Fulham – Wolverhampton 0:1 (kon.)
Fulham FC
0:1 (0:0)
Wolverhampton Wanderers
Piatok 09.04.2021, 21:00 • Craven Cottage, Londýn • Anglická Premier League • 31. kolo

Máme za sebou dôležitý súboj o záchranu medzi Fulhamom a Wolverhamptonom. V prvom polčase sme nevideli jedinú strelu na bránu, aktívnejší boli domáci futbalisti, ktorí to skúšali najmä po centroch z krídelných priestorov. Hostia síce v závere polčasu gól strelili, ten však neplatil pre postavenie mimo hry. Aj v druhom polčase sa Fulham snažil zlomiť zápasu na svoju stranu, domáci boli najmä v závere zápasu aktívnejší. Keď už sa zdalo, že dnes gól neuvidíme, udreli hostia v samom závere zápasu. Po rýchlom úniku sa presadil Traoré, ktorý tvrdou strelou rozhodol o osude dnešného stretnutia. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (22:57:05)

90+3
    Snaha domácich o vyrovnávajúci gól, Wolverhampton bráni hlboko vo svojej šestnástke.
    90+2. Adama Traoré (WOS) - 0:1

90+2
    Tím Wolves práve strelil gól!
    V samom závere zápasu prichádza pre domácich futbalistov šok, po rýchlom úniku sa presadil prudkou strelou k žrdi ADAMA TRAORE – 0:1! Asistencia: Fábio Silva.

90+2
    Ani ďalší nákop domácich do šestnástky neprináša svoje ovocie, lopty sa zmocnil aj tentokrát Patrício.

90+1
    Z priameho voľného kopu centruje nepresne Cavaleiro, loptu chytá bez problémov Patrício.

90
    Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase tri minúty.

89
    Nepríjemne zasiahnutý striedajúci Fábio Silva, nasleduje rohový kop hostí.

88
    Po rohu sa k hlavičke dostal Saïss, na zadnej žrdi bol ale včas domáci brankár.

87
    Autové vhadzovanie domácich po ktorom si futbalisti Fulhamu pýtajú pokutový kop, v šestnástke mal podľa nich rukou zachrať jeden z hráčov hostí. Hlavný rozhodca nereaguje, v hre sa pokračuje ďalej.

86
    Po centri z priameho voľného kopu sa dostal k hlavičke Moutinho, Aréola pripravený na svojom mieste.

85
    V strede ihriska teraz viacero súbojov o loptu.

84
    Striedanie v tíme Fulham FC: z ihriska odchádza Ola Aina, prichádza Ivan Cavaleiro.

83
    Traoré sa snažil osamotený vybojovať pre svoje mužstvo rohový kop, v presile domácich hráčov nebol úspešný.

82
    Fulham teraz zatlačil hostí, k strele z druhej vlny sa dostal Robinson, Patrício ale chytá.

80
    Anguissa poslal do šestnástky dobrý center, k hlavičke sa dostal Maja, ktorého pokus vytlačil Patrício na rohový kop.

79
    Fulham sa v závere zápasu snaží o víťazný gól, ktorý by mal pre domácich futbalistov cenu zlata.

78
    Striedanie v tíme Wolverhampton Wanderers: z ihriska odchádza Willian José, prichádza Fábio Silva.

78
    Hlavička Dendonckera končí tesne nad bránou domácich.

77
    Wolverhampton na polovici domácich, hostia majú k dispozícii autové vhadzovanie.

75
    Ďalší nebezpečný center v podaní Robinsona, nikto z domácich hráčov ale nedokázal loptu dotlačiť do brány.

74
    Striedanie v tíme Fulham FC: z ihriska odchádza Harrison Reed, prichádza Josh Maja.

74
    Decordova-Reid v dobrej pozícii spoza šestnástky tesne míňa bránu hostí.

74
    Striedanie v tíme Wolverhampton Wanderers: z ihriska odchádza Daniel Podence, prichádza Morgan Gibbs-White.

73
    Striedajúci Anguissa oživil hru po príchode na ihrisko, jeho center z ľavej strany hosťujúci futbalisti odvrátili.

