NY Islanders – NY Rangers 1:4 (kon.) | Buffalo – Washington 3:4 (kon.) | NJ Devils – Pittsburgh 4:6 (kon.)
St. Louis – Minnesota 9:1 (kon.) | Vegas – Arizona 7:4 (kon.) | Anaheim – Colorado 0:2 (kon.)
San Jose – LA Kings 5:2 (kon.) | Dallas – Florida 4:1 (kon.) | Philadelphia – Boston 3:2 (kon.)
Buffalo Sabres
3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Washington Capitals
Sobota 10.04.2021, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 01:00.

Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Buffalo Sabres a Washington Capitals. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 01:00.

NHL pokračuje ďalšími stretnutiami, KeyBank Center v Buffale bude hostiť stretnutie domácich Sabres a Washingtonu Capitals, pôjde teda o konfrontáciu tímov z Východnej divízie. Capitals má na svojom konte 54 bodov a nachádza sa na druhom mieste v tejto konferencii, zatiaľ čo Sabres nazbieralo len 24 bodov a nachádza sa na poslednom mieste. Domáci sa síce postupne zlepšujú, ale favoritom bude ich dnešný súper. Washington však nesmie nič podceniť a určite nás tak čaká zaujímavé stretnutie. Sledujte náš online prenos!

Buffalo Sabres: Tokarski (Ullmark) – Ristolainen, Bryson, Jokiharju, Dahlin, Montour, C. Miller, Irwin – Olofsson, S. Reinhart, Skinner – Tage Thompson, Mittelstadt, Asplund – Ruotsalainen, Eakin, Rieder – Okposo, Sheahan.

Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – Carlson, Orlov, J. Schultz, Dillon, Jensen, Chára – Oshie, Eller, Ovečkin – T. Wilson, Bäckström, Sheary – Carr, Kuzněcov, J. Vrána – Hathaway, Dowd, Hagelin

Rozhodca: Charron, MacDougall – Tobias, Suchánek

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche. Po štátnej hymne sa môže prejsť k úvodnému buly a začať tak prvá tretina!

00:01

00:10
    Prvá tretine tohto stretnutia je už v plnom prúde, buly vyhralo Capitals. Hostia dnes nastupujú v bielych dresoch, domáci v modrých.

00:28
    Je tu prvý pokus o nahodený puk pred bránku súpera, ale Vaněček sa len obzrel sa týmto pokusom a zasahovať nemusel. Buffalo pokračuje v kombinácii.

01:18
    Puk sa dostáva späť na hokejky Capitals, hostia sa pokúšajú o postupný prienik do útočného pásma.

01:47
    Zatiaľ je to celkom opatrné z oboch strán, ale sme len v úvode a tak veríme, že sa to celé čoskoro poriadne rozbehne.

02:14
    Prvýkrát v tomto zápase musel zasahovať brankár hostí Vaněček, ale s nahodeným pukom od Irwinova nemal žiadne problémy.

02:39
    Washington dal gól!
    Je tu otvárací gól tohto stretnutia a veľmi rýchlo sa do vedenia dostáva favorit stretnutia teda Washington Capitals! Hokejisti v bielych dresoch pekne zakombinovali v útočnom pásme, od modrej čiary vystrelil BRENDEN DILLON a jeho tvrdá strela zapadla do domácej siete – 0:1!
    Asistencie: Justin Schultz, T. J. Oshie.
    02:39 Brenden Dillon (WSH) - 0:1

03:15
    Na rade je teraz domáci celok, ktorý bude musieť doťahovať náskok svojho dnešného súpera. Uvidíme, ako rýchly gól ovplyvní zvyšok tohto stretnutia.

03:46
    Buffalo po zisku puku sa okamžite presúva do útočného pásma, zatiaľ sa však domácim nedarí vyprodukovať presné zakončenie na bránku.

04:18
    Zaútočiť sa teraz podarilo hosťom, brankár Tokarski musel pokryť nahodenie od Jensena vo svojej lapačke.

04:53
    Washington zakrátko znova zaútočil, ale ďalšia strela na bránku súepra už z toho nebola.

05:16
    Ofsajd hosťujúceho celku.

05:49
    Domáci boli teraz pod menším tlakom, ale už vyvážajú puk do bezpečia a hostia sa musia stiahnuť späť do svojho pásma.

06:16
    Sledovali sme zakončenie od Reinharta, ale to sa vďaka úspešnému bloku na brankára Vaněčka nedostalo.

