukavíc.

26
    Máme za sebou 25 minút dnešného zápasu, držanie lopty zatiaľ v moci hostí: 40% – 60%.

25
    Nepresná prihrávka domácich futbalistov, loptu má pod kontrolou brankár hostí Vliegen.
    24. Dávid Guba (SEN) - 0:2

24
    Hostia zvyšujú svoj náskok v zápase, za obranou domácich sa ocitol TOMÁŠ MALEC, ktorý poslal do šestnástky domácich dobrú prihrávku, ktorú Šípoš iba vyrazil pre seba – DÁVID GUBA už loptu iba dorazil do prázdnej brány – 0:2! Asistencia: TOMÁŠ MALEC.

23
    Útočná snaha domácich na ľavej strane, celú situáciu vyriešil skvele hosťujúci Addo. Senica vyráža do protiútoku.

22
    Na Šimčákov center z ľavej strany si naskočil Guba, hosťujúci krídelník si v osobnom súboji pomáhal nedovolene, hra je prerušená.

21
    Piroska sa rozhodol vystreliť z druhej vlny, lopta mu nesadla ideálna. Neskôr sa k hlavičke dostal po centri Malec, domácu bránu netrafil.

20
    Domáci kombinujú v strede ihriska, nedokážu sa ale presadiť cez záložnú formáciu hostí. Senica momentálne aktívnejším mužstvom.

19
    Totka vysunul po pravom krídle Gubu, ktorého center bol pridlhý. K strele sa ešte dostal Košťál, Šípoš jeho pokus chytil.

18
    Dobrý protiútok hostí, Gamboš hľadal centrom z ľavej strany v šestnástke domácich Maleca, dvojmetrový útočník hostí sa k lopte nakoniec nedostal.

17
    Piroska centruje z rohového kopu iba na bližšiu žrď, Nitra sa ubránila.

16
    Nepresný výkop z kopačky Šípoša, autové vhadzovanie pre hostí. Košťál pre svoj tím vybojoval rohový kop.

15
    Hra na polovici hostí, Senica má k dispozícii autové vhadzovanie.

14
    Z ľavej strany centruje opäť aktívny Chobot, Šimčák predĺžuje loptu za seba. Obranca hostí bol následne zasiahnutý loptou do tváre, hra je prerušená.

13
    Pokračujeme v hre ďalej, hostia rozohrajú priamy voľný kop v strede ihriska.

12
    Hra je prerušená, v strede ihriska ostáva ležať na zemi po tvrdom zákroku Malec.
    11. 0:1
    11. Tomáš Malec (SEN) - 0:1

11
    K druhej penalte hostí v zápase sa postavil útočník TOMÁŠ MALEC, ktorý sa z bieleho bodu nemýlil – 0:1! Bez asistencie.

10
    Šefčíkov center z rohového kopu na zadnú žrď nenašiel v šestnástke hostí nikoho z domácich hráčov. Na druhej strane zastavil prenikajúceho Gubu v šestnástke domácich Celebi – ďalšia penalta pre hostí v tomto zápase!

9
    Šefčík sa k lopte nedostal, domáci futbalisti ale donútili Carrilla vysokým pressingom zahrať loptu mimo ihrisko. Nasleduje rohový kop domácich.

8
    Hra je prerušená, na zemi sa po osobnom súboji ocitla dvojica hráčov Tancík – Gamboš.

7
    Hostia napriek nepremenenému pokutovému kopu pokračujú v ofenzívnej snahe.
    6. Juraj Piroska (SEN)

6
    Juraj Piroska (FK Senica) nepremenil pokutový kop, k dorážke sa ešte dostal Dávid Guba, jeho pokus smeroval iba do bočnej siete domácej brány.

5
    Žltú kartu dostáva Lukáš Fabiš (FC Nitra).