71
    Do konca dnešného zápasu ostáva 20 minút, doposiaľ sme videli iba jednu jedinú strelu na bránu.

70
    Wolverhampton sa nakoniec po sérii niekoľkých centrov zo strany domácich ubránil.
    69.

69
    Domáci futbalisti sa dostali až k zakončeniu, ktoré je ale zblokované na rohový kop.

68
    K strele z priameho voľného kopu sa dostal Saïss, lopta nakoniec letela tesne vedľa domácej brány.

67
    Traoré nedovolene zastavený na hranici šestnástky, priamy voľný kop z nebezpečnej pozície pre Wolverhampton.

66
    Mitrović so snahou o dostihnutie lopty v hosťujúcej šestnástke, pri lopte bol o čosi skôr brankár Patrício.

65
    Saïss z obrany nakopáva až do šestnástky domácich, Traoré sa v súboji proti dvom protihráčom nedokázal presadiť.

64
    Reed posiela do šestnástky hostí vysoký center, ktorý musí nakoniec chytiť do rúk brankár Patrício.

63
    Striedanie v tíme Fulham FC: z ihriska odchádza Ruben Loftus-Cheek, prichádza André Anguissa.

62
    Tempo hry trochu odpadlo, obe mužstvá sa snažia vyvarovať prípadnej chybe v obrane.

61
    Mitrović hlavičkuje po štandardke, jeho pokus mieril iba do rúk pripraveného Patrícia.

60
    V strede ihriska teraz faulovaný Mitrović, Fulham rozohrá priamy voľný kop.

59
    Domáci nevyužili ponúknutú štandardku, futbalisti Wolverhamptonu sa ubránili.

58
    Loftus-Cheek našiel na hranici šestnástky Leminu, domáci futbalista bol okamžite zdvojený a tak sa k strele nedostal.

57
    Z druhého polčasu máme za sebou 12 minút, držanie lopty po zmene strán ešte výraznejšie v réžii hosťujúceho mužstva: 44% – 56%.

56
    Neves prenáša hru na Traorého, napriek rýchlosti hosťujúceho hráča sa loptu nepodarilo udržať v hre, Aréola bude odkopávať od svojej brány.

55
    Traoré v snahe prejsť cez stred ihriska, hosťujúci futbalista ale nemal proti presile domácich hráčov šancu.

54
    Tvrdý súboj v strede ihriska zviedla dvojica Tete – Neves, v bolestiach obaja hráči, v hre však pokračujeme ďalej.

53
    Robinson to skúšal z ľavej strany ďalším centrom, Coady pred Mitrovićom odkopáva do bezpečia.

52
    V strede poľa viacero súbojov, loptu nakoniec získava Fulham, ktorý začína celú akciu od brankára Aréolu.

51
    Pri lopte domáci futbalisti, ktorí začnú ďalšiu akciu až z vlastnej obrany.

50
    Podence sa opäť uvoľnil na pravej strane, hosťujúci futbalista ale nezvládol finálnu prihrávku.

49
    Podence odcentroval z pravej strany, následne sa lopta dostala opäť na kraj ihriska, kde sa nedokázal individuálne presadiť Traoré. Odkop od domácej brány.

48
    Bolestivá zrážka Mitrovića a Dendonckera, obaja futbalisti ostávajú ležať na zemi.

47
    Po zmene strán začíname opäť vo vysokom tempe, hra sa prelieva z jednej strany na druhú.

46

Máme za sebou prvý polčas súboja medzi Fulhamom a Wolverhamptonom. Sledujeme zatiaľ aktívny futbal na oboch stranách avšak s minimom šancí. V prvom polčase sme nevideli jedinú strelu na bránu, domáci to skúšali najmä po centroch Robinsona z ľavej strany, v dobrých príležitostiach ale bránu hostí netrafili. Tesne pred odchodom do kabín prekonal Aréolu hosťujúci Willian José, systém VAR však odhalil postavenie mimo hry a gól tak neplatil. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

45+3

45+2
    Gól hostí nakoniec neplatí, systém VAR odhalil postavenie mimo hry.
    45+1. Willian José (WOS) - 0:1

45+1
    Tesne pred odchodom do kabín sa hostia ujímajú vedenia, WILLIAN JOSÉ dostal v šestnástke hostí dostatok času a tak svojou hlavičkou prekonal Aréolu – 0:1.

45
    Hlavný rozhodca pridáva v prvom polčase k riadnemu hraciemu času dve minúty.

44
    Neves faulovaný na vlastnej polovici, v závere polčasu ostanú pri lopte hostia.

43
    Robinson našiel ďalším presným centerom z ľavej strany Mitrovića, domáci útočník v dobrej pozícii hlavičkuje mimo bránu Patrícia.