06:57
    Neúspešné bolo potom aj ďalšie zakončenie domácich, Miller len opečiatkoval zadný mantinel.

07:22
    Nasleduje reklamná prestávka.

07:44
    Po reklamnej prestávke pokračuje prvá tretina ďalej. Po úvodnom góle čakáme na ďalší zaujímavejší moment.

08:10
    K puku sa dostal hosťujúci celok, ale aktivita Washingtonu k žiadnemu zakončeniu neviedla.

08:42
    Chára zakončil od modrej čiary a brankár Tokarski vyrazil puk len pred seba, následne nikto z jeho spoluhráčov ho nedorazil do siete a hra je prerušená.

09:04
    Veľkú šancu na vyrovnanie mal teraz domáci hokejista Mittelstadt! Krásnou kľučkou sa dostal až pred brankára Vaněčka, ale puk cez českého brankára do siete nedostal!

09:52
    Washington je teraz dlhšiu dobu pri puku a snaží sa kombinovať v útočnom pásme.

10:05
    Dostávame sa do druhej polovice prvej tretiny. Hostia aj naďalej vyhrávajú 1:0 po presnom zásahu od Dilona.

10:44
    Hra sa teraz rýchlo prelieva z jednej strany na druhú, ale je to bez ďalšej zaujímavej príležitosti.

11:16
    Washington pokračuje vo svojej aktivite, ale je to bez zakončenia na súperovu bránku.

11:39
    Hostia dávajú svoj druhý gól v tomto zápase a domácim sa tak situácia v druhej polovici prvej tretiny komplikuje! Pri mantinely sa v útočnom pásme dostal k puku ALEXANDR OVEČKIN, ruská hviezda sa s tým nepárala a proste puk poslala na súperovu bránku. Presné zakončenie k tyčke prekvapilo aj brankára Tokarskiho a puk končí v sieti – 0:2!
    Asistencie: Brenden Dillon.
    11:39 Alexandr Ovečkin (WSH) - 0:2

12:38
    Vylúčenie v tíme Washington Capitals (Dmitrij Orlov – 2 min., krosček).

12:48
    Po reklamnej prestávke pokračuje prvá tretina ďalej a je tu prvá presilovka tohto stretnutia. Šancu na zníženie majú domáci hokejisti.

13:18
    Je tu veľký tlak domácich hokejistov, ale už dvakrát sa hosťom podarilo vyhodiť puk do bezpečia.

13:38
    Polovica z presilovky domácich je už minulosťou, domácim nevyšiel prechod do útočného pásma a dopustili sa zakázaného uvoľnenia.

14:06
    Čoskoro sa presilovka Buffala skončí, hostia držia hru ďaleko od svojej bránky.

14:38
    Hostia v plnom počte.

15:01
    Pekné zakončenie od slovenského obrancu Zdena Cháru, jeho pokus len tesne míňa priestor domácej brány.

15:13

16:05
    Pomaly sa dostávame do záverečnej časti prvej tretiny. Washington drží vedenie o dva góly a má toto stretnutie výborne rozbehnuté.

16:32
    Buffalo vyhralo boj o puk vo vlastnom pásme, ale domácim sa v prechode do útoku nedarí.

17:08
    Dlhšiu dobu držia puk na svojich hokejkách hostia, ale nedarí sa im v útočnej kombinácii.

17:51
    Ovečkinove zakončenie bolo tečované na ochrannú sieť, hostia ešte získavajú buly v útočnom pásme.

18:11
    Domáci hokejisti dlho kombinovali v útočnom pásme, ale žiaden nahodený puk na Vanečkovu bránku neskončil v sieti.

18:26
    Buffalo Sabres dáva gól!
    Veľký tlak domáceho celku pokračoval ďalej a Buffalo dáva svoj prvý gól v tomto zápase! Na konci úspešnej kombinácie v útočnom pásme stál HENRI JOKIHARJU a jeho strela presne zapadla do horného rohu bránky – 1:2!
    Asistencie: Rasmus Dahlin.
    18:26 Henri Jokiharju (BUF) - 1:2

18:45
    Vylúčenie v tíme Washington Capitals (Nick Jensen – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny!

19:28
    Domáci hrajú presilovku a pokúšajú sa v krátkom slede pridať druhý gól v tomto zápase a vymazať tak vedenie súpera.

19:42
    Vylúčenie v tíme Buffalo Sabres (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Victor Olofsson.

