L. Mikuláš – B. Bystrica 1:0 (kon.) | Poprad – Skalica 2:4 (kon.) | Púchov – Dubnica 0:1 (kon.)
Košice – Petržalka 0:4 (kon.) | Bardejov – KFC Komárno 0:0 (kon.)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
1:0 (1:0)
MFK Dukla Banská Bystrica
Sobota 03.04.2021, 16:00 • Mestský futbalový klub Tatran Liptovský Mikuláš • MONACObet liga • 23. kolo

V druhom polčase už žiadny gól nepadol a tak Liptovský Mikuláš vyhráva v tomto šlágri 1:0 nad Banskou Bystricou a dostáva sa pred svojho súpera na čelo ligovej tabuľky!

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa! (17:49:03)

90+3

90+2
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Kačerík, prichádza A. Bartoš.

90+1
    V druhom polčase sa nadstavujú 3 minúty!

90
    Sme už v samom závere tohto stretnutia. Čaká sa už na údaj o nadstavenom čase v druhom polčase.

89
    Centrovaná lopta hostí putuje len do rukavíc brankára Lukscha, ten si tak stále drží čisté konto a výraznou mierou sa tak môže podpísať na víťazstve svojho celku.

88
    Už sa môže pokračovať ďalej, domáci futbalista a autor zatiaľ jediného presného zásahu je v poriadku.

87
    Nedovolený zákrok zo strany hostí, hra je teraz prerušená a Kačerík zostáva ležať na trávniku.

86
    Toto je ofsajd hostí, takže lopta putuje na kopačky domáceho tímu.

85
    Banská Bystrica ešte svoje zbrane neskladá. Hostia zrejme začnú postupne aj riskovať a viacej otvárať hru.

84
    Na pozore sa musel mať brankár domácich Lukscha, išiel však včas zo svojej brány a na dvakrát pohodlne zasiahol a loptu posiela už na svojich spoluhráčov.

83
    Čas sa už hosťom veľmi rýchlo kráti. Opäť zopakujem, že na udržanie si vedúcej pozície v tabuľke stačí Banskej Bystrici aj remíza.

82
    Žltú kartu dostáva Laura (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).

81
    Po rohovom kope hostí hlavičkoval Starší, ale jeho pokus bol nepresný a bude to len odkop od domácej brány.

80
    Desať minút zostáva do konca riadneho hracieho času, zrejme sa niečo ešte aj nadstaví. Liptovský Mikuláš stále drží vedenie 1:0 a smeruje za veľmi dôležitým víťazstvom.

79
    Polievka prenikol do pokutového územia, jeho prihrávka pred bránu domácich bola odvrátená na rohový kop. Aj ten si však Tatran dokázal pokryť.

78
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza D. Krčík, prichádza Laura.

78
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Gerát, prichádza Kim.

77
    Domáci sa neboja vysoko napádať súperovu rozohrávku, hostia majú problémy s kombináciou.

76
    Liptovský Mikuláš pokryl rohový kop súpera, hostia ešte operujú na útočnej polovici.

75
    Hosťom by dnes na udržanie sa na čele tabuľky stačila aj remíza. Zatiaľ však Banská Bystrica v tomto zápase neskórovala a to sa potom body uhrávajú veľmi ťažko.

74
    Banská Bystrica operuje s loptou na kopačkách, ale v útoku sa hosťom nedarí presadiť. Aktuálny líder súťaže tak dnes o túto pozíciu môže prísť.

73
    Pokus o rýchly útočný výpad domácim nevyšiel, loptu získava Banská Bystrica. Čas sa hosťom pomaly začína krátiť.

72
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Willwéber, prichádza Laksik.

71
    K odrazenej lopte v pokutovom území sa dostal k lopte Polievka, ale kapitán hostí zakončil veľmi nepresne a je to len odkop od Lukschovej brány.

70
    Necelých 20 minút zostáva do konca tohto stretnutia. Liptovský Mikuláš je stále na najlepšej ceste doma zvíťaziť a dostať sa na čelo ligovej tabuľky.

69
    Pokus o rýchly brejk domácim nevyšiel, ofsajd prerušil toto ich ťaženie.

68
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Andrić, prichádza Staš.

