Zvolen – Nové Zámky 4:1 (kon.) | Michalovce – Trenčín 2:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:1 (1:1, 1:0, 1:0) Stav série: 2:0
VHK ROBE Vsetín
cz Sobota 03.04.2021, 17:30 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Play-off Chance ligy (CZ) • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásné sobotní odpoledne z Jihlavy! Po pátečním strhujícím zápase, který rozhodly až samostatné nájezdy, se zhruba o 24 hodin později vhodí v CZ LOKO Aréně další buly, a to v rámci druhého semifinálového zápasu. Ten první toho nabídl opravdu mnoho a Dukla nakonec mohla slavit po obratu z 1:3, ten dovršila v samostatných nájezdech, kde se v sedmé sérii trefil Tomáš Havránek a přisoudil tak Jihlavským první bod. Bude se však muset obejít bez Tomáše Jiránka, který po dvou vyšších trestech v play off má nucenou stopku na jeden zápas.

HC Dukla Jihlava: Žukov (Jan Brož) – T. Černý, Eliáš, Dundáček, Mareš, Bilčík, Strejček, D. Krenželok – T. Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský (A), Skořepa (C), T. Havránek – Lichanec, M. Zadražil, Pekr – Vítězslav Brož, Juda, Mácha.

VHK ROBE Vsetín: Málek (Gába) – Smetana, Ondračka, Kudělka (C), Š. Jenáček, J. Jenáček, Bartko, Hryciow – Berger, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk (A), Vítek – Březina, Pechanec, M. Lang – L. Bednář, Přikryl, Gorčík.

Rozhodčí: Zubzanda, Bejček – Kotlík, Kokrment.

00:01

00:10
    Úvodní buly vyhrála Dukla a ihned se žene dopředu ohrozit Málka, který dnes nastoupil místo Gáby.

01:00
    Žukov si připisuje první zákrok po střele z levého kruhu. Střelu pokryl lapačkou a hru raději přerušil.

01:30
    Zadražil se vydal na výlet po pravém křídle. V útočném pásmu se mu ale bohužel nepodařilo najít nikoho ze svých spoluhráčů a u kotouče je Vsetín.

02:10
    Nahozený puk sbírá za kasou Žukov a rychle rozehrává.

02:23
    Dukla právě vstřelila branku!
    Juda se dostal po rychlém založení útoku od Žukova, posunul puk z levé strany přesně na VÍTĚZLAVA BROŽE, který si vyjel na mezikruží a přesnou střelou k levé tyči posílá Duklu do vedení! Asistence: Miroslav Juda.
    02:23 Vítězslav BROŽ - 1:0

04:00
    Po inkasované brance se Vsetín dostává do útočného pásma a snaží se o rychlé srovnání.

04:00
    Po nárazu dvou hráčů na mantinel u časoměřičů se vylomil kus plexiskla. Pár minut zabere oprava.

Rolbaři se urputně snaží vyměnit prasklé plexi.

Nyní pomáhá rolbařům i muzika, neboť zde zní legendární song – Sweet Caroline.

Plexi je opraveno, začne se hrát během minutky.

04:10
    Hryciow nahodil kotouč do pásma a Vsetín se dostává do tlaku.

04:53
    Tvrdou střelu Černého Málek likviduje lapačkou. Vhazovat se bude a levém kruhu.

05:15
    Skořepa se snažil založit útok po zisku kotouče ve středním pásmu, nedokázal však přejít přes blok na modré čáře.

05:55
    Bývalý útočník Jihlavy – Zeman nyní krouží útočným pásmem. Podařilo se mu na Žukova nasměrovat jednu střelu, s tou však neměl gólman Dukly sebemenší problém.

07:30
    Černý sbírá odražený puk ve vlastním pásmu a snaží se o založení útoku po pravém křídle, kde mu najíždí Fronk.

08:10
    Málek rozehrál přímo na hůl Čachotskému, který se střelou zaváhal. Málek se tak stačil přesunout zpět, a zamezil tak jistému ohrožení vlastní klece!

09:55
    Mácha se sice dostal do samostatného úniku, ale před brankou Málka nestačil nic vymyslet a z akce nakonec nic není!

10:55
    Další samostatný únik, tentokrát Harkabuse. Ten jel nikým nekrytý po levém křídle, ale jeho střela, kterou mířil na vrchní část branky, skončila vysoko nad klecí Málka.

12:00
    Žukov má kotouč v lapačce po dvou střelách. Nejprve se dostal ke střele opět Zeman z levé strany, následně se pokoušel o dorážku Vlach.

12:40
    Juda vybojoval kotouč ve vlastním pásmu a pokoušel se poslat do brejku Máchu. Přihrávka byla ale příliš rychlá a je odpískán icing.

13:50
    Černý se snažil postrčit puk po mantinelu za kasu Málka, tam si ale rychleji sjel bek Vsetínu a hosté se po delší době dostávají do šance.