20:00

Úvodná tretina tohto stretnutia je už minulosťou. Videli sme v nej napokon tri presné zásahy, lepšie začal toto stretnutie Washington, ktorý sa dostal do vedenia o dva góly zásluhou Dilona a Ovečkina. Domáci zatlačili v závere prvej tretiny a Jokiharju znížil na predbežných 1:2!

Druhá tretina sa začne približne o 02:01.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!

20:01

20:10
    Druhá tretina tohto stretnutia je už v plnom prúde. Pokračuje sa v hre 4 na 4 a potom bude nasledovať skrátená presilovka hostí.

20:28
    Pri hre 4 na 4 je tu presný zásah a to je výborný vstup hostí do druhej tretiny! Washington úspešne zakombinoval v útočnom pásme, k puku sa dostal JUSTIN SCHULTZ a jeho presná a tvrdá strela končí za brankárom Tokarskim – 1:3!
    20:28 Justin Schultz (WSH) - 1:3

20:45
    Začína sa skrátená presilovka hostí.

21:18
    Hostia sa presúvajú do útočného pásma, snažia sa z presilovky vyťažiť ďalší presný zásah.

21:42
    Domáci v plnom počte.

22:08
    Úvod druhej tretiny bol teda veľmi zaujímavý. Washington si prinavrátil svoje dvojgólové vedenie a opäť je bližšie k víťazstvo v tomto zápase, o ničom však ešte rozhodnuté nie je.

22:42
    Na pozore sa teraz musel mať brankár Vaněček, ale úspešne pokryl zakončenie od súpera a Buffalo ešte získava buly v útočnom pásme.

23:16
    Postupne sa nám hra prelieva z jednej strany na druhú. Je to momentálne bez ďalších zaujímavých príležitostí.

23:45
    Opäť sa na pozore musel mať brankár Vaněček, český brankár sa včas presunul z jednej strany na druhú a presným zákrokom podržal svoj celok. Nasledovať bude buly v obrannom pásme Washingtonu.

24:06
    Zakázané uvoľnenie domácich.

24:34

25:11
    Washington sa presúva do útočného pásma, rozbieha svoju kombináciu a domáci sú pod tlakom.

25:32
    Zrodil sa rýchly brejk Buffala, ale do žiadneho zakončenia to neviedlo.

26:06
    Momentálne sledujeme veľký tlak hosťujúceho celku, vyzerá to ako keby Washington hral presilovú hru.

26:41
    K puku sa dostáva domáci celok, ale tomu sa v prechode do útočného pásma nedarí.

27:10
    Opäť sa hra prelieva z jednej strany na druhú, ale dlhšiu dobu je to bez zakončenia na bránku.

27:33

28:11
    Po krátkej reklamnej prestávke pokračuje druhá tretina ďalej. Buffalo postupne vyrovnáva hru, ale domácim sa nedarí dlhšiu dobu presne zakončiť na súperovu bránku.

28:34
    Domáci získavajú puk vo svojom pásme, v prechode do útoku sa im však nedarí.

29:02
    Ellerove zakončenie úspešne pokryl brankár Tokarski, hostia ešte získavajú buly v útočnom pásme.

29:34
    Prechod domácich do útočného pásma nepriniesol želanie ovocie, s pukom na hokejkách už kombinuje Washington.

30:01
    Dostávame sa do druhej polovice prostrednej tretiny. Washington vyhráva 3:1, okrem rýchleho gólu hostí sme v druhej tretine zatiaľ nič zaujímavého nevideli.

30:08
    A je znížené! Domáci hokejisti dávajú svoj druhý gól v tomto zápase a znova je to rozdielom jedného presného zásahu. K puku sa dostal CASEY MITTELSTADT, ktorý sa úspešne natlačil pred hosťujúcu bránku a dostal puk cez Vaněčka do siete – 2:3!
    Asistencie: Rasmus Asplund, Rasmus Ristolainen.
    30:08 Casey Mittelstadt (BUF) - 2:3

31:10
    Hostia ešte nemajú svoje víťazstvo tak jasné, domáci sa stále doťahujú, ale vyrovnať sa im ešte v tomto zápase nepodarilo.

31:28
    Washington teraz dlhšiu dobu kombinoval v útočnom pásme, ale k presnému zakončeniu to neviedlo.

32:12
    Do útočného pásma sa presunulo Buffalo, zakončenie od modrej čiary na bránku súpera neprešlo.