67
    Toto je nedovolený zákrok zo strany hostí, takže loptu na svojej polovici rozohráva Liptovský Mikuláš.

66
    Willwéber zakončoval spoza pokutového územia, ale jeho pokus bol nepresný a je z toho len odkop od domácej brány.

65
    Znova sa však hostia presúvajú na útočnú polovicu, Banská Bystrica získava aut v tesnej blízkosti pokutového územia.

64
    Ofsajd hostí, takže lopta putuje na domáce kopačky.

63
    Domáci sa museli stiahnuť na svoju polovicu ihriska, hostia sa však k výraznému ohrozeniu súperovej brány nedostávajú.

62
    Po zisku lopty sa domáci snažia zakladať postupné útoky, hostia sa teda musia ešte aj brániť. Banskú Bystricu čaká veľmi náročná úloha.

61
    Liptovský Mikuláš momentálne drží stred poľa, zaujímavých momentov nepribúda, domáci hrajú už hlavne na výsledok. Za víťazstvom však ešte vedie dlhá cesta.

60
    Hodina z tohto stretnutia na Liptove je už minulosťou. V šlágri kola zatiaľ vyhráva Liptovský Mikuláš nad Banskou Bystricou 1:0!

59
    V pokutovom území domácich postupne zakončoval Polievka a Starší, ale oba pokusy boli tečované do bezpečia vďaka defenzíve domácich.

58
    Hostia pridávajú na svojej aktivite, ale domáci sa stále úspešne bránia a držia svoje tesné vedenie. Času do konca zápasu je však ešte dostatok.

57
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Snitka, prichádza Richtárech.

57
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Hanes, prichádza Kvocera.

56
    Banská Bystrica zahrávala rohový kop, po ktorom musel zakročiť brankár Luksch, ale pripisuje si úspešný zákrok.

55
    Po nedovolenom zákroku zahrávali hostia priamy kop z nádejnej pozície v blízkosti pokutového územia súpera. Nepresný center však nič zaujímavého nepriniesol.

54
    Žltú kartu dostáva Bartoš (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).

53
    Hosťom sa však nedarí v kombinácii a po nepresnej prihrávke už sledujeme postupné útočné ťaženie Liptovského Mikuláša.

52
    Liptovský Mikuláš sa viacej teraz sústreďuje na defenzívu, domáci sa nemusia nikam ponáhľať.

51
    Žltú kartu dostáva Polievka (MFK Dukla Banská Bystrica).

50
    Banská Bystrica nastúpia do druhého polčasu aktívne, ale domáci sa bránia úspešne a súpera do ďalšieho zakončenia nepúšťajú.

49
    Individuálne sa do pokutového územia hostí dostal Krčík, ale presné zakončenie na bránu súpera už nevyslal.

48
    Nebezpečné zakončenie zo strednej vzdialenosti od Vujoševića, lopta tesne míňa priestor domácej brány.

47
    Na svoje kopačky získavajú loptu už hostia a snažia sa o rýchly presun na útočnú polovicu.

46
    Druhý polčas na Liptove je už v plnom prúde, výkop patril domácim futbalistom, ktorí sú momentálne v lepšej pozícii.

46

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

Napokon Ivan Kružliak nenadstavil ani jednu minútu a tak sa na Liptove skončil prvý polčas po 45 minútach. Šláger kola spĺňa zatiaľ vysoké parametre, vidíme aktívny futbal z oboch strán a postupne pribúdali aj veľké šance. V 41. minúte otvorili skóre zápasu domáci a to konkrétne svojim gólom Kačerík. Po prvom polčase tak majú domáci nakročené k víťazstvu a dostať sa na čelo ligovej tabuľky, je tu však ešte druhý polčas a ten sa začne približne o 17:00!

45

44
    Riadny hrací čas prvého polčasu sa čoskoro naplní. Čakáme na údaj o prípadnom nadstavenom čase.

43
    Žltú kartu dostáva D. Krčík (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).

42
    Uvidíme, či sa ešte hosťom podarí odpovedať, alebo na prestávku pôjdu spokojnejší domáci futbalisti.

41
    Liptovský Mikuláš dal gól!

Veľká radosť v domácom tábore, Lipovský Mikuláš otvára skóre tohto stretnutia! K lopte sa dostal Andrić, ktorý zo strednej vzdialenosti vyslal krásnu strelu, od tyčky sa lopta odrazila k voľnému ADRIÁNOVI KAČERÍKOVI a ten ju upratal do siete – 1:0! Defenzíva hostí teraz výrazne pochybila.

