Nové Zámky – Zvolen 2:4 (kon.) | Trenčín – Michalovce 1:2 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
1:2 (0:1, 1:0, 0:1) Stav série: 1:2
HK DUKLA Ingema Michalovce
Utorok 06.04.2021, 18:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga play-off • Štvrťfinále

Vďaka šikovnej akcii Southorna v tretej tretine strelili hostia víťazný gól a idú do vedenia v sérii. Dvojgólovým hrdinom Erkinjuntti. (20:31:19)

59:59
    Trenčania vyhrali buly a ešte dvakrát vystrelil Paukovček na bránu, ale Tomek so spoluhráčmi situáciu ustáli.

59:38
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Šedivý – 2 min., držanie).

59:38
    Šedivý sfauloval prenikajpúceho Berishu, takže buly pre domácich a môžu hrať 5 na 4. Tréner Pardavý si vzal oddychový čas.

58:45
    Domáci v útočnom pásme, Valent na striedačke, hra 5 na 5.

57:40
    Po prihrávke Korhonena nezakončil pred bránkou podľa predstáv Regenda.

57:17
    Starostova tvrdá rana v oslabení z ľavého kruhu, no Tomek dobre pokryl.

56:50
    Takže presilovka až do konca pre hostí, zákrok domáceho obrancu prakticky ruší snahy Trenčanov o záverečný tlak. Budú sa musieť brániť a skúsiť to prípadne len vyrovnať odvolaním brankára.

56:50
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Ackered – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).

56:50
    Takže problémom bol nešťastný zákrok hokejkou od domácehio obrancu Ackereda, ktorý nešťastne zasiahol pri snahe vypichnúť puk tvár Southorna. Štvorminútová presilovka pre Michalovce.

56:50
    Nešťastný moment pre Southorna pri mantineli, v súboji spadol a nepríjemne sa zranil, okamžite rozhodcovia aj hráči volali lekárov. Hrdina predošlých minút, ktorý vypracoval vedúci gól a následne mal aj úspešný hit, nevyzerá dobre.

56:45
    Berisha sa rútil to útočného pásma, počíhal si na neho Southorn a tvrdým hitom ho zložil k ľadu.

56:37
    Ackeredovu strelu dorážal pred bránkou Sojčík, no Tomek dobre pokryl priestor a puk za seba nepustil.

55:57
    Dukla Michalovce dala gól!
    Southorn dostal puk od Lehtonena dozadu a spoza ľavého kruhu mohol páliť, na to sa sústredili domáci, ale Southorn výborne prihral nekrytému ANTTIMU ERKINJUNTTIMU medzi kruhy, ktorý umiestnil puk do odkrytej brány.
    Asistencie: Jordon Southorn, Matias Lehtonen

55:15
    Dobré striedanie prvej formácie hostí, ktorá zatlačila Trenčanov, strela Lalancetta spoza kruhov prešla na bránu, ale Valent si poradil.

53:48
    Sujov pokus spoza obrancu zblokovaný, hostia sa ešte udržali v tretine. Mudrák nastrelil puk od modrej, puk bol ešte stečovaný, ale Valent dobre zasiahol lapačkou.

52:15
    Kettunen dostal puk na pravý kruh, mohol strieľať, ale ešte chcel vyšperkovať akciu prihrávkou na druhú žrdku Berishovi, ktorý by zakončoval do prázdnej. Prihrávka ale neprešla.

Marián Vychovalý

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DUKLA Ingema Michalovce. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 21. Paukovček (Sojčík, Sádecký) – 12. Erkinjuntti (McCormack), 56. Erkinjuntti (Southorn, Lehtonen)

HK DUKLA Trenčín: Valent – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Ilenčík, Jalasvaara, Rajnoha – Sádecký, Paukovček, Sojčík – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Berisha, Švec, Kettunen – Reddick, Valach, Krajč – Beták
    HK DUKLA Ingema Michalovce: Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Southorn, Šedivý, Ťavoda, Karaffa, Lačný – Takáč, Lalancette, Hickmott – Erkinjuntti, Lehtonen, Korhonen – Regenda, Galamboš, Bartánus – Török, Suja, Mašlonka

Rozhodca: Snášel, Adamec – Durmis, Šoltés