15:00
    Bilčíkovi se podařilo zachytit přihrávku v obranném pásmu a rychle vyhazuje puk ven ze třetiny.

15:14
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Sebastián Gorčík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vlastimil Bilčík – 2 min., hrubost).

15:30
    Zeman po výletě po pravé straně nastřelil tyč branky Žukova!

16:11
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Dundáček – 2 min., sekání).

16:20
    Čachotský vyhazuje puk a osvobozuje Duklu na malou chvíli od ohrožení.

16:53
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Čachotskému se sice podařilo vyhodit kotouč z pásma, ale branky Málka nastartoval další rychlý útok Bartko, který posunul puk do středního pásma na ADAMA ZEMANA a ten střelou z levého kruhu překonává Žukova a srovnává na 1:1. Asistence: Jan Bartko, Antonín Pechanec.
    16:53 Adam ZEMAN - 1:1

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:30
    Vysoká hůl přerušuje hru ve středním pásmu.

20:00

První třetina je u konce. Do kabin jdou hráči za stavu 1:1:

Skóre otevřel ve 3. minutě Vítězslav Brož střelou z mezikruží, která zaplachtila přesně k levé tyči. Následně bylo utkání na cca 20 minut přerušeno kvůli prasklému plexi u boxu časoměřičů. Následně Zeman srovnal v 17. minutě.

Druhá třetina začne zhruba za 13 minut.

20:01

20:10
    Úvodní buly druhé třetiny ovládli hosté a hrnou se do útoku.

21:00
    Po minutě hry je pískáno zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Málkem. Dukla si od začátku vytvořila tlak a na pár vteřin zavřela Vsetín v pásmu.

21:30
    Benáček pálil z modré, Žukov likviduje lapačkou.

22:05
    Dukle se nedaří přejít střední pásmo a k útoku nakoukne opět Vsetín.

23:00
    Po střele Bartka z modré se k následné dorážce dostal Březina. Střela šla příliš vysoko nad branku Žukova!

24:10
    Fronk si vzal moc velké sousto a šel s kotoučem do tří. Kotouč mu samozřejmě velmi rychle odebral jeden z beků hostí.

25:00
    Krenželok se po přihrávce od Mareše dostal ke střele z modré. Střela nebyla nijak zvlášť přesná, kotouč se ale odrazil zpět na jihlavské hole a tlak Jihlavy pokračuje.

26:00
    Zadražilovi se podařilo vybojovat kotouč ve vlastním pásmu a snažení se o založení dalšího rychlého útoku.

26:55
    Nyní odpískán icing také na druhé straně. Hra se přesune tedy zpět před Žukova.

27:35
    Přikryl si vyjel s kotoučem na mezikruží a rychle vypálil ze zápěstí na Žukova. Toho střela trefila do pravého betonu a hra stále pokračuje.

28:45
    Havránek našel přihrávkou do tandemu v útočném pásmu Čachotského. Ten ale opět váhal se střelou a z šance tak nic není.

30:00
    Eliáš se dostal na pravém kruhu k odraženému puku a rychle vystřelil. Střela z dobré pozice skončila pouze na mantinelu na kasou Málka!

30:39
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Šimon Jenáček – 2 min., podrážení).

31:00
    Fronk neváhal se střelou z pravého kruhu, střela šla opět mimo. Jihlavští mají zatím problém v koncovce.

31:54
    Pekr posunul zleva kotouč na modrou na Dundáčka, který vyslal tvrdou ránu na Málka. Jeho střela sice netrefila branku, ale kotouč se odrazil od zadního mantinelu přesně na hůl JIŘÍMU FRONKOVI, který zavěsil přesně střelou z první k levé tyči – 2:1! Asistence: Filip Dundáček, Matěj Pekr.
    31:54 Jiří FRONK - 2:1

33:30
    Dukla po vstřeleném gólu stále drží útočné pásmo a ostřeluje Málka, který zatím odolává.

34:00
    Skořepa inkasoval tvrdý hit v rohu za brankou Málka, hra je přerušena.

34:25
    Rychlý brejk Vsetínu přerušil Strejček a ihned se snažil vyslat Máchu do úniku. Přihrávka byla ale moc rychlá a z útoku Dukly nic není.

34:58
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Daniel Krenželok – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

35:20
    Bartko pálil z modré po přihrávce od Zemana, na kterém je postavena první formace přesilovky hostí.

35:54
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Roman Půček.

36:20
    Kucharczyk kroužil v útočném pásmu. Za brankou Žukova se mu ale nepodařilo nic vymyslet a dopředu jde Dukla.

37:13
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Peter Lichanec – 2 min., nedovolené bránění).

37:30
    Fronk se dostal ke střele jako slepý k houslím na mezikruží, Málek zasahuje betonem!