40
    Približne päť minút zostáva do konca prvého polčasu. Dočkáme sa do prestávky presného zásahu?

39
    Ten domáci ubránili a môžu ísť smerom dopredu. Banská Bystrica sa musí rýchlo vrátiť do defenzívy.

38
    Veľká šanca pre hostí! Výborný center do pokutového územia domácich, lopta sa dostala k zle pokrytému Vujoševićovi a jeho zakončenie musel Luksch vyraziť a lopta končí na brvne! Nasledovať bude ešte rohový kop.

37
    Liptovský Mikuláš sa snaží o postupný prechod na útočnú polovicu. Určite tento šláger spĺňa prísne kritéria a kvalita dosahuje možno aj fortunaligovú úroveň.

36
    Ďalšie útočné ťaženie hostí sa končí faulom, lopta putuje na domáce kopačky.

35
    Necelých desať minút zostáva do konca prvého polčasu. Na veľké šance to je 1:1, na presný zásah však stále čakáme.

34
    Do vedenia mohla ísť Banská Bystrica! Presnú prihrávku v pokutovom území si prebral Vujošević a cez súperovho obrancu vyslal nebezpečnú strelu, ktorá len o milimetre išla tesne vedľa domácej brány! Luksch sa na toto zakončenie len pozeral.

33
    Toto útočné ťaženie hostí nebolo úspešné, brankár domácich Luksch rozohráva loptu na svojich spoluhráčov.

32
    Uvidíme, čo nám zvyšok prvého polčasu ešte ponúkne. Ak by zápas skončil remízou, na čele zostane Banská Bystrica.

31
    Skrumáž v pokutovom území hostí sa končí faulom domácich, takže k lopte sa dostávajú hostia.

30
    Polhodina zo stretnutia v Liptovskom Mikuláši je už minulosťou. Zatiaľ čakáme na úvodný presný zásah, šláger je to však taký ako má byť a oba celky sa snažia hrať aktívne.

29
    Útočný nápor domácich sa končí faulom, loptu na svoje kopačky získava Banská Bystrica.

28
    Na malú chvíľu zostal ležať na ihrisku Vujošević, ale hosťujúci hráč sa rýchlo postavil na nohy a zápas môže pokračovať ďalej.

27
    Dlhá nakopnutá lopta do pokutového územia hostí, lopta končí v rukaviciach brankára Hrušku.

26
    Verme, že zaujímavých momentov bude ďalej pribúdať. Zatiaľ najbližšie k otvoreniu skóre mali domáci futbalisti.

25
    Nasledoval druhý rohový kop domácich v tomto zápase, ale ten už nič podobného nepriniesol.

24
    Prvá veľká šanca v tomto zápase! Liptovský Mikuláš zahrával rohový kop, k lopte sa v pokutovom území dostal Voško, ale jeho zakončenie smerujúce do hornej časti brány vyrazil výborným zákrokom brankár Hruška do bezpečia!

23
    Brankár domácich Luksch si pripisuje druhý zákrok v tomto zápase. Táto situácia vyzerala veľmi nebezpečne, v pokutovom území sa dostal k lopte Hanes, ale jeho slabé zakončenie do stredu brány nemohlo priniesť žiaden úspech.

22
    Dostávame sa do druhej polovice prvého polčasu. Stále je to bez gólov na oboch stranách a aj bez väčšej šance. Zatiaľ jediné zakončenie medzi tri žrde poslali hostia.

21
    Domáci Bartoš posunul loptu na Adama Krčíka, ale jeho prízemný center do pokutového územia nebol presný a nasledovať bude odkop od Hruškovej brány.

20
    Liptovský Mikuláš sa drží v tesnej blízkosti pokutového územia hostí. Banská Bystrica sa momentálne brániť a vyhýbať sa každému možnému zaváhaniu.

19
    Útoky sa nám striedajú na oboch stranách, ale je to bez zakončenia na jednu či druhú bránu.

18
    Ofsajd domáceho tímu. Smerom dopredu sa teraz môžu pokúsiť vyraziť hostia.

17
    Domáci celok kombinuje na útočnej polovici, ale ťažko sa presadzuje cez pozornú obranu súpera. Stále čakáme na prvú vážnejšiu situáciu v tomto zápase.