32:47
    Momentálne už sledujeme kombináciu Washingtonu, ale ani to neprináša nič podstatné a zaujímavé.

33:16
    Hra sa presúva z jednej strany na druhú, ale dlhšiu dobu tu nebolo zakončenie ani na jednu bránku.

33:47
    Rýchly prechod domácich do útočného pásma, po úspešnej kombinácii sa dostal k puku Asplund, ale jeho vyrazil brankár Vaněček do bezpečia! Buffalo ešte získava buly v útočnom pásme.

34:22
    Pomaly sa dostávame do záverečnej časti druhej tretiny. Hra je teraz vyrovnaná a tak uvidíme, či do prestávky ešte padne presný zásah.

34:53
    Washington dlhšiu dobu kombinoval v útočnom pásme, ale bolo to bez zakončenia na súperovu bránku.

35:01
    Tento prechod hosťom do útoku nevyšiel je z toho zakázané uvoľnenie.

35:33
    Po reklamnej prestávke pokračuje druhá tretina ďalej. Buffalo prehráva o jeden gól a domáci by chceli ísť do tretej tretiny za nerozhodného stavu.

36:11
    Sledovali sme rýchly brejk hostí, ale je z toho len nepresné zakončenie, ktoré Tokarskeho ohroziť nedokázalo.

36:20
    Vylúčenie v tíme Washington Capitals (John Carlson – 2 min., hákovanie).

37:05
    Hostia v závere druhej tretiny hrajú presilovku, ale nedarí sa im usadiť v útočnom pásme.

37:38
    Nič sa na tom nemení, hostia držia hru ďaleko od svojej brány a výborne tak zvládajú toto oslabenie.

38:20

38:40
    Táto presilovka domácim nevyšla, hostia sa pohodlne ubránili a už skúšajú zaútočiť.

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny!

39:22
    Zakázané uvoľnenie domáceho tímu.

40:00

Aj prostredná tretina tohto stretnutia je už minulosťou. Napokon v nej padli dva presné zásahy, rýchlym gólom pri hre 4 na 4 ju odštartovali hostia zásluhou presného zásahu od Schultza. Sledovali sme však vyrovnanú hru, v 31. minúte znížil na rozdiel jedného gólu Mittelstadt. Buffalo tak doma prehráva po dvoch tretinách 2:3!

Posledná tretia tretina sa začne približne o 2:56.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!

40:01

40:10
    Posledná tretia tretina tohto stretnutia je už v plnom prúde. Buly vyhral domáci celok, ktorý prehráva o jeden gól.

40:37
    Buffalo sa snaží o rýchly prechod do útočného pásma, súper však vysoko napáda rozohrávku.

41:22
    Teraz sa už domáci hokejisti dostávajú do útočného pásma, hostia sa musia brániť.

41:45
    Asplund zakončoval z bekhendu, ale brankár Vaněček si pripisuje úspešný zákrok.

42:16
    Úspešný zákrok si na druhej strane pripisuje aj brankár Tokarski.

42:43
    Stále sa domácim nedarí presadiť sa v útočnom pásme, hostia vytlačili aj túto kombináciu súpera preč od svojej bránky.

43:16
    Do zakončenia sa dostal Jokiharju, ale jeho pokus bol tečovaný do bezpečia.

43:44
    Sledujeme ďalšiu kombináciu domáceho celku, ale ani tá nei je úspešná. Washington zatiaľ pohodlne drží svoje tesné vedenie.

44:06
    Zakončenie od Brysona končí na pozornom brankárovi Vaněčkovi.

44:31
    Tokarski na druhej strane si rovnako pripisuje ďalší úspešný zákrok, s týmto zakončením od Ovečkina si už dokázal poradiť.

45:03
    So svojim zakončením neuspel ani Kuzněcov, puk končí v tomto prípade mimo domácej bránky.

45:38
    Stále čakáme na niečo zaujímavé v tretej tretine, hostia sa určite sťažovať nemusia.

46:16
    Veľa nepresností na oboch stranách. Sledujem tak len nepresné zakončenia.

46:52
    Ani táto kombinácia hostí k presnému zásahu neviedla, brankár Tokarski si pripisuje úspešný zákrok.

47:16
    Eller a Vrána takisto zakončovali nepresne, puk po ich strelách skončil len na zadnom mantinely.