42
    Do konca prvého polčasu ostávajú tri minúty, pozrime sa na štatistiku držania lopty: 48% – 52%.

41
    Fulham po rohovom kope s útočným faulom, fauloval Lemina, lopta pre hostí.

40
    Fulham v útočnej snahe získava rohový kop, bude to vôbec prvý roh v dnešnom stretnutí.

39
    Neves odvracia nebezpečný center z kopačky Decrodova-Reida, autové vhadzovanie pre Fulham.

38
    Hra momentálne prebieha v stredovej časti ihriska. Mitrović bol faulovaný, Fulham dostáva výhodu priameho voľného kopu.

36
    Adama Traoré sa šikovne a rýchlo uvoľnil pred šestnástkou domácich, hosťujúci futbalista na nič nečakal a okamžite vystrelil ľavačkou – jeho pokus ale nebol presný.

35
    Mitrović sa pokúšal obhodiť si v šestnástke Dendonckera, domáci útočník ale neuspel.

34
    Hostia držia loptu vo svojej moci, zatiaľ však iba kombinujú na vlastnej polovici, Fulham v defenzíve dobre zorganizovaný pred vlastnou šestnástkou.

33
    Pokračujeme v hre ďalej bez hosťujúceho Neta, ktorý už opustil ihrisko. Dokáže sa Wolverhampton vyrovnať so stratou svojho kľúčového hráča?

32
    Striedanie v tíme Wolverhampton Wanderers: z ihriska odchádza Pedro Neto, prichádza João Moutinho.

30
    Hra je opäť prerušená, hosťujúci Neto zrejme nebude môcť v zápase pokračovať ďalej.

29
    Po centri z ľavej strany sa k zakončeniu takmer dostal domáci kapitán Andersen, hostia mali pri tejto situácii značné šťastie.
    28.

28
    Loftus-Cheek mohol otvoriť skóre dnešného zápasu, domáci futbalista hlavičkoval tesne vedľa po ukážkovom centri Robinsona.

27
    Aït-Nouri centruje z rohového kopu iba do rukavíc domáceho brankára Aréolu.

26
    Máme za sebou 25 minút dnešného zápasu, stále však čakáme na prvú strelu, ktorá by smerovala medzi tri žrde.

25
    Pedro Neto už v opatere lekárskeho tímu, ak by v zápase nemohol pokračovať, pre Wolverhampton by to bola veľká strata.

24
    Neto sa nedokázal presadiť v súboji proti Robinsonovi, hosťujúci futbalista navyše ostáva ležať na hracej ploche.

23
    Traoré predviedol na ľavej strane dobrú prácu, hosťujúci krídelník vybojoval pre svoj tím proti presile rohový kop.

22
    Sledujeme ďalšiu útočnú aktivitu Fulhamu, hosťujúci Semedo volí v náročnej situácii odkop za postrannú čiaru.

21
    Robinson poslal z ľavej strany dobrý center do šestnástky, pred nabiehajúcim Mitrovićom zachraňoval na poslednú chvíľu hosťujúci kapitán Coady, ktorý predviedol dôležitý obranný zákrok.

20
    Reed centruje do šestnástky hostí kde hľadá nabiehajúceho Kongola, ani tento center nie je presný – odkop od brány hostí.

19
    Zaujímavá akcia hostí, Coady dlhým nákopom vysunul Neta, ktorý sa dostal za obranu domácich a odcentroval, jeho prihrávka už ale presná nebola.

17
    Tete hľadá prudkým centrom do šestnástky Mitrovića, myšlienka domáceho futbalistu bola dobrá, druhý menovaný ale nezareagoval na prihrávku včas.

16
    Robinson zvládol situáciu na ľavej strane, v ťažkom súboji uspel proti prenikajúcemu Netovi, lopta ostáva v držaní Fulhamu.

15
    Neto si loptu dobre prikryl telom, s faulom na hosťujúceho futbalistu tentokrát domáci kapitán Andersen.

14
    K realizácii priameho voľného kopu hostí sa postavil Neto, center portugalského futbalistu bol veľmi nepresný. Odkop od brány Fulhamu.