5
    Gamboš strieľa spoza šestnástky, jeho pokus bol zastavený rukou domáceho futbalistu. Hlavný rozhodca ukazuje na biely bod – pokutový kop pre hostí!

4
    Asanović posiela do šestnástky domácich center, lopta končí mimo ihrisko. Autové vhadzovanie pre Senicu.

3
    Pri lopte hosťujúci futbalisti, ktorí sa snažia nájsť cestu do šestnástky domácich. K centru z ľavej strany sa nedostal hosťujúci Guba.

2
    Na pravej strane zblokoval prihrávku Celebiho Addo, autové vhadzovanie pre Nitru. Následne opäť centruje z ľavej strany Chobot, Vliegen opäť loptu chytá do rúk.

1
    Domáci začínajú aktívne s loptou na kopačkách, po ľavom krídle unikal Chobot, ktorého center bez problémov chytil brankár hostí Vliegen.

1

FC Nitra: Šípoš – Tancík, Fabiš, Šuľa, Çelebi – Regäsel, Mustafič – Šefčík, Jendrišek (C), Chobot – Franko.
    Náhradníci: Trnovský – Kurt, Bias, Cehula, Danek, Chríbik, Kindsvater, Spáčil, Zejnullahu.

FK Senica: Vliegen – Addo, Asanović, Carrillo, Šimčák – Totka – Guba, Piroska (C), Gamboš, Košťál – Malec.
    Náhradníci: Fryšták – Hornyák, Gallovič, Niarchos, Duda, Mašulovič, Turčák, Malý.

Rozhodčí: Ziemba – Štrbo, Kováč.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 5.kola nadstavbovej časti Fortuna ligy FC Nitra – FK Senica. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

NITRA: Futbalistom spod Zobora patrí v ligovej tabuľke momentálne 10.miesto, v 26 zápasoch nazbierali rovnaký počet bodov (7 výhier, 5 remíz, 14 prehier). Futbalisti Nitry nastrieľali v tejto sezóne svojim súperom 26 gólov, naopak inkasovali až 44-krát. V posledných troch ligových súbojoch získali tri body (1 výhra, 2 prehry). Víťaznú premiéru zažil na lavičke Nitry nový tréner Michal Ščasný, ktorý sa v 3.kole nadstavbovej časti tešil z domáceho najtesnejšieho víťazstva nad Ružomberkom. O troch bodoch rozhodol v 73.minúte obranca Kolčák. Posledný ligový zápas zverencom českého trénera nevyšiel podľa predstáv, futbalistom Serede podľahli v Zlatých Moravciach 2:1. Hostia síce viedli po góle Šefčíka, ktorý padol v 45.minúte, po zmene strán ale domáci celok zápas otočil. V 68.minúte vyrovnal premenenou penaltou Fábry, v 85.minúte zasa rozhodol o konečnom výsledku obranca Hučko.

SENICA: Futbalistom Senice patrí v ligovej tabuľke aktuálne posledné 12.miesto, v 26 zápasoch si pripísali na svoje konto 24 bodov (6 výhier, 6 remíz, 14 prehier). Zverenci Karola Praženicu strelili v tejto sezóne 24 gólov, inkasovali až 45-krát. Forma senických futbalistov v posledných troch zápasoch nie je ideálna, získali v nich iba tri body (1 výhra, 2 prehry). V poslednom ligovom súboji podľahli na domácom štadióne Ružomberku. O osude stretnutia na Záhorí rozhodol v 30.minúte presnou krížnou strelou hosťujúci útočník Regáli.

Pre obe mužstvá pôjde v aktuálnej sezóne o tretí vzájomný súboj. Prvý sa odohral ešte v minulom roku, v rámci 5.kola sa zrodila na Záhorí bezgólová remíza. V 16.kole Fortuna ligy si obe mužstvá rozdelili po bode aj pod Zoborom. V drese Senice sa presadil v 32.minúte Malec, v 90.minúte vyrovnával z penalty na konečných 1:1 Faško.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.