47:39
    Aj keď sa hra prelieva z jednej strany na druhú, stále je to bez zaujímavej príležitosti v tretej tretiny.

48:01
    Washington získal buly v útočnom pásme, následná kombinácia hostí bola nepresná.

48:41
    Hostia ešte operovali v útočnom pásme, ale je z toho len ďalšie strelecké zakončenie, ktoré sa do brány nezmestilo.

49:19
    Buffalo v strednom pásme puk stratilo, znova sledujeme aktivitu hostí.

49:48
    Prvá vážnejšia situácia v tretej tretine končí gólom! Na konci úspešnej kombinácie hostí stál český hokejista JAKUB VRÁNA a jeho presné zakončenie do hornej časti bránky končí v siete – 2:4!
    Asistencie: Justin Schultz.
    49:48 Jakub Vrána (WSH) - 2:4

50:10
    Dostávame sa do druhej polovice poslednej tretej tretiny. Washington pred malou chvíľou dal svoj štvrtý gól v tomto zápase a znova vyhráva o dva presné zásahy.

50:30

51:16
    Buffalo musí výrazné zabrať, ak chce ešte s týmto zápasom niečo spraviť. Veľa času domácim nezostáva.

51:31
    Jokiharju zakončoval len do brankára Vaněčka. Český brankár si tak pripisuje úspešný zákrok a zatiaľ sa dramatizácia nekoná.

52:23
    Neúspešná kombinácia domácich, smerom dopredu idú hostia.

52:42
    Tvrdé zakončenie od Zdena Cháru na bránu neprešlo, trafilo súperovho hráča.

53:19
    Znova sa presúva rýchlo z jednej strany na druhú.

53:48

54:08
    Vaněček pokryl nahodenie od modrej čary vo svojej lapačke, Buffalo ešte získava buly v útočnom pásme.

54:53
    Domácim sa začína čas veľmi rýchlo krátiť. Washington však ešte nesmie nič podceniť.

55:16
    Hostia držia hru ďaleko od svojej bránky, čas hrá teraz s nimi.

55:56

56:19
    Uvidíme, kedy sa domáci odhodlajú k hre bez brankára. Zatiaľ však Buffalo má problém udržať puk na hokejkách.

56:47
    Tréner hostí dal preskúmať, či gólu nepredchádzal ofsajd! Prácu má tak teraz video.
    56:47 Jevgenij Kuzněcov (WSH)

56:47
    Tak si to predstavte! Gól napokon naozaj pre ofsajd neplatí a tak je to stále rozdielom dvoch gólov!

57:16
    Ešte tak domáci získavajú malú nádej, ale čas sa rýchlo kráti a zatiaľ to na drámu nevyzerá.

57:38
    Washington kombinoval v útočnom pásme, ale je to bez úspechu.

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny!

58:40
    Je znížené na rozdiel jedného gólu! Ešte je tu predsa len dráma, nahodenie od modrej čiary pred bránkou hostí úspešne tečoval TAGE THOMPSON – 3:4!
    Asistencie: Rasmus Ristolainen.
    58:40 Tage Thompson (BUF) - 3:4

58:49
    Oddychový čas domácich.

59:12
    Bránka domácich je už prázdna, je tu zakázané uvoľnenie hostí.

59:43
    Domáci kombinujú v útočnom pásme, ale hostia úspešne odolávajú.

Tretia tretina rovnako ponúkla dva presné zásahy a jeden odvolaný. Buffalo napokon prehralo doma s Washingtonom 3:4!

Ďakujem za pozornosť, prajem peknú sobotu! (03:40:09)

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 19. Jokiharju (Dahlin), 31. Mittelstadt (Asplund, Ristolainen), 59. Tage Thompson (Ristolainen) – 3. Dillon (J. Schultz, Oshie), 12. Ovečkin (Dillon), 21. J. Schultz (Eller), 50. J. Vrána (J. Schultz)

Buffalo Sabres: Tokarski (Ullmark) – Ristolainen (A), Bryson, Jokiharju, Dahlin, C. Miller, Montour, Irwin – Olofsson, S. Reinhart (A), Skinner – Tage Thompson, Mittelstadt, Asplund – Okposo (A), Sheahan, Ruotsalainen – Eakin, Rieder.
    Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – Carlson (A), Orlov, J. Schultz, Dillon, Jensen, Chára – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Sprong, Bäckström (A), Sheary – Oshie, Eller, J. Vrána – Hathaway, Dowd, Hagelin.