13
    Semedo predviedol dobrý ofenzívny výlet po pravej strane, nedovoleného zákroku sa dopustil Robinson. Nasleduje priamy voľný kop pre hostí.

12
    Wolverhampton sa snaží rozvinúť ďalšiu útočnú akciu, obrana domácich sformovaná na vlastnej polovici ihriska.

11
    Úvodných 10 minút zápasu uplynulo, štatistika držania lopty vyzerá zatiaľ nasledovne: 53% – 47%.

10
    Andersen prenáša hru na ľavu stranu kde je Robinson, domáci krídelník sa však v súboji jeden na jedného nedokázal presadiť, akcia Fulhamu končí.

8
    Lopta opäť na kopačkách hosťujúcich futbalistov, ktorí začínajú ofenzívnu snahu z vlastnej polovice.

7
    Aina hľadal nákopom do šestnástky Mitrovića, obrana hostí loptu pred domácim útočníkom odvrátila do bezpečia.

6
    Fulham so snahou o napádanie a zisk lopty pred šestnástkou hostí, futbalisti Wolverhamptonu celú situáciu nakoniec zvládli.

5
    Tete si v súboji proti Traorému na pravej strane pýtal faul, hlavný rozhodca Moss nereaguje, odkop od brány Patrícia.

4
    Prienik Aït-Nouriho po ľavej strane, hosťujúci futbalista nakoniec loptu stráca, Fulham získava autové vhadzovanie.

3
    Ďalší faul futbalistov Fulhamu, Lemina nedovolene zastavil prenikajúceho Traorého.

2
    Hostia začínajú aktívne, po faule Decordova-Reida nasleduje priamy voľný kop na polovici domácich. Tesne vedľa pravej žrde hlavičkuje hosťujúci útočník José.

1

Fulham FC: Aréola – Aina, T. Kongolo, J. Andersen (C) – Tete, Lemina, Reed, A. Robinson – Loftus-Cheek, A. Mitrović, Decordova-Reid.
    Náhradníci: Fabri – Adarabioyo, Bryan, M. Hector, Cavaleiro, Maja, Anguissa, Onomah, Ream.

Wolverhampton Wanderers: Patrício – N. Semedo, Coady (C), Saïss, Aït-Nouri – Dendoncker, Neves – Traoré, Podence, Neto – José.
    Náhradníci: Ruddy – Gibbs-White, Hoever, Kilman, Vitinha, Boly, F. Silva, L. Richards, Moutinho.

Rozhodčí: Moss – Perry, Robathan.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 31.kola Premier league Fulham FC – Wolverhampton Wanderers. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

FULHAM: Zverenci Scotta Parkera sa v ligovej tabuľke nachádzajú na zostupovom 18.mieste, v doterajších 31 zápasoch nazbierali 26 bodov (5 výhier, 11 remíz, 15 prehier). Čo sa týka ich skóre, v tejto sezóne strelili 24 gólov, inkasovali 41-krát. Na 17.miesto zaračujúce záchranu strácajú momentálne tri body. V posledných troch ligových zápasoch nezískali ani bod, naopak vo všetkých troch prípadoch odišli zo zápasu ako porazené mužstvo. V poslednom ligovom vystúpení podľahli Aston Ville na jej štadióne, v 61.minúte síce poslal Fulham do vedenia Mitrovic, domáci otočili zápas tromi gólmi v záverečných 12 minútach zápasu (2x Trezeguet, Watkins).

WOLVERHAMPTON: Zverenci Nuna Espirita Santa sa v tabuľke nechádzajú na 14.mieste, po 30 odohraných zápasoch majú na svojom konte o 5 bodov viac (9 výhier, 8 remíz, 13 prehier). Pred Fulhamom tak majú 9-bodový náskok. V tejto sezóne nastrieľali svojim súperom 30 gólov, naopak inkasovali 41-krát. V posledných troch ligových zápasoch si pripísali na svoje konto jediný bod (remíza, 2 prehry). V poslednom ligovom vystúpení podľahli na domácom štadióne West Hamu United (2:3), za domácich sa strelecky presadila dvojica Dendoncker – Silva.

V prvom vzájomnom zápase tejto sezóny sa z víťazstva tešili futbalisti Wolverhamptonu, ktorí na domácom ihrisku zdolali Fulham najtesnejším rozdielom (1:0). V 56.minúte rozhodol o troch bodoch pre Wolves presným zásahom Neto.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.