38:20
    Zeman číhal sám na levém kruhu a byl připraven na střelu z první. Kotouč k němu nakonec směřoval, přihrávku však stačil vystihnout Bilčík.

39:15
    Lichanec se dostal do úniku ihned poté, co mu vypršel dvouminutový trest. Málek ránu vyráží ramenem!

39:55
    Bartko vypálil tvrdě z modré, Žukov likviduje střelu vlastní holí!

40:00

Po druhé třetiny jdou do kabin spokojenější hráči domácího celku. Po hře nahoru a dolů se ve 32. minutě dostal do šance Fronk, kterému se na hůl odrazil přesně kotouč před brankou Málka. Fronk zakončil přesně k levé tyči.

Třetí třetina začíná zhruba za 13 minut.

40:01

40:10
    Po úvodním buly možná závěrečné třetiny se kotouč ihned odráží k Žukovovi a od začátku se začíná hrát u branky domácího cleku.

41:10
    Lichanec stál nikým nehlídaný sám před Málkem. Stačilo si jen vybrat, kam střelu pošle. Lichanec se nakonec rozhodl pro levou stranu, kde trefil pouze vyrážečku gólmana hostů!

42:30
    Fronk se po nájezdu ve středu pole rozhodl ke střele nahoru. Jeho projektil minul klec Málka o pár centimetrů.

43:30
    Málek má kotouč po střele z modré v lapačce. Bude se vhazovat po jeho pravici.

44:10
    Na opačné straně se dostal ke střele z modré Smetana. Žukov lapil jeho pokus bez problémů.

45:01
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Martin Lang.

45:10
    Lichanec hledal před brankou volného Čachotského. Přihrávku však stačil vystihnout jeden z beků Vsetínu a puk zamířil až za mantinel. Hra je tedy přerušena a bude se vhazovat před Málkem.

46:00
    Dundáček ještě stačil udržet útočné pásmo, i když kotouč tancoval po modré čáře. Dukla stále udržuje tlak v přesilové hře.

46:45
    Nepřesnou rozehrávku od pravého vystihli hráči Vsetínu a osvobozují se před koncem vlastního oslabení.

47:50
    Harkabus se odhodlal ke střele z pravého kruhu. Střela byla sražená a zamířila až do ochranné sítě.

50:00
    Nahozený kotouč sbírá za brankou Žukov a ihned rozehrává dopředu.

50:30
    Vsetín se nyní snaží o založení útoku z vlastního pásma. Nutno podotknout, že si s kotoučem beci hostů až příliš dlouho hrají a zatím to nevypadá, že by byli schopni přejít alespoň střední pásmo.

52:30
    Na Dukle je nyní vidět, že hraje už spíše pasivní hokej a snaží se výsledek uhrát.

52:40
    Strejčkovi se nepodařilo vyhodit a z toho těžil Ondračka, který vyslal střelu na bránu Žukova. Nyní může být domácí tým rád, že střela nebyla přesnější, neboť domácí gólman neměl šanci vůbec nic vidět.

54:30
    Opět nyní hra nahoru dolů. Jednou u kotouče Dukle, po chvíli opět Vsetín. Dukle by se mohl ten pasivní přístup vymstít, naopak Vsetín tlačí, co to jde.

55:48
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Černý – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

56:10
    Čachotskému se podařilo vyvézt kotouč mimo vlastní třetinu a šetří tak čas pro svůj mančaft.

57:30
    Půček se dostal do šance na pravém kruhu, Střela šla vysoko nad Žukova.

58:28
    Oddechový čas pro hosty.

58:28
    Po oddechovém čase to Vsetín zkusí bez gólmana se šesti hráči v poli.

58:56
    Nejprve to zkusil ze středního pásma Havránek, ale minul. Kotouč sice stačil sebrat Zeman, o něj ho ale vzápětí obral TOMÁŠ ČACHOTSKÝ a bekhendovou střelou z pravého kruhu navyšuje a zařizuje Dukle druhé vítězství v sérii! Bez asistence.
    58:56 Tomáš ČACHOTSKÝ - 3:1

59:30
    Po hře vysokou holí se přerušuje.

Druhé utkání v sérii je u konce, Opět vyrovnaný souboj mezi Duklou a Vsetínem končí znovu výhrou Dukly.

Dnes se nemuselo čekat až do samostatných nájezdů, utkání končí po 60 minutách. Po gólu Fronka ze 32. minuty hra pokračovala až do konce, kde se podařilo Čachotskému trefit prázdnou klec z pravého kruhu. Dukla pojede do Vsetína za příznivějšího stavu 2:0.

Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera! (20:01:57)

Milan Horák

Góly a asistencie: 3. Vítězslav Brož (Juda), 32. Fronk (Dundáček, Pekr), 59. Čachotský – 17. A. Zeman (Bartko, Pechanec)

Rozhodca: Zubzanda, Bejček – Kotlík, Kokrment