16
    Liptovský Mikuláš sa ocitol v ofsajde, po krátkej pauze sa tak Banská Bystrica opäť dostáva k lopte.

15
    Vujošević posielal prihrávku do pokutového územia domácich, ale lopta končí len u brankára Lukscha.

14
    K lopte sa dostáva Banská Bystrica, ale ani hosťom sa momentálne v prechode do útoku nedarí. Aj domáci sa neboja ísť do vysokého napádania.

13
    Zakrátko sme znova sledovali aktivitu domáceho tímu, ale Liptovský Mikuláš ťažko hľadá recept na prekonanie súperovej defenzívy.

12
    Následne sa zrodil rýchly brejk domácich futbalistov, ale nevydarený center skončil pri brankárovi Hruškovi.

11
    Je tu prvý strelecký pokus v prvom polčase. K lopte sa dostal hosťujúci kapitán Polievka, krásne sa uvoľnil v pokutovom území, ale jeho strelu k bližšej žrdi brankár Luksch kryje.

10
    Úvodná desaťminútovka tohto stretnutia je minulosťou, zatiaľ je to bez vážnejšej príležitosti na oboch stranách.

9
    Momentálne je pri lopte Banská Bystrica, ale hosťujúcemu celku sa nedarí pri prechode do útoku. Domáci vysoko napádajú súperovu rozohrávku.

8
    Od úvodného výkopu sledujeme útočné výpady na oboch stranách, ale zatiaľ čakáme na prvý výraznejší moment tohto sledovaného zápasu.

7
    Po peknej prihrávke sa spoza pokutového územia oprel do strely Willwéber, ale jeho pokus na domácu bránu neprešiel.

6
    Sledovali sme kombináciu domácich pred pokutovým územím súpera, hlavný rozhodca Ivan Kružliak píska faul a lopta putuje na hosťujúce kopačky.

5
    Liptovský Mikuláš operoval na útočnej polovici, ale nedostal sa s loptou do pokutového územia. Po nepresnej prihrávke už sledujeme útočné ťaženie Banskej Bystrice.

4
    Domáci pri prechode do útoku stratili loptu a hostia založili rýchly brejk. Centrovaná lopta do pokutového územia sa stala ľahkou korisťou pre brankára Lukscha.

3
    Ofsajd hosťujúceho celku a k lopte sa na svojej polovici dostáva Liptovský Mikuláš. Domáci sa už snažia o postupný prechod do útoku.

2
    Šláger tohto kola začal veľmi aktívne, oba tímy sa tlačia smerom dopredu a snažia sa hrať útočný futbal. Defenzívy majú hneď v úvode o prácu postarané.

1
    Prvý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop mala hosťujúca Banská Bystrica. Verme, že nás čaká veľmi zaujímavé stretnutie.

1

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne!

Prajem príjemné sviatočné popoludnie všetkým fanúšikom futbalu. Dnes pokračuje 2. liga svojim 23. kolom a to prinesie súboj o prvé miesto v tabuľke. Do Liptovského Mikuláša pricestuje Banská Bystrica ktorá má na čele náskok dva body pred druhým Mikulášom, ale ak dnes domáci vyhrajú, pôjdu na prvé miesto. Určite sa tak máme na čo tešiť, zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov, tesne pred úvodným výkopom sa znova prihlásime.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Luksch – Janec, A. Krčík, Kačerík, Gerát, Václavik, R. Bartoš, Kotora, Voško, Andrić, D. Krčík

Náhradníci: Slaniniak – A. Bartoš, Staš, Mastiš, Laura, Kim, Holub

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Hanes, Nosko, Starší, Snitka, Polievka, Frimmel, Vujošević, Migaľa, Vajda, Willwéber

Náhradníci: Krejčí – Tóth, Richtárech, Laksik, Gonda, Lukáčik, Kvocera

Rozhodca: Ivan Kružliak – Gabriel Ádám, Martin Borsányi – Michal Čiernik

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá MFK Tatran Liptovský Mikuláš a MFK Dukla Banská Bystrica. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 16:00.

Futbalová 2. liga pokračuje cez víkend 23. kolom a to okrem iného ponúkne aj šláger v Liptovskom Mikuláši kde sa odohrá súboj prvého s druhým. Banská Bystrica má momentálne na svojom konte 48 bodov a tak je na čele tabuľky. Domáci futbalisti však strácajú z druhého miesta len dva body a preto v prípade víťazstva by poskočili na prvé miesto. Posledná forma oboch celkov je víťazná a tak nás určite čaká veľmi zaujímavé stretnutie. Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.